Nagypehelysúly

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Szépen néz ki J. M. Marquez keze...

Kép
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Romsy írtaCOLONBarrios - Marquez reklámban Marqueztől azt a bevágást mutatják, amikor épp Barrera ellen akciózik, Barriosnál pedig a mindenki által ismert testütést.
Ezt csak azért írom, mert sokan írták, hogy nem fog többet magyar bokszoló szerepelni a HBO-n.
Hát ez nagyszerű hír :roll: :?: , akkor ennek örüljünk... :(
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

Romsy írtaCOLONBarrios - Marquez reklámban Marqueztől azt a bevágást mutatják, amikor épp Barrera ellen akciózik, Barriosnál pedig a mindenki által ismert testütést.
Ezt csak azért írom, mert sokan írták, hogy nem fog többet magyar bokszoló szerepelni a HBO-n.
Váháhá, de szenyó vagy! :lol:
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Barrios - Marquez reklámban Marqueztől azt a bevágást mutatják, amikor épp Barrera ellen akciózik, Barriosnál pedig a mindenki által ismert testütést.
Ezt csak azért írom, mert sokan írták, hogy nem fog többet magyar bokszoló szerepelni a HBO-n.
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Hozzászólás Szerző: berti »

Tegnap este véletlenül ráleltem az Alex Arthur vs. Michael Gomez meccsre. Arra emlékeztem csak, hogy ez nem volt egy rossz meccs. Hát tényleg nem. Akinek otthon megvan, és rég nem látta, annak nagyon ajánlom.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Nem lesz ez könnyű meccs Barrios számára, az az érzésem. Guzmantól három, vagy négy meccset láttam eddig. Időnként tényleg kicsit túl lazának tűnő stílusban nyomja, de attól még igen csak jó bunyós. Megpróbálja az ellenfeleket becserkészni, ugrasztani, aztán ha a szituáció megfelelő, akkor aztán indul az ütészápor, ha kell akkor tokától-bokáig. Vert már meg a dominikai ezzel a taktikával olyan bunyóst is, mint pl. Agapito Sanchez, akivel Pacquiao is csak döntetlenre végzett, Guzman viszont elég rendesen elintézte. Azonban a fizikai diferencia, és az, hogy Guzman nem védekezik túl jól, sokat nyom a latba Barrios előnyére, ezért egy kicsit bizonytalan vagyok, hogy mi lehet a végeredmény.
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Jövőhéten Jorge Barrios Joan Guzman ellen védi meg WBO címét.

Két videót találtam Guzmantól:
http://www.youtube.com/watch?v=CX8wwHsVPuQ
4 évvel ezelőtt, Fabio Olive ellen.

http://www.youtube.com/watch?v=Onb4ynZx-8w
és legutóbbi meccse Jauergui ellen

Ami feltűnt, hogy Guzman jóval nagyképűbb lett, (persze van mire)szinte "visszaél" ezzel a laza mozgással, földig hajol, szórakozik az ellenféllel. De nem hiszem, hogy Barriost külön heccelni kéne, jön az majd magától is 8)
Mindenesetre nagyon nehéz jósolgatni, nálam Barrios esélyesebb valamivel, bár arra a 4-ik menetes ko-ra kiváncsi leszek...inkább akkor már Round1 :D
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Hozzászólás Szerző: Camo »

Valero amatőr eredményei:
http://www.boxing-records.com/palm/voir ... eroew.html

Fejvédőben sem ment neki rosszul...
Camo
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Megnéztem a meccset...
Ami nagyon meglepett az Valero állóképessége , nagyon bírja az ütéseket.
Kondija sem rossz , nem volt elfáradva míg Mosquera teljesen elkészült az erejével.
Nem tudom mire menne a nagyok (Morales , Barrera , PacMan) ellen.
Az biztos , hogy nem ütné ki öket az elsö menetben :)
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Én most kezdtem el nézni, de már a csajoknál leragadtam. Ezeket a piros "ruhásokat" más meccsre is lehetne exportálni 8)
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

De azt se feledjük h Vicente Mosquera se akárki. Nem olyan rossz bunyós ő se. Amikor eldőlt Valeroval fog boxolni azt írtam, h el fog dőlni a venezuellai sorsa. Egyértelmű ,h bárki ellen esélye lehet súlycsoportjában. Én attól tartok, h nem fog sok nagy ellenféllel találkozni mert nem bunyózhat az USA-ban, de ne legyen igazam.
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Valero vs Pacquiao ?
Ha nem javul egy kicsit a védekezése Valeronak akkor ö fog 10 menet alatt feküdni PacMan ellen...
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Hozzászólás Szerző: menyus »

Én úgy látom, hogy Valero nem pusztán egy első menetes ütőgép, mint eddig sokan hittuk, hanem nagyon is bajnokanyag. A kondija meg az álla nagyon ott van, az ütései, hát azok valami elképesztőek. Az egy dolog hogy szélesen üt, nagyon kinyílik stb, de üt 5-6 powert izomból és ezt képes 10 másodpercenként megismételni. Ember legyen a talpán aki állja. Ja és ahogy Holly is írta meglepően jól mozgott, a védekezése nagy része ebben merült ki fedezék helyett, nem is csinálta rosszul, csak a nagy offenzíváknál kapott azért eleget.
Egy lábon jól mozgó, technikás ellenfélnek is nagyon észnél kell lennie ellene, mert 12 menet terror várna rá ha ki akarja mozogni, azt meg nem lehet könnyű kezelni.
Az élmezőnyből sztem Morales megverné őt, Barrera nem tudom, ő hasonló gyilokbunyót művelő Pacman ellen nem tudott mit kezdeni.
Valero meg a filippínó viszont egy elképesztő meccset produkálna..
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Nagyon jó kis meccs volt a Valero vs Mosquera és bevallom kellemesen csalódtam a venezuelaiban. A belegyenes és a hosszú eldobott balhorgai életveszélyesek. Ez a fejtámasztásos dolog korábban Lennox Lewis védjegye volt ő csinálta ezt rendszeresen. Szabálytalan elvileg különben. Hihetetlen ütésállósága van Valeronak és érdekes módon a lábmunkája valamint a mozgáskordínációja is nagyon jó. Minden csínbe belemegy és mindig megtorolja a bekapott ütéseket és ez nagyon nagyon jó tulajdonság. Érdekes viszont, hogy a horgokat kicsit lentről indítja szerintem és mivel balkezes ezért rendszeresen rámozog az ellenfél jobb kezére, ami normál esetben a hátsó, azaz erősebb keze. Ezért iszonyatosan szellős a védekezése és nagyon sok jobbkezest megevett a meccs során. Ez veszélyes lehet egy Barrera vagy egy Morales ellen, hiszen utóbbi egyik legjobb ütése a hosszú jobbegyenese. Mondjuk ez a szellős védekezés igaz Mosquera-ra is, aki rémálom szerű kezdést követően nagyon visszajött és remek teljesítményt nyújtott. Ha nem kapott be 40-50 db Valero balhorgot-balegyenest akkor egyet se. És ezek mint power punch-ok voltak a javából, szóval hihetetlen ütésállósága van a panamai srácnak is.
Úgy gondolom, hogy Valero Barriost, Juarezt és St Clairt biztosan megverné. Morales és Barrera kérdéses lenne, míg Pacman erősen kérdéses. Remélem sokan látták az USA-ban ezt ameccset és akkor hamarosan lesz versenyengedélye ennek a srácnak, mert nagyon nagyon látványos és izgalmas mérkőzéseket tudna vívni a fent említett úriemberekkel.
himpike

Hozzászólás Szerző: himpike »

Aki ennyire bírja a répázást mint Valero, azt szerintem nem fogja kipontozni senki. Kicsit olyan érzésem volt mikor néztem, mint amikor Pacman elgázolta Moralest. Valero szélesen üt valóban, de szinte folyamatosan, bevállalja az együttes találat lehetõségét is, úgyis õ jön ki belõle jobban. Érdekes volt látni ezt a kitartott kezet, mikor elveszi, Mosquera szépen "beleesik" az azt követõ ütésbe.

Gatti halványodásával új Szív született. Várom a következõ meccseit.
Toti
Kihívó
HozzászólásokCOLON 122
CsatlakozottCOLON 2006-01-25 18:02:05
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-Diósgyőr

Hozzászólás Szerző: Toti »

Most néztem meg a mérkőzést - szenzációs, nem tudom Valeronak a balesete után mennyire jó dolog fejjel védekezni, remélem nem lesz belőle nagyobb baj, de hogy közönségkedvenc lesz - lett az biztos. Szerintem mondjuk az első technikásabb, lábon jól mozgó ellenfelétől kikap, ha a "célzó" balos nem tudja követni az ellenfelet, ezek között a dobált ütések között pedig marha nagy hely van és még csak hűde gyorsnak sem mondható, de Gattit is a nyíltsisakos mérkőzései miatt szeretjük
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Lehet h ki lehet boxolni. De h ma ilyen látványosan nem bunyózik senki az is tuti. Olyan volt ez a meccs mint a 20-30 évekbeli. nagyon király. 8)
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

faceload írtaCOLONSzerintem a lábon sokat mozgó ökölvívók ez esetek nagy részében azért nem állnak oda verekedni mert nincs álluk vagy kellő ütőerejük. Akkor pedig Valero átgyalogol a jaben és öl :-)
Én egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve, hogy mindegy egyenesen olyan könnyen átgyalogol :wink: . Ha Mosqueranak jobb a védekezése, és nem megy ő is előre sokszor fejetlenül és nem nyeli az ütéseket számolatlanul, akkor szerintem ki is pontozhatta volna Valerot. Persze olyan nincs, hogy "ha" :wink:. De azt tartom, hogy nagyon sok hibája van Valeronak, amit egy technikás bunyó ki tud használni.
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Szerintem a lábon sokat mozgó ökölvívók ez esetek nagy részében azért nem állnak oda verekedni mert nincs álluk vagy kellő ütőerejük. Akkor pedig Valero átgyalogol a jaben és öl :-)
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Nagypehelysúly

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Mivel ez napjaink egyik legizgalmasabb súlycsoportja, ezért úgy gondoltam, megér egy külön topik indítást. Kezdjük is a vélemény cserét egy kiváló mérkőzéssel :).

Tegnap este végre sikerült megnéznem a régóta áhított Mosquera vs Valero meccset. Nem kellet csalódni, nagyon könnyen előfordul, hogy ez lesz az év meccse. Már az első menet kegyetlen. A két bunyós nem sokat taktikázik, egyből egymásnak ugranak, és Mosquera hamar gyorsan 2 alkalommal is padlót fog. De ez semmit nem befolyásol, mert a következő menetekben felváltva van megfogva szinte folyamatosan mindét fél. A 3. felvonásban Valero is nagyon komolyan le van ütve, aminek a panamai nézők annyira megörülnek, hogy majdnem meg kell szakítani meccset, akkora a fesztivál. Aztán szépen folytatódik az eddig látott koreográfia: védekezés szinte semmi, de nyílt sisakos küzdelem annál több. Valero jobbnak tűnik, többet talál pontosan, de kiegyenlített a küzdelem. Viszont a venezuelainak láthatóan betonból van a feje, mert olyan ütéseket benyel tisztán, hogy az valami hihetetlen. Mosquera sem rossz ezen a téren, de a 10 menetre már felőrlődött rendesen ebben a kegyetlen hirigben. A leállítás előtt már egy fél perccel is láthatóan azon filózik a bíró spori, hogy leállítja, de aztán Mosquera kicsit összeszedi magát, de nem sokáig, egy nagy roham után vége is az összecsapásnak.

Óriási meccs volt, szedje le mindenki, ez parancs :wink:.

Viszont annak ellenére, hogy Valero így megverte a kutyaütőnek egyáltalán nem nevezhető Mosquera-t, láthatóan nagyon sok hiányossága van, amit első sorban csak a hihetetlen ütésállóságának köszönhetően tud ellensúlyozni meglátásom szerint. Nem taktikázik, csak megy előre iszonyat széles ütésekkel, a védekezése pedig enyhén szólva is szellős. Ha valaki leáll vele verekedni, abból bárki ellen ő jöhet ki jól, de egy technikás, sokat mozgó és iskolázott bunyós nagyon megszorongathatja.
BUTTON_POST_REPLY