Amerikai foci

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Kovács Sanyiék meg a helyszínen voltak, milyen dolog már :evil:

Grossman meg mondjon le, tényleg ő a 32. legjobb irányítója az NFL-nek.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: Darien »

Nagyon jó kis meccs lett ez, és ahogy várható volt, Manning akkor mutatta meg a klasszisát, amikor igazán nagy szükség volt rá. Örülök, hogy összejött neki a bajnoki gyűrű, megérdemelte.
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: gallien »

Payton össze-vissza dobált a rájátszásban. Olyan görcsben volt, mint Romsy gyúrás után, ha nem lazít :)

A Macik meg teljesen kilátástalanok voltak, két kamu hazafutás, aztán ms értékelhető nem nagyon volt. Nekik szurkoltam az elején, de aztán annak, hogy így nehogy nyerjenek!
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Azért nem volt gyenge ez a Super Bowl, az első félidő főképp izgalmas volt. A nyitó rúgás utáni visszafutás – ami óriási volt - egyből megalapozta a hangulatot. Manning nagyon jó volt, viszont Grossman… Jobb nem is beszélni róla, annyira gyenge volt. Kíváncsi leszek, ezek után mi lesz a sorsa.

A nap legjobb híre NFL téren egyébként az volt számomra, hogy p4p kedvencem Brett Favre bevállalta a következő szezont, és nem vonul vissza :D.
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Miért is? 9-0-val keztek! Paytonnak kicsit megremegett a keze 1-2 meccsen a rájácásban, de am jó volt ez csapat egész évben! Én Dallas fan vok, de már év elején is a csikókra fogattam volna!
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: gallien »

Ha valaki egy hónapja azt mondja, hogy Indiana, kiröhögöm. Aztán tessék...
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Végre sikerült megnéznem a Colts vs Patriots meccset. Indiana drukkerként is azt kell, hogy mondjam, a New England érdemtelenül veszített. A bírók meglátásom szerint nagyon súlyos hibákat vétettek, amik szinte el is döntötték a meccset. Persze nem lehet mindent a játékvezetésre kenni, de nagymértékben befolyásolták a meccs végkimenetelét.
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: Darien »

Erwin írtaCOLON Ez bejött :). A Patriots izgis meccset vívott a Chargersel, viszont a Colts állítólag rém unalmasat alkotott a Ravens ellen. Úgy tűnik, két nem túl jó formában lévő csapat játszik az AFC bajnoki címért. Brady eléggé formán kívül volt, de a végén azért megrázta magát. Viszont látva a szombati meccsüket, a Super Bowl legfőbb várományosa szerintem most a New Orleans. Óriásit meccseltek az Eagles ellen. A punter futása nagyon állat volt, nem bátortalan a fickó :).
Tényleg eléggé formán kívül vannak az AFC csapatok, de mivel a liga két legzseniálisabb irányítója játszik bennük, így sohasem szabad leírni őket. Mind Brady, mind Manning igazi egyéniségek és húzóemberek. Ha ők elkapják a fonalat, bárki elen képesek győzelemre vezetni a csapatukat. A New Orleans tényleg nagyon jó formában van, egyre inkább igaz rájuk a Green Day & U2 dal: The Saints Are Coming... :D

Nekem két nagy kedvenc amerikai focis filmem van: az egyik az Emlékezz a titánokra, a másik a Cserecsapat.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Darien írtaCOLONSzerintem jó esély van egy Colts - Patriots AFC döntőre.
Ez bejött :). A Patriots izgis meccset vívott a Chargersel, viszont a Colts állítólag rém unalmasat alkotott a Ravens ellen. Úgy tűnik, két nem túl jó formában lévő csapat játszik az AFC bajnoki címért. Brady eléggé formán kívül volt, de a végén azért megrázta magát. Viszont látva a szombati meccsüket, a Super Bowl legfőbb várományosa szerintem most a New Orleans. Óriásit meccseltek az Eagles ellen. A punter futása nagyon állat volt, nem bátortalan a fickó :).

Talán ide való ez a téma is. Hétvégén néztem meg az Invincible című filmet, aminek Mark Wahlberg a főszereplője, és Vince Papale igaz történetét dolgozza fel. Papale a 70-es évek közepén óriási Eagles szurkoló volt. A Phili akkor enyhén szólva is rossz formában volt, és ezért meghirdettek egy játékos börzét, ahova szinte bárki jelentkezhetett. Papale belevágott, és egyedüli amatőrként - 30 éves fejjel - beverekedte magát a profi csapatba (nem vagyok benne biztos, de sanszos, hogy Papale az NFL történetét tekintve a legidősebb rookie). Wide receiver poszton játszott, és elég hamar a special team kapitányának választották. Híres volt arról, hogy úgy tudta blokkolni a puntok után az ellenfél visszafutó játékosát, hogy nem egyszer a labdát is megszerezte, és meg sem állt touchdown-ig. 3 évet húzott le, aztán elment szakkommentátornak. Igazi, tipikus amcsi történet :). A sztori tényleg jó, a film talán az egyszer nézhető kategóriába tartozik. Van pár szépen megcsinált jelenete, és nagyon jó 70-es éveket időző zenéket nyomnak közben, de valahogy nem az igazi. Azért aki szereti az amerikai focit, annak tetszeni fog a film.

A képen Papale és az utód :)

Kép
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: Darien »

Úgy tűnik összejött az az AFC döntő párosítás, amire számítottam: Patriots - Colts. A Bears győzelme kissé meglepett, valahogy a Seahawks-t esélyesebbnek éreztem, mindenesetre jó kis döntő lesz ott is a Saints ellen.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

St. Diego - Chicago döntőt várok és hajrá Bears.

(igazából nincs kedvenc csapatom, nem is nagyon ismerem őket, csak nézem a meccseket és ha jó meccs örülök, ha szar akkor meg nem örülök)
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: Darien »

Erwin írtaCOLONNFC-ben nagyon dícsérik a szakik a New Orleanst. Nem mostanában láttam őket sajnos, ezért (is) kiváncsian várom, hogy mit tudnak alkotni.
Igen. és is sok jót hallottam róluk, bár én sem láttam őket. Ha bekerülnének a superbowlba, az igazi amerikai szívszaggató történet lenne. A természeti katasztrófa után a csapat ezer százalékon ég, hogy lelket öntsön a szurkolóiba... Már látom is magam előtt a film premierjért. :D
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Darien írtaCOLONSzerintem jó esély van egy Colts - Patriots AFC döntőre. Én mondjuk inkább a Patriots felé húzok.
Kiegyeznék egy ilyen AFC döntővel. Két nagyon rutinos és taktikus edző, két szuper irányitó, és mindkét együttesnél - igaz más-más posztokon - klasszis játékosok.

NFC-ben nagyon dícsérik a szakik a New Orleanst. Nem mostanában láttam őket sajnos, ezért (is) kiváncsian várom, hogy mit tudnak alkotni.
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: Darien »

A Kansas tényleg félelmetesen gyenge volt a Colts ellen. Manning jóval gyengébb volt a szokásosnál, de azért volt 1-2 nagyon jó passza. Szerintem jó esély van egy Colts - Patriots AFC döntőre. Én mondjuk inkább a Patriots felé húzok.
A Giants - Eagles meccsen szerintem a kis Manning elég halvány volt, de még így is sikerült rendesen megnehezíteniük az Eagles dolgát hála Tiki Barbernek és Jeremy Shockey-nak. Ott talán a Seattlet látom a legnagyobb esélyesnek.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Darien írtaCOLONSziasztok!
A sport1-2 jóvoltából itthon is követhetjük az NFL-t. Gondolom többen nézitek a közvetítéseket. Szerintetek kik lesznek idén az AFC és NFC győztesei, és ki nyeri a superbowlt?
Jó ötlet volt ez a topik nyitás :).

Én nagyon szeretem az NFL-t, csak az utóbbi időben kevés időn van a meccsek nézésére. Két kedvenc csapatom van: a Colts és a Green Bay, és ebből következik, hogy a kedvenc játékosaim pedig Peyton Manning és Brett Favre.
A Packers sajnos nem jutott be a rájátszásba, pedig nagyon vártam, hogy az öreg Favre még egyszer alkothasson valami emlékezeteset.
Viszont annak ellenére, hogy az iszonyat gyenge Chiefs ellen nem parádézott Manning, úgy érzem, az Indiana eljut a Super Bowl-ig. A szakértők mondjuk erre kevés esélyt látnak, de pl. állítólag a sokak által favorizált Eagles és Jeff Garcia is iszonyatot szenvedett tegnap az előzetesen lesajnált Giants ellen. A New England is megint nagyon jó, és Brady igazi húzóember. Nehéz megjósolni szerintem, hogy ki lesz a bajnok.
A szombati Indiana – Kansas meccsre visszatérve azért döbbenet volt, hogy a Chiefs mennyit bénázott. Volt egy olyan pont, amikor azt hittem, egész meccs alatt nem tudnak egy first down-t csinálni. És mikor asszem 3, vagy 4 yardról nem bírták benyomni a labdát a célterületre, negyedikre meg kapufát rúgott az emberke, nem akartam hinni a szememnek. Ekkora égést régen nem láttam.
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Amerikai foci

Hozzászólás Szerző: Darien »

Sziasztok!
A sport1-2 jóvoltából itthon is követhetjük az NFL-t. Gondolom többen nézitek a közvetítéseket. Szerintetek kik lesznek idén az AFC és NFC győztesei, és ki nyeri a superbowlt?
BUTTON_POST_REPLY