Klitschkok, Toney, Tyson - Nehézsúly

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Laja »

A pletykák szerint mondjuk Greb az egyik szemére teljesen és a másikra pedig csak félig vakult meg azon a bizonyos mérkőzésen - a szabálytalanságnál mind a két szeme megsérült (majd ez után nyomta le Tunney-t  ;D<br><br>Szóval ezt a hozzáállást a mai bokszolók mellőzik.<br><br>Még egy kis adalék ehhez, állítólag - tudjátok, a pletykák...- az egyik világbajnoki döntő után ellenfelével (Mickey Walkerrel) egy mulatóhelyen összeszólalkoztak, majd igazi úriemberekhez méltóan az utcán el is akarták dönteni (pontozó bírók és nézők nélkül), hogy ki a jobb...Sajna a rendőrök közbeléptek  ;D Ez ma azért szerintem elképzelhetetlen lenne. És az akkoriban nem műbalhé volt, hanem mindkét fél tényleg komolyan is gondolta a dolgot.<br><br>Greb egy igazi kötekedő figura volt az életben is, gyakorlatilag semmitől és senkitől nem riadt vissza. <br><br>(Nem véletlen, hogy Tysonnak Ketchel mellett Greb volt a másik példaképe  ;) <br><br>Az még hozzátartozik az igazsághoz, hogy míg Tunney igen magas kort ért meg (talán 80 év fölött) addig Greb és Ketchel ketten együtt sem éltek 56 évnél többet... :-/<br>A gladiátorok általában nem érnek meg magas kort - szemben a Tunney kvalitású emberekkel. Tunney egyébként boldog és szép eletet élt és mondhatjuk, hogy dúsgazdagon távozott az elők sorából. (nemcsak a bokszhoz, de az üzlethez is megvolt az esze)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: WNB »

Laját alátámasztandó (mondjuk, nem szorul rá):<br><br>"Greb's life came to an untimely end in 1926 when he died while undergoing surgery to repair facial injuries caused by boxing and an auto accident."<br><br>De akkor is: a Greb érában és az akkori szabályrendszerben születhetett a közmondás - vakok közt félszemű a király... ;D<br>
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Laja »

coccodee : Szerintem Greb nem szegényen halt meg, és a halálát egy szemműtét közben szenvedte el. Nem azért mert hülyére verték az agyát  ;D<br><br>Legalábbis én így tudom. Forrás : www.harrygreb.com ...
coccodee
Bajnok
HozzászólásokCOLON 438
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:28:18
Tartózkodási helyCOLON MARGHITA,ROMANIA

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: coccodee »

UDV.MINDENKINEK<br>   <br>  Akkor hozzaszolok en is a temahoz.<br>  Eloszor is, ezt a "klasszikusok vs. mai bajnokok" temat tobb szempont-bol lehet nezni:<br>       1.Pszihikailag(?).Meg neztem eleg sok regi merkozest es egyetertek abban hogy az akkori elszantsag,odaadas,kuzdelmi vagy,akarat stb. messze felul muli a mostani bajnokokaet.40,80 evvel ezelott az igazi harciszellem jellemezte a profibokszot:a bajnokok tobbszor(gyakrabban) vedtek meg oveiket es nem kerultek ki a jo ellenfeleket.Mostanaban, ha lehet, a bajnok(ami nem 1 hanem 4-5) inkab kikeruli a legjobb kihivot es csak 1-2 ember al ki barkivel(es ezek nem a nehez-ben vannak).A kuzdoszellem kevesebbet nyilvanul a mai box-vilagban.Szerintem az a rengeteg penz amit most keresnek a bajnokok(plane nehezsuly-ban) meg torte ezt az odaadast,mert amig LL keres 100 milko-t 3 meccsen addig az a HARRY GREB aki megverte meg TUNNEY-t is ,120 meccs utan is szegeny volt es korhazban halt meg agykarosodasban mert meg felvakon is kellet bokszolnia hogy meg tudjon elni(persze ez sem OK).A mai nehezsuly-ban csak ugy ropkodnek a dollar miliok ami szerintem rontja a harciszellemet.<br>       2. Fizikailag.Minden mas sportagbol kiindulva, szerintem a "mai-ak" nagy fizikalis elonyben lennenek,mert minden sportban sokkal felulmultak az 40 evvel ezelotti eredmenyeket.A box sem lehet kulomb,mert nagyot fejlodott a vilag ebbol a szempontbol is.Az ilyen "ki lenne a gyoztes egy LL vs. Dempsey meccsen" nagyon szubjektiv.Sajat tipp:LL WI.<br><br>     A Byrd vagy Tua tema megint szubjektiv dolog.Byrd nagyon tud vedekezni,sokat mozog(fut?) es kipontozza az ellenfeleket.Akinek csak a sima KO gyozelem jelent igazi gyozelmet, annak biztos hogy Byrd nem nagyvalami,mert nincsen utoereje es szinte senkit sem tud kiutni(azert Tuaman-t rendesen kipontozta).Tua szerintem nem elit,de meg az lehet ha finomitjak egy kicsit a stilusat es nem fog csak egy "lucky punch"-ra epiteni.Brutalis az utoereje,de igazabol, egy taktikusan,jol mozgo bokszolo ellen nehezen boldogul.Nem igaz hogy az utobbi idoben nagy szeriat produkalt,vagyis en nem erzem annak.<br><br>P.S.--A 15 menet johet,jo lenne,de azok a 60 menetesek mar nem.<br>P.S.2--Az igazi KO az a regi KO.A mai TKO nem az igazi es a biro megalithat egy meccset meg ok nelkul is(lasd Darek vs.Hall).Szerintem ha az ember fel tud alni akkor mehet tovabb a bunyo! <br>
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Laja »

Beri : az igaz, hogy én nem láttam Tunney összes meccsét, de azt a néhányat amit láttam nem nevezném unalmasnak...<br><br>Az a csípőből tüzelés pedig szerintem nagyon király volt  ;D<br><br>Az is igaz, hogy akkoriban a kettősfedezéket eléggé hanyagolták a bokszolók...<br><br>Te melyik meccsre gondolsz konkrétan ami szerinted unalmas volt ???
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

[quote author=berti link=board=profiboksz;num=1034864026;start=0#0 date=10/30/02 ť 14:25:48]Szerintem Tunney meccsei halál unalmasak voltak. Söt továbbmegyek. Múlt század végi, amiket láttam és a század eleji meccsek siralmasak voltak.[/quote]<br>Miért berti, Lennox meccsei nem unalmasak? Nekem kajakra azok.
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: berti »

Szerintem inkább az a kérdés, hogy a mai világban a régiek megállnák e a helyüket. Nem a hozzáállásra gondolok. Ismét a fizikum. Tunney pl. egy elég nyurga gyerek volt ha jól emlékszem. Nem hiszem, hogy elérte a 100 kg-ot és szerintem a 190cm-t sem volt. Esetleg egy jó cirkáló lehetne.<br>A másik. Szerintem Tunney meccsei halál unalmasak voltak. Söt továbbmegyek. Múlt század végi, amiket láttam és a század eleji meccsek siralmasak voltak. Pont amiatt, hogy igazából nem boksz volt az, hanem verekedés. Két ember egymással szemben áll és a támadás úgy néz ki, hogy csípöböl (természetesen mindkét kéz leersztve) hátsókézzel bummbele. Aztán jön az összeölelkezés. Szerintem a mostani bunyóval nagyobb a szerencsénk. Lehet, hogy nem törnek csontok és nem két - szájában cigi - ember viszi le a vesztest, de ha valaki a bokszot csak a brutalitása miatt szereti az szerintem rossz sportágat választott.
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: menyus »

Amit Laja leírt, azzal tökéletesen egyetértek, én is ezekre a dolgokra gondoltam, csak kicsit máshogy fogalmaztam!<br>Szerintem nem is az a kérdés, hogy erőnletben, harci szellemben, megszállottságban és az ezek által kialakított állóképessegben ki lenne a jobb! Ez nem is kérdés!<br>Csak azért elég nagy fejlődésen ment át ez a sport, akárki akármit mond!<br><br>Tunney a saját korában kiemelkedő volt mind felkészülésben, mind taktikában, mind fizikálisan de nem hiszem hogy megközelítené a jelenlegi Lennox Lewis repertoárját...<br><br>idézném magam:<br>"LL a '20-as években, az akkori szabályokkal nagyon rosszul járna, de Jack Dempsey 2002-ben csúnyán ki lenne ütve.... "<br>
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Laja »

Dempsey : Az a Dempsey aki kiutotte Willardot, az szerintem nagyon kemenyen megszorongatna Lennox Lewist is. Akkoriban a biraskodas es a birok is masok voltak. Pl : eleg egy melzgyanus utes ami utan a biro nem csinal semmit, es Lennox Lewis maris a padlon kotne ki A jo oreg Jack Dempsey vagy Marciano ellen.<br><br>Vagy Marcianonak eleg lett volna egy jol irany fejeles, amitol kicsit megszedul Lewis (a biro nem lepne kozbe) es maris ott a baj !<br><br>Regebben masok voltak a szabalyok, es az emberek (es birok) hozaallasa is mas volt. akkoriban nem nagyon allitottak le merkozeseket ilyen gyorsan moint manapsag.<br><br>Nezzetek meg a Tunney vs Gibbons-t.(ha tudjatok) annyiszor leutotte Tuney az ellenfelt, hogy azzal ket meccset is meg lehetne nyerni, de mivel mindig fel tudott allni, a biro engedte tovabb. Regebben az volt a kiutes, ha valaki nem tudott felallni. Ma eleg, ha egy kicsit megcsapja az embert az utes szele es leallitjak a merkozest.<br><br>Az akkori sabalyrendszerben a mai "nagyok" megfottek volna.<br><br>Hiaba a taktikai felkeszultseg, ha egy kicsit is tisztatlan az ellenfel (es a merkozesvezeto nem nagyon avatkozott bele az ilyesmibe) akkor nagyon gondba lennenek a mai sztarok.<br><br>Persze vannak manapsag is verekedos bunyosok, de ma a taktika, meg a technika sikkal inkabb dominal mint regebben.<br>Regebben is cvolt persze taktika, de azert egy kis csibeszsegert nem mentek a szomszedba a jobb oklozok (akik eleve az utcai verekedesekbe edzodtek meg...)<br><br>Nagyon sok regi nagy nevu bunyos az eletben is rengeteget verekedett (ha kellett, ha nem, olykor sokkal nagyobb meretu ellenfelek ellen is) az igy megszerzett tapasztalatot nem lehet tudomanyos modszerekkel potolni.<br><br>A mai birokkal es szabalyokkal a legtobb hajdani nagy harcos  diszkvalifikalodna... Mara teljesen megvaltozott ez a sport.  Mondjuk szerintem Lewis, Tyson, vagy akar Holyfield, ha a korban visszamennenk es odahelyeznenk oket egy jo edzo keze ala, akkor megalltak volna a helyuket akkor is.
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Laja »

Tuney : szerintem az akkori idok Lennox Lewis-a volt.<br><br>Azert hagyta abba a bunyot, mert mar nem volt kivel megkuzdenie...(elotte pedig akkoriban mindenki ellen kiallt.)<br><br>Nemcsak bunyoval, hanem taplalkozastudomannyal is foglalkozott, nyugodtan mondhatjuk, hogy o volt az elso tudomanyosan felkeszitett versenyzo.<br>
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

[quote author=menyus link=board=profiboksz;num=1034864026;start=0#4 date=10/29/02 ť 16:17:00]Tunney kipontozta Dempseyt, pedig a taktikai felkészültsége még csak meg sem közelíti a mai bunyósokét!<br>[/quote]<br><br>Menyus<br><br>Jack pontosan 3 évet hagyott ki a Tunney I. előtt, utoljára Firpo ellen lépet ringbe, 1923-ban. Amikor elkezdett készülni Gene ellen, az edzője mondta, hogy a reflexei és az időzítése sehol sincs már.<br><br>Tunney és a taktikai felkészültség. Megjegyezném, Tunneyhez csak Alit szokták hasonlítgatni taktikailag. Ő volt az első, aki filmeket tanulmányozott az ellenfeleiről, tudományként kezelte a sportot. Marcianóhoz hasonlóan nagyon keményen edzett. Meg is látszik a rekordján: 64-1-1 (48). Egyetlen veresége: Harry Grebtől,  amit a legelső ütésnél veszített el. Világ életében egyetlen egyszer volt padlón, Dempsey kezétől a Tunney II-n.<br><br>Kevés olyan taktikus bokszolót hordott maga hátán a Föld, mint Gene Tunney.
Khalif
Kihívó
HozzászólásokCOLON 204
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 20:48:30

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Khalif »

Sok minden elhangzott. Talán gondoljatok arra is, hogy a középkorban az átlag 150 centi magas emberkék hogyan hadonásztak az olyan kardokkal, amiket mi fórum-írogatók valószínűleg meg sem tudnánk emelni. Tudom, ez távoli példa, de nem feltétlen a külső méretek a döntőek. (mondhatnám persze azt is, hogy Marciano testütéseinél úgy recsegtek sokszor az ellenfél bordái, hogy azt a második-harmadik sorban lehetett hallani, a korabeli leírások szerint. A csont akkor is csont volt! És akkoriban már a kesztyű is hasonló.) Meglepő ám mit bírtak a régebbi korok emberei, akiknél nem volt autó és különféle civilizációs eszközök. Vágtatok már ki fát fejszével? És pl. régen a favágók naponta többet is, éveken keresztül. Lehet, hogy a maiak /emberek, öklözők nem bírnák/ Talán már Papp Laci edzéspenzumát sem!<br>Szóval nehéz ítélni. De az tuti, hogy elszántságban a maiak sehol nincsenek. Marcianot meg kellett volna ölni ahhoz, hogy kiüssék.<br><br>Doppingboy!<br><br>Byrd a szememben semmi művészit nem csinál. A védekezése tanítani való, ez tény. De -SZERINTEM- az ökölvívásnál fontos a támadás is, és ha lehet minél előbb be kell fejezni a meccset. Ezzel is csökkentve a kockázatot, amit a pontozók, vagy egy kósza ütés jelenthet a későbbiekben. És a mindent elsöprő támadás -mint a Spinks elleni Tyson- a legjobb védekezés. <br>Nem hasonlítanám a Koko-Robinson meccset Tua és Byrd meccséhez. Szerintem a lényegi különbség az, hogy Koko többször is komolyan megingatta Robinsont, és ha továbbmegy, csak az a kérdés, hogy Steve-i mikor dől el. Ugyanakkor a Tua-Byrd-ön én úgy éreztem, hogy Byrd nem tett kárt Tuamanban, és ha továbbmegy megvan a komoly esélye, hogy David elkapja, és akkor villany lekapcs. <br>A többivel egyetértek, nem kell 50-60 menet. (bár megnéznék egy Butterbean-Kirk Johnson meccset 60 menetre kiírva! :o<br><br>Tua szerintem élvonal. Remélem majd bebizonyítja egy W. Klicsko elleni meccsen. Arra most nagyon kíváncsi lennék!<br>Persze mindig hozzá kell tenni, hogy milyen is ma a nehézsúly. Amit Hollywood vázolt nekünk, az elég elkeserítő. :-/<br>Én úgy vélem komoly szervezetnél lesz bajnok, és nem véletlenül. Ő az aki bárkire nagyon veszélyes lehet. Főként, ha tovább javul, ahogyan most tette, mióta megemberelte magát.<br><br>Remélem sikerült többé-kevésbé érzékeltetni, mikre gondolok.<br><br><br>Legjobbakat!
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Még valami. Most olvastam a Boxing Diegesten, hogy a szakemberek aggódnak a nehézsúlyt illetően. Mi lesz a Lennox Lewis utáni időkben, ki lesz a nagy amerikai bajnok. A felhozatal elég siralmas:<br><br>Dominick Guinn 17-0, 14 KO Szerintem nagyon gyenge bunyós, már az Eurosporton is lehetett látni. Ha ő világbajnok lesz az szégyen lenne.<br><br>Malik Scott 12-0, 7 Ko Ő ügyes, de a termete nem elég nagy ahhoz, hogy igazán jó legyen.<br><br>Gerald "Jedi" Noble 19-0,15 KO Sötét ló, nem ismerem<br><br>Joe Mesi 23-0, 21 KO Őt sem tartom igazán klasszis bunyósnak. Lassú és statikus szerintem, de azért Izon legyőzte nemrégiben.<br><br>Calvin Brock 10-0, 8 Ko Neki mostanában promoteri problémái volatk. Kicsit el van hízva. Ő volt az amerikai csapat tagja az 2000-es olimpián. Állítólag lusta mint a dög, pedig még talán ő a legjobb az általam látott fiatal nehézsúlyúak között.<br><br>Derek Bryant 14-0, 12 Ko Ő a másik aki jó szerintem, de már 30 éves. Túl öreg.<br><br>Szóval ez a felhozatal az aameriaki Boxing Diegest szerint. Hát elég siralmas a fiatal korosztály számára a helyzet.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Én is azt vallom, hogy Lewis az Ali előtti idők bármeilyik nehézsúlyú világbajnokát könnyedén elintézte volna. Azóta sok minden megváltozott (edzsémódszerek, táplálkozástan, lélektani felkészülés, taktikai stb) és ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni. Dempsey, Marciano és a többiek tényleg klasszikusok voltak akiktől hozzállásban és küzdeni tudásban sokat lehetet tanulni és ilyen mentalitású bunyós nagyon kevés van a mai nehézsúlyban. Viszont globálisan a profi ökölvívásban ma is vannak szép számmal ilyen emberek. Igazi küzdők. Gondoljuk a mexikóiakra, Gattira vagy éppen Oscar De La Hoyára. Nem menekülnek el a kihívások elöl, meccset soha fel nem adnak és ha meg kell "halni" akkor az csatában történjen, úgy hogy a végletekig küzdenek. Éppen ezért kell őket nézni a tvben és nem pedig a Kirk Johnson féle tohonya disznókat akik csak fogni tudnak.
"Mindenki a napra tör..."
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Hali!<br><br>Azt hiszem, abban egyetérthetünk, hogy ez itt ma egy teljesen más sportág. Én is azon az állásponton vagyok, hogy a körülményektől függ, ki nyerne a maiak és a régebbiek közül.<br><br>Khalif!<br><br>Ne haragudj, ha megsértettelek! Nem akartam kiforgatni a szavaidat, csak valamit nyilván félreértettem!<br>De továbbra sem értem, hogy mi bajod Byrd művészi bunyójával Tua ellen. Simán kibokszolta, kb úgy, mint Kokó Robinsont. Kokó győzelme sem ér semmit a szemedben?<br>Természetesen megértem, hogy ez a magánvéleményed, csak szeretném, ha elmagyaraznád, miért gondolod így?<br>Ami a Marciano meccset illeti, ott 15 menet volt, melynek visszaállítása szerintem jó ötlet lenne! DE NEM 50, meg 60!!!<br>És azért ne szépítsük a bokszot!! Olyan sport, ami FOKOZOTTAN veszélyes!! Nem pusztán tönkretesz izületeket, HANEM BELE LEHET HALNI (amit a közelmúlt sajnos igazolt  is :'( ), sőt megnézném, hogy Gatti, Ward hogyan fognak kinézni vénségükre (ha egyáltalán megélik)<br>Nem kell erre a dologra rátenni szerintem!<br><br>Tua: szerintem nem élvonal. Vízválasztó a top10 határán, de nem több. Ha lesz is bajnok (ami 1000 szervezet lévén könnyen lehet), nem sokáig, és valami véletlen folytán (ami persze esetében könnyen megtörténhet  ;) )
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: menyus »

Boniek rátapintott a lényegre! Tunney kipontozta Dempseyt, pedig a taktikai felkészültsége még csak meg sem közelíti a mai bunyósokét!<br><br>Én spec. örülök, hogy nem 100%-ban vérre megy ez a sport, csakmert valamelyest pacifistának vallom magam  :P!<br><br>Emellett tartanám azon véleményem, hogy LL a '20-as években, az akkori szabályokkal nagyon rosszul járna, de Jack Dempsey 2002-ben csúnyán ki lenne ütve....<br>
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

Menyus:<br><br>Hát ez a baj. Hogy nem ugyan az a sport...<br><br>Nem hiszem, hogy Dempsey zavarba jönne bármitől is. Aki 14 éves korától felnőttekkel verekszik, egy darab húsért, nem hiszem hogy zavarba jönne bármitől is.<br><br>Boniek:<br><br>Frazier jóval túl volt már a fénykorán, amikor Foreman-el mérkőzött. Másrész: Foreman k*va jó bunyós volt. Az egyik legjobb.<br><br>Lewist Tunneyhez hasonlítani...
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Boniek »

PTB: Foreman, mint választóvonal nagyon jó észrevétel. Egyrészt Foreman ugye nem kevesebb mint nyolcszor küldte padlóra a jó kondíciójú Frazier-t (bocs Dempsey ezt nem bírtam kihagyni) kevesebb mint hét menet alatt, másrészt pedig 198 vs 224 font. Ez utóbbi két szám nem más mint a kesztyűs nehézsúlyú bajnokok átlagsúlya Foreman előtt illetve után. Ha meg Foreman második címszerzését tekintenénk választóvonalnak, akkor még durvább lenne a különbség  :)<br><br>Most persze lehetne diskurálni arról, hogy a súlykülönbség mennyit jelent, meg hogy Max Baer mit tett Primo Carnera-val és persze ezért is vagyunk itt... Mondjuk ugye azt nehéz elképzelni, hogy amit meg tudott tenni Tunney azt ne tudná megtenni Lewis.<br><br>Egyszerűen a méret a lényeg - avagy Godzilla megenné-e Marciano-t :)!
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: menyus »

Dempsey!<br><br>Szerinted Jack bácsi nem jött volna zavarba Lewis stílusától? Szerintem nagyon is! És a taktikai megoldásaitól? Pláne! Hogy a kiválló védekezéséről, és a tökéletes jobbosáról ne is beszéljek...<br>Egyszerűen nem tudna mit kezdeni vele, nem ugyanaz a kor, nem ugyanaz a harcmodor, nem ugyanaz a sport...
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly...

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

El vagytok tévedve. Már megint ez az "aki nagyobb, nehezebb, az a jobb, erősebb" meglátás.<br><br>PTB: abban kajakra igazad van,  amiket írtál a többi sportról, de a boksz egészen más. Hogy kelhetne versenyre kondícióban bármelyik mai versenyző Marcianóval, Tunney-el, Harry Grebbel, Basilioval vagy Joe Frazier-el?<br><br>Ezek nem izomtömeget növeltek, hanem erőnlétet, kondícót. Semmi szükség nagy izmokra. Minél nagyobb, izmosabb valaki, annál hamarabb elfárad. Ezeknek a maiaknal fogalmuk sincs, mi az hogy 8. menet utáni knockout power.<br><br>Én nem hiszem, hogy LL bántani tudná Dempseyt. Dempsey nem az a fajta bokszoló volt, akikkel manapság LL-nek, vagy bárkinek dolga akad.
BUTTON_POST_REPLY