Bírói tévedések és anomáliák

Minden, ami profiboksz!
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: cezi »

[quote author=gallien link=board=profiboksz;num=1118660403;start=45#54 date=03/09/06 ť 10:38:48]Szerintem 4 és fél millió menet...<br>[/quote]<br><br>jo, ugy csak 50 meccs naponta :) sacc per kb-ra mondjuk 4500 meccs 26 ev alatt normalisnak tunik. bar meg az is evi 100 feletti meccsaranyt jelent.
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: gallien »

[quote author=Bosco link=board=profiboksz;num=1118660403;start=45#53 date=03/09/06 ť 10:07:37]<br><br>Az közel 500 meccses napi átlagot jelent(ene).<br>Szerintem számoljátok újra!  :)[/quote]<br><br>Szerintem 4 és fél millió menet...<br>
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Bosco »

[quote author=Tyll Vietta link=board=profiboksz;num=1118660403;start=45#52 date=03/09/06 ť 08:21:30]<br><br>Négy és fél millió meccsen pontozott 26 éven keresztül? Ölég jó teljesítmény!  :D <br>Szép számra jönne ki naponta mennyi meccset levezethetett.  :D<br>[/quote]<br><br>Az közel 500 meccses napi átlagot jelent(ene).<br>Szerintem számoljátok újra!  :)
Bosco
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=Pisti link=board=profiboksz;num=1118660403;start=45#48 date=03/08/06 ť 20:45:00]Tom Kaczmarek, aki egyébként lengyel származású és a nyolcvanas évek óta négy és félmilló vb meccsen pontozott az ugy nevezett: Mental Instantaneus Computerre esküszik és ezt is oktatja, miszerint minden menet 10-10röl indul és az elöbb felsorolt A, B, C elemek felhasználásával folyamatosan korrigálja a mérközést, ha az egyik versenyzö megszerzi a megfelelő vezetés, az agyában mári 10-9re vezett, legyen ez az első öt másodperc vagy akkár a menet utolsó öt másodperce. Egész addig stagnál az agyában, a metális komputerében amig az ellenfél ki nem egyenliti a hátrányát, ekkor ismét 10-10, vagy nagyobb hátrányba nem kerül, ekkor 10-8. A WBC szabályrendszerében nem adható nagyobb különbség 10-6nál ami például a Corrales-Méjwödörön meg is történt.[/quote]<br><br>Négy és fél millió meccsen pontozott 26 éven keresztül? Ölég jó teljesítmény!  :D <br>Szép számra jönne ki naponta mennyi meccset levezethetett.  :D<br><br>No mind1. Szal, az biztos, hogy a mérkővezetést ezekszerint nem lehet gépesíteni maradéktalanul, hogy minden esetben megfeleljen a korrekt pontozásnak. Ehhez köll még az ember. Olyasmi ez, mint a japán compjúterizált festőművész, akibe beleprogrammoltak néhány megoldást, és "elkészít" bizonyos képeket. <br><br>Klassz is,,,, csak a lélek hiányzik belőle. <br>Emiatt jár még előbbre a homo sapiens a gépeknél. <br>Ma még.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=Pisti link=board=profiboksz;num=1118660403;start=45#48 date=03/08/06 ť 20:45:00] ...A mult heti EBU konferencián kezembe adták a masinát és majd szét durantam az idegtől, hogy már a profi ökölvivást is ilyen borzalmas veszélyek fenyegetik. Szerencsére az EBU elnöksége és birói kara többségében a gép ellen van, de a WBC nagy úr...<br><br>tisztelettel,<br><br>Kovács István<br>R/J+SUP :D :D :D[/quote]<br><br>Merem remélni, hogy a WBC/Suleyman erőssége, befolyásossága ellenére sem lesz bevezetve a pontozógép...  >:(<br><br>Szerintem nem lenne meccs, amit ne követne botrány. A mostani rendszer nagyon tiszta és csak a bírók (vezető/pontozók) hozzáállásán és pártatlanságának mértékén múlik az igazságos elbírálás. A nagyobb elcsalásokhoz azonban egy ember nem elég, míg egy pontozógépnél ugyebár elég egyvalaki aki össze-vissza nyomkod... <br><br>Mondjuk az is érdekes lenne, ha a WBC meccseken bevezetnék, de máshol nem. Akkor minden bizonnyal már csak 3 nagyszervezet lenne - WBA, IBF, WBO...
alain
Super Champ
HozzászólásokCOLON 573
CsatlakozottCOLON 2005-04-20 23:26:43

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: alain »

[quote author=PTM link=board=profiboksz;num=1118660403;start=45#46 date=03/08/06 ť 10:00:00]<br><br>És ha Mansell defektet kap az utolsó körben és nem tud átmenni a célvonalon?  ;D<br><br>Egyébként ha már csak egyszer is bejön a safety car, akkor már nem biztos, hogy a leggyorsabb győz. főleg, ha van büntetés is.<br><br>Ettől függetlenül igazad van, ÁLTALÁBAN valóban az nyer a célbajutottak közül aki a legnagyobb átlagsebességet éri el.<br><br><br><br>Erről beszéltem! A pontozógép megöli a bunyót!  :-[ Erről beszéltem...[/quote]<br><br>Hello PTM,<br><br>off: én sem kötözködésképpen, de MINDIG az nyer a forma 1-ben, akinek a legnagyobb az átlagsebessége. aki nem megy végig, az nem nyerhet. akit kiütnek a boxban az sem nyerhet, tök mindegy mennyi pontot csinált.<br><br>átlagsebesség: megtett út / idő ... tök mindegy, hogy van-e safety car vagy büntetés...<br><br>on: az amatör box pontozása csak elvileg tárgyilagosabb az ütésszámok nyomogatásával, meg tudom erősteni én is azt, hogy látható általában csak minden 3. vagy 4. ütést nyomjhák be, és nagyon sokszor láttam olyat, hogy teljesen egyoldalúan változtak a pontok, egyáltalán nem tükrözve a találatok számát.<br><br><br><br><br>
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Pisti link=board=profiboksz;num=1118660403;start=45#48 date=03/08/06 ť 20:45:00]...Tom Kaczmarek, aki egyébként lengyel származású és a nyolcvanas évek óta négy és félmilló vb meccsen pontozott az ugy nevezett: Mental Instantaneus Computerre esküszik és ezt is oktatja, miszerint minden menet 10-10röl indul és az elöbb felsorolt A, B, C elemek felhasználásával folyamatosan korrigálja a mérközést, ha az egyik versenyzö megszerzi a megfelelő vezetés, az agyában mári 10-9re vezett, legyen ez az első öt másodperc vagy akkár a menet utolsó öt másodperce. Egész addig stagnál az agyában, a metális komputerében amig az ellenfél ki nem egyenliti a hátrányát, ekkor ismét 10-10, vagy nagyobb hátrányba nem kerül, ekkor 10-8. A WBC szabályrendszerében nem adható nagyobb különbség 10-6nál ami például a Corrales-Méjwödörön meg is történt.<br><br>A WBC goré, Suleyman Úr nem hajlandó elvetni az ötletét (lehet, hogy pénze van benne), hogy a WBC mérközéseken bevezesség a pontozó gépet. A mult heti EBU konferencián kezembe adták a masinát és majd szét durantam az idegtől, hogy már a profi ökölvivást is ilyen borzalmas veszélyek fenyegetik. Szerencsére az EBU elnöksége és birói kara többségében a gép ellen van, de a WBC nagy úr...<br><br>tisztelettel,<br><br>Kovács István<br>R/J+SUP :D :D :D[/quote]<br><br><br>Kaczmarek egy zseni, szerintem iszonyúan jó a módszere. Kár, hogy nem használhatjuk amatőrben.<br><br>Egyébként meg elkeserítettél azzal, hogy a profiban is megjelenhet a pontozógép réme...  :(
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Pisti
WBO Vice-President
HozzászólásokCOLON 411
CsatlakozottCOLON 2002-11-04 07:53:29

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Pisti »

Na akkor back to the bussines:<br><br>Az amerikai ABC rules és a ABC licencehez tartozó szeminárium, söt a WBC, WBO pontozói oktató szemináriuma is a következő pontokban irja le a pontozás lényegét:<br><br>Basis Fundamentals For Scoring<br><br>A, 70% Effective aggressiveness in the most important factor for winning a round. The scoring of clean pounch with power, nomber and accoracy, whether mowing forward, backwards, boxing sideways against the ropes or counter punching<br><br>B, 20% Ring generalship: If an advatage is not found in "A" whoewer dominates in the round with boxing skills to control the action and does not allow his rival to perform.<br><br>C 10% Pure agressiveness. If in doubt at the end of the round it must be scored, in favor to the agressor, the one who goes decidedly after his rival, who forces the action to win the round, against a boxer who only runs away( :)) and does not stop the fight.<br><br>Tom Kaczmarek, aki egyébként lengyel származású és a nyolcvanas évek óta négy és félmilló vb meccsen pontozott az ugy nevezett: Mental Instantaneus Computerre esküszik és ezt is oktatja, miszerint minden menet 10-10röl indul és az elöbb felsorolt A, B, C elemek felhasználásával folyamatosan korrigálja a mérközést, ha az egyik versenyzö megszerzi a megfelelő vezetés, az agyában mári 10-9re vezett, legyen ez az első öt másodperc vagy akkár a menet utolsó öt másodperce. Egész addig stagnál az agyában, a metális komputerében amig az ellenfél ki nem egyenliti a hátrányát, ekkor ismét 10-10, vagy nagyobb hátrányba nem kerül, ekkor 10-8. A WBC szabályrendszerében nem adható nagyobb különbség 10-6nál ami például a Corrales-Méjwödörön meg is történt.<br><br>A WBC goré, Suleyman Úr nem hajlandó elvetni az ötletét (lehet, hogy pénze van benne), hogy a WBC mérközéseken bevezesség a pontozó gépet. A mult heti EBU konferencián kezembe adták a masinát és majd szét durantam az idegtől, hogy már a profi ökölvivást is ilyen borzalmas veszélyek fenyegetik. Szerencsére az EBU elnöksége és birói kara többségében a gép ellen van, de a WBC nagy úr...<br><br>tisztelettel,<br><br>Kovács István<br>R/J+SUP :D :D :D
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: miszter »

A jövő talán az lesz, hogy valamilyen érzékelőket helyeznek el a versenyzőkön, vagy a kesztyűkbe ültetve, amelyek számolják (bizonyos erejű nyomásra), hogy hányszor történik meg az erőhatás. Talán még a hangsúlyos ütéseket is tudnák így külön értékelni. Persze ez sem tökéletes módszer, hisz csakis emberi érzékelés útján mérhető le egy versenyző mozgási képessége. Ráadásul számolná a kesztyűket meg alkart ért ütéseket is, amelyek elvileg nem érnek pontot, hacsak át nem ütik vele a kettősfedezéket.<br><br>Szal, mégiscsak az emberi értékítéletre kell hagyatkozni a búnyóban egy jó ideig még.  :)
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=ecstasy999 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=45#45 date=03/08/06 ť 09:57:58]Nem kötekedni akarok PTM, de a f-1ben valóban az nyer a célbajutottak közül aki a legnagyobb átlagsebességet elérte ;)[/quote]<br><br>És ha Mansell defektet kap az utolsó körben és nem tud átmenni a célvonalon?  ;D<br><br>Egyébként ha már csak egyszer is bejön a safety car, akkor már nem biztos, hogy a leggyorsabb győz. főleg, ha van büntetés is.<br><br>Ettől függetlenül igazad van, ÁLTALÁBAN valóban az nyer a célbajutottak közül aki a legnagyobb átlagsebességet éri el.<br><br><br>[quote author=ecstasy999 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=45#45 date=03/08/06 ť 09:57:58]... Sorozatot meg nem is érdemes ütni mert max egy pontot adnak érte hiába talál 3 egy másodpercen belül.[/quote]<br><br>Erről beszéltem! A pontozógép megöli a bunyót!  :-[ Erről beszéltem...
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Nem kötekedni akarok PTM, de a f-1ben valóban az nyer a célbajutottak közül aki a legnagyobb átlagsebességet elérte ;)<br><br>Én mondjuk amatõrben csak olimpiai, nagyon ritkán vb meccseket nézek, de tisztán emlékszem olyanra is hogy 2-3 találatot jegyeztek fel olyan menetben ahol többtíz volt, meg olyanra is ahol oda-vissza vágták egymást de folyamatosan csak az egyiknek nõtt a pontszáma. Sorozatot meg nem is érdemes ütni mert max egy pontot adnak érte hiába talál 3 egy másodpercen belül.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=ecstasy999 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=30#43 date=03/08/06 ť 09:43:32]ez a pontozógépes dolog már ott vicces amikor egy végigütött menet után az állás mondjuk 3-1, amikor én laikus is tisztán láttam kb 30 tiszta találatot.<br>Különben a compubox statisztikákat mivel készítik, hogy ott sikerül a valóshoz közeli eredményre megszámolni az ütéseket? Nem így kéne az amatőrben is? Amúgy szerintem jogos dolog hogy amatőrben nem menetet próbálnak pontozni hanem tiszta találatokat.[/quote]<br><br>A Compubox rendszer működését nem ismerem, de gondolom, ott 1 vagy két ember számol géppel, egyetlen kameraállásból/látószögből, max 1 órán keresztül. A bírók amatőrben 5 külön szögből pontoznak, több napos versenyen, délelőtt és este is, több száz menetet. Ne keverjük már össze a kettőt.  ;)<br><br>Az ütésszám jó dolog és érdekes, de nem szabad csupán az alapján értékelni. De az ökölvívás messze nem csak ütésből áll. A sokszáz éves szabályok szerint értékelni kell a technikát, a védekezést, azt, hogy kinek az akarata érvényesül, stb... Szerintem csak fals eredmény születhet abból, ha csak az ütéseket értékeljük. Ez olyan, mintha nem az győzne F-1-ben, aki először átmegy a célon, hanem az, aki a legnagyobb átlagsebességet elérte...  :P<br><br>3-1 arányú menetet még életemben nem láttam gépi pontozással. Egyébként meg hiába nyomja be a bíró mind a 30 ütést, azokból csak azt fogadja el a gép, ami találkozik a többi bíróéval. Mondjuk átlagban tizenhetet, huszat.<br><br>Egyébként az átlag szabályos ütés világviszonylatban egy felnőtt meccsen kábé 12-13 ütés fejenként/menet. Hangsúlyozom, ez az átlag. 30 tiszta találatnál (egy parázs meccsen) ez teljesen reális, azt tekintve, hogy két versenyző van a ringben.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

ez a pontozógépes dolog már ott vicces amikor egy végigütött menet után az állás mondjuk 3-1, amikor én laikus is tisztán láttam kb 30 tiszta találatot.<br>Különben a compubox statisztikákat mivel készítik, hogy ott sikerül a valóshoz közeli eredményre megszámolni az ütéseket? Nem így kéne az amatõrben is? Amúgy szerintem jogos dolog hogy amatõrben nem menetet próbálnak pontozni hanem tiszta találatokat.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Tyll Vietta link=board=profiboksz;num=1118660403;start=30#37 date=03/08/06 ť 05:33:42]Korrekt hozzáállás! <br><br>Hiba nélkül nincs semmilyen munka, elismerni ezt pedig jó meglátásra, és etikus jellemre vall. A legfontosabb, hogy az ember saját magával legyen tisztában, és a munkája után tükörbe is merjen nézni. Ez néha nem egyszerű, de azért felvállalható. Bár minden bíró így gondolkodna!<br><br>A hasonlatok nagyon ültek egyébként!  ;D[/quote]<br><br>Köszi!  ;)<br><br>Nézd, minden bíró leteszi a bírói esküt. Van, akinek sikerül betartania, van akit megtör a sportpolitika. Én arra törekszem, hogy mindig sikerüljön betartani az eskümet. Nyugodtan tükörbe tudok nézni és remélem, hosszú távon kifizetődik ez a magatartás/mentalitás. Mikor pl. Csepi megdícsért, az k*rva jól esett és úgy éreztem, ez valamiféle visszaigazolás, hogy lehet és kell is ezt szívvel csinálni. Amikor meg leb*szást kaptam bíróértekezleten, mert egy meccsen "rosszul pontoztam" (pedig nem), az is egy fajta visszaigazolás volt.  :D<br><br>A hibákkal kapcsolatban a mesterem Pajer Sanyi bácsi mindig azt mondja, hogy nagyon okos ember nincs. Hát a szorítóban ez fokozottan így van, ott aztán könnyű elcseszni valamit.<br><br><br>[quote author=spili link=board=profiboksz;num=1118660403;start=30#40 date=03/08/06 ť 09:03:16]klitschkot lewist is tovább engettem volna mert sok pénzért boxolnak[/quote]<br><br>Spili, a profi bunyóról nem tudok nyilatkozni, mert az egészen más világ. Sajnos itt amatőrben is hallani furcsa dolgokat a világversenyekről, de ez minden sportágban ilyen sajnos... Sajnos.  :(<br><br>Meg aztán ott van a pontozógép, ami megöli a bunyót. Káros és hihetetlenül rossz hatást gyakorol az ökölvívásra. Egyrészt nem lehet vele értékelni a technikát és a védekezést, másrészt a kombinációk és egyéb dolgok fölé helyezi az egyes ütéseket.<br><br>Nem akarok belemenni szakmai dolgokba, de egy rövid okfejtés a fals eredményekről. Csak egy egyszerűsített példa:<br><br>Első menetet vastagon (mondjuk 8 ütéssel) nyeri a kék. A második, harmadik és negyediket szűken elveszíti (mondjuk mindet 2 ütéssel). Ilyenkor ki nyer? Hát a piros, aki a négy menetből hármat megnyert. Kézi pontozással ez mondjuk 18-20; 20-19; 20-19; 20-19. Tehát 68-67 arányban győz a piros, aki elvesztett egy menetet és szűken nyert hármat.<br><br>Lássuk, ilyen esetben mi van a gépivel: 8-16 az első menet. Második már 12-10; harmadik 13-11; a negyedik nagy hajrával 14-12. A gépi pontozás végeredménye: 47-49 arányban győz a kék, aki a négy menetből csupán egyet, nevezetesen az elsőt nyeri meg... Hoppá! Ez nem a bírók hibája, hanem a rendszeré.<br><br>Mit gondol a néző az eredményhirdetés előtt? "Hát, a piros simán nyerte a meneteket, talán az első a még a kéké volt, de azért simán meglesz a meccs.<br><br>És mit gondol az eredményhirdetés után? Na ezt mindenki el tudja képzelni magától is. A kézi pontozás a 20-19 szisztémával (amit tűzzel-vassal írtott ki az AIBA), sokkal igazságosabb és reálisabb volt.<br><br>Egy biztos: az ökölvívó sportnak meg kell tisztulnia, mert ha nem lesz így, akkor itt nagy-nagy bajok lesznek.<br><br><br>[quote author=dp link=board=profiboksz;num=1118660403;start=30#41 date=03/08/06 ť 09:19:08]spili!<br><br>...Valamint ha van 3 sornyi véleményed, ami ráadásul összefügg, akkor azt ne 6 hozzászólásnyi legyen!...[/quote]<br><br>Egyetértek dp-vel, kéretik nem széttördelni a topikot!
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: dp »

spili!<br><br>Olvasd már át légy szíves a "Profiboksz.hu fórumszabályzat!" c. topicot töviről - hegyire, legalább 10-szer! Valamint ha van 3 sornyi véleményed, ami ráadásul összefügg, akkor azt ne 6 hozzászólásnyi legyen!<br><br>Köszi!
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: miszter »

Korrekt hozzáállás! <br><br>Hiba nélkül nincs semmilyen munka, elismerni ezt pedig jó meglátásra, és etikus jellemre vall. A legfontosabb, hogy az ember saját magával legyen tisztában, és a munkája után tükörbe is merjen nézni. Ez néha nem egyszerű, de azért felvállalható. Bár minden bíró így gondolkodna!<br><br>A hasonlatok nagyon ültek egyébként!  ;D
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Tyll Vietta link=board=profiboksz;num=1118660403;start=30#35 date=03/07/06 ť 17:12:44]Öcsi bácsi vajon mire gondolhatott, amikor azt nyilatkozta, hogy tisztességes ember nem megy el bírónak?  :o<br><br>Az tény, hogy vannak furán fogó tollak a meccseken, meg sajátos értékelések, de vajon mindegyik bíró tényleg tisztességtelen volna?<br><br>Remélem azért nem!<br><br>PTM?[/quote]<br><br>Öcsi bácsi mindig is ilyen volt, világ életében utálta a bíró sporikat. Nem baj, én személy szerint csak mosolyogtam ezen a kijelentésén és nem vettem komolyan. Ilyen alapon azt is kijelenthette volna, hogy rendőrnek is csak gerinctelen férgek mennek (a korrupció miatt), orvosnak meg a pénzéhes szemétládák (a hálapénz miatt). Inkább nem írnám le a bővebb véleményemet Szántó mester nyilatkozatáról, mert tisztelem őt annyira, hogy lenyeljem ezt a buta és értelmetlen megjegyzést. Ez amúgy is minősíthetetlen kijelentés:<br><br>"Aki bírónak megy az nem is tisztességes ember. Ezt már több helyen lenyilatkoztam és most is, fönntartom a véleményemet... Tisztességtelen emberek pontoznak a bokszmeccseken." <br><br>Egyébként Öcsi bácsinak is megvan a bírói licensze. Ezek szerint saját magát is tisztességtelen embernek tartja? Biztos.<br><br>A bírói etikáról pedig annyit: nekem is voltak téves ítéleteim. Léptettem már le döntetlenre álló meccsen versenyzőt, mert súlyosabbnak ítéltem az orrvérzését, mint amilyen volt... jobb lett volna, ha végigengedem és ők döntik el a meccset. Pontoztam már rosszul menetet, mikor egyhuzamban 80 meccset (kábé 300 menet) kellett végigpontoznom vagy vezetnem étlen-szomjan, megállás nélkül és már kegyetlenül fáradt voltam. Nem lett volna szabad tévednem, még 10 óra hajtás után sem. Intettem már meg versenyzőt túl korán és intettem túl későn is. Jobban oda kellett volna figyelnem, ha már ott vagyok a ringben. Számtalan hibát követtem el eddigi kábé 450 meccsem alatt és szerintem még fogok is...<br><br>MÉGIS, soha nem adtam menetet XY tanítványnak azért, mert kedvelem XY-t... Sőt, kaptam már leba...t pesti edzőtől azért, mert egy pestközeli vs pécsi bokszmeccsen a pécsit hoztam ki győztesnek egy egálszagú meccsen. Volt edző barátom, aki dorgált, amiért rászámoltam a megütött versenyzőjére... Ezek után sejthetitek, hogy igyekszem korrektül csinálni, és nem érdekel, hogy kinek felelek meg és kinek nem.<br><br>Szóval mindezzel csak arra szerettem volna utalni, hogy tévedni és hibázni szoktam, de csalni sosem, mert én az ökölvívó sport szeretete miatt bíráskodom és nem azért, hogy szerepelhessek és utána verjem a mellem, hogy bezzeg én... Épp ezért, engem senki se tartson csalónak, ha nem ért velem egyet és ne feltételezze rólam, hogy oda szarok, ahonnan eszem.<br><br>Na mindegy, ezt csak azért írtam le, mert Vietta kérdezte, mit gondolok a bírói tisztességről.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
BUTTON_POST_REPLY