BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
kisede
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-07-02 14:28:54

BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: kisede »

Sziasztok!<br><br>Ezt a topikot azoknak nyitottam, akiket érdekel a brazil Jiu-Jitsu.<br><br>Ha minden igaz ősztől nálatok Magyarországon is elkezdődik a BJJ oktatás egy Gracie Barra oktatóval. Volt szerencsém találkozni vele az áprilisi Gracie Barra szemináriumon, amire hazautaztam tavasszal. Ajánlom nézzetek le az edzésire nagyon jól oktat. Elmagyarázza a legkisebb részletekig a pozíciókat, észreveszi, ha valamit nem jól csinál az ember és javít.<br><br>Más: Nem tudom láttátok -e Minotauro legutóbbi két meccsét amit ugyanazzal a fojtással nyert. Anakondának keresztelte el, ami szerintem egész jól leírja  :) Egy birkózós pozícióból indul és átmegy egy karral végzett triangle fojtásba. Múltkor megmutatták nekem, hogy kell csinálni, és elmondhatom, ha nem menekül ki az ember az elején, amikor még esély van, akkor utána vagy alszik vagy kopog. Nem nagyon lehet csak úgy kiizomkodni magad belőle, habár még nem láttuk mit művelne Rampage Jackson, amikor elkapják egy ilyennel. Az egyetlen kiút, hogy nem szabad engedni, hogy a könyöködet kotrollálja az ellenfél, hátra vagy a testedhez kell húzni, amikor az ellen. a tested elé akarja nyomni. A fojtást nem is kell karizommoddal zárnod, hanem ahogy a törzsed mozog az ellenfél felé az adja a nyomást. Sokat fogjuk még látni ezt a fojtást, nagyon hatékony.<br><br>
BUTTON_POST_REPLY