Linkajánló

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

http://hvg.hu/Tudomany/20100120_kozel_k ... szoma.aspx
"A jelek szerint a vadászó-gyűjtögető életmódról a földművelésre való áttérés során a betelepülő farmerek jutottak előnyösebb pozícióba a bennszülött férfiakhoz képest, ha családalapításról volt szó. A földművelők nagyobb vonzerőt gyakorolhattak a szebbik nem korabeli képviselőire" - összegezte Patricia Baleresque, a tanulmány egyik szerzője.
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

http://mek.oszk.hu/05200/05266/
E könyv célja, hogy ott lehessen mindenki mellény- vagy farzsebében, s amikor egy fundi, például egy jól felkészült jehovista "be akarja fűzni", meg akarja zavarni a józan eszét, s e könyv birtokosának valamiért nincs épp ötlete hogy mivel vágjon vissza a jól hangzó hitérvre - s ennek sok oka lehet, például mert fiatal, mert nincs a megfelelő tudományos ismeretek birtokában, nem ismeri a Szentírást elég alaposan, mert nem jó a beszédkészsége - akkor vegye elő e könyvet, keressen rá a megfelelő témára, s ekkor remélhetőleg megtalálja e könyvben a megfelelő választ! Ez nagyon hasznos még az esetben is, ha esze ágában sincs vitatkoznia holmi térítőkkel, mert megtörténhet nagyon gyakran, hogy bizony olyan jól hangzó érvet mond némelyik fundi, hogy még a különben természettudományosan igen komolyan felkészült embert is megtévesztik, a kétely gondolatait ültetik el benne! Ez még velem, a szerzővel is megtörtént fiatalabb koromban, s bár e könyvnek nem önmagam bemutatása a célja, de engedtessék meg hogy e bevezetőben - először és utoljára e könyvben ígérem! - magammal példálóddzam, mert tanulságos: egy vita során melyben az evolúciót védtem a kreacionizmussal szemben, vitapartnerem azt mondta, hogy az evolúció biztos nem lehet igaz, mert ha úgy volna, ahogy mondom, akkor minden egyed rém önző lenne, hiszen az evolúció a kíméletlen önzés elmélete, márpedig nyilvánvaló, hogy a világ nem csupa önzésből áll: ott volna például a szülői szeretet, de a testvérek egymás iránti szeretete is, ez pedig csak felsőbb hatalomból származhat! Abból, hogy van lelkünk, mely ösztönösen felismeri a Jót, a Szépet és a Helyeset!

Ezzel megzavart. Természetesen nem lettem ettől még hívő, de nem tudtam visszavágni hirtelenjében, mert az evolúció valóban az önzés elmélete! Bár istenhívő ettől valóban nem lettem, de éveken át kínzott a kétely, hogy az evolúció elméletében talán valóban van valami jókora hiba! Ez nem azt jelentette hogy kreacionista lettem volna, de nagyon aggályosan szemléltem az evolúciós elméleteket-eszmefuttatásokat, s mindennek a tetejébe az egyik kedvenc szerzőm is írt egy könyvet, melyben meglehetősen evolúcióellenes és teremtéspárti nézeteket vallott! A címét nem írom le, nem csinálok reklámot neki. De jó lett volna akkoriban nekem, ha már akkor is van Nagy Ateista Könyv! (Attól kezdve azonban már nem ő lett a kedvenc szerzőm...)


[0,5] Végül teljesen véletlenül akadt kezembe Richard Dawkins egyik könyve, sok évvel a megjelenése után, címe: Az önző gén. Elmondhatatlan hogy mekkora hatással volt rám! Ez kifejezetten az engem annyira kínzó kérdést taglalta: megmutatta, hogy az evolúció alapegysége nem az egyed, hanem a gén. A gének szintjén valóban kíméletlen önzés folyik, de ez az egyedi testek szintjén az önzetlenség korlátozott mértékű megjelenését eredményezheti. Hogy miért, azt majd Olvasóim e könyv evolúcióval foglalkozó fejezetében olvashatják el. Lényeg az, hogy MINDEN kérdésemre, evolúciós kételyemre közérthető, alapos és olvasmányos választ kaptam, emiatt e könyvet melegen ajánlom mindenkinek! Elgondolkoztató azonban, hogy e könyv messze nem kapott annyi reklámot (éppenséggel semennyit sem) mint Nemere említett evolúcióellenes könyve! Azt például úton-útfélen árulták mindenféle könyvesstandokon, Dawkins könyvét azonban nem, ismétlem évekkel később fedeztem csak fel egy vidéki könyvtár egyik eldugott polcán sok más könyv mögött, véletlenül! Ezek után hogy is várhatjuk el, hogy gyermekeink kellően fel legyenek vértezve tudományos műveltséggel a fundik népbutítása ellen?!

Egyre azonban ne számítson a Tisztelt Olvasó: Hogy e könyv teljes volna! Szó sincs róla! Az emberi butaság oly feneketlenül mély, hogy egy efféle könyvet csak abbahagyni lehet, de reménytelen próbálkozás befejezni! A tudomány és haladás ellenségei mindig is kitalálnak majd újra meg újra valami eszement hülyeséget, amire mi józanok álmunkban sem gondolunk! Ide most csak a leggyakoribb agymenéseiket gyűjtöttem össze.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

http://www.nlcafe.hu/sztarok/20100113/a ... _kirugtak/

Nem csodálom. Nekem sem a ruhaköltemények jönnek be ha a csajra nézek... :oops:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

jozsika írtaCOLON
grabanc írtaCOLONhttp://index.hu/bulvar/2010/01/10/amput ... obb_labat/


Brrr... :(
Nagyon sajnálom. Még akkor is, ha ő ment elébe a sorsának. Hogy folytatja-e, szerintem igen csak kétséges.
Azt nyilatkozta, ha kell végtag protézissel is fog mászni.
Igen. Van példa előtte... Gelencsér László (szintén zenész) már 10 éve protézissel "hegymászkál". Meg is könnyezte a hírt, miszerint a leghíresebb hegymászónk is erre a sorsra fog jutni. Kívánom neki. Nagyon pozitív maradt azután ami történt vele... =D>
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
jozsika
Kihívó
HozzászólásokCOLON 126
CsatlakozottCOLON 2009-05-31 20:43:24
Tartózkodási helyCOLON Balatonlelle

Hozzászólás Szerző: jozsika »

grabanc írtaCOLONhttp://index.hu/bulvar/2010/01/10/amput ... obb_labat/


Brrr... :(
Nagyon sajnálom. Még akkor is, ha ő ment elébe a sorsának. Hogy folytatja-e, szerintem igen csak kétséges.
Azt nyilatkozta, ha kell végtag protézissel is fog mászni.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

http://www.nlcafe.hu/sztarok/20100111/v ... _bucsuzik/

Ez szerintem teljesen rendben van. Az hogy ő egy másik világban volt szinte nélkülözhetetlen (Knézy Jenő is ilyen volt, de sajna nem érte meg ezt a kort), az nem azt jelenti, hogy bármeddig kell mint közéleti guru húzza az igát. Szép volt, jó volt, de ennyi.
Jó pihenést Vitray Tamás =D>
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

http://index.hu/bulvar/2010/01/10/amput ... obb_labat/


Brrr... :(
Nagyon sajnálom. Még akkor is, ha ő ment elébe a sorsának. Hogy folytatja-e, szerintem igen csak kétséges.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

http://hvg.hu/hvgfriss/2010.01/201001_A ... lo_to.aspx

Évtizedek során bejáratódott mítoszok szövik át meg át a magyar történelmi sorsfordulókról alkotott közemlékezetet, melyeket a történészek gyakorta hasztalan cáfolnak. Dugovics Titusz, Görgey Artúr, Petőfi Sándor, Kádár és Gergő - tucatnyi legenda leleplezése.


1|2

Dugovics Titusz nincs többé, kipukkadt egy 185 éves legenda. Ekképp summázható a 2009. év történelmi szenzációjának számító tanulmány, melyet Szőcs Tibor tett közzé a Hadtörténelmi Közleményekben, bebizonyítva, hogy Nándorfehérvár hőse, a vár fokáról a győzelmi zászlót kitűzni akaró janicsárt magával a mélybe rántó magyar vitéz nem is létezett. Az először Mátyás király történetírója, Antonio Bonfini krónikájában megénekelt dicső cselekedet évszázadokon keresztül névtelen hősének kilétére 1824-ben „derült fény”. A Tudományos Gyűjtemény című folyóiratban a kor szellemi életének egyik tekintélye, Döbrentei Gábor adta közre azokat a dokumentumokat, melyek alapján úgymond be lehetett azonosítani azt a férfiút, „ki magát, csak hogy Nemzete győzzön, halálra szánta”. A nevére talált nemzeti hős mítosza ezt követően feltartóztathatatlanul terebélyesedett: a drámaköltő Czuczor Gergely például rögvest a honi ifjúságnak ajánlott hazafias színművet kanyarított, Wagner Sándor festő pedig 1859-ben – a következő másfél évszázad tankönyveiből elmaradhatatlan – olajképbe merevítette a drámai jelenetet (képünkön).

Vörösmarty Mihály, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Illyés Gyula és Kodály Zoltán – csupán néhány kiragadott nagyság azok sorából, akik műveikkel tovább éltették a Dugovics-kultuszt, melynek alapja – mint azt az említett Szőcs-tanulmány most bizonyította – egy irathamisítás-sorozat. A Vas vármegyei szolga-, majd táblabírói tisztséget betöltő Dugovics Imre „őskereső” buzgalmában – elégedetlen lévén a család 1674-es nemesítésével – az 1820-as évek elején 15. századiként keltezett adománylevelet fabrikáltatott magának, tanúsítandó, hogy a Pozsony megyei Tej nevű birtokot Hunyadi Mátyás adományozta Dugovics Bertalannak, apja, Titusz hősiességéért.

Kérdés, hogy a leleplezés nyomán kikerül-e a tankönyvekből a Dugovics-legenda. Számos példa akad ugyanis arra, hogy a különféle módon kreált mítoszok a megcáfolásuk után is tovább élnek. Nándorfehérvárnál maradva: hiába közismert hosszú évtizedek óta, s hiába ismételgetik a téma szakértői, hogy a török fölötti 1456-os nagy győzelem és a III. Calixtus pápa által a keresztes hadjárat idejére elrendelt déli harangozás között nincs ok-okozati kapcsolat (merthogy a szóban forgó bulla kiadása napokkal megelőzte az ostrom kezdetét), a két esemény összekapcsolása máig jól hangzik. Olyannyira, hogy az 1989. október 23-án kikiáltott harmadik köztársaság ideiglenes elnöke, Szűrös Mátyás rendre megemlíti: tudatosan választotta a ceremónia időpontjául a világraszóló magyar diadal emlékét őrző „harangszavú délt”.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Valunak a feje irtózatos... a lábának mérete kb 70-esnek kéne lenni, de így elsőre maksz... 50 8)
Bár a csajé is lehet vagy 45-ös... :D
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Kép
őket sem zavarja a magasságkülönbség!:D
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Blackpanther írtaCOLON
grabanc írtaCOLONhttp://www.cosmopolitan.hu/rw_cikk/te_t ... _szemednek__

Sok szemét, irigy dög... 8)
http://www.profiboksz.hu/forum/viewtopic.php?t=385
Bakker! Erre ráb@sztam :oops:
Black-i! Majd jobban odafigyuszolok rád! :wink:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Nem akartam új topikot nyitni, viszont nem is találtam megfelelőt egy ilyen utópisztikus utazáshoz... :D
Ezért visszahozok egyet a régiek közül, mert miért ne?

http://sportgeza.hu/sport/2010/01/01/20 ... _eve_lesz/

:lol:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Linkajánló

Hozzászólás Szerző: gallien »

donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Linkajánló

Hozzászólás Szerző: donvito »

gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Linkajánló

Hozzászólás Szerző: gallien »

multinál dolgozom... <br><br>http://www.camra.org.uk/ is blocked because it belongs to Alcohol.<br>Please read the HEIDELBERG Internet usage policy below.<br><br> ;D ;D
BUTTON_POST_REPLY