BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
Machado_Blue_Belt
Újonc
HozzászólásokCOLON 22
CsatlakozottCOLON 2004-08-01 23:36:20

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: Machado_Blue_Belt »

Miert te hol vagy most?
kisede
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-07-02 14:28:54

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: kisede »

Én, amikor otthon leszek, tuti lenézek majd hozzátok
Machado_Blue_Belt
Újonc
HozzászólásokCOLON 22
CsatlakozottCOLON 2004-08-01 23:36:20

Re: BJJ - Brazil Jiu Jitsy

Hozzászólás Szerző: Machado_Blue_Belt »

Egyebkent fogg innen valaki jarni a BJJ edzesekre??  <br><br>Bence
Machado_Blue_Belt
Újonc
HozzászólásokCOLON 22
CsatlakozottCOLON 2004-08-01 23:36:20

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: Machado_Blue_Belt »

Korubelul Augusztus 22-iken leszek Magyarorszagon es remelem majd edzunk egy kis foldharcot  ;D  En BJJ orult vagyok, akkarhova nezzek fesziteseket lattok meg folytasokat...  Remelem ez SOHA NEM FOG ELMULNI!!!!<br><br>Bence
kisede
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-07-02 14:28:54

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: kisede »

Szia Bence!<br>Mikortól leszel Magyarországon?
Machado_Blue_Belt
Újonc
HozzászólásokCOLON 22
CsatlakozottCOLON 2004-08-01 23:36:20

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: Machado_Blue_Belt »

Hello mindenki!<br><br>  En JJ Machado nal tanulok BJJ t es minket nem tanit a Jean Jaques rugasokra meg utesekre a foldon.  De altalaban lehet erezni hogy mikor lehet egy terdet vagy egy oklot bele kombinalni.  Ja meg persze a tobbi diakokal altalaban meg szoktuk beszelni a ijjen dolgokat  ;D  Egyebkent a foldon az ijjen utesek meg terd rugasok nagyon brutalisak tudnak lenni, de siman ha rosszul vannak idozitve egy reversalt tudnak okozni.  De ez persze mas gi meg no gi kategoriaban, gi kategoriaban jobb a kontrol (peldaul ha a utcan valakin van ruha es azzal bunyozol) no gi kategoriaban meg gyorsabbak meg kevesseb.  Ezert a rugasok alkalmassabak szerintem no-gi nel (peldaul ez lathato pride ban).  Ha valakin van akar egy farmer akkor azt meg lehet fogni ki lehet vedeni rugasokat vagy akkar reversalt csinalni.  Na en eleget dumaltam...  Ja es egyebkent allig varom hogy Leandro val tudjak edzeni.  Mar kezdtem deprecios lenni hogy ott kell hagynom Jean Jaques Machadot es abba kell hagynom a bjjt...  De most hogy hallom hogy Leandro a kek oves kategoriat meg nyerte aztan meg a lilat ez jo hir...  Tuti hogy hogy tudd egy ket dolgot  ;D<br><br>Bence
tucano
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 2004-04-15 14:07:02

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: tucano »

Ja, Leandro nem feketöves kategóriában indult, és súlycsoportban megint aratott. Most már biztos, hogy nagyon komoly karrier áll előtte, 22 éves fejjel.
Rigor
Újonc
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON 2004-07-11 18:26:26
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: ,BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: Rigor »

Földön sincs ütés. Sőt van olyan verseny típus ahol a különböző akciókat pontozzák, illetve azt hiszem olyan verseny is van ahol egy lekopogással sincs vége a dolognak, "csak"  jó sok pontot ér.<br><br>Van olyan mma verseny is (ZST) ahol csak állásban szabad ütni, rúgni, a földön egyáltalán nem, így igencsak szép küzdelmeket láthatunk, mivel az földön történő "dagasztás" kimarad a dologból, ráadásul rákényszeríti a versenyzőket a komolyabb földharc tanulásra.
harpet
Újonc
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON 2004-07-13 17:33:14

,Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: harpet »

Igaz, hogy én vale tudot tanulok, de a földharc rész gondolom nem sokban különbözik a BJJ-től és mi a földön is tanulunk ütést-rúgást, mountban pl a legkézenfekvőbb technikák egyike. A graciek videóin is számtalanszor lehet látni, ahogy a földön is könyökölnek, ütnek stb. Tehát helyesen úgy hangzik a dolog szerintem, hogy álló helyzetben nem nagyon van ütés-rúgás, de a földön igen. Ha hülyeséget írtam, javítsatok!  
harpet
Újonc
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON 2004-07-13 17:33:14

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: harpet »

[quote author=MadNed link=board=MMA_forumok;num=1089375833;start=15#28 date=07/27/04 ť 10:00:25]Megyek ma edzesre (ujpestre), ugyhogy nincs kifogas, gyertek Ti is![/quote]<br>ott találkozunk.  ;D<br>
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: supras »

Ezért kérdeztem. Tudtam hogy BJJ és most már megbizonyosodtam arról amit halottam eddig, hogy a BJJ versenyken nincsen ütés.
kisede
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-07-02 14:28:54

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: kisede »

Supras, ez nem MMA ezek sport BJJ versenyek. Csak földharc
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: supras »

Ezeken a versenyeken nincs ütés?
kisede
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-07-02 14:28:54

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: kisede »

Kösz a híreket Tucano!<br><br>Megnéztem más fórumokon az abszolút döntője a Jacaré vs Roger Gracie meccs volt. Jacaré elhúzott négy ponttal, de Roger elkapta egy karfeszítéssel és kb. 135 fokig negatívban meghajlította Jacaré karját!! Jacaré nem kopogott és a meccs hátralévő részében a csüngő karjával csak menekült. Csak 2 pontot vontak le tőle ezért 4-2-re ő győzött. A meccs után kórházba szállították, de nem kellett műteni és nem is tört el a keze (azért három hétig nem edzhet). A http://www.tatame.com.br/ingles/index.htm -on vannak képek<br>Szerintem a bíróknak le kellett volna állítaniuk a meccset. Így nem a jobb győzött, hanem a szerencsésebb.<br><br>Sajnos Saulo Ribeironak kifordult a válla ezért fel kellett adnia. Azért az első két meccsét kopogtatással nyerte. Xande hozta a formáját és világbajnok lett. Braulionak nehéz lett volna a dolga ha Jacaré és Saulo bennnmaradnak a versenyben.<br><br>Tucano, Leandro nem a feketeövesek között nyomta, ezért nincs ott a neve. Nem tudom milyen más sportban lenne az lehetséges, hogy két jelenlegi világbajnokkal edzhet együtt egy teljesen amatőr, mint én :)<br><br><br>*** Javítva: Elírtam Roger helyett Rodrigot irtam
tucano
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 2004-04-15 14:07:02

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: tucano »

Na, bjj vb eredmények, leandro-t nem találtam, de ez gyors eredmény lista, viszont Braulio Estima (Victor bátyja, ő volt itt) harmadszorra is világbajnok lett.<br><br>MUNDIAL 2004 RESULTS<br><br>Galo - Gabriel Morais (Monteiro) <br><br>Pluma - Fernando Vieira (Monteiro) <br><br>Pena - Mário Reis <br><br>Leve - Daniel Moraes (Gracie Humaitá) <br><br>Médio - Marcelo Garcia (Alliance) <br><br>Meio-pesado - Bráulio Estima (Gracie Barra) <br><br>Pesado - Alexandre Ribeiro (Gracie Humaitá) <br><br>Super-pesado - Roger Gracie (Gracie Barra) <br><br>Pesadíssimo - Fabrício Werdum (Winner Bhering) <br><br>Absoluto - Jacaré<br><br>
MadNed
Újonc
HozzászólásokCOLON 45
CsatlakozottCOLON 2004-06-28 11:01:49
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: MadNed »

Megyek ma edzesre (ujpestre), ugyhogy nincs kifogas, gyertek Ti is!
tucano
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 2004-04-15 14:07:02

Leandro megint világbajnok

Hozzászólás Szerző: tucano »

Most beszéltem a mester feleségével, Leandro Rameh megvédte világbajnoki címét, ma érnek haza Rioból, akkor megtudom a részleteket, annyit mondott még, hogy tudomása szerint nagyon elpi***ázott mindenkit.
harpet
Újonc
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON 2004-07-13 17:33:14

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: harpet »

MadNed<br><br>Én meg a legalacsonyabb srác voltam, aki küzdelem közben csak alibizett, egy három héttel ezelőtti bordasérülés miatt. Elvileg pihentetnem kéne a földharcot, mert mindig rásérülök, és nem gyógyul be a seb. De mindig ott van a kísértés...
MadNed
Újonc
HozzászólásokCOLON 45
CsatlakozottCOLON 2004-06-28 11:01:49
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: MadNed »

Supras: Egyszer majd lehet, hogy titeket is megnezlek, de azt csak mint nezo.<br><br>harpet: 3 srac volt lent aki a Misinel tanul, azok kozul en voltam a legvekonyabb. Tetkom nincs. Jobb oldalt elol altam, a kuzdelemben pedig azzal az alacsony, izmos gyerekkel voltam, aki regen birkozott.<br>Es te? Szerintem megyek jovoheten kedden is, mindenkeppen szoljatok, hogy ti vagytok akikkel itt forumozgatok.<br>
harpet
Újonc
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON 2004-07-13 17:33:14

Re: BJJ - Brazil Jiu-Jitsu

Hozzászólás Szerző: harpet »

Marci<br><br>Azért most a Viktor is kitett magáért, bár a Sziszinél még mindig több erősítés van. Még kötelet se másztunk most...<br>MadNed! Te voltál a nagydarab tetkós srác? Vagy a nagydarab thai fight pólós?  ;D ;D ;D Misiéknél milyenek az edzések? Mert írtad, hogy nem ilyenek. Amúgy azért is döglik ki ki mindenki, mert kb 35 fok van a teremben.
BUTTON_POST_REPLY