Születésnap paradoxon

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Santos írtaCOLONEgy kis agytorna, azoknak akiknek kék sapka van a fején... :)


1. Bori néni pulóvert köt, 45,3 km/h sebességgel. A rendelkezésre álló fonál hossza 68,5 km.

a) Mennyire kell Bori néninek felpörgetnie a sebességet, hogy befejezze a pulóvert, mielött még elfogyna a fonál?

b) Hogyan változik a sebesség, ha néha Pista bácsi is beleköt?

c) Mekkora az a legnagyobb sebesség, amely felett Bori néni elveszíti a fonalat?
Jajj, az idegeim! :D

Nálunk otthon az járja, hogy: Hány éves a kapitány?

Ugyanis, van egy olyan feladvány, hogy az Atlanti óceánon halad egy hajó, nyugati irányba, 25 km/h sebességgel. Az észak-nyugati szél sebessége 10 km/h. A hajó hossza 250 m. A víz hőfoka 3C.
Na akkor hány éves a kapitány?

Amikor a nagylányom nem tud megbirkózni valami feladattal (matek, kémia, fizika), akkor csak annyit szokott mondani, hogy hány éves a kapitány?

Nos, van amikor én sem tudom, hogy hány éves... (Ez van)

Azt sem tudom biztosan, hogy Bori néni milyen sebesség mellett veszti el a fonalat, de az tuti, hogy akkor szúrja ki Pista bácsi szemét a kötőtűvel... :evil:
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Santos »

Egy kis agytorna, azoknak akiknek kék sapka van a fején... :)


1. Bori néni pulóvert köt, 45,3 km/h sebességgel. A rendelkezésre álló fonál hossza 68,5 km.

a) Mennyire kell Bori néninek felpörgetnie a sebességet, hogy befejezze a pulóvert, mielött még elfogyna a fonál?

b) Hogyan változik a sebesség, ha néha Pista bácsi is beleköt?

c) Mekkora az a legnagyobb sebesség, amely felett Bori néni elveszíti a fonalat?

2. Ha IV. Béla 17 év alatt 139 rendeletet hozott, akkor hányadik Béla hozott 5 év alatt 58 rendeletet?

3. Ha egy no lefekszik a saját klónjával akkor az leszbikus szex, vagy önkielégités?

4. Mari néni kakasa 8:25-kor kukorékol, 5dB hangerovel.

Mennyi idő alatt ér

A faluból B faluba (3km) a hang, ha közben a szomszéd 3Nm-es rúgással küldi meg?

5. Hány %-os az alkoholfoka annak a folyadéknak, amelyet Lajos, a postás elfogyasztva 22,08 méter után esik össze. Lajos surusége 1,0968 g/köbcenti.

6. Ha Géza 5 percenként bedob egy fél konyakot,

a) mennyi idő után okádja szembe a felszolgálónőt,

b) ki fogja feltakarítani,

c) és milyen töménységű lesz az okádék, ha a pincérnő 165 cm magas?

7. Az idő pénz. A pénz beszél, a kutya ugat. Amelyik kutya ugat, az nem harap. Ebből következik, hogy az idő nem harap. De akkor minek van neki vasfoga?

8. Ha ma nulla fok van, és holnap kétszer olyan hideg várható, hány fok lesz holnap?
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

justy írtaCOLONHali d.ph.haward,
Hehe, trukkos ez a 3 ajtos dilemma. A munkahelyemen egy full mernok/informatikus kornyezetben kb. fel oramba tellett, mig megerttettem veluk, hogy cserelni kell. A kulcs az volt, hogy kiterjesztettem n db ajtora a feladatot. Na, akkor belattak:-)
Illetve volt aki csak akkor, amikor a 3 ajtora felirtam a teljes esemenyrendszert...De meg utana is gyanakodott:-)
justy
A téma annyira jópofa, hogy bármikor szívesen elmélkedem róla, újra- meg újra. Na persze ez a szupperr intellligencs embereket nem annyira nyomasztja, mint a magamfajta megregulázott IQ-jú f@szikat. Erről jutott eszembe, hogy a múltkor is tévedtem, mert irodalmi adatok szerint Forrest Gump 72-es, nem 75-ös. (Hibahatáron belül)
Ellenben Marilyn vos Savant, mint a világ leg „IQ-sabb” embere 228-as. (!!!) A második helyezett is nő. Ezt a borzalmasan magas értéket valahogy úgy lehetett elérni, hogy 10 éves korában produkált valami világraszólót, és ezt az eredményt az életkorának megfelelő módon korrigálták. Pontosabban nem tudom…
Vos Savant-nak volt egy rovata a Parade c. hetilapban, olyan címmel, hogy „Kérdezzék meg Marilynt!”. Itt hangzott el a kérdés, a vetélkedő ajtónyitogatásos témájáról. Szerencsére ismert a kérdés felvető személye is! Őt Craig F. Whithakernek hívták. Csak azért emelem ki a személyét, mert (szvsz) a kérdés már implicite, magában rejtette a helyes választ is. Tehát a kérdező legalábbis kapiskálhatta, hogy merről-meddig hány óra van…
Miután Savant (azonnal) megadta a helyes választ, kapott rengeteg kioktató levelet arról, hogy jobban tenné, ha érdemben foglalkozna matematikával, mert akkor nem mondana ilyen ökörségeket. Na ilyen figyelmeztetést kapott szép számmal matematika professzoroktól is. (!)
Van egy csokorral belőlük, de lévén, hogy számunkra ismeretlen személyekről van szó, meg aztán nem is igazán fair a nevüket kiadni, ezért ettől eltekintek.
Én magam is folyamatosan töprengek, hogy miként fejleszthetném csökevényes íkúmat, de már nem tudok semmit kitalálni, pedig több nyelven is értem a szexfilmeket, részt szoktam venni kulturális rendezvényeken, pl. legutóbb egy vizespóló vetélkedőn voltam zsűrítag…
B@ssza meg, akkor hol a hiba? Azt a 70-et hogy lehet feltornázni ~90-re? (80 még lehet, hogy a hibahatáron belül volna)
Különben, ha valakinek úgy tartja az úri kedve, akkor otthon a legegyszerűbben 3 kártyalappal tökéletesen modellezheti a „játékot”. Gondolok itt arra, hogy az erre készült programoknak nem hisz....esetleg. (Esetleg akkor készítsen rá progit magának!- Abban biztos lehet!)
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: justy »

Hali d.ph.haward,
Hehe, trukkos ez a 3 ajtos dilemma. A munkahelyemen egy full mernok/informatikus kornyezetben kb. fel oramba tellett, mig megerttettem veluk, hogy cserelni kell. A kulcs az volt, hogy kiterjesztettem n db ajtora a feladatot. Na, akkor belattak:-)
Illetve volt aki csak akkor, amikor a 3 ajtora felirtam a teljes esemenyrendszert...De meg utana is gyanakodott:-)
justy
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: justy »

Santos írtaCOLONgallien: mi volt a megoldás? Ha már te vagy a "Forrás", akkor oszd meg lécci, hátha feltornázom én is magam 70 fölé. ;)
Romsy es d.ph.harward is elmondta a jo megoldast, WNB pedig azt, hogy kettejuk megoldasa ua. Sot, Romsy meg azt is elmondta, hogy 1000 okos ember eseten pont 50% az eselye annak, hogy mindenki eltalalja, es 50%, hogy csak 999 talalja el. Ez ugye azt jelenti esetunkben, hogy az elso eselye 50%, az osszes tobbie pedig 100%. De nagyon kell figyelniuk:-)
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

WNB írtaCOLON
Az öniróniára való ráébresztés nálam valahogy nem jött át. (Talán ez is jellemhiba.) A lehülyézés az inkább passzolt.
Itt kihagytam korábban egy fontos dolgot: én "alapozást" írtam, "~-ra való alapozást"...és semmiképpen sem "ráébreszést"...és egyáltalán nem véletlenül...mivel jelentős különbség van...az egyik esetben azt hiszi az ember, hogy egy bizonyos jól meghatározott helyen már organikusan ott van valami, amire kívülről, idegenként érkezve is erőszak nélkül építhet...a másik esetben kívülről, idegenként érkezve tájékoztat, hogy szerinte minek kéne ott lennie..."ráébreszteni" a konkvisztádorok szoktak...én nem vagyok az. Nem is igyekszem ilyesmire törekedni. Mellényúltam. Tényleg sajnálom.

(Nem tudom, Harward, hogy kerültél-e már hasonló helyzetbe - teljesen abszurd és valószínűtlen módon (mármint: szerinted), de mégiscsak minden valószínűség szerint megbántottál vkit, akit a legkevésbé sem akartál...ha ismered, akkor tudod, hogy elég szar érzés.)
Mindenkinek köszönöm a topic támogatását!
Szeretném leszögezni, hogy a fórumon senkivel nem vagyok rossz viszonyban. Aki ennek az ellenkezőjét állítja, vele mindezeket szívesen újra tárgyalom. Remélem rám sem haragszik senki!

Hali WNB!

Ajjaj! De nagyon szét offoltuk...

1. A permanensen frusztrált kisember szindróma csúcsosodott ki nálam az elmúlt 24 órában. Gondolom. Most egy picit más oldalról látom az egészet.
2. Vannak emberek, akik már egyfajta piedesztálra emelkedtek, ahová a gúnyolódás sem jut el. Ettől én még messze vagyok, és alighanem emiatt lehetett nálam kivágni a biztosítékot.
3. Az alapozás és ráébresztés közti nyelvészeti és (főleg) tudományfilozófiai eszmefuttatásoddal egyetértek, bár nem tartom sorsfordítónak ezt a problémát.
Ennek az organikus hiánynak meg majd utána nézetek. Ma már van minden, röntgen, ultrahang, lézerágyú…
4. Idézet: „Ha kell, nyitok egy free glory hole topikot...háborús jóvátételként. Ott frissen kreált nikkeken lehetne bármilyen módon vicceskedve alázni engem”
Jól hangzik, de nem kívánok élni vele. Durva.
Viszont az itthoni bokszzsákomra már körös- körül, jól láthatóan felírtam: WNB, WNB, WNB… Vicc volt…
5. A régi fórumozókat meg kellene kérdezni, hogy WNB sporttárs futott-e már 4 kört eddig bárki lelki üdvéért?
6. Elgondolkoztatott, és bántónak találtam, hogy a fórum WNB- Romsy fórummá változott, ahol másnak helye nincs. Belátom, hogy jókorát tévedtem, mert a, Érezhetően nem ez a szándék vezérelt benneteket. b, Valójában ehhez is jogotok van, és akinek ez nem tetszik, az szedje a sátorfáját! Nincs ezzel semmi baj! Én maradok.
7. Továbbá igazat adok mindazoknak, akik figyelmeztetik a másikat a hibáira, gyarlóságaira. Megpróbálok ezentúl, nem többnek látszódni, mint ami vagyok…

A világ összes paradoxonját (paradoxonát?- hogyan helyes?) én sem ismerem. De a Monty Hall problémaként elhíresült 3 ajtó paradoxonról meglehetősen sokat tudok. (Na ebbe is bele lehet kötni szépen!) Ennek ellenére most nincs nagy kedvem hosszasan fejtegetni. Az internetes elérhetőségeken kívül csupán néhány aprócska kiegészítés. A feladattal 1992 májusában találkoztam először, a Természet Világa májusi számában írtak róla. Elsőre nem is értettem meg. A probléma kulcsát akkor (illetve később) a júniusi számban újra megadták, a Martin Gardner-féle, korábbra datálható, három elítélt problémával, és annak megoldásával. Na azzal még nagyobb zavar keletkezett nálam, de a megoldás annyira pofonegyszerű, hogy sokan éppen ezért nem fogják fel, vagy is inkább nem hiszik el. Én is így jártam. Matematikai jártasság nélkül is könnyedén érhető a megoldás. Ha valamivel többet akarunk belemagyarázni, akkor pl. felosztjuk a komplex eseményteret α,β,γ eseményterekre.. Többet nem segítek.

Röviden, magyarul...

Hosszabban és bővebben, angolul...

Akinek esetleg nem volt türelme végig olvasni, nekik a modellezéshezn segítségül, a végéről egy link.
Ajtónyitogatás...
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Santos »

WNB, volt egy kis flashback-em az imént. Lehet, hogy az öniróniára való alapozással van egy kis probléma, mert nem mindenkinek piros a sapkája? :?: A finomhangolás alapvetően segít(het), de nincs világi bizonyíték arra, hogy valaha, valaki értett mindenki nyelvén.

gallien: mi volt a megoldás? Ha már te vagy a "Forrás", akkor oszd meg lécci, hátha feltornázom én is magam 70 fölé. ;)
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

Az öniróniára való ráébresztés nálam valahogy nem jött át. (Talán ez is jellemhiba.) A lehülyézés az inkább passzolt.
Itt kihagytam korábban egy fontos dolgot: én "alapozást" írtam, "~-ra való alapozást"...és semmiképpen sem "ráébreszést"...és egyáltalán nem véletlenül...mivel jelentős különbség van...az egyik esetben azt hiszi az ember, hogy egy bizonyos jól meghatározott helyen már organikusan ott van valami, amire kívülről, idegenként érkezve is erőszak nélkül építhet...a másik esetben kívülről, idegenként érkezve tájékoztat, hogy szerinte minek kéne ott lennie..."ráébreszteni" a konkvisztádorok szoktak...én nem vagyok az. Nem is igyekszem ilyesmire törekedni. Mellényúltam. Tényleg sajnálom.

(Nem tudom, Harward, hogy kerültél-e már hasonló helyzetbe - teljesen abszurd és valószínűtlen módon (mármint: szerinted), de mégiscsak minden valószínűség szerint megbántottál vkit, akit a legkevésbé sem akartál...ha ismered, akkor tudod, hogy elég szar érzés.)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

Vannak napok, amikor az ember egyszercsak úgy működik, mint a gyerekkor rugós-cérnás kutyája (de ember-formával is megvolt talán)...valaki ott nem annyira véletlenül megnyomja az ott nem is annyira titkos gombot az ott nem is annyira titkos helyen alul...és lényegében jön egy hirtelen összecsuklás...mindegy, milyen az idő, vagy az éppen uralkodó széljárás.

Az a Columbo-epizód jutott eszembe, ahol a dobbermannok az Aranypolgárból a szánkó nevére vannak idomítva..."rózsabimbó"...és megtörténik, ami...bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha valamilyen véletlenből kifolyólag arra lettek volna programozva, hogy "a magyar agrárium szellemi elitje", és...de talán mindegy is...mivel a lényeg: a végére azért átprogramozzák őket.

Roland Antonius says:
http://youtube.com/watch?v=KtzRJgZG98I
http://www.stlyrics.com/lyrics/jackiebr ... street.htm

Bípí says:
http://youtube.com/watch?v=yD2fTiwclMM
http://www.lyricsbox.com/california-dre ... ph65b.html

Roland Antonius says:
http://youtube.com/watch?v=O5iW79VQZig
http://youtube.com/watch?v=-Vb-Fokc_6E
http://youtube.com/watch?v=iknEJf9cPeY
http://www.lyricsfreak.com/e/earth+wind ... 44785.html

(Mivel a jelen helyzetben gyakorlatilag bármeddig hajlandó vagyok elmenni...)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

ááááá...k. életbe...nem jó ez. (teljesen rossz irányok vannak...nincsenek nagyok, nincs keménykedés, hulladék, stigmatizálás. mármint a magam nevében.)

(Én is szoktam egyébként deprimáltan ébredni, és olyankor én is nagyon szenzitív vagyok: nem viselem el azt, amit máskor egy más napon simán igen. És én sem mindig tudok az egészen utólag mosolyogni - hiába biztatnak.)

Teljesen jó (~szerintem) megoldást adtál, csak a feladatmegoldás izgalmában még nem vetted észre, hogy a megoldásod tképp lehet, hogy teljesen ekvivalens Romsy előtte túl hirtelen elvetett megoldási javaslatával...miért lettél volna ezért lehülyézve...ez 0 valószínűségű alternatíva. Szépen (sőt: tisztelettel) kérlek, hogy hidd ezt el...Mindehhez még egy történeti adalék: pár éve a gyárban ez a feladat a felvételi tesztben szerepelt...én tképp akkor kerültem oda, ahol vagyok...előtte nem ismertem, valahogy kimaradt a szájhagyományból...és a teszt izgalmában semmi értelmeset nem tudtam vele kezdeni, nem jutott eszembe a lényeg.

Ha kell, nyitok egy free glory hole topikot...háborús jóvátételként. Ott frissen kreált nikkeken lehetne bármilyen módon vicceskedve alázni engem, nekem viszont mézes-mázos, nedves ajkú szeretettel kéne mindenre válaszolni...

De előtte még egy másfajta próbálkozás, teljesen hozott anyagból (konrétan Romsy egykori terméséből - nem gondoltam, hogy egyszer még egy ilyen vészhelyzetes kontextusban talán segíthet):

Barátság

2007.07.05 - 22:48 - #1545

Roland Antonius says:
nem gondoltam volna azok után, hogy az edzőteremben méregettük egymást, mekkora bunkó lehet a másik
Bípí says:
te azt gondoltad bunkó vagyok?
Roland Antonius says:
igen
Bípí says:
hát én is
Bípí says:
ahogy tricepszeltél a csigánál erőlködve
Roland Antonius says:
lehet csak azért gondoltad, mert jobb volt a tricepszem, nem?
Bípí says:
erőlködtél, azt hittem csak játszod az agyad
Bípí says:
hogy neked megy nagy súllyal is
Roland Antonius says:
működött az agy-izom kapcsolat
Roland Antonius says:
sosem lövök túl a célon
Bípí says:
aztán megláttam a segged
Roland Antonius says:
csak ilyen grandiózus tricepszet nem akárhogy lehet bedurrantani
Bípí says:
és arra gondoltam, Peti, te drága, adj ennek az Iván Rolandnak egy esélyt
Roland Antonius says:
és kb a hatodik alkalommal összeismerkedtünk
Roland Antonius says:
és szembesültünk vele, hogy a másiknak jó oldala is van és nem minden a zord külső
Bípí says:
nem tudom már pontosan mikor tört meg a jég
Bípí says:
de megváltoztatta mindkettőnk életét az tény
Roland Antonius says:
igen
Roland Antonius says:
a világ legjobb dolga történt ami történhetett
Bípí says:
emberek jönnek mennek, de ami köztünk van már nem változik
Roland Antonius says:
ez olyan mint egy tuja
Roland Antonius says:
már csak nőhet és erősebb lehet
Bípí says:
és mélyebb
Roland Antonius says:
mint amikor markolóval bővítenek egy gödröt, nem?
Bípí says:
olyasmi...vagy mikor építenek egy latrinát, aztán betelik és építenek még egyet. az eredeti mindig megmarad, csak tele lesz
Roland Antonius says:
vagy amikor a fregoli megtelik ruhákkal és el kell dönteni, hogy megvárod amíg megszáradnak vagy kiteregetsz az erkélyre
Bípí says:
amikor eszel egy sonkás szendvicset és azt mondod hé, eszem még egyet!
Roland Antonius says:
amikor csinálsz egy sonkás szendvicset és beugrik hogy rolcsinak is jólesne egy
Bípí says:
amikor füstölt virslit eszel és arra gondolsz vajon én is azt eszem-e
Roland Antonius says:
nem szoktam virslit enni
Roland Antonius says:
de gondolok rá, hogy te azt eszel-e


A 35-ön felüli, már zavaróan rozsdásodó változatban ez úgy folytatódna, levezetésként (nyugalmazott vezérkari ezredes + nyugalmazott agrárelit - teljesen szabadon választható, hogy melyikünk melyik legyen):

Roland Antonius says:
Hát, nagy tisztelettel jelentkezem, kérlek szépen. Csak nem megint virslit eszel, kérlek szépen!
Bípí says:
Debizonyhogyúgy, kérlek szépen. Debizonyhogyúgy. Hát nem megint ráhibáztál, kérlek szépen.
Roland Antonius says:
Szóval akkor megint szükség lesz Bélára, hogy jöjjön a Komatsuval, mert kellene egy új gödör?
Bípí says:
Nem hiába: empatikus vagy...kérlek szépen.
Roland Antonius says:
És síkosító?
Bípí says:
És síkosító.

Induljunk el a tujától...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Hozzászólás Szerző: cezi »

mar bocsi, de ennyire felreerteni valakit nagyon nehez :)
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Iggeeen!
Egyszer részt vettem én is egy IQ teszten. Két veretes ellenfelem volt. Koko (bocsánat, de így hívják a beszélő gorillát- siketnéma jelbeszéd) és Forrest Gump. A meglehetősen jónak mondható, bronzéremre futotta. Nem is csoda Koko 80-as, Forrest pedig 75-ös eredményre képes. Meg kellet hajolnom a nagyobb tudás előtt!

Na most mit mondjak még?

Valaki egyszer azt írta a pksz valamelyik topicjába, hogy nagyon nehéz ide bekerülni, mert...na mindegy. Nem fogok a kardomba dőlni.

Tételezzük fel, hogy tudom, hol a helyem, és ezután majd véletlenül sem teszek semmi olyant, amely keresztezi a "nagyok " útját. Nincs nekem erre energiám, hiszen ez passzió, szórakozás, (még ha olykor-olykor komoly dolgokról esik is szó) véletlenül sem "keménykedés".

A hulladék az már hulladék marad, mintegy örökre stigmatizálva.
Az öniróniára való ráébresztés nálam valahogy nem jött át. (Talán ez is jellemhiba.) A lehülyézés az inkább passzolt.

Hiába no, érdekes az emberi természet.

Ennek ellenére gond egy szál se...

A fentebb általam leírtak viszont (elismerten) nem felelnek meg a lovagiasság szabályainak. Ezért elnézést kérek.
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Hozzászólás Szerző: cezi »

WNB írtaCOLONMegint csak nem egyenes állítás, de bizonyos értelemben mégiscsak igaz. A lényeg, hogy egyáltalán semmi olyasmiről nem volt szó eredeti szándékom szerint, aminek köze van a tiszteletlenséghez, tévedhetetlenséghez, személyeskedéshez, satöbbi...nem tudom ezt most jobban részletezni már...remélem elég lesz.)
mar megint az orgazmus elott alltal le... :)
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

harward írtaCOLON
WNB írtaCOLONAzért látszik, hogy egy szponzor megjelenése még egy ilyen "hulladék"-topic életére nézve is milyen komoly felvirágoztató hatással lehet...

Mindazonáltal...gallien (úgy is mint szponzor) ill. d.p.harward (úgy is mint a magyar agrárium szellemi elitjének választott képviselője) esetleg nem számol az alábbiakkal:

# Romsy kiskunfélegyházi illetőségű - lehet, hogy a kiskunfélegyházi szájhagyományban már generációk óta terjed apáról fiúra, anyáról lányra, stb. ennek a feladatnak a megoldása. Nem nagy ügy.
# Romsy szegedi jate p.m. illetőségű is - lehet, hogy a szegedi jate p.m. illetőségűek közt már generációk óta terjed évfolyamról évfolyamra, tanulócsoportról tanulócsoportra ennek a feladatnak a megoldása. Nem nagy ügy.
# Romsy kedveli a tőmondatokat. Valóban őszinte rajongójuk. De egy tőmondat is lehet igaz - mélyebb kifejtés (diszkusszió) nélkül. Nem nagy ügy.
# Az ország IQ tesztje...Marsi Anikóval...Romsy nem hivatalos, versenyen kívüli eredménye saját elmondása szerint nem a sub-130-as kategóriában volt...saját elmondásom szerint talán tárgyalhattak anno róla, hogy Marsi Anikó helyett végre tényleg egy értelmes, és végre tényleg egy minden rajongói réteg (~IQ game pride) számára elfogadható metroszexuális műsorvezető álljon V. I. mellett, de végül az alábbi dolgokon bukhatott ez el:
- nem tudtak egy Romsy számára is elfogadható minőségű szolit biztosítani
- nem tudtak egy Romsy számára is elfogadható minőségű konzultáns sztájlisztot (sztájliszt asszisztenst/rabszolgát, mani- és pedikűröst) biztosítani
- mellméret (~a heterok titkos bokszerlázadása)
Kiindulásnak valahogy úgy kellene, hogy a kék 1-et ér a piros 2-t. Az Utolsó kiszámolja, hogy az előtte lévők számított értéke mennyi. Mivel itt csak kétféle lehetőség van (kék és piros) ezért elég annyit tudni, hogy páros vagy páratlan. Páratlan esetén annyit mond, hogy kék. Ez a saját sapkájának a tippje is egyben, és 50%-os esélye van a találatra. A fontosabb a többinek szóló információ. A 999. pedig tudja, hogy az előtte lévő 998-nak mennyi a (számítás után) hozzárendelt értéke. Ha páratlan, akkor az övé piros, ha páros, akkor kék. És így tovább...
Hát...mit is mondott Romsy?...a fentiben legyen a piros az 1, és a kék a 2...miknek a számossága befolyásolja ekkor (érdemileg) a paritást, ha a kék a 2?...a kiskunfélegyházi viasz újrafelfedezésének esete?...mi lesz veled, magyar agrárium? :)

[ Romsy vs. szponzor: mindig van egy apróbetűs rész...még akkor is, ha egyáltalán nem olvasható...a szponzor mondja meg, hogy szerinte mi a jó megoldás...nem kell indokolnia. ;) ]
Törpevári rabótajut v bánye. :lol:

Kár, hogy ilyen személyeskedés irányába kanyarodott a dolog, de végül is lényegtelen.

Nem nagy ügy.

-Legfeljebb önjelölt "képviselő". (Bár inkább csak szakbarbárságot említettem volt.) Mint ilyen csak személyében felelős, nem az ágazat.

-A hulladéknak kukában a helye. Ebben egyetérthetünk!

-És könyörögve kérlek, hogy segítsétek ki az agráriumot a zsákutcából! :wink: Ezt sem saját, önös érdekből mondom, mert én már gyakorlatilag onnan is kibuktam. Jajj nekem!

-Mindig tiszteltem a magas IQ-jú, tévedhetetlen embereket. Ez így van jól!
:roll: Hoppá, jut eszembe: vos Savant

-Különben jól szórakoztam...
Azt hiszem, úgy tűnik, nagyon sajnálatos módon nagyon félreérthetően fogalmaztam - illetve: sajátos a humorom, néha mások öniróniájára is próbálok alapozni, de néha teljesen rosszul mérem fel a lappangó érzékenységeket, mármint hogy az egyáltalán nem egyenes állításnak szánt dolgokat esetleg mégis annak tekinti vki (~személyeskedés). És már nem először futok bele ilyesmibe. Sajnálom. Nagyon. Tényleg. Ilyen vagyok.

(Valójában: A topik jó. Vidéken születtem: tisztelem a magyar agráriumot, és benne az agrár szellemi elitet. Kifejezetten szeretem az ilyen ún. "hulladék"-topikokat. Romsyval szemben meg szoktam engedni ilyesmit - mert tapasztalatból tudom, hogy ő érti, és (el)bírja ezt. A magas IQ teljesen lényegtelen, tévedhetetlenség nincs - ezek már olyan axiómák, amiknek létjogosultságát az élettapasztalat is messzemenően igazolta. Harward: tisztellek, sőt - sőt még sőtebben - szeretlek is talán...ha nő lennél [és pár évvel fiatalabb], még bármi lehetne...elnézést, ezt az uccsót nem bírtam megállni. ;) Megint csak nem egyenes állítás, de bizonyos értelemben mégiscsak igaz. A lényeg, hogy egyáltalán semmi olyasmiről nem volt szó eredeti szándékom szerint, aminek köze van a tiszteletlenséghez, tévedhetetlenséghez, személyeskedéshez, satöbbi...nem tudom ezt most jobban részletezni már...remélem elég lesz.)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Vietta :shock: :shock:
Fuss neki mégegyszer...
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

WNB írtaCOLONAzért látszik, hogy egy szponzor megjelenése még egy ilyen "hulladék"-topic életére nézve is milyen komoly felvirágoztató hatással lehet...

Mindazonáltal...gallien (úgy is mint szponzor) ill. d.p.harward (úgy is mint a magyar agrárium szellemi elitjének választott képviselője) esetleg nem számol az alábbiakkal:

# Romsy kiskunfélegyházi illetőségű - lehet, hogy a kiskunfélegyházi szájhagyományban már generációk óta terjed apáról fiúra, anyáról lányra, stb. ennek a feladatnak a megoldása. Nem nagy ügy.
# Romsy szegedi jate p.m. illetőségű is - lehet, hogy a szegedi jate p.m. illetőségűek közt már generációk óta terjed évfolyamról évfolyamra, tanulócsoportról tanulócsoportra ennek a feladatnak a megoldása. Nem nagy ügy.
# Romsy kedveli a tőmondatokat. Valóban őszinte rajongójuk. De egy tőmondat is lehet igaz - mélyebb kifejtés (diszkusszió) nélkül. Nem nagy ügy.
# Az ország IQ tesztje...Marsi Anikóval...Romsy nem hivatalos, versenyen kívüli eredménye saját elmondása szerint nem a sub-130-as kategóriában volt...saját elmondásom szerint talán tárgyalhattak anno róla, hogy Marsi Anikó helyett végre tényleg egy értelmes, és végre tényleg egy minden rajongói réteg (~IQ game pride) számára elfogadható metroszexuális műsorvezető álljon V. I. mellett, de végül az alábbi dolgokon bukhatott ez el:
- nem tudtak egy Romsy számára is elfogadható minőségű szolit biztosítani
- nem tudtak egy Romsy számára is elfogadható minőségű konzultáns sztájlisztot (sztájliszt asszisztenst/rabszolgát, mani- és pedikűröst) biztosítani
- mellméret (~a heterok titkos bokszerlázadása)
Kiindulásnak valahogy úgy kellene, hogy a kék 1-et ér a piros 2-t. Az Utolsó kiszámolja, hogy az előtte lévők számított értéke mennyi. Mivel itt csak kétféle lehetőség van (kék és piros) ezért elég annyit tudni, hogy páros vagy páratlan. Páratlan esetén annyit mond, hogy kék. Ez a saját sapkájának a tippje is egyben, és 50%-os esélye van a találatra. A fontosabb a többinek szóló információ. A 999. pedig tudja, hogy az előtte lévő 998-nak mennyi a (számítás után) hozzárendelt értéke. Ha páratlan, akkor az övé piros, ha páros, akkor kék. És így tovább...
Hát...mit is mondott Romsy?...a fentiben legyen a piros az 1, és a kék a 2...miknek a számossága befolyásolja ekkor (érdemileg) a paritást, ha a kék a 2?...a kiskunfélegyházi viasz újrafelfedezésének esete?...mi lesz veled, magyar agrárium? :)

[ Romsy vs. szponzor: mindig van egy apróbetűs rész...még akkor is, ha egyáltalán nem olvasható...a szponzor mondja meg, hogy szerinte mi a jó megoldás...nem kell indokolnia. ;) ]
Törpevári rabótajut v bánye. :lol:

Kár, hogy ilyen személyeskedés irányába kanyarodott a dolog, de végül is lényegtelen.

Nem nagy ügy.

-Legfeljebb önjelölt "képviselő". (Bár inkább csak szakbarbárságot említettem volt.) Mint ilyen csak személyében felelős, nem az ágazat.

-A hulladéknak kukában a helye. Ebben egyetérthetünk!

-És könyörögve kérlek, hogy segítsétek ki az agráriumot a zsákutcából! :wink: Ezt sem saját, önös érdekből mondom, mert én már gyakorlatilag onnan is kibuktam. Jajj nekem!

-Mindig tiszteltem a magas IQ-jú, tévedhetetlen embereket. Ez így van jól!
:roll: Hoppá, jut eszembe: vos Savant

-Különben jól szórakoztam...
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

A rövid tőmondatokat kedvelőknek javasolnám Kormos Anett, Ingyen Színház című novellás kötetét, ahol a leghosszabb mondat is öt szóból áll.

Rajtam kifogott, a feléig bírtam.

A lényegre térve:

Ezer embert az alábbi kísérletre kérünk fel. Sorba állítjuk őket nagyság szerint, hátul a legmagasabb, elöl a legalacsonyabb. Mindenkinek a fejére teszünk egy sapkát, pirosat vagy kéket. A sorbanállás olyan, hogy mindenki látja az előtte álló összes személy sapkáját, de a sajátját és a mögötte állókét nem. Most a legmagasabbtól előre haladva mindenki megtippeli a saját sapkája színét. A résztvevők célja az, hogy minél többen találják el a helyes választ. A résztvevők tudják előre a feladatot és megfelelő stratégiát beszélhetnek meg. Mi legyen ez a stratégia, hogy a lehető legmagasabb legyen a találati arány?
Mi a helyzet, ha a végigkérdezés közben mindenki csak a közvetlenül mögötte állót hallja?

"Mindenkinek a fejére teszünk egy sapkát, pirosat vagy kéket".

A "pirosat vagy kéket" feltétlenül 50-50%-ot jelent? Mert ez nem derül ki egyértelműen.

A végigkérdezés melyik feléről indul, a legmagasabbtól, a legalacsonyabbtól, esetleg középről, vagy tetszőleges sorrendben?
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Jó, tömören fogalmaztam, de azzal a módszerrel 50% esély, hogy mind az 1000 eltalálja, és 50% esély, hogy csak az első 999. Ami azért elég jó arány. Nem nagy ügy :D
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

Azért látszik, hogy egy szponzor megjelenése még egy ilyen "hulladék"-topic életére nézve is milyen komoly felvirágoztató hatással lehet...

Mindazonáltal...gallien (úgy is mint szponzor) ill. d.ph.harward (úgy is mint a magyar agrárium szellemi elitjének választott képviselője) esetleg nem számol az alábbiakkal:

# Romsy kiskunfélegyházi illetőségű - lehet, hogy a kiskunfélegyházi szájhagyományban már generációk óta terjed apáról fiúra, anyáról lányra, stb. ennek a feladatnak a megoldása. Nem nagy ügy.
# Romsy szegedi jate p.m. illetőségű is - lehet, hogy a szegedi jate p.m. illetőségűek közt már generációk óta terjed évfolyamról évfolyamra, tanulócsoportról tanulócsoportra ennek a feladatnak a megoldása. Nem nagy ügy.
# Romsy kedveli a tőmondatokat. Valóban őszinte rajongójuk. De egy tőmondat is lehet igaz - mélyebb kifejtés (diszkusszió) nélkül. Nem nagy ügy.
# Az ország IQ tesztje...Marsi Anikóval...Romsy nem hivatalos, versenyen kívüli eredménye saját elmondása szerint nem a sub-130-as kategóriában volt...saját elmondásom szerint talán tárgyalhattak anno róla, hogy Marsi Anikó helyett végre tényleg egy értelmes, és végre tényleg egy minden rajongói réteg (~IQ game pride) számára elfogadható metroszexuális műsorvezető álljon V. I. mellett, de végül az alábbi dolgokon bukhatott ez el:
- nem tudtak egy Romsy számára is elfogadható minőségű szolit biztosítani
- nem tudtak egy Romsy számára is elfogadható minőségű konzultáns sztájlisztot (sztájliszt asszisztenst/rabszolgát, mani- és pedikűröst) biztosítani
- mellméret (~a heterok titkos bokszerlázadása)
Kiindulásnak valahogy úgy kellene, hogy a kék 1-et ér a piros 2-t. Az Utolsó kiszámolja, hogy az előtte lévők számított értéke mennyi. Mivel itt csak kétféle lehetőség van (kék és piros) ezért elég annyit tudni, hogy páros vagy páratlan. Páratlan esetén annyit mond, hogy kék. Ez a saját sapkájának a tippje is egyben, és 50%-os esélye van a találatra. A fontosabb a többinek szóló információ. A 999. pedig tudja, hogy az előtte lévő 998-nak mennyi a (számítás után) hozzárendelt értéke. Ha páratlan, akkor az övé piros, ha páros, akkor kék. És így tovább...
Hát...mit is mondott Romsy?...a fentiben legyen a piros az 1, és a kék a 2...miknek a számossága befolyásolja ekkor (érdemileg) a paritást, ha a kék a 2?...a kiskunfélegyházi viasz újrafelfedezésének esete?...mi lesz veled, magyar agrárium? :)

[ Romsy vs. szponzor: mindig van egy apróbetűs rész...még akkor is, ha egyáltalán nem olvasható...a szponzor mondja meg, hogy szerinte mi a jó megoldás...nem kell indokolnia. ;) ]
A hozzászólást 2007 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 WNB-kor.
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
BUTTON_POST_REPLY