Bírói tévedések és anomáliák

Minden, ami profiboksz!
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Hozzászólás Szerző: Boniek »

Laurence Cole akciójáról mi a véleményetek? Milyen dolog bíztatni az ökölvívót arra, hogy hagyja abba a küzdelmet? Marquez mondjuk egy árva szót nem értett az egészből... :D
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: dp »

Romsy írtaCOLONHallom Flórián Béla 90%-ot ért el valami bírói teszten. Mégsem olyan hülye az öreg, csak tud élni és megteremteni hozzá az "üzemanyagot" \:D/
Vagy valamelyik menedzser megvette neki előre a sort! :twisted: :lol:
Hátha még egyszer jól jön a befektetés. :wink:
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Hallom Flórián Béla 90%-ot ért el valami bírói teszten. Mégsem olyan hülye az öreg, csak tud élni és megteremteni hozzá az "üzemanyagot" \:D/
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
philosopher
Újonc
HozzászólásokCOLON 50
CsatlakozottCOLON 2006-04-15 14:06:39
Tartózkodási helyCOLON Szeged

Hozzászólás Szerző: philosopher »

[quote="Romsy"]Elképesztő ez a Dőry, nem tudom hány évtizede pontoz és még mindig nem ismeri a pontozási szabályokat...

"Adamek nyerte a menetet 10:9-re, de levontak tőle egy pontot mélyütésért, ezért 10:10" :shock: :shock: :shock:

Szinte minden lehet, csak 10:10 nem...[/quote]

Ezen én is csodálkoztam, hiszen ő a ring mellett is ülhetne mint hivatalos pontozó, nem?

A végén is kibukott ez, hiszen azt mondta, úgy jött ki a 114:114, hogy minden menetet eldöntött. Az elvileg 19x12-2=226 pont. Nekem 113:113 jött ki, azért csodálkoztam. Bár az első menet után még azt mondta 10:10, és leütéssel 10:9. Ki érti ezt? :roll:

Szerencsére az ottani bírók most értettek ahhoz, ami a feladatuk volt. Már ennek is örülni kell. :?
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Elképesztő ez a Dőry, nem tudom hány évtizede pontoz és még mindig nem ismeri a pontozási szabályokat...

"Adamek nyerte a menetet 10:9-re, de levontak tőle egy pontot mélyütésért, ezért 10:10" :shock: :shock: :shock:

Szinte minden lehet, csak 10:10 nem...
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Véletlenül nem baloghnak hívták a második ringorvost? :twisted:
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

A bírónak mindegy mekkora büntetést kap, ha kap egyáltalán, amit ma művelt valszeg annyira megkenték, hogy még az unokái is bőkezűen fizethetik majd a hasonló büntetéseket :?

A ringorvost felülbírálni jogában áll, de még nem láttam ilyet, hogy elküldi és int egy másiknak, hogy nézze meg és ő engedje tovább...

Egyébként ez a Randy Neumann vezette emlékeim szerint a Williams - Sprott 1-et is, ahol Williams minden mélyütését továbbengedte és több leütés és a kiütés is ilyen szituáció után történt. Szóval lehet keveri a testet meg a mélyet... De az a gyanum, hogy ott meg az volt a feladata, hogy Williams nyerjen.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

Ezen túl, ha Abrahamnak komoly baja esik, akkor mi történik? Ugye egyértelműen a bíró felelőssége volt, hogy nem ment tovább a meccs. Ilyenért nem lehet egy bírót jogilag felelősségre vonni?
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

Ja, én sem láttam még ilyet, hátborzongató. És az orvos véleményét csak úgy lehúzták a wc-n és felhívtak egy másikat! Hat ez, ez, ez egyszerűen nonszensz. Az IBF beperelhetné a németeket hitelrontásért!
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Elképesztő volt amit ezek összecsaltak, ilyet még nem is láttam.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

A Ábrahám vs Miranda meccs gyönyörű iskolapéldája volt a legalantasabb sport-csalásoknak. Pfúj...

Amit a vezetőbíró elővezetett ezen a mérkőzésen, az a sportetika, a szabályok és a küzdőszellem lábbal virrasá volt. Példátlan. Talán csak Grigorjan hattyúdalán láthattunk ezt megközelítőt, mikor Freitas ellen bokszolt. De még az is kutyafüle volt ehhez képest.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

PTM írtaCOLON
VMVKWA írtaCOLONA Sportklubbon néztem vmi magyar gálát fél szemmel, amikor arra lettem figyelmes, hogy a vezetőbíró, Dőry Miklós simán leállt haverkodni (kezet fogott vkivel a köteleken keresztül, és megejtett egy 10mp-es sziahogyvagy-ot vmi ismerősének), miközben a srácok nagyban verték már egymást. Ez is érdekes...
Azt én is láttam, vazze... :shock: Nagyon durva. :evil:
Valaki ilyen "komolyan" veszi a nem kevés felelőséggel járó munkáját!
Gratulálok! :evil:
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

VMVKWA írtaCOLONA Sportklubbon néztem vmi magyar gálát fél szemmel, amikor arra lettem figyelmes, hogy a vezetőbíró, Dőry Miklós simán leállt haverkodni (kezet fogott vkivel a köteleken keresztül, és megejtett egy 10mp-es sziahogyvagy-ot vmi ismerősének), miközben a srácok nagyban verték már egymást. Ez is érdekes...
Azt én is láttam, vazze... :shock: Nagyon durva. :evil:
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
VMVKWA
Bajnok
HozzászólásokCOLON 350
CsatlakozottCOLON 2005-01-28 14:42:30
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: VMVKWA »

A Sportklubbon néztem vmi magyar gálát fél szemmel, amikor arra lettem figyelmes, hogy a vezetőbíró, Dőry Miklós simán leállt haverkodni (kezet fogott vkivel a köteleken keresztül, és megejtett egy 10mp-es sziahogyvagy-ot vmi ismerősének), miközben a srácok nagyban verték már egymást. Ez is érdekes...
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Mit szóltok a Khoren Gevor meccshez?
Első KD-nál szerintem hibázott a bíró. Meg kellett volna kérdezni Tshongolo-t hogy jól van e. Mongyuk ő is hibázott, hogy nem védekezett, hanem reklamált. Mind1 ez volt a sorsa, zsebben a 3 pont.
A hozzászólást 2006 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 faceload-kor.
You will never walk alone!
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Romsy!<br>:o ez ugyanaz akar lenni :P én csak a fórumon kerestem, te meg má beszámoltá róla ;)<br><br>Mindenesetre a TOP10-ben ott a helye, világviszonylatban is, németben meg a numero uno.<br>---<br>Kép<br>Ezt a képet csak azért rakom be, mert nyár elején többen azzal reklamáltak, hogy Conway is elismerte Kovács győzelmét, meg megemelte blablabla. "Valoban a hozzaszolokat tamasztja ala, hogy egy szoros (de meg 1 kevesbe szoros) meccsnel sem emeli a magasba a kezet az egyik a masiknak. "<br>Hát Bob is megtette, pedig ez még szoros se volt.
Profiboksz.hu - az első magyar online profiboksz magazin.
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=faceload link=board=profiboksz;num=1118660403;start=75#76 date=08/28/06 ť 20:00:53] Nem tudom eldönteni, hogy a bíró volt hülye vagy csak az én vagyok dilettáns:<br><br>Jose Luis Castillo vs Cristino Mota<br><br>Gong: megkezdődik a menet. Mota nem áll fel a sarkából, hanem ott csücsül a széken (segédek bent a ringben), mire a bíró odamegy és kiszámolja (Boxrec szerint KO). Castillo sem értette mi van csak rázta a fejét. Mióta szokás olyan versenyzőre számolni aki ki sem jön a sarokból ???<br>[/quote]<br><br>A bíró tökéletesen intézkedett. Ha a gongszóra nincs harcképes állapotban a ringben a versenyző (hiányos a felszerelése, bent vannak a segédei, ül a széken, stb...) akkor a bírónak kötelessége elkezdeni a rászámolást.<br><br><br>[quote author=Camo link=board=profiboksz;num=1118660403;start=75#75 date=08/28/06 ť 12:30:18]<br><br>Akkor is, ha ez sűrűn előfordul?[/quote]<br><br>Most mit mondjak? Én sem vagyok elégedett velük...
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: Romsy »

"A nehézsúlyú előmérkőzés Timo Hoffmann és Big Bob Mirovic 12-menetes bemutatót tartott a boksz árnyoldaláról. A hazai, egyben esélyesebbnek kikiáltott Hoffmann semmit nem tett meg a győzelem érdekében, a lelkes kihívó meg nem igazán tudott kibontakozni. Három unalmas menet után Mirovic megfelelően felhergelte magát ("Come on! F*ck Bob! It's nothing!") és óriási verést mért Hoffmannra, aki egy jobbhorog után össze is esett, de a mérkőzésvezető nem megfelelően alkalmazta a szabályokat és továbbot intett. A rengeteg fogással és dulakodással tarkított mérkőzésen Buddy McGirt tanítványának találatait két kézen meg lehetett számolni, míg Mirovic többször is megrogyasztotta ellenfelét. Az ausztrál bunyóst még pontlevonással is súlytották a tizenegyedik menetben, fogásért. Az alaposan helybenhagyott és erejével teljesen elkészült Hoffmann szemmel láthatóan csak arra játszott, hogy kihúzza pontozásig a mérkőzést, talán még ő is meglepődött, amikor az ő kezét emelték a magasba. Ezzel az érdekes döntéssel a frankfurti favágó begyűjtötte az IBF szervezet interkontinentális címét, a lelkes Mirovicot pedig megfosztották élete legnagyobb sikerétől."<br><br>http://www.profiboksz.hu/hir.php?id=1844
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Timo Hofmann - Bob Mirovic 2005<br><br>Nem tudom, hogy volt-e már szó róla itt (nem találtam :P), de volt szerencsém látni, mikor az öreg spongya Bob kb. rommá verte Hoffmant, a német szaklap boxingpress is minimum 117-112-es Mirovic győzelmet látott. Hoffman talán csak első 3 menetet tudta megnyerni szűken, de az ausztrál-horvát  jabekkel és balhorgokkal már a kezdetektől fokozatosan szétverte Hoffman fejét. A negyedik menetben Hoffman 5 darab hatalmas jobbost szedett be kezdetként, majd egy perc múlva egy újabb kemény jobbostól megszédülve szép lassan eldőlt a kötélnél. A bíró elfelejtett számolni, sima esésnek látta. Az ötödik menetben csoda, hogy talpon maradt, végig megfogva kóválygott a ringben és fogásba menekült. A 6-ik és 7-ik menetben néhány ütést bevitt Hoffman (az előzöekben ütni sem tudott szinte), de az öreg Bob jóval aktívabb volt, jabekkel és horgokkal továbbra is eredményes. A nyolcadik menetben újra megfogta Hoffmant, aki rendkívűl jól bírja az ütéseket, de a mozgása már elég furcsa. 9 és 10-ik menet dettó, fogásba menekül Hoffman, hogy túlélje, Mirovic továbbra is tiszta találatokkal viszi a meneteket. A 11-ben a bíró pontlevonással sújtja Bob-ot, mert szerinte inkább ő fog, a csetlő-botló Timo helyett, így ez a menet döntetlen. Az utsó menetre Bob is elfáradt, egyik se erőltette a támadást, szinte alig volt értékelhető támadás. Talán döntetlen, de Koko nem szereti a 10-10-et, így ez is inkább Mirovicé.<br><br>A német riporter kommentje a meccs alatt: "Talán még egy döntetlen belefér, a hazai pálya..."<br><br>A pontozók 116:111, 115:112 és 115:112 arányban a tehetséges Timo-t hozták ki győztesnek.  A közönség percekig tartó füttykoncertbe kezdett....Mirovic pedig nem nagyon tiltakozott, ehhez ő már túl öreg, a pénz így is-úgy is megvan. <br><br>Kép
Profiboksz.hu - az első magyar online profiboksz magazin.
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Re: Bírói tévedések és anomáliák

Hozzászólás Szerző: faceload »

Nem tudom eldönteni, hogy a bíró volt hülye vagy csak az én vagyok dilettáns:<br><br>Jose Luis Castillo vs Cristino Mota<br><br>Gong: megkezdődik a menet. Mota nem áll fel a sarkából, hanem ott csücsül a széken (segédek bent a ringben), mire a bíró odamegy és kiszámolja (Boxrec szerint KO). Castillo sem értette mi van csak rázta a fejét. Mióta szokás olyan versenyzőre számolni aki ki sem jön a sarokból ???<br>
You will never walk alone!
BUTTON_POST_REPLY