Nagyközépsúly

Minden, ami profiboksz!
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Nagyon jó kis meccs volt a szerdai Mundine vs Soliman. Mondjuk várható volt az előéletüket ismerve, hogy feszültségben nem lesz hiány, de az általam vártnál még így is jobb volt az előadás. Előzetesen én egy pontozásos Mundine sikert vártam, de látva azt, hogy Soliman egy mérettel kisebb volt, nem csoda, hogy előbb vége lett. Mundine jól bunyózott, de azért erre a derékmagasságban „hordott” kettős fedezékre nem kötnék a helyében életbiztosítást a jövőben. Ha így folytatja, akkor a végén megint jön valaki, aki szépen fülön csapja :).
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

64-16, 64 KO

[MOD: vagyis a "Sőt Oganov amatőrben is az összes meccsét KOval nyerte!!!" inkabb ugy igaz, hogy az osszes gyozelmet KO-val szerezte...mar ha gyozott.]

Egyik iranybol nezve lehetne mondani, hogy kokezu...

A masik iranybol nezve viszont a profun altal lent felvetett dolog latszhat: a pontozas nem kimondottan Oganov terepe...

Lacy is pl...aki pedig technikailag sokkal jobb bokszolo, mint Oganov, es ugyanugy nem kifejezetten gyengecske fizikumu...igen nagy jovot josoltak neki - nyilvan leginkabb azok a fanok, akik amugy is az ilyen emberek meccseit szeretik nezni leginkabb [ terror, ver, nagy KO-k, kifordulo belek :) ]...aztan mi lett vele, amikor osszeakadt a jol mozgo, gyors, nem megremulos fajta, terrorizalhatatlan ellenfellel...varta a lehetoseget, ami sose jott mar el.
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

profun írtaCOLON Hát erősnek erős...megy előre mint a bika, csak a szarvai hányoznak :oops:

De ennyi eldobált parasztlengőt régen láttam, (nem mondom meg kitől :wink: )
A monogramjára azért kiváncsi lennék! Az én tippem K.M.
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

faceload írtaCOLONSőt Oganov amatőrben is az összes meccsét KOval nyerte!!!
Mennyi mérkőzése volt és meddig jutott el nemzetközi szinten?
A profi eredményeivel kapcsolatban csak annyit vettem észre, hogy nem éppen világverő ellenfelei voltak eddig. Semmi kifogásom a fiúval szemben, csupán bizonyos kételyeimnek adok hangot. Bár minden bizonnyal igazi "kőtörővel" állunk szemben, de az erő és az elszántság még nem minden.
Kicsit alacsonynak (175) és túl sűrűnek találom ehhez a scsop.-hoz. Nagyon kiváncsi lennék rá egy veretesebb ellenféllel szemben.
Valamiért Kirk Johnson jutott eszembe, akit láttam korábban egy-két kisebb tudású ürge ellen, és meggyőződésemmé vált, hogy egy igazságtalanul mellőzőtt zsenit látok. Aztán pedig elég kiábrándító és szégyenletes volt Ruiz, illetve Klicskó ellen. (Persze Donald és Maszkajev skalpja nem semmi.)
Tudom, hogy nem jó a párhuzam, mert itt nem nehézről van szó, de.... eszembe jutott.
Inkább megismétlem a kérdést, amatőr multról mit tudtok még, mert én semmit!
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

A meccs végén Tszyu mond pár szót a kamerába, hogy van még mit melóznia az Oganov gyereknek.
Tszyu biztos valami szibériai gyerek lehet, mert minden orosz gálája a világ legvégén van, a leglehetetlenebb helyeken.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
profun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 102
CsatlakozottCOLON 2002-11-28 14:11:20
Tartózkodási helyCOLON Bp.

Hozzászólás Szerző: profun »

Bájdövéj: Most nézem hogy ez srác csúszkál föl-le a súlycsoportok között. A boxrecen eleve félnehézsúlyúként van rangsorolva a 23 helyen...plusz a következő ellenfelével már bokszolt is Erdei.
Zsolt mit csinána vele?
ezt én írtam!
Profun
profun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 102
CsatlakozottCOLON 2002-11-28 14:11:20
Tartózkodási helyCOLON Bp.

Hozzászólás Szerző: profun »

dp írtaCOLONNekem nagyon szimpatikus ez az Oganov! :D
Végre egy igazi kőkezű gyerek 8)
Hát erősnek erős...megy előre mint a bika, csak a szarvai hányoznak :oops:

De ennyi eldobált parasztlengőt régen láttam, (nem mondom meg kitől :wink: ), plusz ez a Sam gyerek azért méltatlanul sokszor megütötte. Szóval majdnem minden tekintetben erős kihívásokkal küzködik boksztudásban.

Amennyiben egy meccsből szabad ítélkezni, én azt mondom, ezt a gyereket egy felkészült bokszoló simán kipontozza. :(

Azért érdekes volt látni egy orosz gálát :P
ezt én írtam!
Profun
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: dp »

Nekem nagyon szimpatikus ez az Oganov! :D
Végre egy igazi kőkezű gyerek 8)
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Sőt Oganov amatőrben is az összes meccsét KOval nyerte!!!
You will never walk alone!
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Victor Oganov 26 meccs 26 KO

Az eastside-on beszéltek nemrég erről a bokszolóról, az általunk is jól ismert Dos Santosszal mérkőzik legközelebb, utánéztem egy kicsit, szerintem kár lenne leírni.

http://www.boxrec.com/boxer_display.php?boxer_id=016978

A háromszoros világbajnok Jeff Fenech (Darchinyan) vette át edzését és remélhetőleg hamarosan kemény próbatételek állítják majd, mivel lassan 10 éve bunyózik, de még nem volt komolyabb ellenfele, bár januárban az Arce gála programjában kapott helyet, úgyhogy beindulhat a szekere.

Állítólag nagyon komoly ütő, Paul Briggset sparringon az első menetben kiütötte testütésekkel, persze sok ilyen legenda van...:)

Találtam egy januári ausztrál cikket róla, amiben Fenech és Paul Briggs nyilatkozik róla:

"Szinte csak Briggs mer vele kesztyűzni Ausztráliában. Mintha téglák lennének a kezeiben, tudom miről beszélek, mert igencsak megfájdul a vállam, mikor én tartom neki a kesztyűt. Szinte aggódom, mit tesz néhány gyerekkel. A legkeményebb ember, akit valaha edzettem, Mike Tyson volt.
Ez a srác harminc kilóval könnyebb, de az ütései Tysonra emlékeztetnek."-mondja Fenech, akinek meggyőződése, hogy ugyanazon este megverné Danny Greent és Anthony Mundine-t is.

A 30 éves Oganov számára nem sok idő maradt a bizonyításra. Öt mérkőzést vívott Ausztráliában Kostya Tszyu csapatában, majd tavaly visszatért Oroszországba, Skykgyvar városába, majd két hónappal ezelőtt összeállt Jeff Fenech-sel ismét Ausztráliában. Hogy beinduljon az orosz pályafutása, megszervezte neki az Arce gálán való fellépést, ahol a másodikban kiütötte a felhozóembert, Richard Grantet.

"Sok időt vesztegettem el, sokat vártam, hogy változzanak a dolgok. Csak néhány jó ellenfél kell és mindenki meg fog ismerni. Hatalmas erő van a kezeimben, egy ütés és mindegyik halott lesz. Túl veszélyes az egészségre, hírnévre, hogy kesztyűzzenek velem. Oroszországban vagy az USA-ban ezzel nincs gond, de Ausztráliában más a helyzet.

Briggs aki ötször sparringolt Oganovval egyetért a hallottakkal:

"Ő a legnagyobb ütő, akivel valaha találkoztam. Ekkora erőt még senkitől nem tapasztaltam. Őszintén szólva, nem a legjobb választás bokszoni vele, mert ez igencsak lerövidítheti valaki bokszpályafutását."

Fenech nagyon szeretné, hogy az amerikai fellépés után Green vagy Mundine ellen bizonyítana az orosz, de Briggs szerint ez kizárt.

"Túl sok lenne a kockázat számukra, ezért nem fognak kiállni ellene."

Kép
Profiboksz.hu - az első magyar online profiboksz magazin.
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

Inkin szvsz kiváló anyag, nagyon pontos, rengeteget üt, látszatra nem túl erõseket, de a KO aránya magáért beszél és tegnap Veittel is felmosta a padlót.

Jó versenyzõtípus, még azért picit lehetne rajta csiszolni. Egy VB címmecsre biztos jó lesz, de hogy ott mi lesz?.....
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: dp »

Én azért rendesen meglepődtem, hogy Inkin győzött...
Erre nem számítottam, de így, hogy írjátok Veit motiválatlanságát, így még mindig nem tudom hova tenni Inkint a nagyközépsúlyban.

Szerintetek az Uni fogja nyomni Inkint? Lehet belőle valami?
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

Inkin módszeresen elverte Veitet. Folyamatosan váltogatta a támadási felületeket, jócskán osztott testre-fejre, igaz õ is belelépett közben számos balegyenesbe, meg pár kemény jobbosba, de az idõ nagy részében irányította a meccset.

Veit télleg nem volt nagyon elkeseredve a végén és enyhe büszkeséggel hesszelte az orosz derekán az övet, mintha csak azt mondta volna, hogy "No, hát egy rövid ideig csak az enyém is volt ez az öv"... :)
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Chagaev írtaCOLONMa este az Veit vs. Inkin érdekesnek ígérkezik, a győztest valszeg kihívó pozícióba fogják nyomni valamelyik nagy szervezetnél...
Szerintem Inkin kipontozza szuper máriót....
Meg még ki is ütötte ráadásként. Sdunek jól mondta, a jelenlegi német bunyósok középszerűek. Veit elég motiválatlannak tűnt, a magassági fölényével, a hoszzú karjaival alig tudott előnyt kicsikarni, bár az első leütésig talán szűken vezetett. A végén nem is volt nagyon szomorú, hogy leverték, azt nézegette milyen jól áll az öve Inkinen.

Ja a legjobb, hogy Inkin és Veit egy házban lakik, szomszédok. Holnap mehet a grillparty. :)

-------------
Amúgy nem volt egy rossz mérkőzés, mondhatni elég jó színvonal, sportszerű, kiegyenlített, szép megoldások. Veit igazából a harmadik-negyedik menetben kezdett el felpörögni, "simán" nyert volna hazai hátszéllel, biztos vagyok benne, volt olyan bíró akinél 6 menet után 5-1, vagy 4-2 állt Veit neve mellett. Aztán jött Inkin a hetedikben, aki nem egy világszám, de nagyon pontos srác és egy kemény balkezessel leütötte Veit-et. Számolás, folytatás, Veit nagyjábl összeszedi magát, de aztán egy kemény testütés + felütés kombináció kicsinálta a németet. Kb, úgy járt mint Jani, a testütés végzett vele...

Veitnek még egy meccse van az Uninál elvileg, aztán auf wiedersehen..
A hozzászólást 2006 alkalommal szerkesztették, utoljára 2 leone510-kor.
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

Ma este az Veit vs. Inkin érdekesnek ígérkezik, a gyõztest valszeg kihívó pozícióba fogják nyomni valamelyik nagy szervezetnél...
Szerintem Inkin kipontozza szuper máriót....
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Majd akkor hiszem el ha ott áll a ringben. Calzaghe beszél mindent össze-vissza.
You will never walk alone!
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

calzaghe már biztos megy a félnehézbe? :shock: Mert a sport 2-n az van a reklámba.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

És akkor ne feledkezzünk el Allan Green kiütéses győzelméről Jerson Ravelo ellen. Ez a Ravelo a 2000-es olimpia után nagyon sztárolt bokszoló lett, de sokat volt sérült így a promoterek lemondtak róla, majd amikor végre kapott egy normális szerződést beleszaladt egy zakóba. Állítólag szoros meccset bokszol Green-el, aztán egyszer csak kiütötte őt az amerikai. Nálam a nagyközépsúly az egyik legerősebb kategória a mostaniak közül. Kessler, Calzaghe, Lacy, Manfredo, Mundine, Green, Froch, a németek szóval van pár jó bokszoló, akik igazán jó meccseket tudnak csinálni. És akkor még az esetlegesen feljebb lépő középsúlyú ászokról ne is beszéljünk. Az elmúlt évekhez képest maga a kánaán.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Nagyközépsúly

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Mivel eddig nem volt egy kifejezetten csak a nagyközépsúllyal foglalkozó topik, ezért úgy gondoltam itt az ideje egyet nyitni, és erre jó alkalom a tegnapi Kessler vs Beyer, a Calzaghe vs Bika és a Manfredo Jr vs Spina mérkőzés.

Kessler vs Beyer

Beyer számomra nagy csalódás volt, annak ellenére is, hogy a tippjátékban Kessler wp-t nyomtam. Ahogy a meccs előtti napon is írtam, arra számítottam, hogy Beyer a kellemetlen stílusával feladja a leckét a WBA bajnoknak. Egy olyasmi meccsképet képzeltem el előzetesen, ahol a német széttördeli az összecsapást, és Kessler nagy részben csak Beyer kettős fedezékét fogja ütni. Két menetig volt is erre sansz, de aztán rövidre zárta a dolgot Kessler. Ezzel én szinte tuti biztosra veszem, hogy Beyer visszavonul, mert 35 évesen ilyen komoly zakó után és láthatóan komolyabb motiváció nélkül nem hiszem, hogy lenne értelme a további kínlódásnak.


Calzaghe vs Bika

Egyre inkább az az érzésem, hogy ha Calzaghe vereséget szenved, akkor az egy relatív gyengébb kihívó ellen fog bekövetkezni. Az utóbb évek Calzaghe teljesítményeit látva az a meglátásom, hogy walesi formáját első sorban az határozza meg, hogy mennyire motiválja az éppen aktuális kihívó. Két sarkalatos meccs ilyen szemszögből talán a Salem illetve a Lacy elleni összecsapások. Salem ellen rossz volt nézni a szenvedést és a padlózást, de tegnap is sokszor nagyképűen állt oda Bika elé, és voltak is nagyon kellemetlen percei. Lacy ellen viszont motivált volt a címegyesítés miatt, a teljesítmény pedig láttuk.

Manfredo Jr vs Spina

Nálam ez volt a hétvége meccse. Nyíltsisakos, kemény hirig, ráadásul a hangulat is kiváló volt a meccsen. Egy nagy baja volt csak, hogy hamar véget ért :). Manfredo már nem először okoz nekem kellemes meglepetést. Az már a Contenderben is látszott, hogy jó kis bunyós, de igazából nem láttam nála semmi olyan extrát, ami miatt esélyesnek tartottam volna arra, hogy komoly világbajnoki mérkőzésig eljusson. Viszont februárban szépen lebombázta Pembertont, most meg nagyon keményen kicsapta Spinat. Dinamikusabb lett, keményebb, egyszóval láthatóan fejlődött. Ebben minden bizonnyal nagy szerepe van Freddie Roachnak is. Ennek ellenére nem érzem, hogy igazán komoly esélye lenne (egy motivált) Calzaghe vagy Kessler ellen.


Calzaghe vs Kessler ???

Nem tudom, hogy van-e igazán komoly esély arra, hogy összejöjjön ez a meccs. Európában tuti, hogy óriási lenne az érdeklődés egy ilyen címegyesítő összecsapásra, és minden bizonnyal a két bunyós is szívesen lenne vitathatatlan nagyközépsúlyú bajnok. Viszont nagy kérdés, hogy a dánok mernék-e kockáztatni, hogy a legjobb bunyósuk belefusson a késbe, illetve Calzaghe nem-e választ szívesebben mondjuk egy kevésbé veszélyesebb félnehézsúlyú világbajnokot. Itt konkrétan Woodsra gondolok. Nagy pénz lenne ez utóbbi meccsben is, és Woods talán verhetőbb is, mint a nagyon motivált Kessler.
Ha pedig összejön tényleg a Calzaghe vs Kessler, akkor meglátásom szerint a walesi, mégha talán nem is könnyen, de megoldaná a feladatot. Láthattuk, hogy Lacy ellen milyen motivált volt. Ha a Kessler elleni meccsre is rá tud komolyan hangolódni, akkor le is tudja győzni.
BUTTON_POST_REPLY