Kovács - Conway az IBO övéért

Ebben a fórumban találhatóak a régi szavazások.
paja
Super Champ
HozzászólásokCOLON 634
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:49:16

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: paja »

[quote author=TKO link=board=profiboksz;num=1145967534;start=75#81 date=06/05/06 ť 00:55:11]<br>A Kovács-Kótai meg egy utópia :)<br>[/quote]<br><br>Ez azért nem biztos bár per pillanat nem sok a sansz van rá.<br><br>Igazából nem tudjuk hogy Kótaival számol-e még komolyan a rtl-klub, ha nem akkor van némi esély... Tévés támogatás nélkül semmiféle szponzor és pénz nem fog csorogni, nívós ellenfelek már semmiképp. :-[<br>Misi ha gondolkodik a folytatáson ha nem, ez egy (utolsó) nagy dobása lehet. És ami a legfontosabb: erre a meccsre vevők lennének az emberek! Félixék ha elhiszik hogy tud győzni Attila (miért ne hinnék?) akkor ez pénzben, elismertségben, és tapasztalatban is sokat hozhat a konyhára. <br>Ez persze csak okoskodás, lehet hogy több helyen sántít a dolog de ennek a meccsnek a létrejötte nem utópia szerintem.
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: TKO »

Én ugyan nem pontoztam, de nekem Kovács picivel jobbnak tűnt és a nagyobb, tisztább ütéseket is ő vitte be.<br>Conway ütőereje a súlycsoprtban szerintem elhanyagolható.<br>Azért nem rossz bunyós.<br><br>A Kovács-Kótai meg egy utópia :)<br>
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: gallien »

[quote author=Romsy link=board=profiboksz;num=1145967534;start=75#79 date=06/04/06 ť 19:28:38]Mindkettő közömbös  >:(  ::)[/quote]<br><br>Természetesen!  ;D
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Mindkettő közömbös  >:(  ::)
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: gallien »

[quote author=Romsy link=board=profiboksz;num=1145967534;start=75#77 date=06/04/06 ť 19:09:26]Már csak azt kéne valakinek elmagyaráznia, hogy miért lennék elfogult Conway felé?<br>[/quote]<br><br>Persze!  ;D<br>A cikk szempontjából mindegy, hogy "A"-t szereted, vagy "B"-t utálod! Leegyszerűsítettem egy picit a kedvedért!  :P
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Már csak azt kéne valakinek elmagyaráznia, hogy miért lennék elfogult Conway felé?<br>Már azon kívül hogy kétszer megverte a kedvencem...  8)
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
oyabun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 235
CsatlakozottCOLON 2005-07-06 20:15:29

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: oyabun »

<br>[quote author=Nagypapi link=board=profiboksz;num=1145967534;start=60#74 date=06/04/06 ť 17:02:15] Steve már akkor is tudta, amikor aláírta a szerződést, hogy ha a meccs végigmegy, tőle elveszik azt az övet. <br>[/quote]<br><br>Ő lehet nem tudta, de mi igen a hazai gálák "objektív" pontozásait figyelve!<br><br>Romsy picit elfogult, de ki nem az? (Pl.: Ő a szoros menetekből Ruiznak biztos több menetet oda adna mint én, akinek enyhén szólva is unszimpatikus a "szabadfogású birkózás csillaga" ! ;)<br><br>A Kovács-Conway mérkőzéssel kapcsolatban nálam is Attila nyert, de max. 1-3 pont különbséggel.<br>Angliában szűk Conway győzelem, most lenne érdekes egy angliai visszavágó. Félixet ismerve semmi esély, mert hazai gálákon biztosítani tudja a pontozók objektívitását" ;D  :P<br><br>Kótai elleni mérkőzésnek az esélye is a nullával egyenlő, mert most nincs semilyen öve, ranglistán Attila mögött található. Félix nagy arc berendezése csak addig szorgalmazta a kettőjük mecsét, amíg nyerhetett volna vele, mostani állapotban csak veszthetnek, ezért inkább jön megint egy Denis De Barros maratoni futó!<br><br>A TV2 féle, hogyan vágjunk alá az RTL KLUB-nak akció, Nagy Jani 49 másodperces "küzdelme" után megmosolyogtató !  <br>A Nagy "Falu végén kurta kocsma" Józsi prudukcióját látva, sírás és nevetés közötti reakciókat tapasztaltam magamon ! (Hóhér Józsi egy Vicc !)  <br><br>Az RTL Klubon mutatott bokszolók hazai rendezvényen való bokszolása olyan ritka volt, mint a fehér holló. <br>Aki figyelemmel követi a boksz világát, tudja mekkora különbség van hazai és idegen országban bokszolni.<br><br>A Félixes fiúknak-lányoknak " Természetvédelmi területen" kívüli mérkőzéseket is leköthetnének és maratoni futók, bolti eladók mellett, komolyabb ellenfél választás sem ártana ! <br><br>Véleményem szerint, egyetlen egy Magyar bokszoló van, akit a nemzetközi bokszéletben valamenyire számon tartanak és személy szerint én is a legjobbnak tartok : Erdei Zsolt .<br>
"A Föld IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk rá!
Sose vitatkozz idiótákkal, lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal!"
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Hát mérkőzés előtt nem így gondolta.  Azt mondta, hogy örül a nemzetközi bíráknak, mert így nem kell tartania részrehajlástól.
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

<br>Elolvastam Romsy cikkét, és nyilván nem szorul rá, hogy megvédjem, de:<br>- habár amúgy el tud ereszteni csípős megjegyzéseket, ebben semmi hű-de-rosszindulatú dolgot nem láttam<br>- éppen ezért, ha esetleg nem is értünk egyet vele, a legnegatívabb, amit mondhatunk, hogy ezt most benézte. Ez meg előfordul Duane Forddal is, nem hiszem, hogy rombolná a ksz ázsióját.<br><br>Más. Sokan felhozzák, hogy Conway azonnal gratulált a győztesnek. Ez marha sportszerű valóban, de én azt gondolom, Steve már akkor is tudta, amikor aláírta a szerződést, hogy ha a meccs végigmegy, tőle elveszik azt az övet. <br>
Öregember nem gyorsvonat.
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: gallien »

[quote author=PTM link=board=profiboksz;num=1145967534;start=60#72 date=06/04/06 ť 16:05:39]Vihar a biliben.<br><br>Kit érdekel, jól látta-e Romsy? Most őszintén... Ő úgy látta, hogy Conway nyert, én úgy, hogy Kovács. Na és? Nem ba.sztattam érte egy szóval sem. Mosolyogtam egy jót a Flórián Decision-ön és lapoztam. És ezentúl is elolvasom a cikkeit.<br><br>Nem értem, miért kell civilháborút indítani egy cikk miatt. Komolyan, mintha egyeseknek az élete múlna rajta...<br><br>Tiszta röhej, óvoda. Már bocs, ha valakit megbántottam, nem volt célom.[/quote]<br><br>Az a baj, hogy elveszett a dolog igazi fonala!<br><br>Nekem, és azt hiszem még van olyan rajtam kívül, akinek az a baja, hogy egy magát objektív, mértékadó netes oldalnak tartó siteon a főlapon nem írjuk oda a magyar bokszoló mellé a hiszti szót, mert egyrészt nem igaz, másrészt azt sugallja, hogy a cikk írója odaengedett néhány nem annyira odavaló érzést maga köré a cikk írása közben. Ez nem vet túl jó fényt a lapra sem és rá sem. (Nem tudom szebb virágnyelven leírni.)<br><br>Szerintem nem kell tovább ragoznom, érti Romsy is!<br><br>(Minden más kritika természetesen megalapozatlan a cikkel szemben... :) )<br>
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: PTM »

Vihar a biliben.<br><br>Kit érdekel, jól látta-e Romsy? Most őszintén... Ő úgy látta, hogy Conway nyert, én úgy, hogy Kovács. Na és? Nem ba.sztattam érte egy szóval sem. Mosolyogtam egy jót a Flórián Decision-ön és lapoztam. És ezentúl is elolvasom a cikkeit.<br><br>Nem értem, miért kell civilháborút indítani egy cikk miatt. Komolyan, mintha egyeseknek az élete múlna rajta...<br><br>Tiszta röhej, óvoda. Már bocs, ha valakit megbántottam, nem volt célom.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Sama
Bajnok
HozzászólásokCOLON 337
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 09:16:32
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: Sama »

Sziasztok, nekem is pont 114-113 Conway lett, persze ez semmit sem jelent es senkit sem erdekel  ;)
If you don´t want pain
You don´t understand
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Nem az a baj, hogy rosszindulatú vagy, Romsy. Én is az vagyok ;D<br>Hanem az a baj, hogy leírtad a 0 fontos akciókat, de kihagytad Vipera power ütéseit, amivel megfogta drunken Conwayt. <br>Nem azért keménykedem, mert a magyar srácról van szó. Az Erdei vs Garaynál én is Garayt láttam jobbnak. De ez most más.<br>
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Keresgéltem külföldön egy kis nemzetközi visszhang miatt, de csak ezt találtam Stívről: :D<br><br>-Wanted to see what you guys knew about Steve Conway. He is fighting Mihaly Kotai this Friday from the U.K. I was thinking about putting some money on Conway at 2-1 for the simple reason that he fought Kotai just three months ago and dropped him in route to a 98-92 decision. Any thoughts would be appreciated.<br>-Anyone?<br><br>reply:<br>-Kótai is a better fighter, he just couldn't have fought worse that day.<br>I was ringside then and people all around me were stunned. he was also alot heavier because it wasn't a title fight. If I was a betting man I wouldn't take that bet<br><br>reply2:<br>-no dont bet on conway this time<br><br>-Thanks guys, I had already put some money on Conway, so I just went and hedged it with a Kotai bet. Again, much appreciated.<br><br>-Guess I should have stuck with my original Conway bet. damn.<br><br>reply3:<br>-sorry bud :-[
Profiboksz.hu - az első magyar online profiboksz magazin.
mojo68
Bajnok
HozzászólásokCOLON 273
CsatlakozottCOLON 2005-02-19 12:59:32
Tartózkodási helyCOLON Nagyharsány (Baranya)

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: mojo68 »

"Romsy<br> ui.:<br>Lehet hogy tényleg rosszindulatú vagyok, de már legalább próbálom visszafogni magam, nem mint régebben."<br><br>Ez igaz klasszisokkal finomabb vagy mint régen  ;)
Örökké akarok élni. Eddig sikerült
MoJó
iceman
Kihívó
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2003-10-25 23:54:12

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: iceman »

Azért az a szavazás alapján kijelenthetjük, hogy az elsöprő többség egy teljesen más meccset várt. :-/<br><br> Csodák nincsenek, Attila jól felépített, ügyes bunyós, <br>akinek megvannak a korlátai, és szerintem nincs lényegesen Kótai Misi előtt. DE jó lenne végre egy Kótai-Kovács!!
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: Romsy »

A kommenteldébe írtam, beillesztem ide is, hogy aki azt nem nézi annak is válaszoljak:<br><br>Namost.<br><br>Azért örülök, hogy nem mindenki harapja le a fejem, de akkor sincs semmi szükség erre a tüntetésre. Azt végképp nem értem, hogy miért lenne égés, ha nem jön be egy jóslatom. A tippjátékban sem jött be néhány, mégis vezetek :P Tudom, ott is csalok, ne is mondja semmi. De ha legalább ilyen hülyeséget ír valaki, hogy csak azért láttam így, mert ezt jósoltam, örülnék ha nem regisztrálna magának új nevet és a régin írná le.<br><br>A cikk végére írtam egy kis kiegészítést, hogy senkit se vezessek félre az országban. De ajánlom azért a figyelmetekbe a "de hazai pályán Kovács is nyerhetett, bár ilyen arányban nehezen." mondatot, ami már közvetlenül a meccs után felkerült. Az, hogy nálam 114:113 arányban a világbajnok nyert, az magánvélemény. Mégis mit vártok? Vezessek 3 pontozólapot egyszerre, (Romsy-féle pontozás, RTLklub-tv2-féle pontozás, Kommentárkövető pontozás) hogy mindenkinek jó legyen. Szinte alig van már a profibokszban olyan mérkőzés, ahol mindenki egyöntetűen ugyanazt mondaná a meccs után... és ez szerintem jó. Most, hogy így jött ki, szerintem sem szerencsés, de én utólag nem fogom megváltoztatni a véleményemet, a mérkőzés közben írtam a cikket és utólag nem fogok átjavítani egy menetet sem, csak azért, mert tudom, hogy másoknak ez nem fog tetszeni. Tudom, hogy más szint, de amikor Boros Tamás az rtl-klubon mondta, hogy szerinte Erdei nagyon nem nyerte meg a Garay elleni második meccset, sőt, 119:109-re simán bukta, másnap ott is jött egy hungarista tüntetés, hogy mekkora hazaáruló, meg hogy szándékosan félrevezette az országot. Mégegyszer mondom, félévente egyszer van olyan meccs, amikor nyilvánosan olyan véleményt lehet formálni, hogy mindenki egyet értsen vele. Egy ilyen menetről-menetre cikket csak így lehet írni, saját vélemény alapján.<br><br>A pontozásról: lentebb írták, hogy a szoros meneteknél az agresszort kell díjazni, mások meg hogy a világbajnokot, megint mások, hogy a hazait és megint mások, hogy a pontosabbat. Nálam ez úgy működik, hogy:<br><br>a.) _effektív_ agresszort, pl Juarez - Barrera meccsen ez alapján tudtam eldönteni a szoros meneteket, de itt nem tudtam ilyen alapján dönteni, mert ha valaki (első 5 menetre gondolok) 10-15 luftot üt egy menetben, az mindennek mondható, csak effektívnek nem.<br><br>b.) szempont: amit a szakértők is szempontként vesznek egy szoros menetben, látványos, hatékony védekezés. Szerintem a 2. és 4. menetben (szerintem ezek azok a menetek, ahol máshogy látjuk) Conway védekezése Vipera agressziója fölé nőtt jóval, elég csak arra gondolni, hogy luftot sem magától üt az ember. És ha valakit igazán komolyan csak az ötödik menet elején tudnak eltalálni fejen, az egy ragyogó védekezés következménye.<br><br>Egy kis történelmi áttekintés a cikksorozattal kapcsolatban:<br>2005. szeptemberben kezdődött a Klitschko - Peter meccsel, aztán egyre sűrűbben, 2006. elejétől új rovatként hetente megújulva: Mormeck - Bell, Morales - Pacman, Gatti - Damgaard, Castillo - Reyes, Vargas - Mosley, Abraham - Taylor, Lacy - Calzaghe, Cotto - Branco, Masoe - Sturm, Rahman - Toney, Brewster - Lyakhovich, Diaz - Cotto, Arce - Alvarez, Mayweather - Judah, Byrd - Klitschko, Freitas - Raheem, Erdei - Murdoch, Mayorga - Oscar, Collazo - Hatton, Barrera - Juarez, Barrios - Nagy, majd Conway - Kovács és Valuev - Beck.<br><br>A 24 meccsből 13 végigment.<br>Kisebb vita: Castillo - Reyes (csak az arány miatt) és Freitas - Raheem (styles make fights)<br>10-ben egyetértés és most ez a 80%-20%. Az, hogy pont egy magyar versenyző meccsén borult fel a megszokott arány, nem vagyok benne biztos, hogy azért van, mert mindenki objektíven nézte a meccset, az is lehet, hogy én néztem be, vagy egyszerűen csak másmilyen pontozási felfogás szerint értékelünk. Én mindig ugyanúgy.<br><br>Ha valakinek kérdése van, normálisan fogalmazza meg, a beszólásokra továbbra sem akarok reagálni... a hozzászólások is minősítenek egy ilyen remek oldalt . Puhl Sanyinak is mondták már, hogy szemüveget a bírónak :DDD <br><br>---eddig tart---<br><br>ui.:<br>Lehet hogy tényleg rosszindulatú vagyok, de már legalább próbálom visszafogni magam, nem mint régebben.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
iceman
Kihívó
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2003-10-25 23:54:12

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: iceman »

Szeritmen teljesen reális a cikk afőoldalon, ez egy nagyon szoros meccs olt, Attila is rengeteg tiszta ütést nyelt be, főleg az első 5 menetben. Szerintem a hatodik körül állt be fordulat, amikor Attila balhoroggal elkapta többször tisztán. Viszont meg se rezzent tőle. Kicsit elbizonytalanított Attila ütőerejét illetően, hiszen az angolt pehelyben is bombázták le nagyobb ütők. A 6-12  menetekben is volt Conway menet,de úgy láttam az angol srác kondiban fogyott el (talán kevésbé volt felkészült?) a 7. menet körül, s ekkortól lassult le Kovács sebességée,ami azért meglepő, mert Kótai ellen sokkal többbet mozgott végig lábon, de csak a 11. menetre fáradt el. Ha Conway kondival bírta volna végig a lábon mozgást ez a meccs Misiéhez hasonlóan elment volna.  A pontlevonás miatt végül Attila nálam 1 ponttal nyert, de fordítva is kihozhatták volna.<br>Az nyilvánvalóvá vált, hogy Attilát egy gyors, jól mozgó bunyós zavarba hozhatja, s aki még keményen is üt (Conway ütőereje még kisebb súlyban is nullához tartott, de itt a TOP-ban azért van pár gyors, nagy ütő) valószínűleg idő előtt befejezheti a meccset ellene. Szerintem Kótai képes lenne legyőzni Kovácsot, engem a mostani Kovács produkció nem győzött meg arról, hogy Misi ne tudná őt legyőzni.<br>
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Ugyanúgy azt sem írtam le, amikor Kovács volt megfogva... szerintem egyik sem volt túlzottan megfogva, de ha valaki igen, akkor inkább Kovács.<br>Ez van.<br><br>De nem értem ezt a felkelést, ha 5-6 menetet láttam volna másképp, mint a hozzáértő átlag, akkor még ok, de szinte mindenkinél 114:113, meg 115:112 jött ki, ami 1- illetve 2 menet eltérés.<br><br>Már akkor is sokan elleneztek sokakat, amikor azt mondták, hogy Garay megverte Erdeit. Sőt, amikor Golyó mondta az rtlklubon, másnap csomóan lehazaárulózták, meg hogy szándékosan félrevezette az országot, meg ilyen baromságok. Így jár, aki le meri írni mit látott.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Re: Kovács - Conway az IBO övéért

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Nem tudom, hogy miért nem említette amenetről-menetben (Romsy)amikor Viper megfogta egyy-egy pillanatra Conwayt. Ezt valamaiért nem látta, vagy nem akarta látni. Ez a legrosszabbb eddigi menetről-menetre.
BUTTON_POST_REPLY