Fogyasztás

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

BlaZe írtaCOLON
miszter írtaCOLONÉn még csinálok egy ún. teázást, aminek az a szerepe, hogy nem hagyja megülni a bélrendszerben a kajákat.
Rémlik valami. Nem az a tea neve, hogy "háziőrizet"? :lol:
De igen!!!! :) Röhögök mint állat!!
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

miszter írtaCOLONÉn még csinálok egy ún. teázást, aminek az a szerepe, hogy nem hagyja megülni a bélrendszerben a kajákat.
Rémlik valami. Nem az a tea neve, hogy "háziőrizet"? :lol:
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Igen, így van.

Én minden este és reggel mérem magam, és kerek 50-60 dekákat "száradok" reggelre.

A pálinkázást én is csináltam, de csak minimálisan, max. fél kortyok erejéig, ezt még gyerekkoromban tanultam az iskolában, hogy ennek milyen gyógyhatása van, miként tisztít, és segíti az emésztést, és a szervezet oxigén ellátását miként javítja. Gyakorlatilag minimális menniységben (max. egy deci) ez lehetne akár sör, vagy bor is.

Én még csinálok egy ún. teázást, aminek az a szerepe, hogy nem hagyja megülni a bélrendszerben a kajákat.
A hozzászólást 2006 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 miszter-kor.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Hozzászólás Szerző: Alien »

[quote="miszter"][quote="Alien"][quote="Romsy"]Én fogyasztás alatt napi 8 liter vizet iszok, ha már vízrõl van szó... gratulálok az állítólagos magyar edzõknek :D[/quote]Ráadásul ott a kísértés az edzés utáni zuhanyozásnál....[/quote]

Pluszban ráadásnak a zuhanyzásnál, fürdésnél köbö 30-40 deka vízet szív fel a bõr, mert mint tudjuk, a kültakarónk a legnagyobb szervünk, és ugye magasságtól, súlytól függõen veszi a fel a folyadékot, egyebet.

Egy felnõtt ember akár 2 négyzetméternyi bõrfelülettel rendelkezik, és annak minden pólusa szivacsként funkcionál ha vizet ér, és természetesen ha elõtte vizet vesztett a szervezet, akkor azonnal fel akarja szívni, még akár bõrön keresztül is.

Bárki kipróbálhatja, akinek van dekát is mérõ mérlege, hogy mennyi a súlya fürdés elõtt, és mennyi utána.

Ezt is bele kell kalkulálni a mérlegelésbe.

Ugyanakkor a melegben izzadni is szoktunk, de ettõl függetlenül ha nagy deka harc megy, akkor erre is figyelni kell.[/quote][quote]

Igen, tény, hogy a bõr felszív pár dekát, de az éjszakai alvás alatt ezt ki is párologja....mintahogy az éjszaka alatt a szervezet is "beszárít" testsúlytól függetlenül 30-80dkg -ot....sõt régi praktika és itt talán az alkohol szárító hatása lehet, hogy ha lefekvés elött ha iszunk egy feles jófajta házi pálinkát az elõsegíti a beszáradást...ez a módszer csak a fogyasztás elején javallott mert a napokon át gyötört szervezet , fõleg a gyomor érdekesen reagálhat a páleszra...

ui. sztem Romsy csak viccelt.........vagy erõt gyûjt.:-)[/quote][size=18][/size]
Fight....
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Alien írtaCOLON
Romsy írtaCOLONÉn fogyasztás alatt napi 8 liter vizet iszok, ha már vízről van szó... gratulálok az állítólagos magyar edzőknek :D
Ráadásul ott a kísértés az edzés utáni zuhanyozásnál....
Pluszban ráadásnak a zuhanyzásnál, fürdésnél köbö 30-40 deka vízet szív fel a bőr, mert mint tudjuk, a kültakarónk a legnagyobb szervünk, és ugye magasságtól, súlytól függően veszi a fel a folyadékot, egyebet.

Egy felnőtt ember akár 2 négyzetméternyi bőrfelülettel rendelkezik, és annak minden pólusa szivacsként funkcionál ha vizet ér, és természetesen ha előtte vizet vesztett a szervezet, akkor azonnal fel akarja szívni, még akár bőrön keresztül is.

Bárki kipróbálhatja, akinek van dekát is mérő mérlege, hogy mennyi a súlya fürdés előtt, és mennyi utána.

Ezt is bele kell kalkulálni a mérlegelésbe.

Ugyanakkor a melegben izzadni is szoktunk, de ettől függetlenül ha nagy deka harc megy, akkor erre is figyelni kell.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Romsy írtaCOLON De neked elhiszem.
Alien bahátos, aszt hiszem áttörtél valami jeget, vagy mit! Első olvasásra el is siklottam felette, na de ilyet,,, :)
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Suni
Reménység
HozzászólásokCOLON 96
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 20:54:11

Hozzászólás Szerző: Suni »

Nem a magyar edzőket saraztam,(egyébként szeretem és tisztelem az edzőket-tőlük lehet tanulni) csak elmondtam,hogy többen ezt ajánlják a versenyzőknek! Nem az utolsó pár dekárol beszéltem,hanem 4-5kg feleslegről ha ilyenkor megfoglyák a vizet a vér besürüsödhet, ha meg koplalnak a szervezet a saját izmát eszi meg, onnan fedezi a fehérje szükségletet!
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Hozzászólás Szerző: Alien »

[quote="Romsy"]ok... de valahogy nem látom, hogy miben más. Mindkettõben hasznos vízhajtózni és könnyû visszatölteni utána a glikogént. De neked elhiszem.[/quote]

Hidd el, ezzel nem akarom lebecsülni a testépítôket, mert tudom , hogy ôk is sokat szenvednek a verseny elötti utolsó felkészülési szakaszban , (bassza meg, a víz mindenkinek csak gond:-))és maga a verseny sem piskóta...de egy több menetes profi v amatôrben egy több napos versenyre hozni a súlyt.....nos az nem egykutya.
A víz mindenkinek könnyen visszaugrik....hallani mérlegelés utáni 6- 7 -8 kg-os súlygyarapodásról..ami persze 90%-ban víz..de nem ez a gond..
A gond az, amit te is leírtál a Glikogén....
Ez abszolut egyéni sajátosság, hogy a szervezet a glikogénraktárakat milyen gyorsan tudja feltölteni , és tud belôlle Energiát nyerni.....
ezért van, hogy vki hiába tudja jól hozni a súlyt..képtelen a mérkôzésre olyan állapotba kerülni, hogy ott jól teljesítsen mert egyszerìen nincs energiája amit fel tud használni...
Fight....
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

ok... de valahogy nem látom, hogy miben más. Mindkettőben hasznos vízhajtózni és könnyű visszatölteni utána a glikogént. De neked elhiszem.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Hozzászólás Szerző: Alien »

[quote="Romsy"]Én fogyasztás alatt napi 8 liter vizet iszok, ha már vízrõl van szó... gratulálok az állítólagos magyar edzõknek :D[/quote]



Romsy....Hmmm......
Csak egy kicsit próbálj már elszakadni a testépítéstôl....

Asszem, vhogy az 50-es évektôl kezdôdött a szokás a súlycsoportos nehézatlétikai sportágaknál, hogy a sportolót tudatosan próbálták különféle "jó-rossz" módszerekkel bepréselni az adott (óhajtott) súlycsoportba.
Kiemelném azt a tényt, hogy ez NEM spec MAGYAR találmány, mert szerte a világban alkalmazták(-zák).. (Hatton, Morales..stb) ezért felesleges a magyr edzôket sározni.... és az is tény, hogy az "igazi" fogyasztás sajnos tényleg elég kemény,...víz és táplálék megvonással jár.
Ami persze azt eredményezi, hogy a sportoló fizikálisan legyengül és pszichésen is megsínyli: sokkal ingerültebb, türelmetlenebb lesz.
Minél kisebb súlycsoportról beszélünk, annál keserìbb az élete a fogyasztó sportolónak, és ahogy telnek a napok , egyre nehezebb megállni , hogy edzés után ne igyon vmit....mert a mérlegelés,verseny közeledtével kortyok, dekák számítanak ilyenkor. Ráadásul ott a kísértés az edzés utáni zuhanyozásnál...szval aki nem csinálta annak fogalma sincs mennyi akaraterôt kíván ez az egész...
Ökölvívó berkekben azt mondják , hogy az az ideális súlya egy versenyzônek mikor a rendszeres (heti 5-6 )edzés után pénteken a mérlegre áll...ez így jó is lenne...de..........

....az edzô szakértelme valamint a sportoló pszichés terhelhetôségének kettôse dönti el együttesen , hogy hányszor , mennyi súlyt képes a versenyzô áldozni, mert van egy határ, ami felett komoly egészségkárosító(vese, gyomor) hatása lehet egy-egy rosszul idôzített és kivitelezett fogyasztásnak. Vannak trükkök praktikák, hogy hogyan lehet az utolsó dekáktól megszabadulni......
A veszélyt még tetézni lehet és sajnos ma is bevett gyakorlat, és iszonyatos edzôi baki, hogy fiatal, 14 -18 éves srácokat is ráveszik a fogyasztásra ami hosszútávon visszaüthet...(Jelen esetben nem a pacal, pufi srácokról beszélünk...)Jó példa erre az anno a 80-as években egy ismerôs fiú ikerpár...az egyikük csak hobbi szinten bokszolgatott heti 2-3 alkalommal, míg a másik srác versenyszerìen csinálta és persze fogyasztott rendszeresen évekig....
Az "eredmény" 20éves korukra már látványos volt...magasságban jó fél fej különbség , és súlyra kb 10..kg....a hobbista srác javára.....
Tehát hiába a genetika, ha a fejlôdésben lévô szervezetet visszafogják , az a késöbbiekben meg fog látszani....tehát csak óvatosan és jól megtervezve a sportoló testi,lelki adottságait figyelembevéve szabad elkezdeni a fogyasztást.
A hozzászólást 2006 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 Alien-kor.
Fight....
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Ez egy igen hülye dolog, valóban csupán cécó meg felhajtás a súlyhozás.

Egy komolyabb mérkő előtt egy nappal, általában reggelre kell hozni a súlyt, maga a bunyó másnap este van, addig majd másfél nap van arra, hogy az ember egyen, igyon, és ezalatt közel 5 kilóval is gyarapodhat. Plusz minusz x.

Sima mérkőzések esetében, ahol nincs tét, ún. mérlegjavító, vagy felhozó mérkőzésen rosszabb a helyzet.

Ott az ember odamegy, mérlegel, és utána verekszik. Ez azért durvább. Ugyan van köbö 1 kiló tolerancia a súlycsoportjának a határa felett, de az pite, erre nehezebb készülni, mert a mérkőzés előtt legalább egy-két napot pihenni kellene, viszont így nem lehet, ugyanis a legutolsó dekákat is le kell küzdeni, ergo kimerülten, és kicsavartan erőtlenül mérkőzik az ember.

A mérkőzés előtt 5 nappal már minimális kaját és vízet lehet inni, különben az ember áteseik a súlycsoportján. Egy nyamvadt pohár víz is elég ehhez. Edzés után, mikor patakokban folyik az emberről a víz, szomjas mint az állat, meg kell állnia, hogy neki álljon inni, vagy enni, hiszen akkor oda a mérkőzés, nincs pénz.

Amúgy napi 8 liter vízzel érdekes fogyasztani, szerintem nehézsúlyban használható kizárólag, az alatt teljesen elképzelhetetlen, hogy bármely alacsonyabb súlyba is be tudjon mérlegeljen valaki így, mert ennyi víz megül a sejtekben, nem cserélődik olyan hamar, csak a vesét mozgatja, és tisztitási-méregtelenítési szerepe van inkább. Ez gyúráshoz való gondolom.

Pölö egy kimerítőbb edzés után hiába iszik az ember 1 liter vízet, az nem jön ki belőle, hanem megy a sejtekbe, ahonnan a víz előzőleg elvonódott, így gyakorlatilag néha hiába várják a wécében, hogy az a nyamvadt egy liter jöjjön ki, nem fog.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Én fogyasztás alatt napi 8 liter vizet iszok, ha már vízről van szó... gratulálok az állítólagos magyar edzőknek :D
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Suni
Reménység
HozzászólásokCOLON 96
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 20:54:11

Hozzászólás Szerző: Suni »

Én csak a magyarok fogyasztásához tudok egy kicsit hozzá szolni: számtalan edzőtől hallottam,hogy a vizet kell megfogni ha fogyasztani akarsz,hát ez a legrosszabb amit az ember tehet a szervezetével,szóval a legtöbben nem tudják mit egyenek-igyanak, mennyit hányszor stb, aztán nemtudják hozni a súlyukat(mert le lassult az anyag cseréjük) és erre még rá jön az utolsó napok koplalása egy kis szaunával egybekötve,úgyhogy a mecsre totál legyengülnek ahejett, hogy toppon lennének fizikailag.Külföldön sokan táplálkozáshoz értő szakembereket alkalmaznak a felkészülésükhöz!
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Fogyasztás

Hozzászólás Szerző: Camo »

A Baldomir - Mayweather meccsen előbbinek a meccs előtti mérlegelésen 15 fontnyival kevesebb volt a súlya, mint az összecsapáson. Ilyen kis súlycsoportban (és még feljebb is) ez számomra nagyon soknak tűnik, bár lehet hasonló példákat hozni, s nem is keveset. Ezzel szemben Floyd súlya mindössze 3 fonttal nőtt.

De meddig lehet ekkora mértékű fogyasztást büntetlenül csinálni? Meddig bánhat így az ember a szervezetével? Szinte minden bokszolónak vannak súlyproblémái. Van aki inkább feljebb lép egy vagy két súlycsoportot, van, aki nem eszik rendesen a meccset megelőző héten, és salátán él. A teste pedig közben nyilván nem erősödik, ami meg is fog látszani a teljesítményén. Meg kefírrel inkább csak tévét nézni lehet, nem pedig órákon keresztül zsákot ütlegelni.

Bár ha valaki jelentősen nagyobb súllyal lép ringbe, mint amennyivel mérlegelt, jóval nagyobb veszélyt is jelenthet az ellenfelére, lásd Castiilo vs Corrales. Amiből további bajok is származhatnak, amint azt láthattuk/olvashattuk is.

Szerintetek van értelme egyáltalán ennyi súlycsoportnak? Nekem úgy tűnik, hogy (a nehézsúlyúakon kívül) szinte senki sem a valós súlyával bokszol, mindenki megszenved azért, hogy hozza az előírt határon belüli értéket. Mintha a súly hozása nagyobb feladat lenne, mint végigcsinálni az edzőtábort.

Mennyivel jobb teljesítményeket, mennyivel jobb meccseket láthatnánk akkor, ha nem kellene extrém súlycsökkenéseket produkálni? Vagy eltúlzom a dolgot, és a gond megoldódik egy kis szaunával meg egy-két óra lépcsőzéssel? Nem hiszem, hogy ez ilyen egyszerű lenne. Ti hogy látjátok?
Camo
BUTTON_POST_REPLY