Videó szerkesztés

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Camo írtaCOLONNem. A helyzet az, hogy a file egy picit nagyobb annál, mint amekkora felfér egy DVD-re. A pici ez esetben kb. 100 megát jelent.
http://www.eszbonto.hu/letoltes/letolte ... ?a=79&k=15
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Hozzászólás Szerző: Camo »

Blackpanther írtaCOLONMiért kell kettévágni, DVD lejátszó miatt kell a vágás?
Nem. A helyzet az, hogy a file egy picit nagyobb annál, mint amekkora felfér egy DVD-re. A pici ez esetben kb. 100 megát jelent.
Camo
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

alain írtaCOLONezek hangfile-okra is alkalmazhatók?
Nagyon egyszerű és praktikus kis progi, néha használtam, de nem nagyon van szükségem ilyenekre. Kész zeneszámokból, rövid részek kivágására használtuk- néhányszor- effektek gyártására.
Ha nem ismered, akkor merem ajánlani, bár teljes használati utasítást nem tudok mellékelni. :lol:

http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/mp ... -EK10.html

Csak ajánlat: a kiszemelt file-ról legyen biztonsági másolat! Soha nem lehet tudni... :D
Bocs, ha nem szolgáltam semmi újjal!

Ja, és azért jutott csak eszembe, mert az ikonja még mindig itt van előttem. Pont most töprengtem, hogy néhány "szennyeződést" el kellene távolítani a gépről.
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Camo írtaCOLONKöszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos, a probléma továbbra is fennáll. Nem megvágni szeretnék videókat, hanem egy - pl. 2 GB-os - file-t kétfelé vágni úgy, hogy a méretük 1-1 GB legyen, és külön külön is símán le lehessen játszani őket. Sajna, ez eddig nem sikerült, viszont én is összehoztam egy brutál méretű avit a semmiből... 8)
Miért kell kettévágni, DVD lejátszó miatt kell a vágás?
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Hozzászólás Szerző: Camo »

Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos, a probléma továbbra is fennáll. Nem megvágni szeretnék videókat, hanem egy - pl. 2 GB-os - file-t kétfelé vágni úgy, hogy a méretük 1-1 GB legyen, és külön külön is símán le lehessen játszani őket. Sajna, ez eddig nem sikerült, viszont én is összehoztam egy brutál méretű avit a semmiből... 8)
Camo
alain
Super Champ
HozzászólásokCOLON 573
CsatlakozottCOLON 2005-04-20 23:26:43

Hozzászólás Szerző: alain »

ezek hangfile-okra is alkalmazhatók?
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Camo írtaCOLONNem hittem volna, hogy ennyien értenek hozzá... :?
Hmmm

http://techline.hu/kiprobaltuk/20080219 ... aspx?s=rss
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: kozi »

Virtualdub nevü progi.

Megnyitod a video file-t, az alul lévő csuszkánál lévő ikonokkal tudod vágdosni (a két jobbszélsőt kell igazán használni. egyikkel a kivágandó rész kezdő, másikkal a végpontját jelölöd ki. utána csak simán del billentyüvel törlöd a kijelölt rész).

Ha sikerült kivágni a felesleges részeket a video filebol, utána video menuben "direct stream copy", audioban is "direkt stream copy".

utána file menuben "save as avi". és kész is vagyunk.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Camo írtaCOLONNem hittem volna, hogy ennyien értenek hozzá... :?

1. Ha csak simán darabolni akarsz
Total Commander > File Menu > Fájldarabolás > utána a fájlok mérete megadásnál kitörlöd ami ott van pl 1.44 MB (3.5)" és beírod a kívánt méretet, de utána kell írni, hogy MB!

2. Ha klippekre gondolsz, akkor:

Virtual Dub nevezetű progi > File > Open
mondjuk a 3-5 percet akarod kivágni:

Alul a csúszka 0-án áll > elviszed 3 percig, majd megnyomod az alsó gombok közül az utolsót, akkor kikékül az eleje. Utána delete és már le is vágtad az eleját.
Ugyanígy elmész 5 perchez, ott rögtön megnyomod az utolsó előtti dombot (ilyen visszafelé nyíl), utána elhúzod a csúszkát a legvégére, megnyomod az utsó gombot, megint delete és megvan a kétperces klipped.

Fent a Video és Audio menüben direct stream copyra teszed a pöttyöt (a videónál főleg, mert akkor úgy jársz mint erwin, aki 2 perces klippből lazán legyártott egy 5 GB-s fájlt :)......utána save as avi....és kész.

Ez az eljárás persze csak avi fájlokra vonatkozik.
Profiboksz.hu - az első magyar online profiboksz magazin.
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Hozzászólás Szerző: Camo »

Nem hittem volna, hogy ennyien értenek hozzá... :?
Camo
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Videó szerkesztés

Hozzászólás Szerző: Camo »

Az lenne a kérdésem, hogyan lehet - minél egyszerűbben - feldarabolni egy file-t?

Teljesen laikus vagyok a témában, aki válaszol, ezt legyenszíves vegye figyelembe... 8)
Camo
BUTTON_POST_REPLY