Nagy "Csonttörő" János 2.

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
lotus86
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2005-05-05 09:41:22
Tartózkodási helyCOLON Kaposvár

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: lotus86 »

Sokan azt írjátok, hogy Janinak ez túl kemény ellenfél. <br>Igaz, hogy nagyon nehéz meccs lesz, de csak ilyen boxolók ellen szerezhet nemzetközi hírnevet és elismerést.    <br>Jani a 8. a Boxrecen Barrios a 4. <br>Én örülök, hogy ilyen eséjt kapott 1 magyar.  <br> <br> <br>Egyetértek, csak kétségeim vannak affelől, hogy Jani kész e a feladatra.Az eddigi elenfeleit nem nagyon lehet összehasonlítani a hiénával.Lehet, hogy diletáns vagyok de én Toncsevet nem tartottam veszélyesnek egy pillanatra sem.Szerintem Jani már két éve is lazán lenyomta volna ráadásul a Chacón elleni meccsekkel azt hittem, hogy normális ellenfelek jönnek sorban de tévedtem.
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Bosco »

[quote author=Miskolci link=board=profiboksz;num=1136026355;start=75#79 date=01/30/06 ť 14:40:10]<br>Jani a 8. a Boxrecen Barrios a 4.<br>[/quote]<br><br>Mondjuk ebből ne vonj le messzemenő következtetést!  :D<br><br>A többivel egyetértek.
Bosco
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Sokan azt írjátok, hogy Janinak ez túl kemény ellenfél.<br>Igaz, hogy nagyon nehéz meccs lesz, de csak ilyen boxolók ellen szerezhet nemzetközi hírnevet és elismerést.                  <br>Jani a 8. a Boxrecen Barrios a 4.<br>Én örülök, hogy ilyen eséjt kapott 1 magyar.
KriZS
Bajnok
HozzászólásokCOLON 259
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:14:56
Tartózkodási helyCOLON Bp

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: KriZS »

Az nem feltétlenül nagy baj, ha Jani veszít. Ha egy elcsalt pontozás lenne, akkor az amerikában simán javítana a pozíciókon. A győzelem nem egyszerű, de nem reménytelen. A kérdés, hogy valóban megelőzhetőek azok a széles csapkodások, vagy a légyfejű ütőgép tudja, hogy mikor kell indítani. Ez most naggyon izgi lesz.
Az erő legyen Velem!
lotus86
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2005-05-05 09:41:22
Tartózkodási helyCOLON Kaposvár

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: lotus86 »

Szerintem Janinak túl nagy minőségi ugrás Barrios.Lehet ,hogy az argentín nem egy virtúóz de Freitast is megizzasztotta, Popo ütését pedig butaság lenne Janiéhoz hasonlítani!Ez egy betonfejű verekedőgép!Nagyon jó a maga stílusában elég csak az Anchondo elleni meccsét nézni.Abban egyetértek, hogy nem verhetetlen de a győzelemhez Janinak legalább 150%-ot kell nyújtania. Ott a baj, hogy Vegasban lessz a meccs, és ha nem lessz K.O.(amit kétlek)akkor Barriost nem lehet ott megverni pontozással(tudom hogy nem Németország, de Oscarnak nagyobb szava van ,mint Félixnek).
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Holnap reggel Jorge Barrios portréval kezdjük a hetet.
"Mindenki a napra tör..."
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: menyus »

Én nem látom olyan nehéz feladatnak ezt a Barriost. Agresszív, erős, jó kondival, de verhető. A védekezése pocsék, iszonyú széleseket üt, tehát üthető, és vaszleg nem kiüthetetlen. Sztem nagyobb a füstje mint a lángja. Janinak több gondja lenne egy technikás, lábon sokat mozgó ellenféllel, mit egy ilyen verekedővel.
egyenes

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: egyenes »

Mán ez nehéz próba lessz emberek.
Nuno
Újonc
HozzászólásokCOLON 12
CsatlakozottCOLON 2005-03-05 23:22:57

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Nuno »

Hú!!!!  Megnéztem a Barrios vs Anchando meccset! MÉSZÁRSZÉK!
himpike

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: himpike »

Most meg azt mondta, hogy elõre meghatározott a dolog. ???
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Bosco »

[quote author=himpike link=board=profiboksz;num=1136026355;start=60#70 date=01/28/06 ť 17:55:24]János meg Félix volt a Napkeltében reggel.. Verebessel..<br>Tragédia ez a Verebes, na sebaj. Egy dolgot megtudtam legalább: a kihívó fix %ért boxol, nem megállapodás kérdése. János eléggé magabiztos volt, készülget a meccsre.[/quote]<br><br>Ez érdekes, én meg mintha azt olvastam volna egy Félix nyilatkozatban, hogy a WBO által meghatározott (vagy inkább ajánlott) kihívónak járó %-ot is sikerült feljebb alkudnia. Asszem, alapesetben 70-30% az elosztás, ennél sikerült többet kiharcolnia.<br><br>De az is lehet, hogy rosszul emlékszem..  :D
Bosco
himpike

Re: Nagy "Csonttörõ" János 2.

Hozzászólás Szerző: himpike »

János meg Félix volt a Napkeltében reggel.. Verebessel..<br>Tragédia ez a Verebes, na sebaj. Egy dolgot megtudtam legalább: a kihívó fix %ért boxol, nem megállapodás kérdése. János eléggé magabiztos volt, készülget a meccsre.
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

[quote author=Erwin link=board=profiboksz;num=1136026355;start=60#66 date=01/28/06 ť 10:38:32]Nekem megvan az Ancondo vs Chacon, ha [...] érdekel valakit, akkor szívesen feltöltöm.[/quote]<br><br><br>Hogyne, érdekelne bizony.<br>Anchondónak még csak a Barrios elleni meccsét láttam. És ott annyira gyengén muzsikált, hogy nagyon érdekelne egy jól sikerült meccse is.<br>Szegény Chacónt pedig mindig örömmel látom a padlón.  :P<br>
Öregember nem gyorsvonat.
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Én is felelevenítettem az emlékeimet Barriosról és megnéztem az Anchondo elleni meccset. Amit ezen a meccsen láttunk tőle azt Jani hajszál pontosan ugyanígy meg tudja csinálni. <br><br>Jól mozog lábon, gyorsan üt, viszont nagyon-nagyon széleseket és Anchondo balegyeneseit is szépen megkajálta (már amikor egyáltalán próbálkozott a világbajnok...).  Pont a széles ütései miatt elég szellős a védekezése.<br>Hihetetlen mennyiségű szabálytalanságot produkál, figyelni kell, hogy ezt ne törje meg Jani összeszedettségét - persze Janit se kell félteni, itt lehet küldeni a jó mély felütéseket... ;D<br><br>Nem kell betojni ettől a fazontól, nagyon jó bokszoló de távolról sem tűnik verhetetlennek. <br><br>Ahogy egyre többet nézem Barriost meg Janit egyre jobban úgy hiszem, hogy óriási közönségmeccset fogunk látni :)
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: berti »

Megnéztem az Anchondo elleni meccset is. <br><br>Barrios is és Jani is előre mozog. <br>Mindketten keményfejűek. <br>Egyik sem ijed meg egy kis verekedéstől. <br>Kétlem, hogy az első három menetben kifulladnának.<br>Mind a kettő kopasz és golyófejű!<br><br>Szerintem kilátásban van egy óriási első 3 menet!<br>
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Nekem megvan az Ancondo vs Chacon, ha gondoljátok, jövő héten felteszem az ftp-re. De szerintem ez már nagyon nyakatekert megközelítés lenne, mert akkor, ahogy Romsy is írta, talán olyan másfél héttel a meccs előtt kapta a lehetőséget Chacon. Lehet, hogy rosszul emlékszem, de úgy rémlik, hogy Janinak is felajánlották azt a lehetőséget, hogy akkor Anchondo ellen meccseljen, de - nagyon helyesen - nem mentek bele Félixék. Chaconék viszont elfogadták az ajánlatot és szépen bele is buktak.<br>Tehát abból a meccsből nehéz lenne messzemenő következtetéseket levonni, de ha ettől függetlenül is érdekel valakit, akkor szívesen feltöltöm.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Chacon ott nagyon beugró volt Anchondo ellen, nem is tett hozzá semmit a mérkőzéshez, nemhogy menetet, de szerintem még percet sem nyert, a végén még padlózott is egy felütéstől asszem. Nem tudnám összehasonlítani az ottani és a Barrios ellenit, Barrios egyszerűen nekiugrott és átment rajta, Chacont meg kb annyira kontrollálta mint Kokó 3 menetig.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Még azt kéne megvizsgálni Anchondo milyen volt Chacon ellen? Sokkal jobban mozgott mint Barrios ellen?<br><br>Amúgy Castilloék Corrales ellen pont arra mentek h nem is akarták belőni a súlyt, a lényeg az volt h Castillo legyen jobb kondiban. Meg is lett az eredménye. Teljesen más a szitu ha próbálnak fogyasztani rendesen, csak nem jön össze...<br><br>Iceman, a második Chacon elleni meccset max Argentínában adták volna oda Chaconnak, de az egy teljesen egyértelmű Nagy győzelem volt, vita nem is férhetett hozzá - tudta ezt Chacon is nem is tiltakozott. Egyébként kb. úgy írtuk le Janit akkor mint most. Remélem legalább úgy ránk cáfol :)
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: Romsy »

[quote author=Bosco link=board=profiboksz;num=1136026355;start=60#61 date=01/27/06 ť 20:02:57]<br><br>Itt a hírek szerint a kettő együtt volt jelen. Fogyasztás ezerrel és még így sem sikerült hozni a súlyt.[/quote]<br><br><br>Én úgy tudom Anchondo (Alfredo) aznap tudta meg, hogy nincs rendben a súlya. Legalábbis valami ilyesmi szöveggel jött ő is meg az edzője is. Hozzáteszem ezt nehezen tudom elképzelni... Meg kijelentették bűnbaknak a fizikai felkészítéssel foglalkozó embert, tehát nem is Anchondo kapott ki, hanem a team, bla-bla-bla.<br>Egyébként ha valaki nincs fizikálisan top-formában, az még szerintem nem jogosítja fel arra, hogy már az első menetben bekapjon 20-as nagyságrendű power punchot...
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
iceman
Kihívó
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2003-10-25 23:54:12

Re: Nagy "Csonttörő" János 2.

Hozzászólás Szerző: iceman »

Szerintem a masik oldalról is meg kellen vizsgálni a dolgot. Nagy Janinak három db jegyzett ellenfél elleni meccse volt (Kirkorovot én nem sorolnám ide). A Chacon elleni első meccse eléggé "problematikus" volt ,attól függetlenül, hogy színészkedett-e az argentín. A második meccsük szintén rendkívül szoros volt, amit semleges pályán fordítva is lehetett volna pontozni. Tonchev esetében a bolgár már lefelé menő ágban volt, amikor találkoztak, gyakorlatilag semmit nem mutatott. Nem hazai pályán kívül Jani nem találkozott még csak közelítően hasonló gyorsaságú, ütőerejű és kondiciójú ökölvívóval, mint Barrios. Én Jani bokszát alapvetően statikusnak látom és mozgása sokszor igen "mackós", nem nevezném valami villámgyorsnak és vannak technikai problémái is, valamint elég pontatlan és ha nem jönnek össze a dolgok ez fokozódik is (ezek a dolgok a Romanovich elleni meccsen nagyon kijöttek).  Elszáll néha az agya, ilyenkor van, hogy elfeledkezik a védekezésről, illetve belecsúszik szabálytalanságokba.<br><br>Jani  a fizikai illetve ütőerejére, valamint a kondiciójára támaszkodik, illetve elég jól bírja az ütést fejre és testre is. Hátra nem tud bokszolni, ha letámadják akkor igyekszik egyből visszatámadni.  Az eddigi ellenfeleivel szemben fizikum- és erőfölényére tudott építeni. Igazából még nem láttam olyan meccsét, ahol az ellenfél tartósan nyomás alatt tudta volna tartani.<br>A kondijával a meccsek közepén szokott gond lenni, amin túl tud lendülni, de alkatából adódóan, egy nagyon pörgős meccsen gyorsan elfogyhat nála az oxigén. Egy olyan ellenfél, aki végig képes iramot diktálni, már önmagában ezért is veszélyes lehet rá.<br>Meglátásom szerint Barrios ütőerejű, munkatempójú bunyóssal, csak akkor tud Jani valamit kezdeni, ha keménységben, erőben felülmúlja, megtöri és lassabb tempójú bunyóra, óvatosságra, ergó hátrálásra kényszeríti.<br>Abban biztos vagyok, hogy Barrios nem fogja fél vállról venni Janit, szerintem azért sem akartak annyira Mo.-ra jönni, mert nem biztosak benne, hogy az argentín képes kiütni a magyart, a Félixes gálák pontozási anomáliáinak pedig biztosan utánanéztek.<br>Janit egy kemény, jó fizikumú, de eléggé védett és jól felfuttatott európai bunyósnak tarthatják.<br>Szerintem ők is egy hosszabb, kemény csatára készülnek, amiben a kondinak döntő jelentősége lehet. Nagyon könnyen el tudom képzelni, hogy az elejétől fogva óriási munkatempóra készítik fel Barriost, amire alkatából adódóan alkalmasnak tűnik. Szerintem Barriost meg lehet padlóztatni egy-egy visszatámadásból, de lefiniselni szinte lehetetlen, illetve még megütve is elképesztően veszélyes. Janinak még ott lehet esélye, hogy a srácnak a fordított alapállás nem igazán fekszik.
BUTTON_POST_REPLY