Hyde Park Corner 7.

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_TOPIC_LOCKED
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: justy »

Santos,

En (szinte) mindent komolyan gondolok :D

1) Lehet, hogy nem naponta, csak hetente jon az utantoltes. A humuszt meg elviszik, mint a cserepalackot. Hidd el, ez a legkisebb problema ezzel a megoldassal...
2) Kenyes ponthoz ertunk, mert szegeny nagyszuleim hazaban lako boldog emleku Holmann neni mindig azt mondta, hogy igazi deli tipus vagyok, ezert igencsak kedvelem a meleget, de abban megerosithetlek, hogy nem 365 nap futok egy evben. Ellenberger az evi 3,000 m3 gazigeny egy tenyszam es a megterulesi szamolgatasomban ATLAGOS havi 12,000 Ft-os szukseglettel szamoltam. Vagyis telen tobb,nyaron meg kevesebb a biogaz igeny. (Valamennyi ugye mindig van, hisz azzal melegitjuk a vizet.) Ami pedig a foldgaz elfogyasat illeti: abban mindketten halal biztosak lehetunk, hogy egy most meg nem ismert a helyettesito termek egy fillerrel sem lesz olcsobb nemhogy a biogaznal, de a foldgaznal sem.
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Santos »

Justy, ugye nem gondoltad komolyan?

1. Nem fog senki napi negyven kila kukival rohangászni országszerte, ergo egyszerre kivisznek mondjuk 10 mázsát, amit lehet tárolgatnod, vödrözgetned, stb. Jó mi? :) Nem az erjedéssel van itt a gond - mert normál szemes kukoricáról van szó, aminek nincs büdös szaga, max a gépben erjedés közben, de azt légmentes környezetben kell elméletileg végrehajtani, mert úgy adja le a legtöbb hőt -, hanem azzal, hogy a kukorica zsákolva van, és ha napi negyven kiló kell belőle, akkor igen jelentős mennyiséget kell belőle elraktározni, hogy költséghatékony maradjon a "kiszállítónak". Ugye itt említettem még a végterméket, ami nem csak a hő, hanem a humusz, ami a napi negyven kiló kuki után marad. Na azzal mi lesz, és hol tárolod. Annak lehet már szaga... :?

2. Gondolom te nem fűtessz az év 365 napjában. Mond, hogy nem, lécci, utána lehet ismét számolgatni. Szal, egy évben úgy 5-6 hónap a fűtési szezon. Ez azt jelenti, hogy a számításod alapján kb. min. megduplázódik a megtérülési idő. Az ugye elég sok. Nem? Ha figyelembe vesszük, hogy ezek a kütyük, amiket felhasználtak ehhez a csudálatos szerkezethez, milyen drágák, és mondjuk megnéznénk, hogy egy ilyen hőszivattyú milyen élettartamú, akkor lehet, hogy tovább romlik a megtérülés. Aztán meg könnyen előfordulhat, hogy időközben elfogy a gáz, és előjönnek egy évtizedekig rejtegetett mégcsudálatosabb és legeslegmégannálisolcsóbb szárkezettel, és az egész kukoricázásnak lőttek...

Az én nevem, az én nevem, hejde Kukoricza, Kukoricza János...
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: justy »

Santos írtaCOLON Alap probléma a silókukorica, amibõl napi 40 kiló kellene. Ezt nem árt tárolni valahol.
Gondoltak erre is: "terveik szerint házhozszállítást is vállalnak" vagyis nem kell tarolni a kukoricat, igy nem fog erjedni.
Santos írtaCOLON Persze, persze, idõvel majd az a havi 12.e HUF és a gázfûtéssel ugyanolyan légköbméter felmelegítési költségének különbözete meghozza a várt eredményt. Úgy harmadik generációra (ceteris paribus)...
Na, szamoljunk! 12,000 * 12 = 144,000. Ennyi az uj cucc eves koltsege. 300,000 - 144,000 = 156,000. Ennyit takaritasz meg evente. 2,000,000 / 156,000 ~ 12.8. Vagyis 13 ev alatt mar meg is terulhet. Tudom, a befektetett penz kamataival nem szamoltam, de a gazarak atlagos kamatszint feletti drasztikus emelesevel sem...
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Santos »

miszter írtaCOLONAz ára is pont annyi mint egy gázrendszer beszerelés, viszont a havi költségei sokkal kevesebbek, egy átlag családi háznál valami 12 ezer körül lenne.

Egyetlen hátránya, hogy kell hozzá egy két méter széles helyiség, meg némi pluszmunka.
Khmmmm... Szal, az árakkal kacsolatban azért elolvasnám még egyszer ezt a cikket...

A berendezés várhatóan őszre válik kereskedelmi termékké, a kalkulált ára (a reaktor és a gázmotoros generátor) 1,1 millió forint (a hőszivattyút külön kell megvásárolni)

Én spec egy 150e-s kombi cirkót vettem, és beszereléssel sem érte el a fenti összeg töredékét sem a költség.

Utánanéztem ennek a hőszivattyúnak is, és találtam 930e-ért (+áfa), de volt ennél jóval borsosabb árú is. Persze lehet, hogy van olcsóbb, illetve, hogy otthon is lehet ilyet barkácsolni, és úgy ennél is olcsóbban jön ki, de így már uszkve 2 milla felett vagyunk, ami össze sem hasonlítható az én kis mezei kombi cirko kazánom költségével... Persze, persze, idővel majd az a havi 12.e HUF és a gázfűtéssel ugyanolyan légköbméter felmelegítési költségének különbözete meghozza a várt eredményt. Úgy harmadik generációra (ceteris paribus)... :)

Hőszivattyú a jövő energiaforrása

Alap probléma a silókukorica, amiből napi 40 kiló kellene. Ezt nem árt tárolni valahol. Az erjedésnek van általában mellékterméke, a humusz (biomassza). No, ha 40 kiló kukoricát erjesztgetünk nap mint nap, akkor vajon mennyi humusz termelődik, és azt hova a pékbe fogja rakni a szíves Gyurcsány-Putyin riogató alternatív energiafelhasználó átlag(?)polgár... Az így hátramaradt humusznak milyen szaga lehet? (...)

Szal, ez annyira nem is jó buli, hogy az orosz medve visszabújjon a barlangjába. Persze gratula, meg respekt, meg minden...
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Putyin és feri rémálma, a házi biogázreaktor, vagy mi...

A szélenergia és a sörkollektor mellé egy ölég konkrétnak tűnő megoldás:

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=402555&rvt=127

Az ára is pont annyi mint egy gázrendszer beszerelés, viszont a havi költségei sokkal kevesebbek, egy átlag családi háznál valami 12 ezer körül lenne.

Egyetlen hátránya, hogy kell hozzá egy két méter széles helyiség, meg némi pluszmunka.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Santos »

Most jöttem haza pár napos külföldi távollétből, és nagy nehezen sikerült elolvasnom az egérlábat, meg a többi okos dolgot. Végül is mindenki azt csinál amit akar. Ha kell, akkor kivonul, bevonul, elvonul, de hogy ezért pénzt adjanak bárkinek is... Persze biztosan megérdemli, mert legalább 1 ember létezhet az országban, aki ugyanúgy - hasonlóan? - érez mint ő. Bizonytalan szóvirágok, képkeretezés, stb., ám egy dolog biztos, mert a múlt lezárult: a Kiegyezés után Magyarország soha nem látott fejlődésnek indult. Morális okok vagy képkeretek miatt? Nem hinném. Csak meg kellett találni a közös nevezőt. Ez az amit nem látok, hiányolok. Csak azt látom, hogy gesztusokból hiány van, magyarázatokból meg dömping.

WNB, ha nem baj, akkor most sem fogom felvenni azt a zakót amit rám szabtál (Bánó), és kiszállok a morális körhintából, amibe próbálsz beletaszigálni (ingovány?). Valahol ilyen dolgokkal kezdődött el az, amely miatt most mindenkinek zöld turha díszeleg a kokárdáján... Valahogy qrvára nem ez számít, valahogy qrvára nem ettől lesz itt jobb se neked, se nekem, se más, velem hasonló tehetségtelen, megtévesztettt baromnak... Persze lehet, hogy morálisan igazad van, amit a vicc kedvéért hívjunk a saját igazadnak, hiszen az erkölcsi normákat a társadalom egésze határozza meg, individuumok szintjén csak egy véleményről lehet szó, amely nem sokban módosítja a társadalom által elfogadott értékrendet - feltéve, de meg nem engedve, hogy veled Szíjártó Péteren kívül ebben az aspektusban nem sokan értenek egyet, illetve többen kérdőjelezik meg, hogy ez így volna-e rendjén avagy sem. Én tojok arra, hogy pl. ki fog kezet Gyurcsánnyal és ki nem morális okokból kifolyólag, vagy hogy kinek nem akar átadni morális okokból Sólyom kitüntetést. Engem még arra tanítottak, hogy ha adnak valamit, akkor azt meg kell köszönni, attól függetlenül, hogy ki adja... Akinek meg kötelessége adni, az meg nem mérlegelhet, mert nem a saját nevében, hanem mások megbízásából teszi azt.

Vietta, tegyük fel, hogy Orbán egy egér, és a rossz példa kedvéért - nem az én példám -, Gyurcsány a macska. Meddig tartana az általad felvázolt csodálatos idill? Egyáltalán idill lenne-e vagy csupán nagy hűhó semmiért? Tételezzük fel a fordítottját. Meddig maradna életben az egérke?

Nem sokat aludtam, azt is csak a repülőn, ezért futotta csak ennyire silányra...
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: gallien »

bandi78 írtaCOLONÉn meg feldaraboltam egy szelet sonkát és belesütöttem a tojásba, aztán jól megettem. :)
Én is dobtam a hagyma mellé két rohadt imperialista gombát, és pár szelet kommunista szalonnát, aztán ráütöttem két tojást, amik úgy hasonlítottak egymásra, mint két Gyurcsány. Pfujjj.

:)
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Én meg feldaraboltam egy szelet sonkát és belesütöttem a tojásba, aztán jól megettem. :)
bandi
-----------------
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: gallien »

Én elkezdtem. Elvágtam a torkát két lilahagymának!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hyde Park Corner 7.

Hozzászólás Szerző: PTM »

Na kérem, itt lehet folytatni a ma délutántól hajnalig tartó összecsapások, vandalizmus, polgári engedetlenség és rendőri brutalitás kérdéseit boncolgató politikai diskurzust.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
BUTTON_TOPIC_LOCKED