Eltávozók

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Bosco írtaCOLON
grabanc írtaCOLON Igen, tulajdonképpen ma szembesültem vele, hogy milyen filmeknek volt az operatőre...asszem főleg a Szelíd motorosok nagyon veretes...
Béke poraira (de nem a munkájára) :wink:
Hihetetlen, hogy még egy ilyen hírhez is képes vagy smileyt rakni...
Bosco bahátos!

Tudod, a gyásznak sokféle arca van. Van ahol némán virrasztanak, van ahol halotti énekekkel búcsúztatják az elhunytat, és van ahol a gyász nem szomorú, hanem afféle "vidám" ünneplés.

Ez utóbbi főként azokban a népcsoportokban gyakori, akik a halált egy új élet kezdetének ismerik, és az elhunytat nem gyászolják, hanem ünneplik.

Volt egy film, azthiszem Csodabogár volt a címe. Travolta volt benne a főszereplő.

A film utolsó jelenetében a barátai a halála után is ünneplik a születésnapját, mintha még minndig élne.

Nem szoktam meghatódni, ekkor sem tettem, de maga a gesztus tetszett.

Úgy érzem, a tisztelet megadása mellett akár nevetni is lehetne a halálon, persze csak úgy, hogy ez mást ne zavarjon.

Úgyanis ennek a félreértése bizonyosan nagyon fájdalmas is lehet a legközelebb állóknak.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Hozzászólás Szerző: Bosco »

grabanc írtaCOLON Igen, tulajdonképpen ma szembesültem vele, hogy milyen filmeknek volt az operatőre...asszem főleg a Szelíd motorosok nagyon veretes...
Béke poraira (de nem a munkájára) :wink:
Hihetetlen, hogy még egy ilyen hírhez is képes vagy smileyt rakni...
Bosco
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

tjl írtaCOLONhír:
Hosszan tartó, súlyos betegség után vasárnap hajnalban Beverly Hills-i otthonában elhunyt Kovács László, magyar származású világhírű operatőr, akinek többek közt a Szelíd motorosok, az Öt könnyű darab, a Mondhatsz akármit és a Szellemirtók fényképezését köszönhetjük.

Flow river flow ...
Igen, tulajdonképpen ma szembesültem vele, hogy milyen filmeknek volt az operatőre...asszem főleg a Szelíd motorosok nagyon veretes...
Béke poraira (de nem a munkájára) :wink:
tjl
Újonc
HozzászólásokCOLON 50
CsatlakozottCOLON 2006-05-07 13:24:17

Hozzászólás Szerző: tjl »

hír:
Hosszan tartó, súlyos betegség után vasárnap hajnalban Beverly Hills-i otthonában elhunyt Kovács László, magyar származású világhírű operatőr, akinek többek közt a Szelíd motorosok, az Öt könnyű darab, a Mondhatsz akármit és a Szellemirtók fényképezését köszönhetjük.

Flow river flow ...
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

"Várj reám míg megjövök..."
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Liliomfi...
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
tjl
Újonc
HozzászólásokCOLON 50
CsatlakozottCOLON 2006-05-07 13:24:17

Hozzászólás Szerző: tjl »

És Gogol és Dosztojevszkij és Osztap Bender és a Tizedes ...
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: gallien »

miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

http://hu.wikipedia.org/wiki/T%C3%B6r%C ... z%C5%91nap

Douglas Adams napja.... :)

A Törülközőnap tisztelgés minden év május 25-én Douglas Adams (1952–2001) sci-fi író emléke előtt.

Ezen a napon a rajongók és tisztelők mindenhova a törülközőjükkel mennek, amiről így ír a Galaxis útikalauz stopposoknak (Hitchhiker's Guide to the Galaxy) ötrészes trilógia:

„Törülköző: A lehető leghasznosabb dolog, amit csak magával vihet a csillagközi stoppos. Egyrészt komoly gyakorlati értéke van: beletakarózhatunk, hogy meleghez jussunk, míg átugrándozunk a Jaglan-Béta hideg holdjain; heverhetünk rajta, míg a Santagrinus-V ragyogó, márványhomokos tengerpartjain szívjuk a sűrű tengeri levegőt; felvitorlázhatjuk vele minitutajunkat, míg lefelé sodródunk a lassú, lomha Moth folyón; takarózhatunk vele, miközben Kakrafoon sivatagainak vörös csillagai ragyognak ránk; megnedvesíthetjük és fegyverként használhatjuk kézitusában; fejünkre tekerhetjük, hogy távol tartsuk a mérges gőzöket, vagy hogy elkerüljük a Traal bolygó Mohó Poloskapattintó Fenevadjának pillantását (észvesztően ostoba állat, azt hiszi, ha te nem látod őt, ő sem lát téged – annyi esze van mint egy cipőtalpnak, de nagyon-nagyon mohó); veszély esetén vészjelzéseket adhatunk vele, és természetesen beletörölközhetünk, ha még elég tiszta hozzá. Másrészt, és ez a fontosabb, a törülközőnek roppant pszichológiai jelentősége van. Miért, miért nem, ha a strag (strag: nem stoppos) észreveszi, hogy a stopposnak van törülközője, azonnal föltételezi, hogy fogkeféje, arctörlője, szappana, doboz kétszersültje, kulacsa, iránytűje, kötélgombolyagja, szúnyogriasztója, esőkabátja, űrruhája stb. is van. Sőt a strag boldogan odakölcsönzi a stopposnak a felsoroltak vagy egy tucat egyéb tétel bármelyikét, melyet a stoppos véletlenül „elvesztett”. A strag úgy gondolkodik, hogy aki széltében-hosszában bejárja stoppolva a galaxist, nomádul és csövezve él, hihetetlen nehézségekkel néz farkasszemet, és győz, és még azt is tudja, hogy hol a törülközője – az igazán olyan valaki, akit komolyan kell venni. Innen ered a kifejezés, mely a stoppos szlengbe is átkerült már: Hej, helltél már azzal a klufi Ford Prefecttel? Az aztán a sahár, mindig tudja, hol a törülközője! (Hellni: megismerkedni, beszélgetni, találkozni, lefeküdni valakivel; klufi: nagyszerű, belevaló fickó; sahár: igazán nagyszerű, belevaló fickó.)”
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Kép Kép

:cry: :cry: :cry:
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Kép

:(
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

És akinek legalább ilyenkor illene helyesen leírni a nevét..........................
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

:(

Épp a minap meséltem Corrales-ról az ismerőseimnek, hogy mekkora harcos volt, aki ha kellett verekedett, ha kellett a fogvédőjét kiejtve pihent, ismerte a harc minden trükkjét....
A hozzászólást 2007 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 miszter-kor.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Erwin írtaCOLON
harward írtaCOLONMeghalt Madaras József
Ez nagyon szomorú hír :( . Madarasról nekem egyből a Kántor sorozat ugrik be. A filmnek is köszönhetően lettem elvakult német juhász rajongó.
Így voltam én is, 10 éves gyerekkorom óta németjuhászaim voltak, vagyis kettő, mert az első szerencsére igen magas kort, 15 évet ért meg, vele együtt nőttem fel, a második pedig még jelenleg is őrzi az álmom...

Bár Madaras József életének utolsó szakasza nem volt könnyű, illetve a munkásságához méltó, a hangja, orgánuma, szelleme sokkal tovább fog élni, mint ő maga.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

harward írtaCOLONMeghalt Madaras József
Ez nagyon szomorú hír :( . Madarasról nekem egyből a Kántor sorozat ugrik be. A filmnek is köszönhetően lettem elvakult német juhász rajongó.
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Meghalt Madaras József

http://www.origo.hu/filmklub/blog/halal ... unyt1.html

Sok más szerepe mellett, a Fekete macskában is nagyot alakított, amiben persze mások is...

http://www.filmkatalogus.hu/Madaras-Joz ... ek-sz10889

Requiescat in pace
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

Érdekes... Nektek is egy üveg bor jutott eszetekbe megemlékezésképpen ... Douglas Adams halálakor éreztem vmi hasonlót... lehet, hogy a jóértelemben vett "beteg" humoruk miatt. Hát RIP.... :(

ui: az én kedvenceim a "Bajnokok reggelije" és az "Éj anyánk" volt..
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: gallien »

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran, mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia."
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: gallien »

Igen, igen. Reggel óta arra gondolok, hogy ő mit szeretne, mit csináljunk ma a tiszteletére. Biztos írt róla, de nem emlékszem, vagy nem olvastam.

Egy komoly bort azért kinyitok...
...olvasgatok is.
BUTTON_POST_REPLY