A legjobb könnyûsúlyú

Ebben a fórumban találhatóak a régi szavazások.
BUTTON_POST_REPLY
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: leibigab »

A könnyűsúly kapcsán a legutóbbi hozzászólásokban többször felmerült a Puerto Rico-i Esteban DeJesus neve. Most, néhány szó a "Duran verőről", hogy milyen volt a megítélése a 70-es évek szaklapjaiban.<br>18 éves korától lett profi. 1971 nyarán, a 20. profi mérkőzésén Josue Marquez ellen pontozással elnyerte a Puerto Rico-i könnyűsúlyú címet. 1972 áprilisában került fel a The Ring magazin könnyűsúlyú ranglistája 10. helyére, George Foster kiütésével. (Az év végére a bajnok Duran, Carmona és az exbajnok Buchanan után már DeJesus következett.) 1972 novemberében 10 menetben pontozással legyőzte Duran-t egy "barátságos" mérkőzésen., úgy, hogy az első menetben le is ütötte a panamait. A szaklap ranglistáján azonnal "feljött" Duran mögé. 1974 júliusában "felruccant" a kisváltósúlyba, ahol a bajnok Cervantes után az olasz Arcari-t követve rögtön 2. helyen debütált. 1974 márciusában ismét megmérkőzött Duran-al, aki ez alkalommal már technikai kiütéssel győzött ellene. (Roberto itt ismét padlóra került az első menetben, csakúgy ahogy az elöző mérkőzésükön. A The Ring az év 3. legjobb mérkőzésének választotta.) DeJesus ezután inkább a kisváltósúlyra koncentrált, a magazin a WBA világbajnok Antonio Cervantes mögé az első helyre sorolta. 1975 májusában összemérte az erejét Cervantes-el, de egyhangú pontozással alulmaradt. (Ezzel a vereséggel az ázsiója nem sokat csökkent, hisz év végén a WBA szervezet a 6. (kisváltósúly) a Boxing Illustrated a  2. helyen rangsorolta míg a Ring az 5. helyen. 1976 közepén pontozással legyőzte a japán Suzuki-t, és lett a WBC könnyűsúlyú világbajnoka. Két kiütéses címvédés után 1978 elején WBA/WBC címeggyesítő mérkőzésen ismét TKO-val marad alul a 12. menetben Duran ellen, aki ezzel a győzelmével Undisputed könnyűsúlyú bajnok lett, Dejesus számára pedig véget értek a bajnoki évek. (Esteban, a bajnoksága idején folyamatosan a 2. számú könnyűsúlyú bokszoló volt a szaklapok listáin, Duran nyomában.) 1978 év végére kisváltósúlyban a 3. helyen találjuk, egy évvel később pedig az 5. 1980 júliusában Saoul Mamby WBC kisváltósúlyú koronájáért próbálkozik, sikertelenül. Ez volt az utolsó mérkőzése.<br>1972 közepétől 1980 júliusáig (visszavonulásáig) szerepelt egyhuzamban a könnyűsúlyú vagy a kisváltósúlyú ranglistán, ezen időszakban (8 évig!) a 7.-8. helynél hátrébb nem került! (Nem a szervezetek, hanem a szaklapok szervezetektől független ranglistáiról van szó.) Visszavonulásakor még mindig nem volt 30 éves sem! (és 37 volt, mikor 1989-ben meghalt.)<br>(Miután WBC világbajnok lett, 1976 végén az amerikai World Champion bokszmagazin súlycsoporttól független ranglistája a következőképpen nézett ki:<br><br>world on a pound for pound (1976)<br><br>1.  Roberto Duran (könnyűsúly)<br>2.  Carlos Monzon (középsúly)<br>3.  Carlos Zarate (harmatsúly)<br>4.  Miguel Canto (légsúly)<br>5.  Alexis Arguello (pehelysúly)<br>6.  Alfonso Zamora (harmatsúly)<br>7.  Tyron Everett (kiskönnyűsúly)<br>8.  Victor Galindez (félnehézsúly)<br>9.  Antonio Cervantes (kisváltósúly)<br>10. George Foreman (nehézsúly)<br>11. Esteban DeJesus (könnyűsúly)<br>12. Danny Lopez (pehelysúly)
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Paez<br><br>Honnan tudom, hogy ha nem menne végig, csakis Duran nyerne? Nem tudom, senki sem tudja. Ha megnézed, akkor láthatod, hogy Duran-t nem sokszor ütötték le az egész pályafutása során. Ha le is ütötték, akkor is felállt belőle (a Hearns elleni meccs kivételével) pedig meglehetősen hosszú pályafutása volt, aki találkozott néhány igen jó ütővel. Innen gondolom, hogy Floyd ütőereje "nem lenne rá veszélyes"... (De, igaz, DeJesus "is" leütötte, amiből mindkétszer rögtön felpattant...és könnyűsúlyban más nem is ütötte le)<br>Abban is igazad van, hogy Hopkins-nál én is mondogattam, hogy ő csak annyit bokszol, amennyit kell...a különbség mindössze annyi, hogy ennek ellenére Hopkins győzelmeit nem lehet vitatni, míg a Floyd győzelmét Castillo ellen, igen. (Tehát nem egy a kategória)<br><br>"Maradjunk annyiban ,hogy Mayweather még veretlen,és kétszer is bebizonyította,hogy egy Castillo vagy egy Durán féle fighter csak egy szerencsés TKO-val győzhetne ellene,mert egy jobb Durán ellen ő is többet "mutatna" zsenialitásából.   Viszonyítási alapnak vegyük De Jesust,akitől Durán anno kikapott,---és helyettesítsük be Mayweathert a helyére."<br><br>Mayweather az első Castillo meccsen azt bizonyította be (szerintem), hogy egy Castillo féle fighter képes "megszorítani", tovább megyek, képes lehet akár megverni is...(Mert ha ott éppen Castillo-t hozzák ki, senki nem szólhatott volna egy  szót sem.)<br>Miért pont a Duran V DeJesus első meccs helyére helyettesítsük be Mayweather-t? :) (DeJesus-nak kicsit más a stílusa) Behelyettesíthetnénk mondjuk az első Duran V Leonard meccs helyére :)...(Leonard stílusa sokkal jobban hasonlít Floyd-éra, mint Dejesus-é.) <br><br>" Azt írod ,hogy a világ legjobbjai között tartják számon...,de kik,és mi alapján. Szerintem amiatt,mert volt három meccse Duránnal. Egyébként két évig volt világbajnok,más "egetrengető" erdménye nem volt,és kikapott több jelentéktelen öklözőtől is. "<br><br>Már írtam, hogy kik. Amerikai szakírók...Mi alapján? Onnan, hogy volt 3 meccse Duran-nal, amiből 1-et megnyert, és kétszer le is tudta ütni.  A 70-es évek legelejétől a 70-es évek végéig ott volt végig a legjobb könnyűsúlyú versenyzők között. Ő, akkor jóval nagyobb név volt, mint ma pl. Castillo. (Hogy honnan tudom? Onnan, hogy belenéztem a 70-es évek Ring magazinjaiba is.) Ő is megverte az akkori legjobbakat, és mindössze azért csak 2 évig volt bajnok, mert éppen végig ott volt mellette egy Roberto Duran nevű úriember. (De, ez a kik, és mi alapján sorolják?...ez kb olyan kérdés, mintha mesélsz majd az unokádnak egy Floyd Mayweather nevű bokszolóról, hogy mennyire jó volt, és ő visszakérdezne, hogy kik, és mi alapján tartják jónak, és azok a szakírók tartják-e jónak, akik még a Jones V Tarver II-t sem találták el?...és ha esetleg még megkérdezné, hogy láttad-e élőben, mert ha nem, akkor honnan tudod?...akkor nem tudom, hogy hogyan tudnád elhitetni vele, hogy tényleg jó bokszoló volt. :)<br><br>"Amikor én azt írtam ,hogy egy ilyen képzeletbeli meccsen Floyd győzne,és éppen ezért én jobbnak is tartom,akkor nem a legyőzött ellenfelek minősége volt nálam a legtöbbet nyómó tényező,hanem a köztük lévő képességbeli különbségek,amik szerintem Mayweather irányába billentik a mutatókat. (én ezt tippelném akkor is ha soha nem verne meg Castillonál és Corralesnél erősebb ellenfelet  a későbbiekben,...mert ha nincs arról ő nem tehet,és csak nem kell a középsúlyú De La Hoyát azért megvernie,hogy ezeket lássuk)"<br><br>Ez, a kikalkulálom a képességekből elméleted, már 1980 nyarán megdölt, hisz Leonard és Duran között akkor ugyanúgy a képességek Leonard mellett szóltak, tehát neki kellett volna nyernie. (Mégis Duran simán győzött, és mint már írtuk, a súlycsoport is "Leonardé volt".) Vagy, ki mellett szóltak a képességek a Jones V Tarver II-n? A képességek nagyrésze Floyd mellett szól, ez igaz, de én erre megint csak azt tudom mondani, hogy Floyd-nak a legkeményebb leckét éppen a Duran féle fighterek adták fel. És Duran ebben mindenidők egyik legjobbja volt...és hát van olyan is (persze nem biztos, hogy ez itt is érvényesülne, de az sem, hogy nem :)) amikor valaki hiába jobbképességű, de egyszerűen az ellenfél stílusával nem tud mit kezdeni...(mondjuk úgy, ahogy Duran-nak kevésbé feküdt DeJesus)<br>Nem tudom, hogy megfigyelted-e: hogy, készakarva "nem tettem egyoldalúvá" a meccset Duran javára, hisz azt sem lehetne 100%-os bizonyossággal kijelenteni, hogy Duran nyerne, mint ahogy azt sem, hogy Floyd győzne. Ahogy, te kijelentetted, hogy a mindenidők legjobb könnyűsúlyúi mezőnyéből csak Chavez szoríthatná meg, próbáltam felhozni néhány érvet, hogy ez szerintem egyáltalán nem biztos, sőt, akár Duran is "megszoríthatná", ahogy tette azt Castillo :)...és Duran hasonló mint Castillo, csak sokkal jobb volt....
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Paez,<br><br>Arra nem is gondolsz, hogy Duran pontozással is nyerhet? Szerintem ez a legvalószínűbb változat: egyszerűen a nagyobb munkatempójával elviszi a menetek többségét. A másik meg: úgy beszélsz, mintha Duran egy egysíkú verekedő lenne. Távolról sem, nagyon is képzett bunyós volt, a védekezése nagyon jó volt, és nagyon pontos is volt.<br><br>Kérdésem: ha Castillo olyan szoros meccset csinált Floyd ellen, hogyan lehet, hogy Floyd simán nyerne Duran ellen, aki szinte mindenben fényévekkel jobb volt Castillonál?
polo
Kihívó
HozzászólásokCOLON 111
CsatlakozottCOLON 2003-12-25 15:04:17

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: polo »

Leibi!<br><br>Azt honnan gondolod,hogy amennyiben a meccs nem menne végig,akkor csakis Duran nyerhetne?,....ahogy te írod Floyd ütőereje nem lenne veszélyes a panamaira. Belekalkuláltad,hogy Mayweathernek megint fájna a kézfeje,vagy szerinted nincs neki ütőereje? Ahoz képest,hogy De Jesus is leültette Durant,és láttam máskor is felborulni,egyáltalán nem tartom valószínűtlennek Floyd idő előtti győzelmét sem. Nálam az is furcsa,hogy míg Hopkinsnál éppen te is mondogattad,hogy mindíg annyit bokszol,amennyit éppen kell egy minimális győzelemhez,Floydnál ugyanez a szitu már a "megszorongatta",vagy a kétes győzelem kategóriába tartozik....Maradjunk annyiban ,hogy Mayweather még veretlen,és kétszer is bebizonyította,hogy egy Castillo vagy egy Durán féle fighter csak egy szerencsés TKO-val győzhetne ellene,mert egy jobb Durán ellen ő is többet "mutatna" zsenialitásából.   Viszonyítási alapnak vegyük De Jesust,akitől Durán anno kikapott,---és helyettesítsük be Mayweathert a helyére.<br>   Azt írod ,hogy a világ legjobbjai között tartják számon...,de kik,és mi alapján. Szerintem amiatt,mert volt három meccse Duránnal. Egyébként két évig volt világbajnok,más "egetrengető" erdménye nem volt,és kikapott több jelentéktelen öklözőtől is. Tudása meg sem közelíti Mayweather tudását,és ahogy írtad Floyd még csak a pályája felénél jár ,de már jóval többet ért el most is,mint ő,hisz jószerével 6 éve folyamatosan világbajnok,minden komoly vetélytárssal megküzdött (már ,ha nem kerülték ki őt),és a P4P-s lista éllovasa.<br>Ahoz,hogy az a meccsforgatókönyv úgy alakuljon,hogy Durán felőrölje ellenfelét,nem jó partner Mayweather,ahoz olyan ellenfél kell,aki nem ennyire nagytudású,és nincs ennyire topon az ökölvívás minden elemében(kondi,védekezés,ütőerő,ütésállóság,gyorsaság,kombinációs készség-taktikai és technikai repertoár,mentális tényező).Amikor én azt írtam ,hogy egy ilyen képzeletbeli meccsen Floyd győzne,és éppen ezért én jobbnak is tartom,akkor nem a legyőzött ellenfelek minősége volt nálam a legtöbbet nyómó tényező,hanem a köztük lévő képességbeli különbségek,amik szerintem Mayweather irányába billentik a mutatókat. (én ezt tippelném akkor is ha soha nem verne meg Castillonál és Corralesnél erősebb ellenfelet  a későbbiekben,...mert ha nincs arról ő nem tehet,és csak nem kell a középsúlyú De La Hoyát azért megvernie,hogy ezeket lássuk) A végeredmény is hasonlóan alakulna,mint azokon, vagy a kettő kombinációja (számolás Duránra de 12 menet),de a végén a sértetlen arcú Mayweather kezét emelnék a magasba,aki remekül "kezelte" a világ legjobb verekedőjét. :)<br><br>Ui.: Egyébként ez "focinyelven" egy olyan háromesélyes találkozó lenne,ami soha nem jön létre,de mindkét szurkolótábor meggyőződése,hogy a saját csapata nyerne.
Maromero the unforgettable
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Paez<br><br>Ha már az amerikai szakíróknak sincsen valamennyire rálátásuk a dolgokra, akkor kinek van? (Természetesen közöttük is vannak vélemény különbségek, hisz ez egy olyan kérdés, amit lehetetlen biztosan megválaszolni. De, az aktulás meccseket is szintén nehéz biztosra megtippelni, hisz mindig is voltak, vannak és lesznek is meglepetés eredmények.)<br><br>A Leonard V Duran történet: Néhány "apróság" kimaradt. 1.) A három mérkőzésük egyike sem "Duran súlycsoportjában" a könnyűsúlyban zajlott, hanem a Leonard-hoz "közelebb álló" magasabb súlycsoportokban. 2.) A trilógiának volt egy bizonyos első mérkőzése is, ahol Leonard rossz stratégiát/stílust választva "mondhatni simán" kikapott. (De, az is igaz, hogy az utána lévő meccseket már simán hozta Sugar Ray.) 3.) Mayweather egy nagyon jó képességű bokszoló, de Sugar Ray Leonard talán még nála is jobb volt.<br><br>Mégegyszer mondom, Floyd rendkívüli képességű bokszoló, de, ahoz hogy a legnagyobbak közé emelkedhessen, a megfelelő riválisok is kellenek: A legnívósabb eddigi ellenfelei: G. Hernandez, Manfredy, Corrales, Goyo Vargas, Jesus Chavez, Castillo, N'Dou és a legutóbbi ellenfele a kisváltósúlyú Corley. Ez, ma nem gyenge névsor, de nem igazán rúg labdába Duran ellenfeleivel szemben.: Kobayashi, Buchanan, DeJesus, Lampkin, Viruet, Palomino, Leonard, Benitez, Minchillo, Moore, Cuevas, Hearns, Hagler, Barkley....(Ez így, egy kicsit csalóka, mert míg Duran teljes pályafutását figyelembe vehetjük, addig Mayweather még valószínű a fele környékén jár.) Úgyhogy, fókuszáljunk mindkettőnél a könnyűsúlyú ténykedésükre.: Tehát, Floyd-nál marad a Castillo, Sosa, N'Dou trió, míg Duran-nál a Kobayashi, Buchanan, DeJesus, Lampkin, Viruet. (Így ránézésre: Castillo kétszer is "megszorította" Floyd-ot aki aki szintén egy fighter, de valószínűleg a nevét soha nem fogják a "legnagyobbak" között emlegetni, össze sem hasonlítható Durannal.) (Duran-t viszont legyőzte egy ízben (nem akarom visszanézni, de amennyire emlékszem, szoros volt) DeJesus. DeJesus nevét olvashatjuk mindenidők legjobbjai között...szóval egyízben sikerült Duran-t legyőznie, de Duran kétízben is elkalapálta, kiütéssel vágott neki mindkétszer vissza. És még egy "nagy" név Duran-nál. Ken Buchanan, őt is nagyon megverte Roberto, Buchanan szintén a legjobbak között található... még itt lehetne sorolni, hogy eddig-meg addig volt bajnok, ekkor volt a csúcson meg akkor...stb... fölösleges...Ennyit az eredményességükről.<br><br>Az egymás elleni képzeletbeli mérkőzéshez néhány kiindulópont: Floyd sohasem találkozott egy Roberto Duran kaliberű fighterrel, de találkozott Castillo-val és Burton-el, akik szintén fighterek (de egylapon sem említhetők a panamaival) és "megszorongatták". Duran viszont találkozott már Mayweather tipusú harcossal (Sugar Ray Leonard személyében, aki talán jobb is mint Floyd) és akit le is győzött. (Tehát Duran bizonyítottan képes legyőzni egy Floyd-hoz hasonló technikájú/gyorsaságú harcost, míg Floyd ezt "fordítva" eddig nem bizonyította. (Ilyenkor van az, hogy nála csak tippelni lehet és a kapaszkodó "annyi", hogy Castillo igen kemény falatnak bizonyult.) (Corrales elleni győzelméhez annyit tennék hozzá, hogy Corrales is hatalmas ütő,  de Corrales lábon nem volt túl jó, Floyd jobbra-balra folyamatosan mozogva simán leszerelte az ütőerejét. Viszont Duran-nak ütésállóbb  a feje, jóval agreszívebb és Diego-nál sokkalta fürgébb a mozgása is.<br>Duran-nak nincs választási lehetősége, neki, egy ilyen mérkőzésen  csak azt kellene bokszolnia, amit nagyon tud. Előre menni, törni-zúzni, üzni-hajtani, a sarokba, vagy a kötélhez szorítani és ott "mindennel ami kéznél van" fizikailag és pszichikailag demoralizálnia... Floyd-nak is azt kell csinálnia amit nagyon tud, kimozognia, villámgyors ütésekkel a pontokat gyűjtenie. De, mi a garancia arra, hogy Mayweather nem esne/eshet abba a hibába, amibe annak idején Sugar Ray is, hogy a csata hevében összeáll hirrigelni mindenidők egyik legjobb verekedőjével? Floyd-nak nagyon koncentráltnak kellene lennie a 12 menet minden egyes másodpercében, hisz egy pillanatnyi kihagyás végzetes lehet számára. (és mindeközben a panamai állandóan ott "lihegne a nyakán".) Floyd ütőereje, viszont "nem veszélyes" Duran-ra...ha a meccs végig menne, valószínűleg Floyd győzne (de, példa rá Sugar Ray, vagy Floyd ellen éppen Castillo, úgyhogy akkor sem biztos), és ha kiütés a vége? El nem tudom képzelni, hogy akkor ne Duran lenne a győztes. (Hacsak nem feladná idő előtt. példa rá: Sugar Ray :) De, Roberto akkor megtette és tudja, hogy a szurkolók bizalmát/szeretetét milyen nehezen szerezhetné vissza. Többet ilyet nem tett, és Floyd Mayweather ellen sem tenné... :)<br>
polo
Kihívó
HozzászólásokCOLON 111
CsatlakozottCOLON 2003-12-25 15:04:17

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: polo »

Leibi<br><br>Ha Floyd és Duran találkoztak volna könnyűsúlyban,az a meccs kb. úgy zajlott volna,mint amikor Duran másodszor találkozott Leonardal....és egyszercsak azt mondta "nincs tovább"..... erről kellene írnod,hogy mindenki megismerje a történetet.  (vagy jobb esetben úgy zajlana,mint a harmadik találkozásukkor)<br>Minden elismerésem Durané,a mai napig az egyik kedvencem,de mint minden ilyen típusú fighternek neki is megvoltak a "felső határai",és erre egy-két ellenfele rá is világított. Mayweather képességei innen indulnak,és egy "kicsit" tovább tartanak.<br><br>Ezekről az amerikai "szakírókról" meg csak annyit,hogy a közelmúltban ugye volt 2-3 olyan "kéteskimenetelű"meccs,amikor bebizonyosodott,hogy mennyire is "érzik" előre ezeknek a mérkőzéseknek a végeredményét....Nem meglepő,hogy inkább azokon a képzeletbeli meccseken "élik ki" a "szaktudósságukat" amik soha nem fognak létrejönni.
Maromero the unforgettable
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Paez<br><br>Valóban úgy szólt a kérdés, hogy ki a legjobb könnyűsúlyú, de nem hagyható figyelmen kívül az eredményesség sem (sőt), hisz éppen az az egyik legfontosabb tényező, ami a mindenidők legjobbjává tehet valakit. (De, természetesen egy ilyen kérdésre mindenki több, vagy más szempontok alapján adja meg a válaszát.  Az aktív bokszolókat pedig, mint már írtam is, nehezebb egy ilyen jellegű ranglistán rangsorolni, hisz pályafutásuk még "képlékeny"...és azoké is, akikkel összemérhette valós mérkőzésen a tudását.)<br><br>A The Ring magazin szerkesztőgárdája 2001 végén összeállította a könnyűsúlyúak 20-as rangsorát, igaz ők szószerint nem a "legjobb", hanem a "legnagyobb" címet adták a listának.  (Természetesen itt nem is szerepelhetett még Floyd.)<br><br>The 20 Greatest Lightweights Of All-Time<br><br>1.   Roberto Duran                   11.  Lou Ambers<br>2.   Benny Leonard                   12.  Freddie Welsh<br>3.   Pernell Whitaker                 13.  Shane Mosley<br>4.   Joe Gans                          14.  Henry Armstrong<br>5.   Ike Williams                       15.  Esteban De Jesus<br>6.   Joe Brown                         16.  Ken Buchanan<br>7.   Carlos Ortiz                       17.  Jack McAuliffe<br>8.   Tony Canzoneri                  18.  Ismael Laguna<br>9.   Bob Montgomery                19.  Ad Wolgast<br>10. Beau Jack                          20. Oscar De La Hoya<br><br>és akik még szóbajöhetttek, de mégsem kerültek be: Sammy Angott / Alexis Arguello / Jimmy Carter / Julio Ceasar Chavez / Miguel Angel Gonzalez / Steve Johnston / Battling Nelson / Jose Luis Ramirez / Edwin Rosario / Barney Ross<br>(Látható, hogy jónéhány olyan "nagyágyú" van a listán, aki nem ebben a súlycsoportban érte el a legnagyobb sikereit, (vagy kevés időt töltött "itt"...) és ezért "a könnyűsúlyban" hátrább rangsorolták.<br>De, nézzük meg azt is, hogy az amerikai szakírók hogyan "látják" egy képzeletbeli mérkőzésen Floyd Mayweather esélyeit a "legjobbak" ellen.<br><br>Mayweather V Benny Leonard: ...Egy olyan fickóval találkozna, aki nála egy kicsit jobban tudná csinálni azt, amit ő tud. Leonard szoros pontozással győzne.<br>Mayweather V Roberto Duran: ...Duran egyhangú pontozással legyőzné, vagy a kései menetekben megállítaná.<br>Mayweather V Beau Jack: ...Mayweather nem erősebb mint Jack volt, nem edzettebb és nem tudná feldűhíteni/a ritmusából kizökkenteni azzal sem, ha a ringszékkel ütné meg Jack-et.  Jack felé billenne a döntés.<br>Mayweather V Joe Gans: ...Floyd az utolsó menetek felé kiütné, vagy győzne egyhangú pontozással.<br>Mayweather V Tony Canzoneri: ...Canzoneri győzne, tiszteletet parancsoló döntéssel.<br>Mayweather V Carlos Ortiz: ...Ortiz a legtöbb este technikailag nagyszerű volt és túl összetett ahoz, hogy Mayweather kezelni tudja. Ortiz felülkerekedne a 10.-ben.<br>Mayweather V Ike Williams: ...az érzés az volt, hogy Williams mérete, ügyessége, ereje és kitartása, túlnőne Mayweather nagyobb mozgékonyságán és stílusán. Egyhangú döntést kellett hozni egy nehéz, szoros és izgalmas csatában.<br>Mayweather V Pernell Whitaker: ...Whitaker megteszi azt, ami jónak tűnik neki stratégiai szempontból-és azt ő a legjobban tudja-, a problémája viszont: Hogy Mayweather olyan gyors, mint Whitaker volt, majdnem olyan jól védekezik, és nagyon gyors, kemény jobbkeze van és pont eleget kiosztana ahoz, hogy kiegészítse a szoros döntést, 12 taktikus meneten keresztül. <br>Mayweather V Joe Brown: ... Floyd, eleget tenne a kimozgott és kipontozott "öreg csonton" , útban az egyhangú pontozásos győzelem felé.<br>Mayweather V Bob Montgomery: ...Bob korán megbukna, lassú kezdő volt egész pályafutása során, későn jönne, hogy utat törjön Mayweather-ön és nehéz munkával elérje a közeli győzelmet.<br><br>PTB<br><br>Egyetértek
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Nem mondok sok újat, de szvsz is marad :D<br>Sosem szerettem ezeket a ki volt minden idők legjobbja szavazásokat :P<br><br>mégoffabb: de azért vannak tények, például minden idők legjobb száma, amire lehet tüzes fáklyákkal zsonglőrködni, az Hendrix-től a Purple Haze, csak nagyon kell vigyázni, nehogy Debrecenen végezd... :D<br><br>Romsy
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: Santos »

penge/paez:<br><br>Egy fénykorában lévő Duran nagyon kemény meccset vívna Mayweatherrel. Szerintem Duran győzne egy leütésekkel tarkított meccsen. Duran nagyon küzdelmes meccseket vívott, és mindent beleadott a győzelem érdekében. Voltak igen komoly ellenfelei is, elég csak Buchanant vagy egy de Jesust említeni, akik felérnek egy Castilloval vagy egy N'douval... Nem tudom mit kezdene egy Duran-féle üldözéssel Mayweather... Duran szabályosan vadászott az ellenfeleire a ringben. Persze ez mind csak szvsz...
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
polo
Kihívó
HozzászólásokCOLON 111
CsatlakozottCOLON 2003-12-25 15:04:17

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: polo »

Leibi<br><br>Szerintem Floyd azon a bizonyos képzeletbeli meccsen mindegyiket megverné (egyedül Chavez tenné szorossá a meccset)<br>A kérdés meg úgy szólt,hogy ki a legjobb,és nem úgy hogy ki volt a legeredményesebb,....ezért én is Floydra szavaztam.
Maromero the unforgettable
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Így, elnézve a szavazás állását, úgygondolom, hogy "Pretty boy" Floyd jelenlegi helyezése "indokolatlanul" magas. Azért, nem árt azt szem előtt tartani, hogy Mayweather konkrétan a könnyűsúlyú csoportban mindössze másfél évet töltött el és mindössze csak 3 könnyűsúlyúval mérte össze az erejét, és éppen itt vívta élete legszorosabb mérkőzését is Castillo ellen. Ha az összteljesítményét vesszük figyelembe, akkor már jobb a helyzete, de úgygondolom, hogy a "mindenidők legjobb könnyűsúlyúja" kérdésre az sem indokolna ilyen "magas" hely elérését. (hisz, a többiek jóval több mérkőzést vívtak, hosszabb ideig uralták a súlycsoportot, és jónevű váltó/középsúlyú bokszolók ellen is mérkőztek és győztek ellenük vagy küldtek padlóra.)<br>Ha, az egymás elleni csúcskorban lévő képzeletbeli találkozók eredményével is kalkulálunk:<br>Mayweather ma, már évek óta a világ egyik legjobb bokszolója, valamennyiük közül a legtechnikásabb és valószínüleg a leggyorsabb is. De, őt, éppen a folyamatosan támadó, nagyon jó ütésbíró és állóképességgel rendelkező kemény verekedők hozhatják zavarba, (pl. Castillo és Burton...)  (és ha ehez még egy hatalmas ütőerő is társul....) Canzoneri / Armstrong / Duran / Chavez...pedig éppen ilyen volt... Floyd őket nem igazán veszélyeztethetné kiütéssel. De vajon ő eltudna-e végig mozogni előlük, vagy "egyszerűen" felőrölnék?
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3067
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Nálam egyértelműen Duran a favorit! :D<br>Sajnálom,hogy a mai könnyűsúlynak nincs ilyen karizmatikus egyénisége.Bár,ahogy most kinéz,ez lehet napjaink legizgalmasabb súlycsoportja,még úgy is,hogy Mayweather feljebb lépett.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Ike Williams: Színesbörű versenyző, nagy ütőerővel a 40-es évek vége, 50-es évek elejéről. A kor legjobb könnyűsúlyú ökölvívóit győzte le, de kiállt jónáhány remek váltósúlyúval is, jónéhányuk ellen győzött. (Megverte a váltósúlyú Bratton-t, Miceli-t és Gavilan-t is, akit le is ütött.) 15 éves pályafutása alatt 125 győzelem (60 KO) mellett 24-szer kapott ki és 5 döntetlent ért el. (1948-ban őt választották az év legjobb ökölvívójának)<br><br>Joe Brown: Az "öreg csontváz" a Williams utáni korszak nagy alakja, színesbörű, amerikai,  Williams-hez hasonló alakatú és stílusú versenyző.  Pályafutása rendkívül hosszúra nyúlt, 27 évig profiskodott. Ez idő alatt 6 világbajnoki évet, 104 győzelemet (47KO)  44 vereség 13 döntetlen és 1 eredményhirdetés nélküli mérkőzést vívott. (Az előzőekhez hasonlóan, bajnoki évei alatt ő is a legjobbakat győzte le.) (1961-ben ő az év bokszolója és ő vívta az év meccsét is Charlney ellen.)<br><br>Carlos Ortiz: Puerto Rico-i, technikailag képzett bajnok, aki a kisváltósúlyú korona után éppen az előző Brown-tól nyerte el a könnyűsúlyú koronát. (Ebben a súlycsoportban megszakítással 6 évig volt bajnok.) 67 győzelem (30KO) mellett 7 vereség és 1 döntetlent ért el.<br><br>Roberto Duran: A panamai bokszoló a  70-es éveket uralta. Az évtized egyik legjobbja. Kőkemény verekedő harcmodorú, nagyon jó ütésbíró képességgel. Legyőzte Ray Leonard-ot, és feladta a leckét az egyik legjobb középsúlyúnak Marvin Hagler-nek is. 4 különböző súlyban is bajnok tudott lenni. 103 győzelem (69KO) 15 vereség a record-ja. (Az ő nevéhez fűződik a súlycsoport legtőbb címvédése, a 70-es évek legjobb bokszolójának választották. Pályafutása több mint 30 éven át tartott.)<br><br>Alexis Arguello: Nicaragua-i a 80-as évek legelejéről. Ő is 3 súlyban ért el bajnoki címet. Technikás bokszoló, jó ütőerővel, de nem igazán a könnyűsúly volt a "fő profilja", noha átmenetileg "itt is" bajnok volt. (Legyőzte a sziklakemény Ray Mancini-t, és Jim Watt-et is) Később (a pehely/nagypehely és könnyűsúlyú trón után megpróbálkozott még a kisváltósúlyú koronával is, Pryor ellen, de, "ott már" sikertelenül.) Record-ja: 82 győzelem (65 KO) 8 vereség<br><br>Julio Cesar Chavez: A mexikóiak egyik élő legendája, szintén hosszú karrierrel a háta mögött. A 80-as évek közepétől uralta a kiskönnyűsúlyt. 87-88 között következett a könnyűsúlyú WBA/WBC trón. (Nem ezen időszak alatt aratta a legértékesebb győzelmeit, így őt szintén nem igazán ebben a súlycsoportban jegyzik a legjobbak között.) Később, hosszabb időt töltött a kisváltósúlyban (itt szintén bajnok) majd váltósúlyban is. Kishíjján elérte a 100 mérkőzést veretlenül, és klasszikus kiütést sohasem szenvedett el. 1990-ben az év bokszolója, és vesztes helyzetből fordított Taylor ellen az utolsó menetben. (Az pedig az év mérkőzése volt.) 106 győzelem (86 KO) 5 vereség mellett 2 döntetlen a record-ja.<br><br>Pernell Whitaker: színesbörű amerikai versenyző. Amatőrként 1984-ben olimpiai bajnok. Rendkívül technikás, fordított alapállású villámgyors mind védekezésben, mind támadásban. (Chris Byrd-re emlékeztet, de egy olyan "környezetben" ahol ő, erősebb, mint nehézsúlyú társa.)  1988 és 91 között a világ legjobb könnyűsúlyú bunyósa. Később kisváltó, váltó és nagyváltósúlyban is bajnok tudott lenni. Mindössze csak 1 TKO vereséget szenvedett, pedig olyanokkal mérkőzött, mint R. Mayweather, Haugen, Chavez, McGirt, Oscar, Tito, Nelson, Paez, J.C. Vasquez...<br>40 győzelem (17 KO) 4 vereség 1 döntetlen a mérlege. (4 súlycsoport bajnoka, 1989-ben az év bokszolója volt.)
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A legjobb könnyűsúlyú

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Kezdjük akkor időrendi sorrendben:<br><br>Joe Gans: A századforduló legkiemelkedőbb alakja. 1902-04 / 1904-08 között világbajnok. Ez a színesbörű versenyző, 10-20-30-40 menetes mérkőzéseket bokszolt akkoriban. Rendkivül kemény versenyző, volt hogy havonta védte meg a címét és volt, hogy könnyűsúlyúként (4,5 kiló előnyt adva) döntetlent bokszolt a váltósúlyú bajnok Joe Walcott ellen. A feljegyzések szerint 120 győzelem (85KO) 8 vereség 10 döntetlen mellett 18 eredményhirdetés nélküli mérkőzése volt. Fiatalon, 35 évesen halt meg.<br><br>Benny Leonard (eredeti neve: Benjamin Leiner) A 20-as évek legjobbja. A könnyűsúlyú csoportból, ő volt a leghoszabb ideig bajnok. 7 évig és 8 hónapig. Rendkívül technikás, villámgyors ökölvívó, a védekezés és az ellenütések mestere, aki lábtechnikájával messze megelőzte a korát. Középen elválasztott, lezselézett hajával, hosszú orrával nem igazán egy bokszoló benyomását keltette, pedig 15 éves korában már megvívta élete első profi mérkőzését. Kora legjobb könnyű és váltósúlyú bokszolóival mérkőzött. 212 mérkőzésből 85 győzelem (69KO) 5 vereség és 1 döntetlenje volt, 121 alkalommal nem hírdettek végeredményt.<br><br>Tony Canzoneri: Olasz származású amerikai, aki a 30-as évek egyik legjobb könnyűsúlyú bokszolója.  Nagyon kemény verekedő, aki nem csak adott, de szinte le is rázta magáról amit kapott. 14 éves karrierje során mindössze egyszer (a legutolsó mérkőzésén) ütötték ki. (a balhorog specialista Al "Bummy" Davis-nek sikerült) 1 KO vereség 175 mérkőzésből. A világ legjobb 130-140 fontos harcosait győzte le, köztük Dundee, a kisváltósúlyú címért Berg-et, Mandell, Ross, Ambers, McLarnin Chocolate...Könnyűsúly mellett kisváltóban is bajnok lett. Recordja: 137 győzelem (44KO) 24 vereség 10 döntetlen és 4 eredményhirdetés nélküli mérkőzése volt. (1934-ben holtversenyben Ross-al az év bokszolója. 3 különböző súlycsoport bajnoka volt, és az övé (azt hiszem még ma is) a súlycsoport leggyorsabb bajnoki KO-ja, Al Singer-t (ő sem akárki volt) 1 perc 6 másodperc alatt legázolta.)<br><br>Barney Ross: (eredeti neve: David Rosofsky) Orosz származású amerikai, aki technikailag képzettebb Canzoneri-nél és kétszer le is győzte őt. Az ő pályafutása inkább már a kisváltó és a váltósúlyú csoportot erősítette. Legyőzte McLarnin-t és a későbbi középsúlyú bajnok Ceferino Garcia-t is. 74 győzelem mellett  4 vereséget és 3 döntetlent számlált.<br>(1934-ben holtversenyben Canzoneri-vel az év bokszolója, majd 1935-ben immár egyedüliként ismét ő az év fighter-e. Ő is 3 különböző súlycsoport bajnoka volt.)<br><br>Henry Armstrong: pehely/könnyű/és váltósúlyú világbajnok egyidőben. Megpróbálkozott a középsúlyú bajnoksággal is, de döntetlen eredményt hirdettek, pedig, Garcia-t előzőleg már sikerült legyőznie. Ez a teljesítmény megközelítőleg annyit jelent, mintha ma valaki egyidőben 6 súlycsoportban lenne világbajnok. Színesbörű, fantasztikus izomzattal rendelekező versenyző, a keményebbik fajtából. Megállás nélkül rohamozó Non stop harcos, egy mini Joe Frazier. 150 győzelem mellett 21 vereség és 9 győzelem a mérlege. (Azon kevesek egyike, aki elérte a 100 kiütést,) Róla itt találhattok egy hosszabb leírást: http://www.profiboksz.hu/genesis/hiress ... rong.shtml
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A legjobb könnyûsúlyú

Hozzászólás Szerző: edge »

Egy kis összefoglaló arról, hogy mi a jelöltek rekordja (Gy(KOs)-V-D), melyikük hányszor gyõzött könnyûsúlyú címmeccsen és mikortól meddig volt világbajok a súlycsoportban. Néhányuknál csalóka ez az adat mert hamar feljebbléptek (pl: Ross, Armstrong, Arguello, Chavez, stb).<br><br>Joe Gans               123(KOs 88)-08-10    19 (1902-1908)<br>Benny Leonard       151(KOs 69)-12-04    14 (1917-1923)<br>Tony Canzoneri       139(KOs 44)-24-11     8 (1930-1933 és 1935-1936)<br>Barney Ross             74(KOs 22)-04-03     2 (1933-1933)<br>Henry Armstrong     151(KOs100)-21-10     2 (1938-1939)<br>Ike Williams            125(KOs 60)-24-05     9 (1945-1951)<br>Joe Brown              104(KOs 46)-45-13   12 (1956-1962)<br>Carlos Ortiz              60(KOs 29)-07-01   11 (1962-1968)<br>Roberto Duran        103(KOs 70)-16-00    13 (1972-1978)<br>Alexis Arguello          82(KOs 65)-08-00     5 (1981-1982)<br>Julio Cesar Chavez  106(KOs 86)-05-02     3 (1987-1988)<br>Pernell Whitaker       40(KOs 17)-04-01    10 (1989-1992) <br>Shane Mosley          39(KOs 35)-03-00     9 (1997-1999)<br>Floyd Mayweather    32(KOs 21)-00-00     4 (2002-2004)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: A legjobb könnyûsúlyú

Hozzászólás Szerző: greg »

Arthur Grigorian kimaradt... :'( :'( ;D ;D
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

A legjobb könnyûsúlyú

Hozzászólás Szerző: edge »

Ki volt minden idõk legjobb könnyûsúlyú bunyósa szerinted ? Úgy gondolom Duran és Armstrong a legnagyobb esélyesek, de Whitaker is beleszólhat még az elsõségbe.<br><br>Leibi: a régebbiekrõl - ha van idõd - írhatnál pár sort bemutató jelleggel :)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BUTTON_POST_REPLY