Nagy "Csonttörő" János 2.

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Bosco »

[quote author=Edgegod link=board=profiboksz;num=1136026355;start=60#60 date=01/27/06 ť 19:21:47]Bosco<br><br>Az, hogy nem hozta a súlyát, az egészen másfajta probléma, minthogy kínkeservesen befogyasztott valaki a súlyhatár alá és ettől teljesen kiszáradt. Lásd Castillo esetét a második Corrales elleni meccsen. Nem hozta a súlyhatárt és vidáman kiütötte Corralest.[/quote]<br><br>Itt a hírek szerint a kettő együtt volt jelen. Fogyasztás ezerrel és még így sem sikerült hozni a súlyt.
Bosco
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: edge »

Bosco<br><br>Az, hogy nem hozta a súlyát, az egészen másfajta probléma, minthogy kínkeservesen befogyasztott valaki a súlyhatár alá és ettõl teljesen kiszáradt. Lásd Castillo esetét a második Corrales elleni meccsen. Nem hozta a súlyhatárt és vidáman kiütötte Corralest.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
drukker
Újonc
HozzászólásokCOLON 41
CsatlakozottCOLON 2002-11-14 21:57:28
Tartózkodási helyCOLON Solymár

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: drukker »

Én nem láttam még Barriost, de a hozzászólásokból azt veszem ki, hogy azért messze van Pacman, Morales vagy Barrera szintjétől. Ha pedig így van, és figyelembe veszem, hogy Tontchev ellen nekem nagyon kellemes meglepetsést okozott Csonttörő, úgy gondolom, ezt a meccset sem lehet olyan nagyon nehéz megnyerni.<br>Hajrá Jani!
Üdv.: Drukker
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Edgegod,<br><br>már a mérkőzés előtti napon kiderült, hogy elveszti a címét mert több fonttal a súlyhatár fölött mért a mérlegelésen. Tehát már a meccs előtt is szó volt az elszúrt fogyasztásról, nem csak utána.<br>Amúgy lehet, h. igazad van és Barrios tényleg sokkal jobb - nemsokára kiderül!  :)
Bosco
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: edge »

Sokszor elhangzik hogy az Anchondo elleni meccs nem szamit, iszonyatos fogyasztás, szét volt esve, bárki megverte volna stb, stb. Kicsit másképp látom ezt. Lehet, hogy voltak súlyproblémái, de a korábban erröl soha nem nyilatkozott (a gyõztes meccsek után). Barrios egyszeruen legázolta es valamivel meg kellett magyarázni a sima zakót. Elképzelhetõ, hogy nem volt minden rendben vele a meccs elött , de nem hiszem, hogy ez döntõen befolyasolt volna bármit is. Nekem már a meccs másnapján is szimpla magyarázkodásnak tûnt és ez azóta sem változott.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: dp »

Nem kell annyira túllihegni ezt a Barriost. Nagyon sok bokszoló szinte ismeretlen, negatív rekordú ellenfelekkel mérkőzött, majd kapott egy komoly ellenfelet, akit sokan nagy ugrásnak tartottak, de megverte.<br><br>Barrios hipermotivált volt Freitas ellen, és kikapott tőle egy véres meccsen. Persze az is kérdés, hogy Popo mennyire volt az?! (ha valaki tud erről akkor írja meg)<br><br>Az Anchondo elleni meccs pedig semmilyen támponttal nem szolgál. Anchodo már az első ütésnél nem volt képben. Teljesen szét volt esve (valószínűleg a fogyasztási gondok miatt) Barrios jabjei szinte mindig elérték. Azon a meccsen saját magától kapott ki az a srác. Barriosnál lényegesebben gyengébbek is leverték volna.<br><br>Szóval szerintem van esély a győzelemre. Persze ehhez kell az említett "para jelenség" kihagyása. Vagyis Jani menjen ki hamarabb 2 héttel és fogja fel, dolgozza fel, hogy miért van ott. Ha ez megvan és a felkészülés is rendben volt akkor én 65 - 35 százalékban határozom meg az esélyeit. Nála a 65%.<br><br>HAJRÁ JANI!!!!!
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Az Anchondo elleni győzelmét nem tudom, érdemes-e számolni. Az amerikai komoly súlyproblémákkal küzdött, iszonyat fogyasztás után sem tudta hozni a súlyát a mérkőzésre. Tehát egyrészt fizikailag nagyon rossz állapotban volt, másrészt a súly miatt eleve már a mérkőzés előtt bukta a címét, ami biztosan nem tett jót neki "lelkileg".<br>Szvsz aznap Jani is bőven kicsapta volna Anchondo-t.<br><br>A Freitas elleni az tényleg durva meccs volt, persze ott volt a sokat emlegetett motiváció is. Valamiért olyan érzésem van, hogy Barrios már Barrera-t látja maga előtt és ez kedvezhet Janinak. Mert ha lenézi Janit akkor könnyen úgy járhat, mint Judah Baldomir ellen.
Bosco
alain
Super Champ
HozzászólásokCOLON 573
CsatlakozottCOLON 2005-04-20 23:26:43

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: alain »

még két hónap van hátra, és már most mindenki alig várja a meccset.<br><br>remélem nem lesz fennakadás a felkészülésben, sem sérülés, sem megfázás, mert akkor mi most itt feleslegesen latolgatunk.<br><br>nem Jani az esélyes, de ha mindent kiad magából már akkor is emelt fővel jöhet haza. (Barrriost is a Freitastól elszenvedett veresége után emelték magasba...) győzelem valóban szenzációs lenne, és nagyon szorítok neki, hogy sikerüljön.
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Azért nem tudjuk ennek a meccsnek a lehetséges kimenetelét megsaccolni, mert Barriosnak nagy valószínűséggel csak élete 2 legjobb meccsét ismerjük. Az egyik Freitas ellen - ha olyan teljesítménnyel állna elő, akkor Janinak nincsenek jó kilátásai eddigi teljesítményei alapján. A másik Anchondo ellen. Anchondoval valamelyest összemérhető Jani, mindketten legyőzték Chacont pontozással. A kérdés az, hogy azt az Anchondot, aki Barrios ellen megpróbálta megvédeni a címét, Jani ki tudta-e volna pakolni 4 menet alatt...<br><br>Barrios ki tudta, mert élete 2. lehetősége volt a vb címre, és nagyon pörgött valószínűleg. Most Barrios van ott, ahol Anchondo volt tavaly, az első komoly címvédés előtt. Ha nem hozza újra a csúcsformát, ha egy picit is átnéz Janin(Barrerára gondolva), és ha Jani  élete formáját hozza - kb. mint Barrios Freitas ellen - akkor Jani nyerhet.<br><br>A gond csak az, hogy ebben a mondatban 3 ˝ha˝ volt.<br><br>A Veit-effektus itt nem fog megismétlődni, Jani sokkal keményebb a maga műfajában, mint Veit és nem argentín közönség előtt lesz. Emlékezzünk arra, hogy pl. Vitalij a Donald meccshez képest mit nyújtott, amikor Los Angelesben a világ legjobb(nak tartott) nehézsúlyú bokszolója ellen lépett ringbe. Vagy Urkal, mikor Uncasville-ben olyan verést osztott Tszyu-nak, hogy a közönség nem fogadta el a pontozói döntést. És akkor ne is beszéljünk Felix Sturmról.<br><br>A példák adottak - Janin múlik az egész :) Hajrá :)
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Van még Janinak egy nagy előnye Barriossal szemben. Szerintem Barrios nem veszi annyira komolyan Janit, mint kéne neki, túlontúl evidensnek tartja, hogy semmi gond nem lehet. Ha Barrios nem lesz 100%-os (szerintem felhozó embernek tartja Janit) és Jani kondija megmarad a meccs második felére, akkor ott elkaphatja Barriost. Semmiképpen nem várok klasszikus egy ütéses k.o.-t egyik részről sem, mindkét srác veszettül bírja az ütéseket.<br>A kondi központi szerepet fog játszani a meccsen, mint ahogy az első 2-3 menet is. Nem lesz egyszerű meccs, az tuti, de emlékezzünk csak Sturmra ODLH ellen... Nagyon "éhes" volt a sikerre... :)<br>Én drukkolok Janinak. Hajrá! :D
bandi
-----------------
himpike

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: himpike »

Balegyenesre ütött balhorgot párszor, ez alighanem az erõssége. Mint Pac Morales ellen.
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

[quote author=Edgegod link=board=profiboksz;num=1136026355;start=30#41 date=01/26/06 ť 23:30:06]Szerintem Janinak papiron van csak esélye. [/quote]<br><br><br>Többekhez hasonlóan, magam is csak két Barrios-meccset láttam. Ez alapján helyes megállapításnak tűnik, hogy gyorsabb, képzettebb... talán nagyobbat is üt.<br>Viszont Jani - számomra meglepően - tökös gyerek. Több olyan meccset hozott már, ahol előzetesen voltak kétségeim (Tontchev, Chacón). Kifejezetten nem hiszem, hogy Barrios őszinte, agresszív bunyója őt is elbizonytalanítja majd (mint Anchondót, meg alighanem Freitast is). <br>Szerintem tényleg egy lehetséges forgatókönyv, hogy Barrios kiüti magát (ahogy Romsy vizionálta). Talán még valószínűbbnek tartom ezt, mint hogy Jani a padlón végezze. Ráadásul úgy tűnt nekem, Barriost nem nagyon zavarja, ha kap is, miközben ad. Szerintem Jani el fogja tudni találni emiatt.<br><br>Túlzónak tartom az 50-50%-os latolgatásokat. Talán 70-30%? <br>De szerintem biztos nem ér hamar véget a meccs; és mondom, Jani elég tökösnek tűnik nekem, hogy keményen odaálljon az argentín elé, úgyhogy nagy tüzijátékot remélek.<br>
Öregember nem gyorsvonat.
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: greg »

Akkor jó kis here-tarkó adok-kapok meccs lesz...
himpike

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: himpike »

Anchondo ellen ütött vagy 10 tarkót is.
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Boniek »

Ez már téma volt az előző Nagy Jani topicban is... Most is Justy mellé sorakozok föl azzal, hogy pironkodva idézem önmagam:<br><br>Barrios legendája két meccsen lett felépítve, 1. ahol kikapott, úgy, hogy dőlt a szeméből a vér 2. ahol egy szaunából kivánszorgott, amúgy kétségtelenül tehetséges Anchondot gázolt el.  <br> <br>Én e kettő meccsét láttam csak - és nem vagyok különösebben elájulva tőle. Nem tartom jobbnak (sőt...), mint egy zeniten levő Chacont. Mindez nem jelenti azt, hogy ne ő lenne az esélyes (sőt... :)).<br> <br>DE! Mit gondoltál Barriosról a Freitas meccs előtt. Talán azt, hogy, na, egy újabb kötelező kihívó, aki teszt nélkül odaáll a bajnok elé? Én pontosan ezt gondoltam.  <br> <br>"Hiperűrugrás" amit Janinak végre kell hajtania, de pontosan ezt tette anno Barrios is!<br><br>Romsy meg Tontchevet is esélyesebbnek tartotta Janinál, így ez nem rossz jel :)!<br><br>Berti: az egyik kedvenc ökölvívó jelenetem a vértörlés. Figyeld meg a bíró mennyire megdöbben  :D<br>
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: justy »

Edge,<br>"...Barrios sokkal gyorsabb, pontosabb és technikailag is Jani felett áll..."<br>Vitakoznek ;) Szvsz Chacon mindharom parameterben magasan Barrios felett all es megsem okozott megoldhatatlan feladatot Janinak. Hiena viszont elegge sajatos stilusban bokszol, ami mindenkeppen okozhat nehezseget. Nyomul, atgyalagol meg Freitas utesein is, raadasul elegge csapkod is. Szerintem a legfontosabb feladata Janinak az lesz (amellett, hogy azokat tulelje :D ), hogy az elso menetekben kokemenyen testen dolgozza meg az argentint, hogy a munkatempojat lecsokkentse. Nem lesz konnyu, az biztos... Talan elony lehet Jani balkezessege...<br>justy
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: berti »

Tegnap, azért megnéztem a Freitas vs. Barrios meccset, hogy legyen valami hasonlítási alapom Janihoz. <br><br>Barrios: Nem tudom mennyit fejlődött a brazil elleni meccs óta, de rengeteg szélesen eldobált ütése van, amit még egy olyan képzett ökölvívó, mint Freitas sem tudott túl sokszor kihasználni, szerintem azért, mert amit csinált az argentin azt nagyon jókor, jó ütemben teszi. Minden ütését meghúzza, és biztos végigbír 12 menetet - igaz a 7-8.-tól talán az elég súlyos sérülés miatt, mintha vesztett volna a lendületén, de ezt legalább tudta tartani a 11. menet gongjáig -. Volt egy jó poén a meccsen. Asszem a 9. menetben Barrios, mikor a bíró közelébe ért, mindig nekidörgölte az arcát a ruhájának. <br><br>Ami jó lehet, hogy két hasonló stílus találkozik majd (legalábbis két fájternél ez inkább előny...). Szerintem közönség meccs lesz, ahol a technika nem igazán dominál majd, ha tovább tart mint három menet, akkor egy igen véres küzdelemre számítok. <br>Szóval Barrios igaz, hogy hasonló stílust képvisel mint Jani, de ami az argentin mellett szól, ahonnan ő jön ezt magasfokon űzik, magyarán vszinű jobb verekedő, mint Csonttörő, de azért szerintem verhető. Ráadásul ez a Barrios nem megy a szomszédba egy kis szabálytalanságért sem, előszeretettel használja a fejét és a könyökét is.<br><br>Mindenképen egy jó meccsre számítok, és ha a közönségnek tetszik, Jani helytáll, akkor közel maradhat a tűzhöz! Természetesen, ha nyer akkor igazán közel! Remélem így lesz!<br><br>
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: greg »

Én attól tartok, nehogy bekövetkezzen nála a Veit-szindróma. Vagyis: eddig csak saját közönsége elõtt, saját menedzsment által rendezett gálákon bunyózott és ilyen agresszív ütõgéppel, mint Barrios, még nem volt dolga. Nagyon gáz lenne, ha a szokatlan körülmények miatt egyszerûen "lefagyna" és az argentín bedarálná, mint anno Calzaghe Veit-ot... <br>
himpike

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: himpike »

Nem tudom mennyire hajlamos leállni verekedni. Majd kiderül ha eljön a meccs estélye  ;D
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Most félretéve, hogy hajrá NagyJani így, hajrá NagyJani úgy, Edge véleménye áll a legközelebb az enyémhez. Tisztességes gyerek ez a Jani, szimpatikus srácnak tűnik, de 10-15%-nál többet semmi esetre sem adnék a győzelmére. Valahogy nem látom át miben tudná megverni a világbajnokot. Ez a bedarálja és kiüti ez nem tudom honnan jött, de még nem láttam komoly bokszolót szabályos körülmények között padlózni Csonttörő ellen, pedig Barrioshoz hasonló ellenfele még nem is volt...<br>Talán abban lehet esély hogy Janinak betonfeje van és Barrios kiüti magát a mérkőzés végére a kondiban adja meg magát.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
BUTTON_POST_REPLY