×

profiboksz.hu https://www.profiboksz.hu//images/logo.png Kemény mérkőzést vívott egymással helyi idő szerint szombat este Kanadában az IBF kispehelysúlyú 2008-04-06 12:07:25 https://www.profiboksz.hu/2008/04/06/molitor-legyozte-beltrant/

Molitor legyőzte Beltrant

Kemény mérkőzést vívott egymással helyi idő szerint szombat este Kanadában az IBF kispehelysúlyú világbajnok Steve Molitor és Fernando Beltran Jr. A két fordított alapállású bokszoló összecsapása az első 6 menetben kiegyenlített küzdelmet hozott, köszönhetően első sorban a kötelező kihívóként lehetőséget kapó Beltran heves támadásainak. A nagy energiákat mozgósító mexikói ökölvívó ereje aztán a találkozó második felére alább hagyott, és Molitor egyre magabiztosabban tartotta kezében a mérkőzést. A címvédő nagyon kemény és pontos találatokat helyezett el ellenfelén, aki meglepően jól állta a veszélyes rohamokat. Molitor bal szeme a 9. menetben rondán megsérült (közben mélyütésért pontot vontak le Beltrantól), de a csúnya vágást megfelelően ellátták és nem okozott problémát a kanadai bunyós számára. A mérkőzés utolsó negyedére akkora fölénybe került a bajnok, hogy úgy tűnt, nem lesz szükség a pontozókra, és idő előtt rövidre tudja zárni az összecsapást. Beltran végül kihúzta a hátra lévő időt, de a sima, egyhangú pontozásos (120-107, 120-107, 119-108 arányú) vereséget nem tudta elkerülni. Molitor ezzel az értékes sikerrel negyedszer védte meg címét, és mérlege 27 mérkőzés után is makulátlan.