...mesefilmek felnőtteknek is...

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

alain... Neked popsi fóbiád van. Erwin elűzött az avatároddal (tudom a méretével) erre ide rakod be, mert túlértékeled Sz.E. hátsóját. Klassz, de mibe kapaszkodnál? :wink: :D :lol:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
alain
Super Champ
HozzászólásokCOLON 573
CsatlakozottCOLON 2005-04-20 23:26:43

Hozzászólás Szerző: alain »

grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Hahó Öcsi!
1971-es film, én sem voltam sokidős :) De így felnőtt fejjel jövök rá, hogy milyen komoly színészek játszottak benne és már hányan nincsenek köztünk. Gyakorlatilag egy akkori gyermekfilmet nyugodtan nevezhetnénk a mai eszünkkel szuperprodukciónak! A két mellékszereplő sokaknak volt a későbbiekben is kedvenc nevük: Kököjszi és Bobojsza :D (én pl. a hörcsögeimet neveztem el így)
A teljesség igénye nélkül: Básti, Garas, Csákányi, Páger, Kiss Manyi, Alfonzó... a 7 fejű magyar hangja Bessenyei Ferenc ( :wink: )!
Jó volt nosztalgiázni...
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Jogos, ott is csak kapkodja az ember a fejét/fülét és igyekszik lekövetkeztetni a kép/szöveg egyensúlyát... szvsz nem egyszerű dolog.
De:
a Mézga magyar, még is csak a miénk :D
(szólt a lelkes lokálpatrióta/hazafi :wink: )
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

grabanc írtaCOLONNem biztos, hogy a Mézga Aladár rajzfilm sorozat anno komoly szöveghatással bírt nekem, de most látva (nem rég ment "aláfestőnek" az m2-ön)... "RÍMHÁNYÓ" Romhányi egyszerűen PAZAR!!! =D>
Nem régen szereztem meg a "Frédi és Béni" első évadait, csakis Romhányi miatt...
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Nem biztos, hogy a Mézga Aladár rajzfilm sorozat anno komoly szöveghatással bírt nekem, de most látva (nem rég ment "aláfestőnek" az m2-ön)... "RÍMHÁNYÓ" Romhányi egyszerűen PAZAR!!! =D>
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Engem a Tarzan a múlt hétvégén ismét rabul ejtett... ez egyik legjobb rajzfilmnek tartom a mai napig. =D>
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Csak így Dargay Attila bácsi halálára... ez itt az én halotti torom:

http://www.youtube.com/watch?v=4DnJzYrL ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=c9WOmPCz ... re=related

és a nagy kedvencem:

http://www.youtube.com/watch?v=QdfrsMt_ ... playnext=1

Ezek miatt nem fogok soha felnőni... :wink:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Elvittek a Jégkorszak 3-ra... 3D-ben. Hazudnék ha ha most azért domborítanék, hogy ellenálltam... :D
Bejöttek az előző részek is...(azért is hagytam magam... :wink: )

Csak szemüre szemüt húzni egy cseppet sok az orrnyergemnek, de a látvány ezért is kárpótolt... nagyon kis helyes alkotás... =D>

Ho van ez már a Mazsola diafilmtől??? :roll: :)
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

ogreface írtaCOLONhttp://www.youtube.com/watch?v=-X-KzkiL6DA

Aki nem ismerné...
Szörfölök, szörfölök...és...most nem azért, de a HARD ROCK MAGAZIN is megemlékezik Kemény Henrik munkásságáról...természetesen Vitéz Lászlót "temetve" egyúttal... :(
De a magazinnak egy nagy =D>
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

ogreface írtaCOLON
grabanc írtaCOLON
ogreface írtaCOLONAz Auchanban ma vettem meg a Vitéz Lászlót két részes DVD lemezen potom 950 forintért.
ogre...

Ehhez csak gratulálni tudok...őszintén... =D>
Ha Pesten lennék 19-én,akkor szívesen elmennék az utolsó előadásra.Így marad a DVD és régi emlékek.Még egy régi szakma,hagyomány ami eltűnik Magyarországról! :cry:
Igen, látható/láthatatlan módon átvette ezt a mesterséget a sok japán és amcsi szennyes, groteszk, kretén animáció... :(
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

grabanc írtaCOLON
ogreface írtaCOLONAz Auchanban ma vettem meg a Vitéz Lászlót két részes DVD lemezen potom 950 forintért.
ogre...

Ehhez csak gratulálni tudok...őszintén... =D>
Ha Pesten lennék 19-én,akkor szívesen elmennék az utolsó előadásra.Így marad a DVD és régi emlékek.Még egy régi szakma,hagyomány ami eltűnik Magyarországról! :cry:
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

ogreface írtaCOLONAz Auchanban ma vettem meg a Vitéz Lászlót két részes DVD lemezen potom 950 forintért.
ogre...

Ehhez csak gratulálni tudok...őszintén... =D>
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Az Auchanban ma vettem meg a Vitéz Lászlót két részes DVD lemezen potom 950 forintért.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Azért gondoltam, hogy iderakom a hírt, mert ez az egyetlen topik amit kezdeményeztem... :^o
Baxus, nő az orrom! (férfi létemre :wink: )
Szal azért gondoltam idetenni az idézetet, mert sokx felnőtteknek is szóltak a poénok Kemény Henrik munkásságában...(csak ezt a felnőttek masztak észrevenni tisztelettel...persze, hisz az emberi negatívumokra is megpróbált rávilágítani a gyermekek nyelvén...)
...és persze ő miénk, magyaroké =D>
-----------------------------------------------------------------------------------

"Nyugdíjba vonul Kemény Henrik, Kossuth-díjas bábművész, a piros sipkás, palacsintasütővel felvértezett Vitéz László életre keltője. A 83 éves művész október 19-én a Bárka Színház délutáni matinéján három tanulságos és szórakoztató mesével búcsúzik a gyerekektől és a színpadtól.

UTOLSÓ VITÉZ LÁSZLÓ-ELŐADÁS

Kemény Henrik utolsó előadása október 19-én, vasárnap délután három órakor látható a Bárka Színházban. A füttyös ördög című kis jelenetben a főzelék a casus belli, az ördög el akarja vinni Vitéz Lászlót, mert az nem fogad szót szüleinek főzelék-kérdésben. Vitéz László és a krokodil című történetben hősünkre egy éhes aligátor feni a fogát, a Vitéz László és a csodaláda című mesében pedig Vitéz Lászlónak megint az ördöggel gyűlik meg a baja.

"Szervusztok, Pajtikáim" - így köszönti minden alkalommal a gyerekeket Vitéz László, aki most október 19-én, vasárnap utoljára tűnik föl palacsintasütővel a kezében a közönség előtt. Kemény Henrik, a vásári bábjáték nagy öregje már három évvel ezelőtt, Kossuth-díja átvételekor is gyengélkedett, most pedig úgy döntött, végleg visszavonul a színpadtól. Családja három generáción át őrizte a mutatványos bábozás hagyományát, de most Kemény Henrikkel megszakad a sor.

A piros ruhás Vitéz László a középkori olasz komédiák Pulcinellójának magyar leszármazottja, bátyja a jó öreg Paprika Jancsi, de a családhoz tartozik az orosz Petruska, a francia Guignol és a német Hanswurst is. Mindannyian nagyszájú, verekedős, de jólelkű figurák, akiknek helyén van az eszük és a szívük. Paprika Jancsi mindig szívesen kapta elő mérgében a botot vagy a fakanalat, hogy azzal püfölje az ördögöt, de csak Vitéz László öltött jellegzetes, piros ruhát, hegyes sipkát, kis csizmát, és ragadt palacsintasütőt.

A XIX. században született népi komédiahősöket a Kemény-família mentette át a XX. századba. A nagypapa, Korngut Salamon még 1897-ben kapott engedélyt "dal, testgyakorlatok és bűvészeti előadások" megtartására, az édesapa, id. Kemény Henrik tőle tanulta a bábozás tudományát. Ő maga - kis hollywoodi kitérő után - a Hűvösvölgyben, majd a Népligetben felállított mutatványosbódéban mutatta be a családban apáról fiúra szálló történeteket. Itt nőtt fel ifjabb Kemény Henrik is, nála egy évvel fiatalabb öccsével, Mátyással. Míg édesapjuk játszott, a fiúk a keze alá dolgoztak, édesanyjuk pedig a pénztárban árulta a jegyeket, és szabta-varrta a ruhákat a báboknak.

Kemény Henrik hatévesen kapta első szerepét, ekkor már Vitéz Lászlót kellett mozgatnia, igaz, Vitéz László is az iskolában pótvizsgázott a történetben. Tízéves korától játszott rendszeresen édesapja bábszínházában. Amikor más gyerekek a matematikával bíbelődtek, ő Mark Twain Koldus és királyfi-jának kettős szerepét tanulta. Húszévesen, amikor édesapja nem tért haza a munkaszolgálatból, és öccsét elvitték malenkij robotba, egyedül vitte tovább a népligeti vurstlit.

Az ötvenes években államosítás ürügyén felszámolták azt a Ligetben működő mutatványos teret is, ahol a Kemény-család bábszínháza 1926-tól fogadta vendégeit. Az évtizedeken át őrzött, kimunkált bábokat úgy kellett "bújtatni" az állami szervek elől. Kemény Henrik az Andrássy úti Állami Bábszínházban dolgozott tovább, előbb a műhelyben, majd a színpadon. Tersánszki Józsi Jenő írt számára történeteket, amelyekben Vitéz László is továbbélhetett. Mivel a rendszer nem támogatta a vásári mutatványokat, 1952-től egészen a kilencvenes évek elejéig Kemény Henrik volt az egyetlen az országban, aki ezt a műfajt továbbvitte.

Kevesen tudják, de Vitéz László mellett Kemény Henrik több híres bábot is életre keltett ebben az időszakban: ő volt a megálmodója a Zsebtévé Hakapeszi Makijának, Furfangos Frigyesnek és Süsü a sárkánynak is, akinek egy ideig még a hangját is kölcsönözte.

A hetvenes években visszatért a vándorbábozáshoz, egy Trabanttal járta a vidéki városokat. Sokfelé hívták előadni, Londonban Mr. Punch, az angolok vásári bábhősének háromszázhuszonöt éves születésnapján lépett fel, Drezdában a nemzetközi bábfesztiválon szerepelt.

Kemény Henrik 75 éve kelti életre a furfangos Vitéz Lászlót. Október 19-én, a Bárka Színházban A füttyös ördög, Vitéz László és a krokodil és a Vitéz László és a csodaláda című történetekkel búcsúzik a színpadtól."
=D>
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Nemrég volt a TV2-ön - ugyan már másodjára adták - a Szinbád animációs rajzfilmet a Dreamworks-től...tök jó a grafikája és milyen dögös a gonosz benne :wink:
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Edgegod írtaCOLONSztem a Disneyk úgy általában remekek, a legjobb mégis talán az Aladin volt, talán mert abba rengeteg idősebbeknek szánt poént is betettek.

Kedvencem amúgy egy 1985-ös kubai alkotás, a "Vámpírok Havannában" című zseniális rajzfilm. Ismeri vki? Aki nem az mondjuk úgy képzelje el mint egy kubai Macskafogo..csak még jobb :)

http://www.imdb.com/title/tt0090249/
Viszont nemsokára szabadjára engedik a "Macskafogók" kettőt...
Hát itt is volt az ideje...éljenek az eddig nem reisztrált macsekok... \:D/ :mrgreen:
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Nekem megvan a Vámpírok Havannában, ha jól emlékszem akkor a királyi egyesről van digizve. Zseniális film :)!
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Edgegod írtaCOLONSztem a Disneyk úgy általában remekek, a legjobb mégis talán az Aladin volt, talán mert abba rengeteg idősebbeknek szánt poént is betettek.

Kedvencem amúgy egy 1985-ös kubai alkotás, a "Vámpírok Havannában" című zseniális rajzfilm. Ismeri vki? Aki nem az mondjuk úgy képzelje el mint egy kubai Macskafogo..csak még jobb :)

http://www.imdb.com/title/tt0090249/
Magyar tv azt hiszem csak egyszer adta le úgy a 90-es évek elején, arra emlékszem, hogy valami Pepe volt az egyik főszereplő, meg Düsseldorf is rémlik... :)
Profiboksz.hu - az első magyar online profiboksz magazin.
BUTTON_POST_REPLY