Tiszta dráma

Minden, ami profiboksz!
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: greg »

Még egy boxoló meghalt, miután kiütötték...<br><br>Bira passes away<br>By Jeffrey Pamungkas<br>Indonesian boxer Hendrik Bira, 22, passed away after being TKO'd by his opponent, Mones Arepas in round 3, at Indosiar Studio, Jakarta (on 3/3). Bira was brought to Mediros Hospital as soon as he collapsed after the bout. He died on Saturday morning (3/5) around 5:12AM local time. As quoted by Indopos Daily, a local newspaper, Dr. Tommy Halauwet, the ring doctor, informed the CT Scan showed Bira suffered from two kinds of brain injury, subdural hematoma (blood clot in the brain) and celebral Oedema (swelling on soft tissues in the brain). The last cases, in 2004, Antonius Mosse and Jack Ryan died in the ring in Indonesia.<br>
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: greg »

WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: WNB »

My Most Memorable Round<br>By Ron Rall<br>http://www.iproofficials.com/Featured_S ... >[i]...The 5th and final round saw Ike the President Ibeauchi come out with determination in his eyes. Byrd made a fatal mistake when he backed into the ropes and tried to fend off Ike's attack. Ike landed a smashing right that dropped Chris. When I started my count, I didn't think Chris would continue, but he was in great shape and was up and on his feet, ready to continue by the time I reached 8.<br><br>Ike could taste the blood and attacked Chris with everything he had. Chris tried to cover up, but Ike caught him again and Chris was down once more. Chris stumbled to his feet at the count of 8. I knew there were only a few seconds left in the round and considered allowing the fight to continue, but Chris couldn't focus his eyes and when I asked him to step forward, he yelled at me, "Hey man, I wasn't down". End of fight.<br><br>Chris and his family voiced objections to the stoppage and I occasionally had second thoughts until July of 2004 at The Ipro Convention in Las Vegas, when I spoke to Chris and he whispered to me "Thanks for stopping that fight, I don't think I could have taken another punch from him".[/i]
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: Romsy »

[quote author=ecstasy999 link=board=profiboksz;num=1084681922;start=30#32 date=02/07/05 ť 13:42:20]<br><br>Hányszor van olyan hogy a menet végén történő leütésből beengedik a sarkába a versenyzőt akkor is ha azt se tudja hol van, amikor a szabályok kimondják hogy harcra készen kell állnia, és a gong nem menti meg. Gyakorlatilag szinte mindig.[/quote]<br><br><br>én csak megjegyeztem... és azt is, hogy kevesen tartják be,
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Chavez V Taylor I.<br><br>Én azt gondolom, hogy Steele tényleg tovább engedhette volna, hisz "csak" 2 másodperc volt vissza...Chavez nem valószínű, hogy annyi idő alatt az ellentétes sarokból odaér és ütést tudott volna elhelyezni, főleg ha a bíró ráadásul Taylor mellett marad, hogy a gongnál azonnal közbe tudjon avatkozni. Szerintem Steele azért döntött a leállítás mellett, mert többször is megkérdezte Taylor-t, hogy rendben van-e a folytatáshoz, de nem kapott választ...(és tényleg nem is volt túl jó állapotba)<br>A mérkőzés egyik szereplője Richard Steele,  akkoriban a "világ legjobb" bírója volt, de ezután a mérkőzés után már érezhetően "mellőzték", pedig nem követett el hibát...Meldrick Taylor "a kölyök", szintén leszállóágra került az összecsapás után. Már sohasem tudott olyan fantasztikus teljesítményt nyújtani, mint aznap éjszaka...pedig akkoriban a világ egyik legjobb bokszolója volt. És hogy Duva vajon miért küldte rá Chavezra Taylor-t az utolsó menetben? Gondolom biztosra akart menni. Valószínűleg érezték a vezetést, de a másik sarokban egy  szintén veretlen, óriási extraklaszis ült és nem lehetett biztos abban, hogy a pontozók nem-e őt fogják "támogatni", ahogy azt tették néhány évvel később Pernell Whitaker ellen...
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

[quote author=Romsy link=board=profiboksz;num=1084681922;start=30#31 date=02/06/05 » 18:12:19]A szabályok a mérkõzés bármelyik másodpercében ugyanazok![/quote]<br><br>Hányszor van olyan hogy a menet végén történõ leütésbõl beengedik a sarkába a versenyzõt akkor is ha azt se tudja hol van, amikor a szabályok kimondják hogy harcra készen kell állnia, és a gong nem menti meg. Gyakorlatilag szinte mindig.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: Romsy »

A szabályok a mérkőzés bármelyik másodpercében ugyanazok!
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Boxfun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:46:04

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: Boxfun »

Kozi<br><br>Nekem Steele dontesevel egyetlem problemam van. Eloszor is ereznie kellet, hogy ez mar a menet vege amelett, hogy BIZTOS vagyok benne, hogy hallotta az utolso 10 mp - et jelzo hangot is. Ezt uvoltotte minenki (uvoltve  szamolt visszafele a fel Hilton.) Gyakorlatilag 12 menetes veres utan boztos vagyok abban, hogy Taylor megerdemet volna meg 2 masodpercet. Chavez oda sem ert volna a masik sarokbol addig. <br>Valahol megertem Steele-t is, hiszen csak a bunyost vedte. Csak egyszeruen nagyon sajnaltam Taylort ilyen teljesitmeny mellett, igy vesziteni.
admin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 823
CsatlakozottCOLON 2006-08-26 09:27:12
Tartózkodási helyCOLON Győr
CONTACTCOLON

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: admin »

Hu Boxfun, gratula! Ez nagyon jó írás!
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: kozi »

Ez egy hatalmas meccs nekem is a kedvenceim közé tartorik. Steele szerintem jól döntött, Taylornak már tényleg fogalma nem volt melyik bolygón van, az ő felelősége is lett volna ha mondjuk Chavez még egy hatalmas tiszta ütést bevisz és Taylornak valami nagyon komoly baja történik. Ez a dolga, jól tette, hogy megállította.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Laslie
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1431
CsatlakozottCOLON 2002-10-21 10:07:42
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: Laslie »

[quote author=Boxfun link=board=profiboksz;num=1084681922;start=15#23 date=02/05/05 ť 22:54:21]<br>Ennyi. Ez nagyon hosszu volt, de mindenkeppen el akartam ezt meselni nektek.<br>[/quote]<br><br>Jól tetted!<br>Ragyogó írás volt!
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: Romsy »

1990 - Fight of the year
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Boxfun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:46:04

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: Boxfun »

Szeretnek elmondani egy tortenetet es at hiszem, hogy a topic cime ebben az esetben valoban tukrozi a valosagot. Ezelott egy par nappal volt egy osszefoglalo az HBO-n errol a merkozesrol es meg azota sem igazan tudtam feldolgozni a teljes tortenetet annyira dobbenetes volt, legalabbis szamomra.<br> Julio Cezar Chavez – Meldrick Taylor – 03/17/90, Hilton, Las Vegas.<br>Aki latta a meccset vagy hallott rola, attol elnezest kerek, de aki nem, annak figyelmebe ajanlom. Erdemes megnezni.<br><br>Chavez ebben az idoben volt a csucson. Soha de soha nem volt meg hozza foghato bunyos, aki ennyire nepszeru lett volna sajat hazajaban.  Egy felelmetes karrier volt mar akkor harminc valahany evesen a hata mogott es 66-0-as rekorddal keszult erre a merozesre!!!<br><br>Ellenfele Meldrick Taylor egy kituno fiatal prospect volt. Alig tobb mint 20 eves, nagyon komoly amator multtal (olimpian is reszt vett ha jol emlekszem). Az egyik legnagyobb tehetsegnek kialtottak ki abban az idoben. Larry Merchant azt mondta rola, hogy az egyik legkepzettebb es legtehetsegesebb fiatal bunyos volt akit valaha latott. Hihetetlen reflexek, villamgyorsasag es ero. Ugy harangoztak be az egesz meccset, mint azt ahol Chaveznek komoly eselye van arra, hogy elveszitse a veretlenseget. Taylor rekordja 22-0 volt.<br><br>Az elozetes eselylatolgatas persze nem hatotta meg kulonosebben a Mexicoi kozonseget; tobb mint 13 ezer fan tolongott a nezoteren, mielott megszolalt volna a gong. Taylor edzoje Lou Duva (mindig is utaltam) es a vezetobiro Richard Steele volt.<br><br>Alighogy elkezdodott a meccs, rogton nyilvanvalo volt, hogy itt Chavez valoban bajban lehet. Taylor rengeteg elmozgassal, villamgyors sorozatokkal teljesen hulyet csinalt Chavez-bol aki a hatodik menet vegere mar 4 pont hatranyban volt ket pontozonal is.<br>A hetedik menettol azonban kezdett megfordulni a merkozes kepe. Bar Taylor meg itt is dominalt es meg mindig rengeteg utest helyezett el Chavez-en, mar Chavez is kezdett talalgatni komolyabban. A tizedik menetre mar Taylor feje gyakorlatilag szet volt verve bar meg itt is tobbet talalt mint Chavez. Az igazsag azonban az volt, amit Steele vezetobirol nyilatkozott a meccs utan. Azt mondta, hogy amit a nezok lattak a szekekbol az mas volt, mint amit o latott kozvetlen kozelrol. Azt mondta, hogy Taylor utesei – attol fuggetlenul, hogy talaltak – semifele hatassal nem voltak Chavezre, amig Chavez utesei ugy talaltak, mint amikor egy bomba robbal az arcon. Ezt senki nem latta csak o, de erezte, hogy itt valami dramai tortenni fog. A tizenegyedik menet  vegen Taylor gyakorlatilag alig tudott bevanszorogni a sarokba es a feje a felismerhetetlensegig szet volt verve. Ossze vissza felrepedve, duzzanatok itt ott es torott orr. Nem is igazan ertem, hogy Duva miert nem tett valamit mar elotte.  Es itt jott el az a pont, amit soha nem fogok megerteni es a figyelmebe ajanlom mindenkinek. <br>
Boxfun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:46:04

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: Boxfun »

Taylor annak ellenere, hogy borzalmasan nezett ki, siman vezetett a pontozolapokon. Az osszes HBO kommentator egyetertett abban, hogy legalabb 4 ponttal vezet. Teljesen nyilvanvalo volt barki szamara, hogy itt Chavez csak kiutessel gyozhet. Tudni es latni kellet ezt mindenkinek Douvat is beleertve. (a pontozolapokon is Taylor egyertelmuen vezetett Taylor. 2 bironal 5 ponttal , a harmadiknal pedig 1 ponttal.)<br>Az utolso szunetben mindezek ellenere Duva a kovetkezoket orditja az alig eszmeletenel levo Taylornak.  (“ez az utolso menet…ez fog eldonteni mindent…nagyon szoros a meccs es mindenkeppen hozni kell a menetet…menj ra es probalj meg mindent…muszaly tobbet utnod  es talalnod…Mindenkeppen kell ez a menet a gyozelemhez…menj ra es harcolj!”<br><br>Elkezdodik a menet…Mindketten mennek egyesen a masikra…Chavez reszerol rettenetes nyomas, Tayor pedig probal ott maradni es visszautni, de mar csak osszevissza csapkod es a levegot csepeli csak. Chavez rengeteget es tisztan talal komoly nagy utesekkel (Steele “bone braking Punches-nak nevezte Chavez uteseit). De Taylor nem megy le…..az egesz stadion mar all, alig hallani Mechant szavait az orulettol. Chavez elkeseredetten megy elore es az utolso 20 masodpercben beszoritja Taylort az egyik sarokba. Hatalmas utesekkel kezd el bombazni es merkozes vege elott 15 masodperccel egy boduletes jobbcsapott utan Tylor vegre lemegy. Steele azonnal elkuldi Chavezt az ellentetes sarokba majd elkezd szamolni. 6 – nal Taylor elkezd felemelkedni es 9-re talpon van, de teljesen ajult, a szeme kifejezestelen…..A merkozesbol  6 masodperc van hatra, Chavez meg mindig az ellentetes sarokban all, az egesz stadion orjong…..Steele uvoltve kerdezi Taylort: ARE YOU OK??….nincs valasz…5 masodperc a menetbol….Steele ujra uvolt; ARE YOU OK?….nincs valasz. Taylor all de telejesen ajult, semmifele valaszt nem ad es a szemei (amennyire el lehet mondani a hatalmas daganatok miatt) teljesen csukott….Ebben a pillanatban 2 perc 58 masodpercnel Steele merkozesvezeto leallitja a merkozest es KO-t hirdet!!! Elszabadul a pokol a csarnokban, bar ezek inkabb az orom hangjai a Chvez fan-ok reszerol. Az egesz HBO stab dobbenten all, senki nem jut szohoz. Taylor-t azonnal korhazba viszik, meg sem varjak az eredmenyhirdetest. Kesobb kiderul, hogy Taylornak a rengeteg zuzodason es felrepedesen kivul orrcsont torese es arccsont repedese van egybekotve agyi beverzessel.<br>A szokasos interjuk lezajlanak Steele szerint ez egy jo dontes volt es ezt tenne megint ebben az esetben. Duvanak nincs mondanivaloja, Chavez pedig megkoszoni  a kozonsegnek a biztatast. <br>
Boxfun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:46:04

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: Boxfun »

Tulajdonkeppen ennyi a tortenet de nekem volna egy par kerdesem: Hogyan lehet az,  hogy egy ilyen profi edzo mint Duva ennyi ev utan, egy ilyen hibat elkovet es belehajszolja tanitvanyat egy ilyen meszarlasba es rakuldi ot az ellenfelre akkor, amikor az tisztan vezet es csak annyi kellene hogy az tulelje a menetet?<br>Hogyan itelitek meg Steele produkciojat leallitani a meccset az utolso elotti masodpercben?<br><br>Csak meg egy par mondat a teljesseg kedveert; Ezutan a meccs utan Chavez vegleg beleirta nevet a Mexicoi fan-ok szivebe. No hard feelings for Chavez. Egy hatalmas bunyos, elkepeszto eroval, akarattal es allal. A valaha elt legjobb bunyosok egyike.<br><br>Taylor miutan felepult, ismet elkezdett edzeni, de mar soha nem lett a regi. Ebben a meszarlasban valami eltorhetett benne. 4 evvel kesobb ismet kihivta Chavezt, ahol nyolc teljesen egyoldalu menet utan a birol leallitotta a merkozest, kihirdetve Chavez TKO gyozelmet. Azota is bokszolgat (az HBO orvosa szerint ez egy szegyen, hogy egyaltalan erre engedelyt kaphat) de mar csak felhozoemberkent szerepel. Hallottam ot nyilatkozni az elso Chavez meccs utan. Egy hallatlanul intelligens, jo modoru es humoru fiatal srac volt. Azutan hallotam ot megint nyilatkozni ezen HBO osszefoglalo kapcsan….dobbentes. KB ugy beszel mint Ali, csak a kulonbseg kb 30 ev. <br><br>Steele eztan a meccs utan kezdett el egyre kevesebb es kevesebb komoly merkozest kapni es 3 evvel kesobb el is ment nyugdijba.<br><br>Ennyi. Ez nagyon hosszu volt, de mindenkeppen el akartam ezt meselni nektek.<br>
pyngy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 469
CsatlakozottCOLON 2002-12-26 16:13:17
Tartózkodási helyCOLON Szeged
CONTACTCOLON

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: pyngy »

Santos!<br><br>Végre egy igazi DRÁMA! ;) ;D ;D :D
Chuck Norris nem megy vadászni, mivel a vadászat szó magában hordozza a kudarc lehetöségét. Chuck Norris ölni megy.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Jogos volt a döntetlen.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: Santos »

Nah, ha valami dráma, akkor az alábbi az! Én majdnem betojtam a röhögéstől amikor megláttam!!! ;D<br><br>2004. december 11., Szlovákia, Galanta<br><br>4 menetes váltósúlyú összecsapás<br>Anton Glofak (1-55-5, 0 KO) vs Anton Vontszemu (2-24-1, 1 KO)<br>SLOVENSKA FEDERACIA PROFESIONALNEHO BOXU<br><br>... de ami az igazi dráma: PONTOZÁSOS DÖNTETLEN LETT A VÉGEREDMÉNY!!! ;D<br><br>
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: dp »

Az elmúlt év sok megrázó meccse után véleményem szerint idén is aktuális lesz ez a topic...<br>Igyekeszem átolvasni a korábbi írásaitokat és látom, hogy sok Morales rajongó van (nekem is az egyik kedvencem).A Pacquiao elleni meccsen benne lesz a levegőben a dráma...Reméljük nem úgy jár Eric mint Barrera!
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Re: Tiszta dráma

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Tyson - Douglas<br>Jones - Tarver <br>Hopkins - Tito<br>Brodie - Chi<br><br>Ha Morales kikap, én is megyek Golyó után a szanatóriumba :)<br><br>A Koko - Chacon rám nem volt sokkoló hatással, akkor már nagyon a levegőben lógott egy ilyen vereség. A Barrera - PacMan meccsen természetesen Barrera ellen drukkoltam, de az sokkolt, hogy ennyire könnyen kivégezte.
bandi
-----------------
BUTTON_POST_REPLY