Bírói tévedések és anomáliák

Minden, ami profiboksz!
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: miszter »

Öcsi bácsi vajon mire gondolhatott, amikor azt nyilatkozta, hogy tisztességes ember nem megy el bírónak?  :o<br><br>Az tény, hogy vannak furán fogó tollak a meccseken, meg sajátos értékelések, de vajon mindegyik bíró tényleg tisztességtelen volna?<br><br>Remélem azért nem!<br><br>PTM?
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: greg »

[quote author=ecstasy999 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=30#33 date=07/22/05 » 15:26:49]<br>Golota tudása és ereje alapján évekig bajnok lehetett volna. [/quote]<br><br>Ha nincs Lennox Lewis...  ::)<br><br>Megnéztem volna Holyfield ellen Golotát, úgy '97 körül.
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Én se hagytam volna, bár a Németo.-ban megszokottnál általában tovább engedném a meccseket. Golotát csak megintettem volna, aminek végülis nem lett volna jelentõsége akár feláll Bowe akár nem (szerintem nem folytatta volna).<br>Csak azért kérdeztem mert az egyik kedvenc meccsem a kíméletlen harc és a sok váratlan fordulat miatt. Rég láttam ilyet nehézsúlyban, pedig akkoriban gyakori volt.<br>Golota tudása és ereje alapján évekig bajnok lehetett volna. Ma sokkal darabosabb és szerintem kisebbet is üt, elhajlást már azt se tudja micsoda, mégis megverte Byrdöt és talán egy egált csinált Ruizzal. De hát ezek csak rossz viccek, nem igazi bajnokok.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=ecstasy999 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=30#31 date=07/19/05 ť 23:54:08]Mivel van (vannak) itt igazi bíró(k), kíváncsi lennék mit csináltatok volna (meg a többiek is) a Golota-Bowe II-n, ami egy szép és nemes feladat egy bírónak....<br><br>Gondolok itt egyrészről arra, hogy engedtétek-e volna tovább a 2. menetet, amikor Bowe galaktikus verést kapott padlóval egybekötve, és az 5-6-7-8 menetet végig, amikor szintén Bowe az 5. közepétől gyakorlatilag 4 és fél meneten át képtelen volt egyenesen megállni a lábán. Amit kihordott az már a garantált agykárosodás (meg is kapta) meg ágybavizelés. Viszont ez a meccs is mutatja hogy amíg valaki áll, vagy feláll addig van esélye.<br><br>Másrészről a mélyütések tekintetében mit kezdtetek volna Golotával...ha jól emlékszem megintve fejelésért volt, és a 9. menetbeli kombó előtt csak egy csúnya mélyet ütött talán a 4.-ben. A 9.-ben meg Bowe ütött egy sunyi kis mélyet (szerintem kifejezetten provokálásként), erre a lengyel válaszul háromszor küldte vissza a golyóit egy másodperc alatt.<br>Adtatok volna 5 percet neki, vagy leléptettétek volna Golotát? Mert az azért egyértelmű volt hogy Bowe az utolsó sanszát játszotta meg a nagyhalállal és ha fájt ha nem fájt nem állt volna fel.[/quote]<br><br>Ecs,<br><br>ha szabad, akkor válaszolnék. Nehezet kérdeztél. :) Én még nem vagyok profi bíró, nem olvastam a szabálykönyveket és nem voltam konferencián sem, úgyhogy csak abból tudok kiindulni, hogy személy szerint én mit tennék egy ilyen helyzetben.<br><br>Második menet: a padlóra esés után számolni kell, ez eddig stimmel. A galaktikus veréssel is egyetértek, de itt még azt mondom, két feltétellel tovább engedtem volna. Ha számolás közben látom, hogy Bowe alapállása "szétcsúszik" és kótyagos a pofonoktól, akkor leléptetem TKO-val. Ha viszont "csak" meg van fogva, akkor engedem, végülis profi bunyóról beszélünk.<br><br>Ötödik menettől: ha Bowe nálam kivonta volna magát a küzdelemből és csak nyelte volna a pofonokat, akkor kénytelen lettem volna kitalálni valamit. Például rászámolnék egy ténylegesen megrendítő sorozat után. Ettől szerintem össze is kapta volna magát Bowe. Ez persze nem biztos, hogy szabályos, de nem hiszem, hogy egy "agyonvert" bunyós esetében ne lehetne megtenni. Ha meg nem táltosodik meg Bowe, biztos lehetsz benne, hogy már a hatodikban leléptettem volna TKO-val. Szarok én a fujjolókra és az okoskodókra: nekem az az elsődleges feladatom, hogy vigyázzak a bokszolók egészségére. Nem akkor kell leléptetni egy versenyzőt, ha ájultan elterül. Igenis, létezik olyan döntő fölény, ahol erkölcsi kötelessége a bíró sporinak megállítani a meccset. Szóval Ecs, én megmondom őszintén, hogy nem engedtem volna a hetedik, vagy nyolcadik menettől a meccset.<br><br>Mélyütés: Bowe-t intettem volna. Ugyanakkor gyűlölöm, ha egy bunyós szabálytalansággal torol meg egy szabálytalanságot, így Golota az én szememben _nagyságrendekkel_ nagyobb szabálytalanságot követett el.<br><br>Mindezt persze lehetetlen kívülről megítélni. Igazság szerint a franc se tudja, mit reagálnék ott a helyszínen, testközelben. Sőt, minden bíró másként "építi" fel a meccset (figyelmeztetések, intézkedések, intések), ezért nincs is realitása annak, hogy én mit tettem volna... Ez olyan, mintha leülnénk mi ketten sakkozni, és mikor már csak 4 bábumat hagytad meg, akkor odahívnám az egyik barátomat, hogy ő most vajon mit lépne. Mondhat ő bármit, hiszen nem ő építette fel a taktikámat, így nem adhat tökéletes tippet sem. Szerintem.<br><br>Én szeretem a mérkőzés elején megfogni a szabálytalanságokat, mert később csak a baj van (lásd a fenti Bowe-Golota mérkőzés). Az is igaz, hogy néha túl hamar jár el a kezem és a rutinosabb bírók többet engednének. Mondjuk, nekik a tekintélyük is nagyobb, így talán már a jelenlétük is szavatol egyfajta fegyelmet és a bunyósok sem vadulnak be. Talán.<br><br>Az említett meccs kapcsán például azt nem értem, miért kellett majd' öt menetig (cca 14 perc) veretni szerencsétlen Bowe-t. Golota döntő fölényben volt, így szükségtelennek érzem azt ezt követő mészárlát és a szabálytalanságok kialakulását. Hozzáteszem, amit Pajer Sanyi bácsi - a Magyar Köztársaság első Érdemes Bírája - szokott mondani: nincs nagyon okos ember, mindenki hibázhat, ezért oda kell figyelni és akkor nem lesz baj.<br><br>Remélem, kielégítő választ adtam. ;)
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Mivel van (vannak) itt igazi bíró(k), kíváncsi lennék mit csináltatok volna (meg a többiek is) a Golota-Bowe II-n, ami egy szép és nemes feladat egy bírónak....<br><br>Gondolok itt egyrészrõl arra, hogy engedtétek-e volna tovább a 2. menetet, amikor Bowe galaktikus verést kapott padlóval egybekötve, és az 5-6-7-8 menetet végig, amikor szintén Bowe az 5. közepétõl gyakorlatilag 4 és fél meneten át képtelen volt egyenesen megállni a lábán. Amit kihordott az már a garantált agykárosodás (meg is kapta) meg ágybavizelés. Viszont ez a meccs is mutatja hogy amíg valaki áll, vagy feláll addig van esélye. Meg mekkora kambekket csinált a 3-4. menetben.<br><br>Másrészrõl a mélyütések tekintetében mit kezdtetek volna Golotával...ha jól emlékszem megintve fejelésért volt, és a 9. menetbeli kombó elõtt csak egy csúnya mélyet ütött talán a 4.-ben. A 9.-ben meg Bowe ütött egy sunyi kis mélyet (szerintem kifejezetten provokálásként), erre a lengyel válaszul háromszor küldte vissza a golyóit egy másodperc alatt.<br>Adtatok volna 5 percet neki, vagy leléptettétek volna Golotát? Mert az azért egyértelmû volt hogy Bowe az utolsó sanszát játszotta meg a nagyhalállal és ha fájt ha nem fájt nem állt volna fel.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Avatar
scarggy
Reménység
HozzászólásokCOLON 68
CsatlakozottCOLON 2005-04-17 21:37:33
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: scarggy »

Látta valamelyikőtök az Isaszegi vs. Carbajal olimpiai elődöntőt? Javaslom a megtekintését. A bicska kinyílik még most is a zsebemben.<br>Bár mondjuk ez inkább politika...
Nem félek a cápától. Csak attól, hogy megharap...
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Bosco »

[quote author=menyus link=board=profiboksz;num=1118660403;start=15#28 date=06/23/05 ť 18:34:31]<br>Ha jól emlékszem, a Vargas vs Wright-ot is inkább Winkynek kellett volna adni..[/quote]<br><br>Igen, jól emlékszel  :D. Szerintem azon a meccsen Wright simán kipontozta Vargas-t. Nem mostanában láttam ugyan a meccset, de ha jól emlékszem még csak szorosnak sem volt mondható.<br>Elég mókás, hogy Vargas a meccs után sokszor nyilatkozta, hogy nem bokszolna újra Winky-vel, hiszen egyszer már legyőzte. No persze..  ;D
Bosco
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: menyus »

Régebben meccselt Boris Sinitsin és Pedro Miranda a nagypehely EB-címért kétszer is, hát a másodiknál borzasztó nagy vakegerek pontoztak, Miranda "nyert" a padlóról. Már az elsőt is nagyon nehezen akarták csak az orosznak adni...<br>Bár nem egy nagy érdeklődéssel fűszerezett esemény volt, bennem megmaradt mint a csalás top-események egyike...<br><br>A csúcs sztem a DLH vs Mosley 2 volt. No comment<br>Ha jól emlékszem, a Vargas vs Wright-ot is inkább Winkynek kellett volna adni..
deniro2
Reménység
HozzászólásokCOLON 57
CsatlakozottCOLON 2004-09-19 21:44:40

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: deniro2 »

[quote author=Boniek link=board=profiboksz;num=1118660403;start=15#20 date=06/18/05 ť 22:33:39]<br>Emlékszem Graham Houston a Boxing Monthlytól pl. azt írta, hogy mindenki annyira gyengének várta Sturmot, hogy a vártnál jobb helytállása - ami szerinte még mindig vereség volt - sokakat becsapott.<br>[/quote]<br>Látom, mégis írtál konkrét újságírót, csak elsiklottam felette, ezért bocs. Majd utánanézek. Addig is a véleményem változatlan.
Fémből van, tehát nem élőlény.
deniro2
Reménység
HozzászólásokCOLON 57
CsatlakozottCOLON 2004-09-19 21:44:40

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: deniro2 »

Boniek!<br>Köszi a részletes elemzést, szép, lelkiismeretes munkát végeztél, bár tudjuk, hogy a szöveg öncélú darabolásának a kontextus sérülése az eredménye. <br>Amit leírtál, annak a végkicsengése az, hogy bár szerinted is nyert Sturm, de mégsem volt ez akkora csalás, hiszen volt olyan szakíró, aki nem így látta, továbbá csak a "mi régiónkban" fújták fel ennyire.<br>Namost, nem írtál semmi konkrétumot azzal kapcsolatban, hogy hol, ki és milyen formában látta DLH-t győztesnek, ezért én is csak általában kérdőjeleztem meg az adott újságíró objektivitását, de amennyiben ezt megteszed, akkor beszélhetünk róla, hogy konkrétan ő miért elfogulatlan, avagy sem. Egyébként ez tényleg nem politika, de a különböző érdekek, kötődések, személyes kapcsolatok a sportújságírásra is rányomhatják a bélyegüket.<br>Végűl, de nem utolsósorban: magasról lesz*rom az újságírók véleményét. Nem tudom, hogy te, hogy vagy vele, de, ha én látok egy meccset, amit szerintem csúnyán elcsaltak, akkor nem fogom megváltoztatni a véleményemet, mert valaki azt írja, hogy nem úgy volt, főleg, ha olyan emberek számára is egyértelmű a szituáció, akiknek adok a véleményére.
Fémből van, tehát nem élőlény.
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Boniek »

[quote author=deniro2 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=15#23 date=06/22/05 ť 17:57:57]<br>Bocs, de felvettem a meccset[/quote]<br><br>Semmi baj, nyugodtan vedd fel a meccseket máskor is! :)<br><br>[quote author=deniro2 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=15#23 date=06/22/05 ť 17:57:57]<br>nem 2x néztem meg azóta, valahogy mégsem sikerűl DHL-t győztesnek látni.[/quote]<br><br>Irigyellek, sok időd van. A mondat második felével nem vitatkozom; ha elolvastad a hozzászólásomat abban az szerepelt, hogy szerintem is Sturm nyert.<br><br>[quote author=deniro2 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=15#23 date=06/22/05 ť 17:57:57]<br>Hogy egy újságírónak tökmindegy? Ez azért nem annyira biztos.[/quote]<br><br>Ez nem politikai sajtó, itt mindenki objektivitásra törekszik. Nem Bob Arum publicistáira gondoltam, nem is magára Bob Arumra (aki 8-4 ODLH győzelmet látott), hanem korrekt, elfogulatlan szakírókra.<br><br>[quote author=deniro2 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=15#23 date=06/22/05 ť 17:57:57]Amúgy nálam a régiókód all-ra volt állítva...[/quote]  :D <br><br>TKO: Nekem ez a meccs nem előzi meg mondjuk a Beyer - Green I-t, vagy akár a Beyer - Lucast, vagy Ali-Norton III-t, vagy Roy Jones olimpiai döntőjét - olyan példákat próbálok hozni, ahol Te is láthattad, hogy csúnyábban bántak el az egyik féllel, mint Sturmmal. Persze értem a felháborodást ezzel kapcsolatban is - ahogy TKO is írta az a rossz ebből, hogy a 2004. szeptemberi gála már készen állt és nem akartak belerondítani. De maga a meccs itt legalább szoros volt.<br><br>Coggi - Gonzalez nagyon jó szórakozás, meg kell nézni. Nekem csak VHS-en van meg, digitalizálni meg nem tudok...  :-[
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Hát miután abban a tévhitben éltem, hogy Sturm annyit tud, amennyit Velazco ellen mutatott, én is azt hittem, hogy még a felkészületlen, dagadt De La Hoya is simán megveri 8-10 ponttal, szóval nem csoda, hogy lebecsülte :D<br><br>Aztán a mérkőzésen úgy voltam vele, hogy nocsak. Nálam legalább 2-vel több menetet nyert, de inkább 4-gyel, pedig én nem szeretem a pötyögős bokszot, de Oscar meg semmit sem csinált. Azokat a meneteket, amiket Oscarnak adtak a pontozók, többször visszanéztem, talán ha 2-nél tudtam megváltoztatni a döntésem külső befolyásra is, de még akkor is Sturm nyer vékonyan. A legnagyobb vicc az utolsó menet volt, mármint a pontozóknál. Na, azt semmiképpen sem nyerte meg a popsztár.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
deniro2
Reménység
HozzászólásokCOLON 57
CsatlakozottCOLON 2004-09-19 21:44:40

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: deniro2 »

[quote author=Boniek link=board=profiboksz;num=1118660403;start=15#20 date=06/18/05 ť 22:33:39]<br><br>Szerintem ez csak a mi régiónkban lett ennyire túlpörgetve. Nálam is nyert Sturm, de nem egy újságíró volt (akinek aztán mindegy lett volna ki nyer), aki DLH-t látta jobbnak.[/quote]<br><br>Bocs, de felvettem a meccset, nem 2x néztem meg azóta, valahogy mégsem sikerűl DHL-t győztesnek látni. Amúgy nálam a régiókód all-ra volt állítva, a felháborodásom saját termék volt, nem mások fórumos hozzászólása hergelt fel. <br>Hogy egy újságírónak tökmindegy? Ez azért nem annyira biztos.
Fémből van, tehát nem élőlény.
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: TKO »

[quote author=Boniek link=board=profiboksz;num=1118660403;start=15#20 date=06/18/05 ť 22:33:39]<br><br>Szerintem ez csak a mi régiónkban lett ennyire túlpörgetve. <br><br>Kozi már egyszer ezt írta, és hát nálam is ez a befutó a témában: Coggi - Eder Gonzales.  Németország / Kaiser Ernő mehet a levesbe. :)[/quote]<br><br>Én azoka meccsek közül értettem, amiket én is láttam elejétől a végéig. Ezt a Gonzales meccset nem, de ha ti mondjátok akkor elhiszem, hogy Kaiser Sousa izééé Ernő elcsalta a meccset :)<br><br>Szeretném ideidézni PTM szövegét:<br><br>"Csak annyit kérek - mint témanyitó -, hogy mindenki próbálja kultúráltan elmondani a véleményét és megjegyzéseit, hogy a téma ne menjen át pocskondiázásba és a bírók gyalázásába."<br><br>Hát az, hogy kenik a bírót meg, hogy részeg szerintem még nem meríti ki a pocskondiázást meg a gyalázás fogalmát, úgyhogy csak hajrá  :D :P<br><br>
Avatar
scarggy
Reménység
HozzászólásokCOLON 68
CsatlakozottCOLON 2005-04-17 21:37:33
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: scarggy »

"Kaiser Ernő meg van kenve, ezen nincs mit szépíteni, ki kell mondani. A szomorú, hogy senki nem tesz ellene semmit."<br><br>Szerintem az öreg nincs megkenve, hanem egyszerűen nem látja el a feladatát rendesen. Ha unalmas a meccs, szoktam figyelni az öreget. Gyakran elfelejt ránézni az órára, már rég letelt a menet, vagy a szünet, és akkor kezd kolompolni. A 10mp-es kopogásokat szinte soha nem találja el. A Nagy-Bognár meccsen volt olyan menet, ami 3p 47mp-ig tartott. <br>Lehet , hogy egyszerűen csak kiöregedett, vagy piás. A VIP fogadásokon általában még senki nincs ott, amikor Ő már szorongatja a borospoharat... (bocs, de ez tényleg így van)
Nem félek a cápától. Csak attól, hogy megharap...
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Boniek »

[quote author=TKO link=board=profiboksz;num=1118660403;start=15#19 date=06/17/05 ť 15:23:53]Egyébként nálam a De La Hoya-Sturm meccs vezeti a csaláslistát, azt a meccset Sturm simán nyerte.<br>Lehet, hogy csaltak már el jobban is meccseket, de nálam az nyitotta nagyon ki a bicskát, hogy azért csinálták ezt, hogy ne essen kútba a sokmilliódolláros Hopkins - De La hoya.<br>Ez gusztustalan.[/quote]<br><br>Szerintem ez csak a mi régiónkban lett ennyire túlpörgetve. Nálam is nyert Sturm, de nem egy újságíró volt (akinek aztán mindegy lett volna ki nyer), aki DLH-t látta jobbnak. Emlékszem Graham Houston a Boxing Monthlytól pl. azt írta, hogy mindenki annyira gyengének várta Sturmot, hogy a vártnál jobb helytállása - ami szerinte még mindig vereség volt - sokakat becsapott.<br><br>Kozi már egyszer ezt írta, és hát nálam is ez a befutó a témában: Coggi - Eder Gonzales.  Németország / Kaiser Ernő mehet a levesbe. :)
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: TKO »

A Tyson - Buster Douglas meccsen is legalább 15 másodpercig számolhattak volna Douglasre...<br><br>Egyébként nálam a De La Hoya-Sturm meccs vezeti a csaláslistát, azt a meccset Sturm simán nyerte.<br>Lehet, hogy csaltak már el jobban is meccseket, de nálam az nyitotta nagyon ki a bicskát, hogy azért csinálták ezt, hogy ne essen kútba a sokmilliódolláros Hopkins - De La hoya.<br>Ez gusztustalan.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Romsy »

És a 20-ig számolást a Michalczewski vs. Dominguezen? :D
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: kozi »

Én a mai napig nem értem azt a 17-ig számolást a Norwood vs Gainer-en :)
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

Az egyik negatív csúcs akkor is a Freitas vs Grigorjan... Szerencsétlen Artur csetlett-botlott, és a négy rászámolásból talán egy volt jogos.   >:(
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
BUTTON_POST_REPLY