×

profiboksz.hu

November hónap legjobbjai

0000-00-00 00:00:00 /

A novemberi hónap a nagy meccslemondások időszaka volt. Elmaradt a WBC nehézsúlyú világbajnokának Vitali Klitschko a címvédése Hasim Rahman ellen, sőt az ukrán óriás vissza is vonult krónikus sérülései miatt. Szintén sérülés miatt nem tudott ringbe lépni Felix Sturm, de nem védhette meg világbajnoki övét Antonio Margarito és Martin Castillo sem. A sajnálatos események mellett persze akadtak érdekes meccsek az utolsó őszi hónapban. Ringbe lépett és újra parádézott a súlycsoportoktól független ranglisták éllovasa Floyd Mayweather, egyesítette az IBF és a WBA kisváltósúlyú bajnoki címét Ricky Hatton és Oleg Maskaev is meglepte Sinan Samil Samot, ami egy WBC ranglista első helyezést ért neki. Lássuk kik voltak honlapunk szerint november hónap legjobbjai.

November hónap bokszolója: Ricky Hatton (40-0, 30KO)

Az angol Ricky Hatton júniusban már volt egyszer rovatunk legjobbja, amikor fantasztikus teljesítményt nyújtva legyőzte a kisváltósúly félelmetes királyát, Kosztya Tszyut. A Hitman novemberben újra parádézott, hiszen első címvédésén a WBA világbajnok Carlos Maussa ellen bizonyíthatott. Hatton nagyon fogadkozott az összecsapás előtt, mondván utoljára lép ringbe Angliában, mert a súlycsoport legjobbjai csak az USA-ban meccselnek. Ennek ellenére a november 26-i meccs rémálomszerűen kezdődött a szívós angol számára. Az első menetben a bal, a harmadikban a jobb szemhéja repedt fel nagyon csúnyán. Mindezeket tetézve a kissé esetlen mozgású Maussa várakozáson felül jól bokszolt és többször zavarba is hozta Hattont. A fordulat a negyedik menettől állt be, amikor is a hatalmas tempóban bokszoló, testre könyörtelenül támadó és folyamatosan előre mozgó angol átvette az irányítást, majd a meccs közepére már látványos fölénybe került. A 9. menetben egy gyönyörű beugrásos balfelütéssel leütötte az addig stabilan álló kolumbiait és a WBA övét is megszerezte IBF öve mellé. A siker azt is jelenti, hogy Mayweather váltósúlyú kirándulása után a kisváltósúly jelenlegi legjobbját vitathatatlanul Ricky Hattonnak hívják.

A címért versenyben volt a Scott Pembertont könnyedén kiütő Jeff Lacy is.

November hónap mérkőzése: Ricky Hatton (40-0, 30KO) vs Carlos Maussa (20-3, 18KO)

26-án Sheffieldben rendezték meg a legerősebbnek tartott súlycsoport, a kisváltósúly címegyesítő mérkőzését. A stílusok alapján igazi pofonzuhatagra és sok szabálytalanságra lehetett előzetesen számítani. A mérkőzés igazolta a várakozásokat. Az első perctől kezdve mindketten támadólag léptek fel, ami jó néhány tiszta találatot eredményezett. Az első menetben egy összefejelés után csúnyán felszakadt Hatton bal szemöldöke, majd a harmadikban a jobb szemöldöke is hasonlóképpen járt. A negyedik menettől kezdve azonban a Hatton által diktált őrült tempó eredményre vezetett ugyanis az addigi szoros etapok után ez már tisztán az angolé volt. A meccs középső szakaszában Hatton megszilárdította vezetését a pontozólapokon és több alkalommal is keményen eltalálta testen és fejen egyaránt Maussát, akinek találati aránya ekkorra már jelentősen leromlott. A 9. menetben aztán a Hitman taktikája meghozta eredményét és a szemmel láthatóan elfáradt kolumbiait egy látványos balhoroggal padlóra küldte, ahol Mickey Vann mérkőzésvezető kiszámolta. A nagyiramú, látványos találatokban bővelkedő mérkőzés a gyakori szabálytalanságok (fogások, szabálytalan ütések stb.) ellenére remek szórakozást nyújtott a küzdelmes ökölvívást kedvelő szurkolók számára.

November hónap felfedezettje: Oleg Maskaev (32-5, 25KO)

Oleg Maskaev jól ismert név a nehézsúlyú ökölvívást kedvelő rajongók számára, hiszen az egykori kiváló amatőr bunyós hosszú ideig a súlycsoport élvonalába tartozott. A kazah bokszoló azonban üvegálla miatt a legnagyobb ütőktől rendre súlyos KO vereségeket szenvedett, ami meggátolta abban, hogy nagy eredményeket érjen el. A 36 éves Maskaevről a szakma gyakorlatilag már lemondott, de ennek ellenére sikerült összehozni számára egy WBC eliminációs meccset a feltörekvő Sinan Samil Sam ellen. Az esélytelenként Németországba érkező „Big O” azonban nem játszotta el az áldozati bárány szerepét és gyakorlatilag simán lelépte a tehetetlen török ellenfelét. Remek ritmusváltásaival, kőkemény jobbegyeneseivel és meglepően jó állóképességével esélyt nem adott Samnak. Maskaev győzelmével hirtelen a nehézsúly TOP 10 bunyósa között találta magát és a WBC döntésének értelmében jövőre kihívhatja a Hasim Rahman vs James Toney világbajnoki döntő győztesét. Ritkán látható bravúr egy 36 éves ringveterántól.

A címért versenyben volt a japán légsúlyú tehetség Koki Kameda is.