UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
BUTTON_POST_REPLY
Sama
Bajnok
HozzászólásokCOLON 337
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 09:16:32
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Sama »

Tegnap ejjel a fox sporton volt vmi kick box, ami erosen thai box-nak nezett ki, latta vki? En nem voltam elajulva a latottaktol...<br><br>Laja a Hits2-ot nem tervezed jovore kitenni, hogy letoltheto legyen? :)<br><br>Sama
If you don´t want pain
You don´t understand
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Laja »

A Golyo által emlegetett Pedro Rizzo vs Josh Barnett meccs tényleg egy klasszikus darab. Ha időm engedi fel fogom tenni, hogy a két ünnep között is legyen mit néznetek  ;D<br><br>Ha fent lesz szólok majd.<br><br>Egyéb iránt pedig Kellemes ünnepeket Kívánok Mindenkinek!
Csab
Újonc
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 08:42:51

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Csab »

[quote author=Laja link=board=profiboksz;num=1034857804;start=0#0 date=12/15/02 ť 18:18:52]<br><br>Jobban örültem volna a beírásodnak, ha a volt helyett a lesz szót használod  ;D <br><br>Kimentem volna megnézni azt a puszta kezes dolgot. :-/<br><br>volt kint esetleg valaki ??? Az idióta valógságsó helyett ilyeneket kellene leadni a TV-ben akkor még talán be is kapcsolnám....[/quote]<br><br>Nekem volt szerencsém kinn lenni a versenyen. Több nemzetiség csapatai vettek részt rajta, Ausztrália, Románia  és még egy-két Közép-Európia ország,na meg mi magyarok. Az iráni csapatot a reptérről fordították vissza a hatóságok vízumproblémák miatt. Magyar Z. B. K. Kempo Sportszervezet rendezte a versenyt amelyen a "viadalon" kívűl harcművészeti bemutatók is voltak, meg sok egyéb más.  A viadalon főleg magyar és román versenyzők indultak. Sajnos ezen a versenyen is érezhető volt hogy lejt a hazai pálya. Maga a viadal lehetett volna jobb is, sokak szerint elég kevés volt a KO a régebbi viadalokhoz képest, de azért volt jópár darab színvonalas mérkőzés, főleg könnyűsúlyban, ami nagyon tetszett.<br> A döntőket már nem láttam, ami a szerintem nem túl előnyös szervezésnek volt köszönhető: a selejtezők délután voltak, utána volt 2-3 óra kihagyás majd a döntők este 9 körül.  <br><br>
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Laja »

[quote author=Csab link=board=profiboksz;num=1034857804;start=0#0 date=12/09/02 ť 08:50:08]Hétvégén volt egy pusztakezes full-contact viadal a Körcsarnokban. Ott volt egy bejátszás egy ketreces  bunyóról, ahol egy magyar versenyző, Tar József (kempos) is indult, és meg is nyerte. [/quote]<br><br>Jobban örültem volna a beírásodnak, ha a volt helyett a lesz szót használod  ;D <br><br>Kimentem volna megnézni azt a puszta kezes dolgot. :-/<br><br>volt kint esetleg valaki ??? Az idióta valógságsó helyett ilyeneket kellene leadni a TV-ben akkor még talán be is kapcsolnám....
Csab
Újonc
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 08:42:51

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Csab »

Hétvégén volt egy pusztakezes full-contact viadal a Körcsarnokban. Ott volt egy bejátszás egy ketreces  bunyóról, ahol egy magyar versenyző, Tar József (kempos) is indult, és meg is nyerte.
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Szerintem az UFC-ben nincs magyar. Lehet, hogy valamilyen MMA rendezvényről van szó, amit ketrecben rendeznek, de az UFC bajnokok között nincs magyar, ez tuti. King of the Cage? Extreme Challenge? Esetleg ezekben tudnám elképzelni.
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: berti »

Én úgy hallotam, hogy magyar aki világbajnok lett-et emlegettek.
Sama
Bajnok
HozzászólásokCOLON 337
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 09:16:32
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Sama »

Igaz, hogy van magyar srac, aki UFC-ben indul(t)? <br>(Anyukam latott vmi a tv-ben, es ma lesz a Fokuszban??)<br><br>Sama<br><br>ui.: Laja uzeneteket olvasd es ne dolgozz annyit, mert nem tesz jot az egeszsegnek :)
If you don´t want pain
You don´t understand
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: justy »

Mondjuk a Gracie-klan sem arrol volt hires, hogy tul sok ellenfelnel nehezebb lett volna egyikuk is. Lsd. peldaul a papa meccset Kimura ellen, ahol durvan 40 kilo volt a kulonbseg - hat nem Helio javara. Helio ekkor 42 eves volt es 63 kg, mig a japan ellen 32 eves es 100 kg. Vegul gyozott a papirforma, de allitolag oriasi meccs volt.
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Laja<br><br><br>Na igen, de ez a Sakuraba mindig a nagyobbakkal kezd ki. Én még alig láttam olyan meccsen, ahol az ellenfél ne lett volna vagy 20 kilóval nehezebb.  ;D<br><br>Mindenesetre a "Gracie Hunter" névre nagyon rászolgált, rendesen odavágott a család hírnevének.  ;D
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: justy »

Szeretem megvalaszolni sajat kerdeseimet ;D<br>"They move on to UFC 3 where Royce Gracie had to fight Kimo in his first match. Gracie considers Kimo the strongest fighter he has faced. Gracie kept on mentioning how he took the wrong strategy against Kimo. Gracie tried to match Kimo's strength. Even though he submitted Kimo to advance, Royce couldn't physically continue. Royce talks about how he passed out backstage from exhaustion."<br>Szoval elfaradt...
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: justy »

Laja,<br>Azt lehet tudni, hogy Gracie megserult vagy csak a vegkimerules hataraig jutott a Kimo elleni meccsen? Eleg dobbenetes volt, ahogy ketten tamogattak.
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Laja »

WNB : Igen.<br><br>Harold Howard már lehet, hogy sok lett volna neki Kimo után.(Az se volt annyira piskóta fazon :)<br><br>Az UFC 2-n volt ez, ez a gála teljes egészében megvan. (Az egész verseny riportokkal mindennel) Ha majd nem lesz mit bézni felteszem és letölthetitek.<br><br>Kimo egyébként Sakurábát is legyőzte egyszer...
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: WNB »

Én abszolút laikus vagyok - de még így (1db meccs alapján) is "átjön" a zsenialitás és a virtuozitás - ahogy mindig képes ügyesen araszolva felhúzni a lábát, ha földre kerül, ahogy a hajánál és a nyakánál-derekánál fogva "egyensúlyban" tartja a maga fölött a nálánál ~30 kilóval nehezebb "tiszta élő izom" ellenfelet (miközben kis ütésekkel dolgozik a bal szemen). Aztán amikor Kimonak sikerülne kiszabadulnia annyira, hogy végre az ilyenkor általában szokásos kép alapján tudja ütni a földön fekvő ellenfél fejét, Gracie egy hátrabukfencben a combja közé veszi az arca felé nyúló kart - és már kontratámad, nem mellesleg a hanyattfekvésből is szabadul. <br><br>Kép<br><br>Most olvastam: Gracie-interjú - hosszú (4 rész), de "elég jó". ;) (Hátha valaki még...)<br>http://sherdog.com/interviews/roycegrac ... br><br>azt ugye jól értem, hogy a Harold Howard elleni papíron elvesztett meccsére tképp nem állt ki - mert belefáradt a Kimo elleni harcba azon az estén?
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Golyo »

WNB<br><br><br>Ha jól tudom, ez Gracie és brazil ju-jitsu specialitás: hanyatt fekve is rengeteg trükkjük van arra, hogy egy tuti vesztesnek látszó pozícióból pillanatok alatt fordítsanak. Ma már sokan csinálják, de akkoriban ezt a harcmodort rajtuk kívül senki nem alkalmazta. <br><br>A trükkös fiúk közül ajánlom figyelmedbe a Kazushi Sakuraba nevű japán varázslót (wrestling) és a Shamrock brothers fiatalabbik tagját, Franket (submission fighting).  :o Csinálnak ügyes dolgokat. Mindkettő ésszel és technikával nyeri a meccseit, jobban mondva csak Sakuraba, mert Frank már visszavolnult.
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: WNB »

Megtekintettem az archívumban elérhető Royce Gracie vs Kimo Leopoldo meccset - még a hősidőkből (1994, UFC 3 - ahogy látom), "lazább" szabályokkal (hajhúzás, fejelés, miegymás).<br><br>Tanulságok ;):<br><br>1) Az ember ne lépjen ringbe 1cm-nél hosszabb hajjal - különben bajba kerülhet.<br>2) Royce Gracie a hátán fekve veszélyesebb, mint ha a lábán áll - mert háton fekve a lába is kéznél van...<br><br> ;D
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Laja »

Iszabo : Ezek nagyon felkeszult versenyzok, komoly serulesrol nem tudok, pedig par eve csinaljak mar. (Egy-ket csonttores meg belefer) Okolvivasban mar sokkal tobben meghaltak, es meghulyultek, mint az UFC-ben ...<br>Ezt csak a csucson lehet muvelni. Abban a pillanatban, mikor valaki mar nincs a csucson azonnal abbahagyja a versenyzest es inkabb fiatalokat keszit fel versenyekre...<br>Ez nem az oregurak sportja...<br><br>Engem Vitor Belfort 20 evesen a fiatal Mike Tysonra emlekeztetett. Ugyanaz a hev, lendulet, ero, stb...Legtobb ellenfelet percek alatt elsoporte...<br><br>Tenyleg kegyetlennek tunik a harc, de a versenyzok vigyaznak egymasra. Komoly seruleseket nem okoznak egymasnak.  Es a biro is ott van, aki ha latja, hogy kilatastalan a kuzdelem - a serulesek megelozese miatt - leallitja a harcot. <br><br>Lehet, nehany embert talan sokkoltak a latottak, de ezek a versenyzok nem kezdok. Altalaban a sajat sportagukban komoly eredmenyekkel rendelkeznek (thai-box,karate, jiu-jitsu,jodo, birkoz,stb bajnokok ok.) Azert indulnak ilyen versenyeken, mert a sajat szabalyrendszerukben mar nem talalnak megfelelo ellenfelet es ki akarjak probalni magukat masok ellen is.
Laja
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 153
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Laja »

Az elet is kegyetlen mondhatnam erre  ;D<br><br>Itt ezek a szabalyok, a bokszban meg masok. <br>(Van akinek az okolvivas is egy kegyetlen es brutalis sport...izlesek es pofonok)<br><br>Miota lattam par UFC meccset a birkozast is szivesebben nezem meg (Harci erteke annak is legalabb akkora mint az okolvivo tudomanynak)<br><br>Nagyon sok kedvenc merkozesem van (eppugy, mint ahogy sok okolvivo meccs is szerepel a kedvenceim kozott) Viszont az is igaz, hogy amig nehany unalmas okolvivo meccsen elalszom, addig unalmas UFC meccset meg nem lattam (szerintem nincs is ilyen :) Ha valaszthatnek, hogy Klicskot nezem Donald ellen, vagy inkabb a Tito Ortiz vs Ken Shamrock merkozest, akkor nem ketseges, hogy melyiket valasztanam.<br><br>(Tyson is nagy UFC fan egyebkent  ;)
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Kozi<br><br><br><br>A bokszot én is egy magasabb rendű küzdelemnek tartom. Ettől függetlenül, vannak olyan meccsek az MMA-ban is, amik tetszenek. Nem a korai UFC-re jellemző mészárlás, hanem az olyan tiszta győzelmek, mint amilyenek pl:<br><br>Belfort vs Silva<br>Lidell vs Randleman<br><br>Tiszta, gyors, "fájdalommentes". <br><br>Vagy az olyan taktikus, gigászi küzdelmeket, mint az általad is említett Royce Gracie harca Kazushi Sakuraba ellen. Ezt ajánlom mindenki figyelmébe, akit kicsit is érdekel a dolog. Semmi gyomorforgató nincs benne, de egy óriási csatát láthattok. (Hosszú!)<br><br>Olyan ez az UFC, mint az olajbogyó: szeretem, de nem tudok sokat fogyasztani belőle egyszerre.  ;D
iszabo
Bajnok
HozzászólásokCOLON 352
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 20:01:37

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: iszabo »

Most néztem meg a videót meg az összefoglalókat amiket<br>Laja feltett.<br>Hát ez egészen más mint a box.<br>Nem láttam eddig még ilyeneket. <br>Ezt csak nagyon bátor emberek merik elvállalni,<br>egy figyelmetlen pillanat és örök életére <br>nyomorék lehet valaki!
Imre
BUTTON_POST_REPLY