The noble art of self defence

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Untouchable
Újonc
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2007-06-05 07:54:18
Tartózkodási helyCOLON Sülysáp

Re: The noble art of self defence

Hozzászólás Szerző: Untouchable »

Régen jártam itt, de mostanában felfedeztem két nevet, akik méltán említhetők: Mark Johnson és Emanuel Augustus. Utóbbinak a "Drunken master" videója pl. fenomenális.
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Hozzászólás Szerző: cezi »

videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
Sándor Béla
Reménység
HozzászólásokCOLON 74
CsatlakozottCOLON 2007-04-02 18:36:02

Hozzászólás Szerző: Sándor Béla »

Köszönöm.
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

Megy felfelé, csak baromi lassan.. de estére fenn lesz. Japán kommentárral van és érdekesség, hogy bár 1968-as felvétel, egyenes adás és szines. Azt hiszem akkoriban élõ közvetítések még az USÁban sem mentek szinesben. Viszont a digizése elég gagyi... néhol beszaggat a felvétel. A meccs maga nem annyira látványos mint a linkelt video, de ez az ellenfélnek is köszönhetõ.. azért érdemes leszedni.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Sándor Béla
Reménység
HozzászólásokCOLON 74
CsatlakozottCOLON 2007-04-02 18:36:02

Hozzászólás Szerző: Sándor Béla »

Edgegod, feltudnád valahogy tenni a Fuji elleni meccsét. Azt hiszem, hogy a kis videó után nem csak engem érdekelne.

Sajnos én meg az összes magyar amatőr legendához fiatal vagyok.
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Untouchable írtaCOLONNekem volt szerencsém Orbán Lászlót egyenes adásban nézni, pl. a müncheni olimpia döntőjében is. Valóban zseniálisan mozgott. Sajnos, Bogácshoz és Kisfalvihoz még én is fiatal vagyok. Kíváncsi volnék, van-e olyan filmarchívum, ahol még egyáltalán megtalálhatók.
Jó lenne meghirdetni egy filmkereső akciót, ahol még láthatók pl. Bogács stb.
Ez sem teljesen a témához tartozik, de a Tormák, Benék vagy Bondi sem voltak akárkik. Ők is értettek a védekezéshez, de nekik a fő erősségük sokkal inkább a hatásos támadásban, a technikás akciódús bokszban volt.
Különben azt hiszem, hogy archiv felvételek alig maradhattak többségükről, leginkább csak rövid filmhíradós másodpercek. Az áttörés ebben a támában a TV korszaktól kezdődik. Otthoni saját gyűjtemények meg a videókorszaktól datálódnak, így pl. a 70- es évek magyar amatőr legendáiról is csak emlékképek maradtak nekem is. Sajnos.
Untouchable
Újonc
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2007-06-05 07:54:18
Tartózkodási helyCOLON Sülysáp

Hozzászólás Szerző: Untouchable »

Nekem volt szerencsém Orbán Lászlót egyenes adásban nézni, pl. a müncheni olimpia döntőjében is. Valóban zseniálisan mozgott. Sajnos, Bogácshoz és Kisfalvihoz még én is fiatal vagyok. Kíváncsi volnék, van-e olyan filmarchívum, ahol még egyáltalán megtalálhatók.

Ami a Locche felvételen megfogott, az az, hogy ő egyszerűen odaáll az ellenfél elé, és az mégsem találja el. Orbán (, és a leírások alapján Bogács és Kisfalvi) védekezésében azért nagy szerepe volt az eltáncolásnak.
Willie Pepből csak keveset láttam, amit igen, az is Saddler elleni meccs volt. Akkor pedig nem annyira volt módja brillírozni az ellenfél nagy ütőtávbeli előnye miatt.
Sándor Béla
Reménység
HozzászólásokCOLON 74
CsatlakozottCOLON 2007-04-02 18:36:02

Hozzászólás Szerző: Sándor Béla »

Sándor Béla

Azért bokszolt Joe Brownnal, Ismael Lagunaval és Carlos Ortizzal is... ami nem gyenge névsor.. mind világbajnok volt jóideig.[/quote]

Ezt nem tudtam.
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

Nekem a témával kapcsolatban - nem meglepõ módon - Willie Pep és Pernell Whitaker neve jut eszembe elsõre.. Locchen kivul persze. Nicotol amugy nemrégiben letoltottem egy 4 meccset tartalmazo DVDt..de az istennek sem akar elindulni..pedig rajta van az osszes anyag.. de lehalt tole a dvd lajátszom és a szgép sem tudja megjelenitenia képet (ezenkivul a 68-as Fuji elleni meccse van meg.. az nézheto minoségben :))

Sándor Béla

Azért bokszolt Joe Brownnal, Ismael Lagunaval és Carlos Ortizzal is... ami nem gyenge névsor.. mind világbajnok volt jóideig.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Sándor Béla
Reménység
HozzászólásokCOLON 74
CsatlakozottCOLON 2007-04-02 18:36:02

Hozzászólás Szerző: Sándor Béla »

Nem igazán ismert bokszoló, talán mert a sok meccséből nem sűrűn bokszolt Argentinán kívül. Pedig Hall of Fame tag. Láttam már korábban ezt a videót, meg is nézem gyakran, mert zseniális. Igazán ismert nevekkel nem nagyon bokszolt, csak Cervantessel. Az első meccsre kiváncsi lennék. A visszavágón meg lehet, hogy azért kapott ki, mert már öreg volt.
Szerk.: Kár hogy én sosem láttam bokszolni Orbán Lászlót. A leírtak alapján nagy zseni lehetett.
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Untouchable írtaCOLONAzt gondoltam, Figg mester óta ez a megfogalmazás eléggé magáért beszél. De ha valakit zavarna az angol eredeti, a fordítás: Az önvédelem nemes művészete.
Az angol eredeti nekem sem jött át direktbe. Na mindegy, a dolog nem erről szól.
Bevallom, hogy Nicolino Locche- ról eddig nem hallottam, de érdemes megnézni a rekordját a boxrecen. Lenyűgöző.
Az Orbán Laci féle itt vagyok, ott vagyok, hol is vagyok tipusú bunyó előfutára Bogács "Cig@ny" László volt a 40- es években. Ami azonos volt bennük az a jó étvágyuk volt, ami néha nagyon megbosszulta magát. Amit csináltak a ringben, azt úgy lehet összefoglalni, hogy bokszbalett és szurkapiszka.
Különbség volt kettőjük között, hogy Bogács tudott alkalmasint, nagyokat is ütni, míg Orbán képtelen volt erre. A másik különbség az elhajlásaikban volt, mert míg Orbán főként előre- hátra mozgott, addig Bogács inkább jobbra- balra. Bogács 47- ben Európa Bajnok lett. Örökös nagy ellenfele volt az olasz Paoletti.
Ehhez a stílushoz kapcsolható még az 50- es évekből ismert Kisfalvi "Patkány" István is, aki EB bronzérmes tudott lenni. Sajnos róla még kevesebbet tudok, de az Orbán féle stílus és technikának ő volt a másik megteremtője. ( Az első a már említett Bogács volt. )

Hű de gáz :!: Na ilyeneket nem kellene csinálni :!: A patkányt simán leírhatom, a cig@nyt (á-val) "romára" irta át a szerk. progi, mint nem szalonképes kifejezést :!:
Vazzeg!!! Kész röhej. A "magyar", remélem még átmegy.....
Untouchable
Újonc
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2007-06-05 07:54:18
Tartózkodási helyCOLON Sülysáp

Hozzászólás Szerző: Untouchable »

Azt gondoltam, Figg mester óta ez a megfogalmazás eléggé magáért beszél. De ha valakit zavarna az angol eredeti, a fordítás: Az önvédelem nemes művészete.
admin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 823
CsatlakozottCOLON 2006-08-26 09:27:12
Tartózkodási helyCOLON Győr
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: admin »

majdnem töröltem a topicot a címe miatt, azt hittem spam :roll:
Untouchable
Újonc
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2007-06-05 07:54:18
Tartózkodási helyCOLON Sülysáp

The noble art of self defence

Hozzászólás Szerző: Untouchable »

A Youtube térségeit fürkészve véletlenül botlottam ebbe a versenyzőbe, akinek azelőtt még nem hallottam a nevét. Hozzátenném: igen méltatlanul.
http://www.youtube.com/watch?v=3LEKHMUCh8k
Gondoltam, megosztom azokkal, akik hasonló cipőben járnak.

Orbán Laci óta nem láttam ennyi indukált luftot. A témát szándékosan nem szűkítettem le rá, remélem, mások kibővítik olyan további ökölvívókkal, akik hasonlókat tudnak/tudtak produkálni a ringben.
BUTTON_POST_REPLY