UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
BUTTON_POST_REPLY
Bill

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Bill »

Elvileg mikor lesz itthon K1?És kik azok a Shidokanosok?És hogy irjak e-mailt ha nincs e-mail címed?
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: berti »

4-5 éve én is voltam Tatabányán egy ilyen utcai bunyós rendezvényen. Nem tudom mennyire ugyan az mint amit Ortizék müvelnek, de az is kemény volt. Igaz föleg az maradt meg, hogy a tombolaként szolgáló belépöjegyemmel nyertem egy rúd parizert  ;D és mellesleg egy nagyon csinos lánnyal mentem  ;), aki most szüli más gyerekét  :-/ szerencsére  :P.
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Laja »

Bill : Elvileg lesz itthon K-1 es a Shidokanosok szoktak UFC szeru merkozeseket is tartani pl volt egy Lekner Zsolt vs Varga Peti derby par eve. De ezekrol nagyon nehez osszeszedni az informaciot. HA epp nem vagy a tuz kozeleben, akkor nem is hallasz ezekrol a rendezvenyekrol  :-/<br><br>Bill : ha videokhoz akarsz jutni, akkor keress meg e-mailben es elmondom a helyzetet.<br><br>Meg egy kis erdekesseg :<br><br>A Tito Ortiz most azzal a Ken Shamrock-al fog merkozni akinek az occsevel (Frank Shamrock) mar merkozott egyszer ezert a cimert. A dolog annyiban kulonbozik a Klicskok vs Byrd merkozesre, hogy itt elobb a fiatalabb fiverrel kuzdott es azt el is veszitette Ortiz. Ha most nyer, akkor minden stimmel, csak a ket meccset kell felcserelni :) elobb volt a bosszu...hehe.<br><br>Bar Ken Shamrock sem egy konnyu eset, de mint a Klicskoknal itt is az occs a jobb...
Bill

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Bill »

Oké,Oké.Elnézést nem figyeltem rendesen.Új vagyok a fórumon.És Lajától mi módon lehet ezekhez a filmekhez hozzájutni?AZT szeretném még megkérdezni hogy az UFC-hez hasonló sportot üznek-e itthon?Vagy esetleg K1-et.Mert engem érdekel ez a fajta sportág.Talán szeretnémis üzni ha van erre itthon lehetõség.Elõreis köszönöm a segítséget.
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: WNB »

Bill,<br><br>Te biztos, hogy elolvastad Golyó 1gyel előtted született beírását? Gondolok itt elsősorban a "Az első kérdésre a válaszom:..." részre - melyből kiderül, hogy a legbiztosabb, ha átrepülsz Vegasba...<br><br>Barátság.
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Bill

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Bill »

Erre miért nem kepok választ?Olvasók hiány?vagy nincs UFC-ben illetékes a szerkesztõségben?Mert jólenne ha tudnám miképp tudnám megnézni a meccset.
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Bill írta a lezárt UFC topicban:<br><br>"Első kérdésem az lenne hogy hol lehetne megnézni a Las Vegasban megrendezendő címvédőmérkőzést Nov.22.-én.Tito Ortiz VS Ken Shamrock         <br>Második kérdés hogy hol lehet teljes mérkőzésekről videókat szerezni?Mert a http://www.sherdog.com-on lehet letölteni kisebb videóösszeállításokat de teljes mérkőzések nincsenek.Akit érdekel annak ajánlom is a letöltéseket.Érdemes megnézni a Videos-nál van egy lista ajánlok egy pár jót hogy ne kelljen mindet letölteni: <br>V. Silva,Bas Rutten,Igor Vov.,F. Shamrock,UFC KOs,V. Belfort,T. Ortiz. "<br><br><br>Az első kérdésre a válaszom: tudtommal sehol Európában. Élőben legalábbis nem. A francia digitális (kódolt) Multivision szokott UFC és King of the Cage meccseket adni, felvételről.<br><br>A 2. kérdés egybeesik azzal, amit már többen kértek:<br><br>Nekem van jópár UFC videom. Kb 6-7 CD anyag.  Ezeket Laja rendelkezésére bocsátom. Tőle lehet majd érdeklődni.<br>
Hein
Bajnok
HozzászólásokCOLON 500
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:19:19
Tartózkodási helyCOLON Vác

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Hein »

Az a horvát tahó nekem is tetszett! :D<br><br>Na jó, helyesbítek. Okosan csinálta, és még rokonszenves is volt. (minő bizarr lélek...)
Hein
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: ppal »

Laja, mi lett a sorsa az UFC kazettának? Nagyon szeretném megnézni, még az első felvetődött ötlet óta várom (PB hírlevél 2002.04.09).<br>
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Laja »

Van nalam egy Pride (egesz gala) asszem a 14-es.<br><br>Hat ezen is van egy-ket erdekes merkozes...<br><br>Ha tud valaki Kazaa-rol vagy barhonnan letolteni ilyeneket, az dobjon egy e-mailt, mert erdekelne a dolog.<br><br>Nekem eddig csak az UFC2,UFC3 es az UFC greatest Hits van meg a Pride14 mellett. Meg persze tobb mint 100 kisebb videoklip (de azok rovidek es a minoseguk se annyira jo)<br><br>Szoval, ha valakinek vannak ilyen dolgai, az keressen meg, hogy en is gyarapithassam a gyujtemenyt.
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Akik az UFC/Pride témában érdeklődnek, ajánlok nekik néhány meccset. Érdemes a Kazaa-val rákeresni, ezek tényleg minőségi bunyók, nem gyomorforgató vérfürdők:<br><br>Frank Shamrock vs Tito Ortiz<br>Tito Ortiz vs Vanderlei Silva<br>Kazushi Sakuraba vs Royce Gracie<br>Royce Garcie vs bárki egyéb<br>Silva vs Sakuraba<br>Jens Pulver vs BJ. Penn<br>Vitor Belfort vs Tank Abbot<br>Vitor Belfort vs Vanderlei Silva<br>Kazushi Sakuraba vs Vitor Belfort<br><br><br>A címekből is látható, hogy remek keresztbe-verések vannak... ;)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: WNB »

(Golyó, az ember néha a poénhoz igazítja a valóságot...ha jók az ügyvédei, megúszhatja felfüggesztett fogházbüntetéssel; akkor már csak Mirkot kell túlélni vhogy - ha nincs humora. ;) :))
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Laja »

Viszont Dempsey unokaja nekem nagyon tetszett.<br><br>Latszik, hogy nem akarki volt a nagypapa. Tenyleg szikla volt az amerikai.<br><br>Kar, hogy a tenisz ennyire elhuzodott... >:( Legkozelebb remelhetoleg nem csak a gala 1/3-at adjak le...
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Golyo »

WNB<br><br><br>Erre -hogy ő igazoltasson egy közúti ellenőrzés során-szerencsére kevés az esély, mert ha jól tudom, akkor ő egy olyan alakulat tagja, akik a különösen veszélyes bűnözőkre, elsősorban háborús bűnösökre vadásznak.  Azért csak vigyetek izzókészletet, mert mit lehet tudni...  ;D
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: WNB »

A péntek esti jurosportos K-1 közvetítésben látható volt a Mirko "CroCop" (Filipovic) nevű (na milyen?!) horvát harcos. A nickje második fele sem puszta kitaláció - úgyhogy az ember kétszer is gondolja meg, valóban el akar-e indulni az Adriára kicsit is hiányos izzókészlettel...<br><br>http://www.crocop.com
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Iszabo<br><br><br><br>Javaslom, hogy Vitor Belfort meccsekkel kezd. Ő elég technikás, gyors keze van, jól bokszol. <br><br>Ha igazi ínyencségre vágysz, akkor Kazushi Sakuraba meccseitkeresd. Ravasz japán virtuóz. Hatalmas showman, félelmetes tudással. Ő a kedvencem.   ;D
iszabo
Bajnok
HozzászólásokCOLON 352
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 20:01:37

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: iszabo »

Hát én elmentem és letöltöttem néhány filmet a <br>www.sherdog.com címről!<br>Iszonyúan brutális!
Imre
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Laja »

Az UFC és a Pride mellett meg kell még említenünk az IVC-t. (International Vale Tudo Council)<br>Ez annyiban különbözik az UFC-től és a Pride-tól, hogy itt nincs semmilyen kesztyű a mérkőzőkön és lehet a könyököt is használni , és a földön fekvő ellenfél is támadható (ütéssel és rúgással is)<br><br>Ez szerintem a ma létező egyik legkeményebb szabályrendszer. <br><br>Mivel nagyon durva, ezért sok helyen betiltották :) <br><br>De mivel nagyon vonzza a nézőket kezd európában is tért hódítani.<br><br>Pl decemberben lesz egy ilyen verseny prágában.<br><br>További infók : http://www.valetudo.com.br/BVTRumorsEnglish.htm
prof
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 620
CsatlakozottCOLON 2002-09-12 21:11:07
Tartózkodási helyCOLON Bp.

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: prof »

Kis kitérő: Lennox Lewis egyik elkövetkezendő ellenfele ő lesz?  :D<br><br>Kép  <br><br>/Brock Lesnar/
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Mango<br><br><br><br>A K1 lényegében a szabad stílusú Kick-boxing / Thai boxing egyik látványos versenye. <br><br>Az UFC azaz az Ultimate Fighting Championship egészen más téma. Tudomásom szerint 1993-ban jutott eszébe egy emberkének, hogy eleget látott már a Blood Sport 212.-höz hasonló filmeket, most már szeretné látni, hogy a valóságban hogyan működik. Ezért kihirdettek egy olyan versenyt, ahol minden stílus képviseltethette magát. Szabály elég kevés volt, talán csak annyi, hogy harapni, meg szemet támadni nem lehet. A lényegesebb pontok:<br><br>- nincs súlycsoport<br>- nincsenek menetek<br>- nincs időlimit<br>- ring helyett ketrecben (octogon)<br><br>Az győzött, aki kiütötte ellenfelét, vagy az ellenfél feladta a meccset, esetleg a bíró leállította. Egyetlen bajnokságot akartak. Érdekesen alakult: egy kb 75kg-s, Royce Gracie nevű brazil Ju-Jitsu mester játszi könnyedséggel lefojtott, leszorított mindenkit. Nem volt neki ellenfél az 100 kg-s karatéka, vagy thai bokszos sem. Kiderült, hogy a pacák a Brazíliában óriási tiszteletnek örvendő Gracie család tagja, akik saját Ju-jitsu stílust fejlesztettek ki, amit a brazíliában rendkívül népszerű Vale Tudo (mindent bele, freestyle) versenyeken tökéletesítettek, éles szituációkban. <br><br>Az első UFC óriási siker lett. Annyira, hogy az egyetlen alkalomra tervezett küzdelem jelenleg a 40. körül jár. A kezdeti versenyeken a Gracie család által kinevelt Ju-jitsusok domináltak. Később változtak a szabályok: bevezették a meneteket és a földön fekvő ellenfelet most már nem lehet könyökkel ütni (ebből korábban csúnya dolgok voltak.) A korai UFC elég véres látványosság volt, mert nem voltak igazán kiképezve az éles harcra az emberek, aztán csodálkoztak, hogy az edzőteremben kifejlesztett technika ebben a helyzetben nem mindig működik.  Nem is tudtak rendesen védekezni, elég csúnya kárt tudtak viszont tenni a másikban. <br><br>Ma már egészen más a helyzet. Aki kizárólag egy stílusra hagyatkozik, annak esélye sincs a mai UFC-ben. Az un. MMA (mixed martial arts) óriási népszerűségnek örvend. A lényege, hogy mindegy milyen háttérrel rendelkezik a gyakorlója, komolyan leckéket vesz más stílusokból, küzdőrendszerekből. Elsősorban a következő stílusok bizonyultak életképesnek: brazil Ju-jitsu, boksz, Thai/kick boxing, szabadfogású birkózás, és az un. submission fighting. Ma már szinte mindenki ezek keverékéből készül fel. A súlycsoportok száma kevesebb, mint a bunyóban. Ha jól tudom: könnyű, váltó, közép. kisnehéz és nehézsúly van. A mostani UFC lényegében már egy sport (annak viszont brutális). A versenyzők jól felkészültek, ezért nagyon ritkán kerülnek olyan helyzetben, hogy csúnya verést kapjanak, vagy súlyos sérülést szerezzenek be.  A bírók is sokkal felkészültebbek, hamarabb is leállítják, mint korábban. A mostani UFC és a korai UFC ég és föld. <br><br>Az UFC legnagyobb riválisa a Pride nevű verseny, amit Japánban rendeznek. Az UFC elsősorban az USA-ban, de pl Brazíliában is került már megrendezésre. Korábban nem volt ritka, hogy valaki mindkettőben indult. Ma már szeretik, ha valaki az egyikbe kötelezi el magát. Az UFC-vel ellentétben a Pride küzdelmek ringben zajlanak. Előbbi inkább a földharcot előnyben részesítő, utóbbi az álló küzdelmet erőltető versenyzőknek kedvez. Ez persze nem azt jelenti, hogy az UFC-ben ne lenne sok kiváló ütő/rúgótechnikájú ember és fordítva.<br><br>Az ember, akit a leggyakrabban mutogatnak az UFC kapcsán, a karizmatikus Tito Ortiz, aki az UFC kisnehézsúlyú bajnoka.<br><br>Jelenleg a Pride és az UFC az MMA stílusú küzdelmek csúcsa. A K1 a kickboxing rendszerű stlíusok "kohója" és legnagyobb rendezvénye.<br><br>A Bushido, Pancrase, King of The Cage, etc. mind-mind ezeknek a kistestvére. Aki ott bizonyít, az előbb-utóbb bekerülhet a "Premier ligának" számító UFC/Pride rendezvényekre.<br><br><br>Remélem, hogy sikerült némi infot adnom.
BUTTON_POST_REPLY