Bírói tévedések és anomáliák

Minden, ami profiboksz!
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: greg »

A Barrera vs. Pacquiao-n láthattunk ilyen csinos kis tévedéseket. <br><br>Pacman-re egyszer számoltak, ha jól emlékszem, az elsõ menetben, tisztán lökés miatt. Utána Barrera-ra egyszer nem számoltak, egy tiszta, bombaerõs, pontos balhorogból kifolyólag... Érdekes volt. <br><br>De Axel Zielke is számolt az argentínra, a Nagy vs. Chacon I.-en, amikor mélyütés miatt ment le, talán a 4. menetben.
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Camo »

Nem azért említettem meg, mert akkora jelentőséget tulajdonítok neki. Egyszerűen csak a hiba miatt emeltem ki. Más bokszoló esetén, egy tétmeccsen hasonló baklövés nyilván nagyobb visszhangot váltana ki. Tehát szvsz. nem azon van a hangsúly, hogy hol történt, hanem azon, hogy miért.
Camo
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Nem akarok beszólni, de nem volt sok jelentősége. És a lökés előtt volt egy elég kemény ütés is. Például Lewis - Tyson meccsen volt hasonló a kiütés, csak ott jobb volt az ütés a lökés előtt.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Camo »

Bár már történt említés róla, de most, hogy újra megnéztem a Petrányi Zoltán vs. Danny Williams meccset, méginkább szembetűnő volt az, amikor a bíró az első menetben egy lökés után számolni kezdett Csepire. Azt hiszem, kevesen állhattak nála közelebb az eseményekhez, ehhez képest ennyire rosszul látni...
Camo
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Romsy »

[quote author=ecstasy999 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=0#5 date=06/13/05 ť 15:16:43]Hát én biztos vagyok benne hogy egészen nyílt bundáról van szó. Csak egyszerűen az egyértelműnél is egyértelműbb meneteket a másik kettő mégiscsak Vidoznak adta, de Béla bátyánk még azokat se nagyon. Olyan bunda már nem nagyon van hogy "feküdj le a harmadikban". Ezek nem a fogadásokra mennek, csak a bokszoló mérlegét/helyezését féltik. Viszont égbekiáltó csalást nem akar a promóter mert annak lehet következménye, ezért a bírók abszolut vesztes helyzetben is úgy vezetik a pontokat, hogy ha mégis feltámad pl. Hoffmann és csinál valamit akkor pont fordítani tudjon, Ha nem teszi meg, akkor szűken kikap a lapjukon. Ha csak vita van, abból nem lesz bünti. De vannak akik még csalni is bénák, pl Jacobsen, vagy most Béla.<br>Az is bunda amit a magyaroknál csinálnak. Kaiser Ernő meg van kenve, ezen nincs mit szépíteni, ki kell mondani. A szomorú, hogy senki nem tesz ellene semmit. Pedig innen már csak egy lépés a lámpa lekapcsolása a hazai fiú padlózásánál. Körülményekben kezdünk a legaljára csúszni, és ez elég szomorú.[/quote]<br><br>Ezeket én is pont így gondolom.<br><br>A német gálák pontozólapjait sehol sem lehet megnézni? Kiváncsi vagyok, melyik 7 menetben látta Béla jobbnak Hoffmant, vagy Imre melyik 8-ban Bognárt Kiilu Kompjuternél (ez már magyar).<br><br>ui.: Mikit meg nem lehetne elintézni, hogy ne vezessen cirkálósúlynál lentebb meccset? Nem valami jó a lábmunkája, Nagy Jani meccsén is vagy 4-szer arrébb kellett lökni hogy elférjenek a bokszolók és a menekülési útvonalakat is többször sikeresen lezárta. Persze ez nem csalás, ez más...
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=ecstasy999 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=0#9 date=06/13/05 ť 16:08:39]Igazad van, nem biztos hogy bárki kp-t kap a kezébe. Lehet hogy csak Béla hálás az utazásért, fizetésért, ellátásért, de hogy nem véletlen farkasvakságról van szó, az nehezen vitatható. Kaiser Ernő is lehet hogy egyszer odáig ragadtatta magát hogy csalt egy pöttömnyit a kis Vikikéjének, aztán mivel senki nem dorgálta meg, azt hiszi nem vették észre, felbátorodott, és ma már nincsen gála csalás nélkül.<br>Nem írok tévedést, mert ezek nem tévedések, a becsületükön pedig saját maguk ejtenek foltot.[/quote]<br><br>Ecs,<br><br>logikus amit mondasz és tisztellek, amiért nyíltan kimondod a véleményed. Nem is tiltakozom ellene, csak azt mondom, hogy az "ártatlanság vélelmét" (de hülyén hangzik, mikor a kedvenc sportágam tisztaságáról van szó) meg kell hagynunk mindenkinek.<br><br>Egyébként engem is nagyon bánt ez a sok furcsaság és csalás a boksz körül. A bunyó becsületes, tiszta harc kellene, hogy legyen és nem szabadna beszennyezni...<br><br>Az időmérés pontatlanságát már meg sem próbálom védeni. Sokadik eset és tényleg meccsek mehetnek el rajta, nem beszélve arról, hogy a sportolók testi épségét veszélyezteti egy ilyen "továbbmérés". Életveszélyes.<br><br><br>[quote author=ecstasy999 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=0#9 date=06/13/05 ť 16:08:39]Aki a szövetség részéről hagyja ezeket a figurákat működni, az még náluk is rosszabb. Én pl. szívesen fogadtam volna pár ezer forinttal Hoffmann ellen, de nem tettem, azért nem mert nem bízok azokban a bírókban.....érted, nem a bunyósban nem bízok, hanem a Flórián Bélákban....és ez már sokszor megtörtént.[/quote]<br><br>Akkor ezek szerint itt sok-sok érintett személy van: a delegáló ország felelős tisztviselői, a delegáló szervezet helyszínen lévő tisztviselői... Nem hiszem, hogy valaha is megtiszul az ökölvívás.  :(
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

[quote author=PTM link=board=profiboksz;num=1118660403;start=0#7 date=06/13/05 » 15:53:59]Ecs,<br><br>azért ez a "megkenés" meg a "csalni is hülye" elég erõs megfogalmazás. Igazából ezek feltételezések, amikre nincs bizonyíték, ezért szerintem fogalmazz árnyaltabban, mert tényleg nem azért nyitottam ezt a topikot, hogy mások becsületén próbáljunk foltot keresni...[/quote]<br><br>Igazad van, nem biztos hogy bárki kp-t kap a kezébe. Lehet hogy csak Béla hálás az utazásért, fizetésért, ellátásért, de hogy nem véletlen farkasvakságról van szó, az nehezen vitatható. Kaiser Ernõ is lehet hogy egyszer odáig ragadtatta magát hogy csalt egy pöttömnyit a kis Vikikéjének, aztán mivel senki nem dorgálta meg, azt hiszi nem vették észre, felbátorodott, és ma már nincsen gála csalás nélkül.<br>Nem írok tévedést, mert ezek nem tévedések, a becsületükön pedig saját maguk ejtenek foltot.<br>Egyébként hogy beszélgessünk csalásokról anélkül hogy csalónak nevezzük azt aki csalt?<br><br>Aki a szövetség részérõl hagyja ezeket a figurákat mûködni, az még náluk is rosszabb. Én pl. szívesen fogadtam volna pár ezer forinttal Hoffmann ellen, de nem tettem, azért nem mert nem bízok azokban a bírókban.....érted, nem a bunyósban nem bízok, hanem a Flórián Bélákban....és ez már sokszor megtörtént.<br><br>Egyébként  engem a reakciód emlékeztet az olimpiai doppingra ahol sokan szintén nehezen fogadtátok el, pedig az elsõ pillanatban nyilvánvaló volt hogy Annus és Fazekas nyakig benne van.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: kozi »

Ilyet ami pl ezen a Hoffman meccsen történt nem csinál véletlenül egy ember. Képtelenség, hogy valaki ennyire elnézze a meccset. Lehet, hogy ecstasy999 nem fogalmazott tul finoman, de nekem is az a véleményem, hogy az lehet az igazság amit ö is mond. Az itthoni "gongatóember" is amit müvel az már nem normális.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

Ecs,<br><br>azért ez a "megkenés" meg a "csalni is hülye" elég erős megfogalmazás. Igazából ezek feltételezések, amikre nincs bizonyíték, ezért szerintem fogalmazz árnyaltabban, mert tényleg nem azért nyitottam ezt a topikot, hogy mások becsületén próbáljunk foltot keresni...
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Bosco »

r[quote author=ecstasy999 link=board=profiboksz;num=1118660403;start=0#3 date=06/13/05 ť 13:49:32]<br><br>Szisztematikusan Petrovicsnak írjátok Popovicsot. [/quote]<br><br>ecstasy999,<br><br>jogos, köszi, javítottam.<br>A másik írásodban is van igazság, valóban kezd erősen lejeteni nálunk a hazai pálya. Emlékeztek a Bognár - Kiilu meccsre? Azért azt sem volt egyszerű Bogesznak pontozni..Lassan eljutunk az olaszok szintjére..  :(
Bosco
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Hát én biztos vagyok benne hogy egészen nyílt bundáról van szó. Csak egyszerûen az egyértelmûnél is egyértelmûbb meneteket a másik kettõ mégiscsak Vidoznak adta, de Béla bátyánk még azokat se nagyon. Olyan bunda már nem nagyon van hogy "feküdj le a harmadikban". Ezek nem a fogadásokra mennek, csak a bokszoló mérlegét/helyezését féltik. Viszont égbekiáltó csalást nem akar a promóter mert annak lehet következménye, ezért a bírók abszolut vesztes helyzetben is úgy vezetik a pontokat, hogy ha mégis feltámad pl. Hoffmann és csinál valamit akkor pont fordítani tudjon, Ha nem teszi meg, akkor szûken kikap a lapjukon. Ha csak vita van, abból nem lesz bünti. De vannak akik még csalni is bénák, pl Jacobsen, vagy most Béla.<br>Az is bunda amit a magyaroknál csinálnak. Kaiser Ernõ meg van kenve, ezen nincs mit szépíteni, ki kell mondani. A szomorú, hogy senki nem tesz ellene semmit. Pedig innen már csak egy lépés a lámpa lekapcsolása a hazai fiú padlózásánál. Körülményekben kezdünk a legaljára csúszni, és ez elég szomorú.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1118660403;start=0#1 date=06/13/05 ť 13:33:47]A Vidoz vs Hoffman meccsen gyakorlatilag mindhárom pontozó értékelhetetlen nyújtott. Azt a meccset Timo iszonyatosan elvesztette. Mindhárman szorosnak látták, így szerencsére kihozták az olaszt, de vérlázító egy dolog volt. Az egyetlen, aki Timonak adta a meccset Flórián Béla volt. Nem is tudom miért csinálta. A másik kettő szintén vak volt valószínűleg, mivel ők is szorosnak látták a nagy derbit.[/quote]<br><br>Ezt nem értem én sem... Előfordulhat, hogy egy bíró téved, esetleg rosszul méri fel az erőviszonyokat és félrepontoz, de a hírek szerint az a meccs elég egyértelmű volt.<br><br>Azt nem tudom elképzelni, hogy a promoter "beleszólt" a pontozásba. Most komolyan, ha tényleg ez lett volna a háttérben, akkor miért csak egy bírónak szólt? Egyébként sem tudom elhinni Flórián Béláról, hogy belemenne ilyesmibe.<br><br>Szerintetek mi lehet az oka a fordított eredménynek?
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

[quote author=Bosco link=board=profiboksz;num=1118660403;start=0#2 date=06/13/05 » 13:45:08]A nyíradonyi gálán a Petrovics - Varga meccsen a vége felé volt egy menet amit majd' 1 perccel hamarabb kongattak le.. Ekkorát nem tudom hogy lehet tévedni, elvégre nem 4-5 mp-rõl volt szó.[/quote]<br><br>Szisztematikusan Petrovicsnak írjátok Popovicsot. Petrovics száját Belgiumban kenték el szombaton.<br>Arról valami cikk, info, miegymás...?<br>Hopp, épp teleszemeteltem a topicot....rakjátok át a másikba. :D
В Советском Союзе нет секса, только любов!
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Bosco »

A nyíradonyi gálán a Popovics - Varga meccsen a vége felé volt egy menet amit majd' 1 perccel hamarabb kongattak le.. Ekkorát nem tudom hogy lehet tévedni, elvégre nem 4-5 mp-ről volt szó.
Bosco
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

A Vidoz vs Hoffman meccsen gyakorlatilag mindhárom pontozó értékelhetetlen nyújtott. Azt a meccset Timo iszonyatosan elvesztette. Mindhárman szorosnak látták, így szerencsére kihozták az olaszt, de vérlázító egy dolog volt. Az egyetlen, aki Timonak adta a meccset Flórián Béla volt. Nem is tudom miért csinálta. A másik kettő szintén vak volt valószínűleg, mivel ők is szorosnak látták a nagy derbit.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

Sziasztok!<br><br>Elég sok topikban találkoztam már bírói tévedéseket firtató-boncolgató bejegyzésekkel. Gondoltam, nyitok egy új témát, hogy egybe lehessen gyűjteni az erről szóló megjegyzéseket.<br><br>Szóval a legfrissebb:<br><br>a hétvégi nyíradnyi gálán volt egy hosszabb szünet és (azt hiszem) egy rövidebb menet.<br><br>Szóval, beszéljük meg itt ezeket a dolgokat, és akkor nem piszkítjuk tele a többi topikot. Csak annyit kérek - mint témanyitó -, hogy mindenki próbálja kultúráltan elmondani a véleményét és megjegyzéseit, hogy a téma ne menjen át pocskondiázásba és a bírók gyalázásába.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
BUTTON_POST_REPLY