Floyd Mayweather vs Ricky Hatton

Minden, ami profiboksz!
philosopher
Újonc
HozzászólásokCOLON 50
CsatlakozottCOLON 2006-04-15 14:06:39
Tartózkodási helyCOLON Szeged

Hozzászólás Szerző: philosopher »

Jó lenne újra egy igazi bokszmeccsen megnézni Floydot, mert az utóbbi két meccse nagyon csúnyára sikeredett. A harmadik menet környékén már röhögtem, hogy ez tényleg egy bokszmeccs akar lenni? Azt is nehéz volt eldönteni, hogy ki a szabálytalanabb, de az első menetekben inkább Floydot éreztem a ludasnak, míg 4. menettől inkább Rickyt. Corteznek sem volt egyszerű dolga.

Aztán a 6. menettől már kijött a boksztudás, valahogy Hatton fáradt el előbb, pedig inkább Mayweathertől vártam ezt, hiszen ő kevésbé van hozzászokva a birkózómeccshez. De nagyon jól felkészült. Tényleg p4p 1.
Gondolkodom, tehát vagyok (Descartes).
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

leibigab írtaCOLON(Én pl. szívesen megnézném, hogy azt hogy oldja meg)
Utána ha elveri Williamst jöhet Cotto ha őt is, akkor addig valakit kerestek neki, mert azért az mégsem állapot, hogy Floyd veretlenül vonuljon vissza, addig bokszoljon amíg ki nem kap. pl.: 70 éves koráig vagy lépjen fel a nehézsúlyba és Samuel Petivel vagy a Klitschko fivérekkel nyomjon egy mérkőzést, akkor talán meg lesz sokak káröröme és végre látják veszíteni.

Rakjátok be egy időgépbe és küldjétek vissza 20-50 évet, itt már úgy sem találtok neki ellenfelet ! :roll:
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

Grat a Prettyboynak, erre az erdményre nem gondoltam volna... De azt se felejtsük el, hogy ő váltósúlyú, míg Ricky oda már gyenge...Remélem nem vonul vissza, és kiáll Cottoval. Talán neki lenne esálye kifektetni... Hattonban nagyon bíztam, de sajna azoknak lett igaza, aki a Collazo elleni meccsel példálóztak... :( De még a Goldenboy elleni visszavágóra is kíváncsi lennék, azzal megint kaszálnának, és az már tényle búcsúmeccs lenne...
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

leibigab írtaCOLON
Sztrego írtaCOLON
leibigab írtaCOLONFloyd nagyszerűen semlegesítette Rickyt, gratula neki!

Sztrego

Floyd valóban hatékonyan és jól alkalmazkodott az ellenfél stílusához, de azt azért ne felejtsd, hogy egy olyan "kisemberhez" alkalmazkodott aki ugyan kőkemény, de minden másban elmarad mellette. Williams gyors és technikás is, és Hattonhoz képest Ő egy "nagyember"...
Floyd is kisember volt..nagypehelysúlyból nőtte ki magát.
Ja, csak az nem mind1, hogy egy nálánál alacsonyabb, rövidebb karú verekedőhöz vagy egy nálánál jóval magasabb, hosszú karú bunyóshoz kell alkalmazkodnia aki ráadásul technikailag is elég jó+ gyors is.
(Én pl. szívesen megnézném, hogy azt hogy oldja meg)
Megoldaná. Mindenhez, mindenkihez alkalmazkodik, ezért a világ legjobbja.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Sztrego írtaCOLON
leibigab írtaCOLONFloyd nagyszerűen semlegesítette Rickyt, gratula neki!

Sztrego

Floyd valóban hatékonyan és jól alkalmazkodott az ellenfél stílusához, de azt azért ne felejtsd, hogy egy olyan "kisemberhez" alkalmazkodott aki ugyan kőkemény, de minden másban elmarad mellette. Williams gyors és technikás is, és Hattonhoz képest Ő egy "nagyember"...
Floyd is kisember volt..nagypehelysúlyból nőtte ki magát.
Ja, csak az nem mind1, hogy egy nálánál alacsonyabb, rövidebb karú verekedőhöz vagy egy nálánál jóval magasabb, hosszú karú bunyóshoz kell alkalmazkodnia aki ráadásul technikailag is elég jó+ gyors is.
(Én pl. szívesen megnézném, hogy azt hogy oldja meg)
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

leibigab írtaCOLONFloyd nagyszerűen semlegesítette Rickyt, gratula neki!

Sztrego

Floyd valóban hatékonyan és jól alkalmazkodott az ellenfél stílusához, de azt azért ne felejtsd, hogy egy olyan "kisemberhez" alkalmazkodott aki ugyan kőkemény, de minden másban elmarad mellette. Williams gyors és technikás is, és Hattonhoz képest Ő egy "nagyember"...
Floyd is kisember volt..nagypehelysúlyból nőtte ki magát.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Floyd nagyszerűen semlegesítette Rickyt, gratula neki!

Sztrego

Floyd valóban hatékonyan és jól alkalmazkodott az ellenfél stílusához, de azt azért ne felejtsd, hogy egy olyan "kisemberhez" alkalmazkodott aki ugyan kőkemény, de minden másban elmarad mellette. Williams gyors és technikás is, és Hattonhoz képest Ő egy "nagyember"...
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Cotto ellen keresne több pénzt szerintem és ezért az a mérkőzés esélyesebb.

Williams még újfiú a pénz alap felosztása kb így nézne ki : Floyd 80-90 %, Williams 10-20 % és még ennek is örülhetne ha megkapná.

Floyd ha egyáltalán még bokszol legfontosabb tényező a mérkőzés létrejöttében a pénz. (Eladhatóság)

Neki nem kell már bizonyítania semmit, zseni és kész ! :wink:

Köztük a helye :

http://en.wikipedia.org/wiki/Internatio ... ll_of_Fame

http://www.ibhof.com/
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Sztem Williams sem okozna neki különösebb problémát. Ma láthattuk, mennyire jól, hatékonyan alkalmazkodik az ellenfél stílusához. A gyorsasága, technikája és kondija mellett ez a legerősebb fegyvere.
Jelenleg nincs olyan bokszoló aki megverhetné.
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Ezek után nem is vita, hogy mindenki esélytelen Mayweather ellen. Mindenesetre szerintem azért a Castillo elleni mérkőzés mellett ez lehetett a legkeményebb neki is.

Cottot szerintem könnyebben meg tudná verni mint Hattont, ha ki nem is ütné, de simán kipontozná. Aki ellen tényleg érdekelne, mit tud, az Paul Williams.

Ehhez persze látni kéne, nincs-e Williams kicsit túlértékelve a Margarito elleni meccse alapján. Ott az első 7 menetet iszonyatos tempóval besöpörte, de aztán eléggé kipurcant és az utolsó menetekben Margarito végigverte a ringen. Mindenesetre azzal a fizikai fölénnyel, gyorsasággal, ütészáporral nem tudom hogy bánna Mayweather. Szerintem ezt a meccset már nem fogjuk látni, kis szerencsével a Cotto ellenit még igen, de Floydnak már tényleg nincs mit bizonyítani. Minden idők egyilk legjobbja.
3000
Reménység
HozzászólásokCOLON 82
CsatlakozottCOLON 2007-09-13 21:37:53
Tartózkodási helyCOLON Tijuana

Hozzászólás Szerző: 3000 »

Szerintem Edgegod látja jól a dolgokat.Mayweather ennyivel jobb az

egész mezőnynél!Még a félisten Oscar is tehetlenebb volt Rickynél!
(gondolok itt az alibi cséphadarásaira)Hatton szerintem elég veszélyes
volt az elején(még Marco is ugrált az első sorokban:)).Azért mert vki egysíkú még simán lehet hatásos!Max.nem látványos.
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: justy »

WNB írtaCOLONA végén (miután Hatton fáradni kezdett, és már nem volt lelkesedése annyiszor közelugrani) talán az számított leginkább, hogy May a startgyorsaságából, meg a tempóra való érzékenységébõl adódóan képes megrokkantó dolgokat bevinni mindenfajta alibizõ elõkészítés nélkül is - közellépve egyszercsak egy levegõs helyzetben (de néha fogásbontásból is, csak olyankor kevesebb az esély a megrokkantó dinamikára). Ezt pl. nem sokan tudnák utána csinálni ilyen hatékonysággal...ha egyáltalán.
Szvsz is ez volt a lenyeg: kb. az 5.menettol kezdve Floyd brutalis jobbosokkal fogadta Hattont a sarokban. Ez lathatoan nem izlett az angolnak es nem is tudott tul sok mindent kezdeni vele. Ezzel persze nem kis kockazatot vallalt Floyd, de hat azert zseni, mert kritikus szituban is meg meri es meg tudja ezt csinalni.
Azt viszont nem ertem, hogy Hatton miert nem tamadta igazan a testet. Nem lattam talan egy dupla balt sem a testre, pedig ugye ez az egyik trade mark utese.

Bar nagyon szurkoltam Hattonnak, de megemelem a kalapom Floyd elott: nagy bajnok!
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Sztrego írtaCOLONFloyd ütőereje, önmagában nem lett volna elég, ahhoz kellett Hatton lendülete is, amibe jól beleverhetett. És azok a feltartoztató ütések testre!
Floyd egy művész!
Nem is igaz, hogy Veled nem lehet egyetérteni... :wink: :lol:
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Floyd ütőereje, önmagában nem lett volna elég, ahhoz kellett Hatton lendülete is, amibe jól beleverhetett. És azok a feltartoztató ütések testre!
Floyd egy művész!
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

A végén (miután Hatton fáradni kezdett, és már nem volt lelkesedése annyiszor közelugrani) talán az számított leginkább, hogy May a startgyorsaságából, meg a tempóra való érzékenységéből adódóan képes megrokkantó dolgokat bevinni mindenfajta alibiző előkészítés nélkül is - közellépve egyszercsak egy levegős helyzetben (de néha fogásbontásból is, csak olyankor kevesebb az esély a megrokkantó dinamikára). Ezt pl. nem sokan tudnák utána csinálni ilyen hatékonysággal...ha egyáltalán.

(De Maywnél kijött azért előnyként a méret is a végére...ahogy ezt Collazora hivatkozva sokan említették...a nagyobb osztályúból nem tud annyi erőt kivenni-elszívni Hatton a dulakodással, nagyobbat üt, kevésbé hatják meg a Hatton súlyával bevihető dolgok.)

Cottonál pl. ez a Mayw-Hatton szintű méretkülönbség nem lenne meg, meg persze az előkészítés nélküli ilyen szintű hatékonyság sem...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Romsy írtaCOLONCotto jó védekező? Azt nem nevezném jó védekezőnek, akit zsinórban 5-6 meccsen mindig van, hogy 2-3 meneten keresztül végigvernek a ringen és még nem is csak a legjobb kihívók.
Ahha...akkor ez is olyan, hogy tök mindegy kit ver meg, én csakazértis fanyalogni fogok... ](*,)
(mellesleg Hatton-hoz hasonlítottam nem hozzád)
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Sztrego írtaCOLONFloyd Hutton legfőbb fegyverét fordította ellene, a dulakodást. És ez láthatóan zavarba hozta Rickyt.
Sztrego-val nem cseresznyézünk egy tálból, de most rátapintott a lényegre! :roll:
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Cotto jó védekező? Azt nem nevezném jó védekezőnek, akit zsinórban 5-6 meccsen mindig van, hogy 2-3 meneten keresztül végigvernek a ringen és még nem is csak a legjobb kihívók.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Edgegod írtaCOLON Sztem a gyorsaságával es a világ legjobb védekezésével verte meg Floyd és ez a két tulajdonság Cottonál nincs meg (egyikben sem kiemelkedő).
Miben is bízhat Ricky? A testütéseiben és a felütéseiben...nos ezt Cotto is tudja, csak még keményebben. Védekezése meg az angolnak nincs, illetve gáz, hozzá képest Cotto jó védekezőnek minősül...
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Igen, könnyen zavarba hozható Hutton. Kb a negyedik menettől látszott rajta, hogy elbizonytalanodott. Jött előre fejjel és nyelte a Floyd bombákat.
Amikor meg közelharcot erőltetett, Floyd Hatton legfőbb fegyverét fordította ellene, a dulakodást. És ez láthatóan zavarba hozta Rickyt.
A hozzászólást 2007 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 Sztrego-kor.
BUTTON_POST_REPLY