UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
BUTTON_POST_REPLY
Mazsolino
Kihívó
HozzászólásokCOLON 113
CsatlakozottCOLON 2003-02-06 12:55:12
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Mazsolino »

Sziasztok!<br>Nem akarok itt veszekedni senkivel de ez az igazság! <br>A tradicionális Muay-Thai na az sem az igazi mert már az értelmesebbek felfogják hogy mindent bokszból kell csinálni! Ez alap dolog! Szóval már senki sem mozog olyan béána mint egy ősi Thaibokszos aki kemény ugyan de még jobb lett volna ha Bokszlépésekből és tartásokbol csinálná a dolgokat! Ja Bruce Lee na hát ti miből gondoljátok ogy jó volt?! Nekem ő volt a kedvencem vagy 3évig! Istenítettem! De rájöttem hogy csak egy táncos tornász volt! Olcastam rólla annyi könyvet és rájöttem hogy kamu! Ha valaki fogyelmesen elolvassa az rájön!<br>A kung-fu?  :D Na az nevetséges! A kínaiak régen mindig átmentek Thaiföldre hogy megküzdjenek a Thaibokszosokkal! A thaiok az első menetben kiütötték őket! Bruce Leevel is ez történt volna!!<br>Vegyétek észre hogy az csak egy film!!!!!!
"Victory is not about first place; we are victorious when we learn from the experience and improve ourselves for the next challenge."
Khalif
Kihívó
HozzászólásokCOLON 204
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 20:48:30

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Khalif »

<br>"..."Életében nem érzett magán egy kemény ütést" <br> <br>Ezt honnan tudod? "<br><br><br>Kozi! <br><br>Ne légy naiv! Valószínű azért, mert nem nagyon lehetett megütni.  ;)<br>Hogy ennyit nem tudsz?  ;D<br>A többiben meg kérd csak Mazsolino véleményét, most legalább megtudhatod, hogy néhány több száz (netán ezer) éves küzdősport nem jó semmire sem. Képzeld el a sok embert, akik évtizedekig művelték és fejlesztették ezen technikákat. Nagy loserek. Még jó, hogy nem olvassák ezt a topicot, valószínűleg eléggé elkeserednének, amikor itt végre szembesülhetnek az igazsággal.  :o<br><br>Csak azt nem értem, hogy a "Kyokushin" miért is kivétel? Talán mert Mazsolino a HEJESÍRÁS helyett azt gyakorolta?<br><br><br>Legjobbakat!
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: kozi »

[quote author=Mazsolino link=board=profiboksz;num=1034857804;start=0#1 date=02/07/03 ť 13:09:25]Ezek hogy kung-fu, AIkido, karate(kivéve Kyokushin) stb. semmir sem jók! <br><br>Ja és Bruce Lee egy 0! Még életében nem érzett magán egy kemény ütést! Akkor miért mondják azt hogy ő volt, és nem lesz a nagyobb harcos?!  :)[/quote]<br><br>Mazsolino!<br><br>Üdv a fórumon!<br><br>Ezeket ugye poénnak szántad? Mi az, hogy semmire sem jók? Ez értelmezhetetlen számomra. Az meg hogy, Bruce Lee egy nulla miböl következik, azt végképp nem értem. "Életében nem érzett magán egy kemény ütést" Ezt honnan tudod?<br><br>Kozi
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Mazsolino<br><br><br>Cro-cop tényleg jól szerepelt Silva ellen, de azért ne felejtsd el, hogy Silva elsősorban thai boksz technikákat használ és az álló küzdelmet preferálja.  Nogueira pedig a földharc és a feszítések mestere, ezért aztán nem is állna oda pofozkodni Cro-coppal. Sakuraba-t ugyan legyőzte Filipovics, de a japán sérülés miatt adta fel és ne felejtsük el, hogy a horvát kb. 15 kg-val volt nehezebb nála. Nogueira egy egészen más kategória. Nem tudom elképzelni, hogy Filipovics megverje. Különben sem elég tapasztalt még Cro-cop. Lehet, hogy kinövi magát, mint Lidell az UFC-ben, de ahhoz idő kell.<br><br>"(Pride= kb: thaibox(könyökütés nélkül)+szabájtalan bírkózás) "<br><br>Na ez így nem egészen igaz. Vannak szabályok, de azok nem azonosak a kötöttfogású, vagy szabadfogású birkózás szabályaival. Attól még nem szabálytalan.
Mazsolino
Kihívó
HozzászólásokCOLON 113
CsatlakozottCOLON 2003-02-06 12:55:12
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Mazsolino »

Sziasztok Újra!<br>Tajpan, bocs a sok felkiáltó jelért!  :)<br>Csak örülök hogy most találtam egy olyan magyar fórumot ahol a k-1röl lehet írni! <br>Laikus! Szoval úgy értettem hogy k-1 ben Hoost a legjobb, viszon már Prideben (Pride= kb: thaibox(könyökütés nélkül)+szabájtalan bírkózás) szóval Prideben nem állná meg a helyet! Ezzel szemben Mirko K-1 ben nagyon nagyon jó, szerintem kb. 3-4. legjobb lehet, tehát ő Prideben is megállta a helyét pedig még új fiú. Majd nézzétek meg! előbb utóbb a legjobb lesz az összesített MMA ranglistán (MMA =Mixed Material Arts, magyarul: kevert harci művészetek pl: UFC, Pride) mondjuk a k-1 is annak nevezhető, de én szerintem az csak Thaibox és kész. Szóval én Mirkora a legjobb harcost értettem, nem a legjobb k-1est! Pedig ha arra készülne igazán akkor abban is a legjobb lenne! Na de ugy látszik jobban tetszik neki a Pride.<br>Aki nem ismeri Mirkot az megnézheti ezen a linken: www.crocop.tk <br>Amugy a legjobb linkek: www.k-1gp.net, www.sherdog.com, www.k-1usa.net<br>Semmy Shiltet, a "Holland órisát" én nem szeretem! Amugy nem azt mondom hogy rossz csak én nem szeretem. Kizárólag azért olyan jó mert magas, nem tudják kiütni mert fel sem érnek az fejéig. Bob Sabb meg azért sikeres valamennyire mert 170kg tiszta kokszolt izom! Jó mondjuk ezek a dolgok benne vannak az egész k-1be! <br>Ha valaikt érdekel és nem tudná, a www.eurosport.com-on meg lehet nézni a műsort. Ott mindig jol írják le hogy mikor lesz K-1! Ja igen! Ti csináltok valamilyen küzdősportot? Én kick-Thaiboxolok! Az a legjobb szerintem! Ezek hogy kung-fu, AIkido, karate(kivéve Kyokushin) stb. semmir sem jók! <br>Jaj tetszik Várhegyinek a beszolása mint: Hunt ugy néz ki mint aki sörözni jött ide! :) Igaz hogy nem ért hozzá semmit de azért álltalában elismeri hogy jó harcosok! <br>Opal Robi az úgy vettem észre ért valamennyit a dolgokhoz de mond néha olyanokat amik nem ide való: Pl: chi-kung, meg Bruce Lee, ja meg hogy a Takewandoban nyomják a legkeményebb rugásokat fejre, ja és hogy tudd:a balta rúgás az=kakato Geri (pedig a CroCop vs Hunt meccsen már a nyelved hegyén volt :))!) Ja és Bruce Lee egy 0! Még életében nem érzett magán egy kemény ütést! Akkor miért mondják azt hogy ő volt, és nem lesz a nagyobb harcos?!  :)<br>Na jó majd még írok! <br>Sziasztok
"Victory is not about first place; we are victorious when we learn from the experience and improve ourselves for the next challenge."
Sama
Bajnok
HozzászólásokCOLON 337
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 09:16:32
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Sama »

Hat, en mondjuk csak egy meccset lattam a "feher oriasnak", akit mellesleg Semmy Schilt -nek hivnak, ha minden igaz, es az is UFC meccs volt, de eleg latvanyos (kiutessel gyozott Pete Williams ellen) :)<br>Bar nagyon magas, nagyon jol mozog, gyors, igen jol rugja az egyenes rugast, erosen es jol ut es nagyon veszelyes fegyvere a terde. Ja igen, a foldharc alkatabol adodoan nem igazan fekszik neki, de azon a meccsen, amit en lattam eleg jol elboldogult ott is (eleg erosnek tunt :) ).<br><br>Sama
If you don´t want pain
You don´t understand
Pasu
Kihívó
HozzászólásokCOLON 166
CsatlakozottCOLON 2002-10-28 09:32:18

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Pasu »

A holland "fehér óriás" mozgásra kb. mint az idősebbik Kitschko, magasságra meg kb még + 20 cm.<br>Szerintem elég undorító jelenség (bocs)......ez a Bob Sapp is "szép gyerek" de ő legalább valahogy mégis olyan "eredeti".<br><br>Pasu
csodagyerek
Újonc
HozzászólásokCOLON 48
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:17:36
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: csodagyerek »

Mazsolino!<br><br>Látom követed a K-1 eseményeit. Ez Hoost, mint legjobb azért erősnek tűnik, mert az általad fossnak nevezett Sapp (ezzel egyébként egyetértek) eléggé ledarálta. Másik, ami ellene szól, hogy egy másik hollandnak lett volna helye a döntőben, Hoost csak beugrott. Szerintem egy rutinos gyerek, kemény is, de amit Sapp ellen művelt az nem győzőtt meg, hogy ő a legjobb.<br><br> Mi történt a CroCop-pal, mért nem volt ott a döntőn? Milyen az a holland "fehér óriás" (ala Várhegyi) aki helyett jött Hoost?
Mazsolino
Kihívó
HozzászólásokCOLON 113
CsatlakozottCOLON 2003-02-06 12:55:12
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Mazsolino »

Sziasztok!<br>Jo volt az idei K-1 döntő, Hoostnak nagy mákja volt az biztos. De meg is érdemli mert szerintem ő a legjobb k-1es. Banner nagyon jó, de valami baj mindig történik vele. Pedig szerintem ő lehetne a legjobb k-1-es. Ez a Bob Sapp egy fosss! Mongyuk szerintem Francisco Filho le rugta volna combra simán. Viszont ha egyszer elkapja egy ütés Filhot hát..... :-[ Nektek mia véleményetek erröl? Aki a legjobban rug az Filho, szerintem egyértelmű! A kyosok amugy is nagyon jol rugnak de szerintem a K-1ben valamivel fontosabb a kéz mint a láb! Viszont ha valakine a lába nagyon gyenge akkor vége van! <br><br>Tysont megnézném szívesen egy K-1en. Csak az a baj hogy 1-2 combos és ugy összeesik......Viszont ha ő ad párat a k-1eseknek akkor nekik annyi! Szóval azért csak ökölvívó tudással nem álná meg Tyson a helyét a k-1ben! Ahoz a lábát is kellene edzenie! Szerintem a legnagyobb harcos a Mirko "CroCop"! Keze lába hibátlan! Most nagyon ráált a Pride-ra! Majd Sappal és Nogueiraval szeretne küzdeni, és remélem hogy fog is! Silvával döntetlent nyomott, pedig még Prideben elég új fiú! Előbb utobb Mirko lesz a legjobb! <br><br>Szerintem a Kyokushin Karatésok sosem lesznek nagyon sikeresek a K-1ben! Nketek mi a véleményetek? Nem bírják a fejük és nem tudnak Boxolni! Ami a k-1ben fontos! A láb kevésbé fontos szerintem! Ott van Ray Sefo aki szinte csak combra rug és még is az egyik legjobb! Ott van Banner, Hunt, Hoost! Ők sem rugnak tul sokat fejre! Talán Mirko az akinek jók a fej rugásai! Ő az aki mindent jol tud szerintem! 2002ben Nagoyaban esélye sem volt Huntnak ellene!! REMY BONJASKY<br>-nek sem volt esélye ellene!  :) Ő a legjobb! Na jó ez csak az én véleményem! Aki sose fog nyerni az Musashi mert még nem elég jó és nem is lesz szerintem! Csak hát mert Japán......azért van ott! <br>Ja igen! Ha valakit érdekel.......!!!!Állítolag 2003 Augusztus 20-n DEBRECENBEN a FŐNIX csarnokban hivatalos K-1 MAGYAR GRAND PRIX lesz!!!! Állítolag jön LE BAnner is egy nem hivatalos de 100%kos erőbedobásos meccset fog vívni nem tudom hogy ki ellen! Na reménykedjünk hogy így lesz!!! <br>Írjatok hogy mit szoltok ezekhez a dolgokhoz!!! <br>BYE mindenki!!! <br>K-1 rulez!
"Victory is not about first place; we are victorious when we learn from the experience and improve ourselves for the next challenge."
Tommy Carrot

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Tommy Carrot »

Nem tudom, mennyire offtopic itt, de végülis küzdõsport. :)<br><br>Szóval, holnaptól (mától) játsszák az eurosporton a januári szumó tornát. Sajnos nekem már lelõtték a poént, oda az izgalom, de sebaj, a kedvencem nyerte a tornát. ;D
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: kozi »

Vasárnap (12.-én)  a National Geographic Channelen egy "Fight Night" elnevezésü 2 órás müsor lesz. Thai-boksz és Shaolin Kung-Fu:<br><br>19:00 Harcra fel! A Shaolin Kung Fu mítoszai és logikája 2/1. rész  <br><br>  A Kung Fu több mint kétezer éve képezi a kínai kultúra részét. Mesterek adják át tudásukat tanítványoknak. Több technika létezik, melyet a Kung Fu harcosok alkalmaznak. A Shaolin technika mindenek felett áll. Generációról generációra öröklődik. Számos változata létezik a világon, de mindegyik hű az eredeti Zen buddhista küldetéshez. Kínai állatok által inspirált mozdulatok kelnek életre a különféle stílusokban, így a majom, a tigris, a sas is megjelenítődik a gyakorlatok során. Nem minden ember válik harcos szerzetessé, miközben a Kung Fuval ismerkedik. Állhatatos, kitartó és kimerítő gyakorlás eredményeként lehet valakiből profi az évek során. És hogy kik végezhetik ezt a sportot? Mindenki. Egy nyolcvanéves embert az ötévesek hajlékonyságával és a harmincévesek testi adottságaival ruházza fel. Tartsanak velünk és ismerjék meg ezt a rendkívüli sportot és vallást egyszerre! <br>    <br>20:00 Harcra fel! Thai box: egy ország lelke  <br>  A nem éppen veszélytelen Muay Thai művészete évszázadokon keresztül arra sarkallta a harcosokat, hogy tökéletesítsék “fegyvereiket”: öklüket, könyökükek, térdüket és lábukat. E sport ugyanakkor nagy vonzeről jelentett a külföldiek számára, akik elég keménynek érezték magukat ahhoz, hogy szembeszálljanak bárkivel a ringben. Ma a Thai box Thaiföld nemzeti sportja. Az országban rendezett bajnokságokon csupán a legjobbak vehetnek részt. A buddhista szokásokkal és az ősi becsületkódex szabályaival ötvözve ez a sport sokkal többet jelent, mint azt a nemzetközi híre mutatja. Nem csupán a halálos ütésről és a véres ökölről szól. <br>
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: WNB »

Azt beszélik, Hoost volt az, aki a K1 döntő után a magyar lottó-ötöst is megnyerte...hiába, ha a szerencse-vonat egyszer beindul... ;D<br><br>(Bár a sorsolás közben új közjegyzőt kellett hívni, mert az eredetileg kijelölt közjegyző teljesen váratlan kar- és lábsérülést szenvedett. Állapota kielégítő...) ;D<br><br>A LeBanner vs. Mark Hunt volt az igazi döntő...ahogy Hunt még a végén (a veszett fejsze nyelével?! ;)) búcsúzásként leküldte LeBannert...<br><br>Hunt - jó kezekben: ;)<br>Kép<br><br>Ha jól olvasom, a Hunt sikerét hozó 2001-es döntő során (akkor címvédőként) épp Hoost nem tudta lábsérülés miatt folytatni a küzdelmet a Leko elleni győztes meccse után - most kamatostul visszakapta a sorstól, amit akkor elbukott... ;)<br><br>Egy, az akkori verseny után készült, tavaly januári Gracie-interjúban (>> www.geocities.com/global_training_report/royce3.htm <<) van egy mondat Hoostról is:<br><br>"...Actually, even though it's the first time I saw K-1 in person, [Ernesto] Hoost most impressed me. I like his strategy and style very much. His shrewdly planned strategy was great..."<br><br>Hihetünk neki? ;)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
vicorex
Újonc
HozzászólásokCOLON 48
CsatlakozottCOLON 2002-12-09 15:39:34
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: vicorex »

Sziasztok!<br><br>Szerintem nagyon jó volt a K1 döntő :)<br>Igaz, tényleg elég érdekesen jött ez össze Hoostnak.<br>Nagyon úgy nézett ki a meccsek alatt, hogy ennek<br>a LeBanner-nek kéne nyernie...<br><br>
vicorex
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: ppal »

Szombaton volt a döntő >:( ? Akkor azért maradtam hiába fenn vasárnap. Valószínűleg valamit nagyon elnéztem :(
iszabo
Bajnok
HozzászólásokCOLON 352
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 20:01:37

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: iszabo »

A szombat este adott döntő nekem nagyon <br>tetszett. Talán csak az első mecs pontozásos <br>eredményével nem értettem egyet.<br>A küzdők mindegyike nagy fazon volt.
Imre
csodagyerek
Újonc
HozzászólásokCOLON 48
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:17:36
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: csodagyerek »

Azért ez a Hoost nem volt semmi. 37 éves és mindegyik ellenfele a 3 meccs során szépen lesérült ellene. Mondjuk az óriás elleni teljesítménye a 2. menetben nagyon gyengére sikerült.
Sama
Bajnok
HozzászólásokCOLON 337
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 09:16:32
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: Sama »

Mit szoltok Hoost gyozelmehez? Vagy nagyon szerencses vagy nagyon sok penze van  ;D
If you don´t want pain
You don´t understand
ppal
Kihívó
HozzászólásokCOLON 211
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:00:39

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: ppal »

Goodridge vs. Le Banner
prof
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 620
CsatlakozottCOLON 2002-09-12 21:11:07
Tartózkodási helyCOLON Bp.

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: prof »

Aki nézte: a Schilt vs McDonald meccs után még mi volt? Kösz!
csodagyerek
Újonc
HozzászólásokCOLON 48
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:17:36
Tartózkodási helyCOLON Budapest

UFC, K-1 és minden egyéb ahol küzdenek és nem box

Hozzászólás Szerző: csodagyerek »

K1 rajongók!<br><br>Ma 23.00-kor az Eurosporton lesz idei K1 GP-ről 1 órában egy pár összecsapás, szombaton 22.00-kor pedig a tokiói döntőt adják le.<br><br>
BUTTON_POST_REPLY