Legnagyobb csalódások

Minden, ami profiboksz!
egike
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2006-07-04 15:59:00

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: egike »

A Tyson-Douglast inkább kijavítanám a Tyson-Holyfieldre.<br><br>Felfogni nem tudom, hogy Tyson hogy engedhette el élete legnagyobb lehetőségét egy ilyen hülyeséggel.(fülharapás)<br><br>Ha az első menetben kétszer megkocogtatja a saját fejét, az már sok mindent megoldott volna. Az első találkozóról annyit, hogy Mike a Mcneeley elleni meccsén jobb fogrmában volt, mint akkor.<br><br>Holyfield amúgy azon a meccsen utáltatta meg magát velem végleg(a meccs 50%-át fejelésekkel nyerte meg) ezért is szakadt meg a szívem szegény Jeremy Bates miatt...
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: leibigab »

[quote author=egike link=board=profiboksz;num=1076590176;start=15#28 date=08/20/06 ť 04:03:02]<br><br><br>On: Még annyit, hogy te mit gondolsz erről a hosszú számolás ügyről, mert én még sajna nem láttam egy nyilatkozatodat sem a dologról...[/quote]<br>utoljára<br>Annyi a lényege, hogy a bíró valóban lassabban számolt. Douglas kb. 6-7 másodpercnél már feltudott volna állni, ha akar (látni a felvételen, hogy hamar kitisztult, aki nem látja, az nem is akarja látni), de hülye lett volna nem kihasználni azt a plussz pár másodpercet...a bírót figyeli, és ahogy számol úgy áll fel időben. Ha rendesen számol, akkor 7-8-nál felállt volna...Tyson pedig nem tudott volna oda menni sem hozzá, mert a menetből mindössze 5 másodperc volt vissza a leütés pillanatában, így Douglas ahogy feláll (és kötelezően rászámolják a 8-at) azonnal a gong következik és vége a menetnek...<br>(és akkor még az is lehetséges, hogy a menetvégi 10 másodperces jelzést is hallotta a leütés előtt,ha így van akkor akár azt is tudhatta a padlón fekve, hogy neki csak talpra kell álnia 10 számoláson belül és Tyson nem mehet rá lefiniselni, mert rögtön gong következik.)<br><br>(mindenki őszintén döntse el magába a felvétel alapján, hogy szerinte Douglas feltudott volna-e állni korábban vagy sem, ha bíró normál sebességgel számol)<br><br>és akkor most a kegyelem döfés: :) (másik verzió)<br>Nézd meg itt a felvételen, hogy Tyson, hogy botorkál a sarkába, fáradtnak tűnik, teljesen kész van...ezt láthatta meg a bíró is már a leütés előtt, talán nem tudta, hogy mennyi van vissza még a menetből és ezzel a hosszú számolással fogta vissza Douglast és hagyott pár szusszanásnyi másodpercet Mikenak...(Még szerencse, hogy gongattak, így Buster nem tudott már rámenni...láthattad mi mindent művelt vele a következő két menetben! ;) (ez utóbbi persze csak vicc volt, az előző verzió áll közelebb a valósághoz) :)<br>
oyabun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 235
CsatlakozottCOLON 2005-07-06 20:15:29

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: oyabun »

Mike Tyson - James Buster Douglas   (8. menet vége !)
"A Föld IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk rá!
Sose vitatkozz idiótákkal, lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal!"
egike
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2006-07-04 15:59:00

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: egike »

<br>OFF: Rendben van, elismerem...a rutinoddal megint fölém nőttél :'( :) Nem nyalizásból mondom, és amúgy sem akarok vitatkozásba bonyolódni, mert  - egyrészt lehet, hogy alul maradnék ;D - nem akarom a saját hozzászólásaimmal elárasztani a topikot, már ha eddig nem sikerült. :o<br><br>On: Még annyit, hogy te mit gondolsz erről a hosszú számolás ügyről, mert én még sajna nem láttam egy nyilatkozatodat sem a dologról...
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: leibigab »

egike<br><br><br>Én azt gondolom, hogy a vereségnek több összetevője volt. Tyson sem volt 100%-os, bár szerintem nem is volt annyira rossz formában. Gyengítette, hogy nem az addigi edzője, Kevin Rooney állt a sarkában...Bustert senki nem tartotta komoly ellenfélnek, ezért is vitték Tokióba a meccset...stb. Te leírtad, hogy Tyson miben volt más, mint szokott lenni, én kiemelem, hogy Buster miben volt jó. Először is, rendkívül motívált volt, és nem ilyedt be Tysontól, mint az addigi ellenfeleinek a nagyrésze, akik már félig akkor veszítettek ellene, mikor beléptek a szorítóba. Egyáltalán nem félt tőle. Tökéletes taktikával állt fel és azt meg is tudta valósítani. Nem kell sztáredzőnek lenni ahoz, hogy megfigyeljük, hogy Buster sokkal jobb fizikális paraméterekkel rendelkezett, jóval magasabb, hosszabb karok és mellé a méreteihez képest még nagyon fürge is. (Ha jóval rövidebb vagy, min. jóval gyorsabbnak kell legyél, hogy áthídald a hátrányt és te előbb találd el az ellenfeled...de Tyson nem volt jóval gyorsabb, sőt egyáltalán nem volt gyorsabb) Tyson lábmunkája? :) Teljesen mind1, hogy így rogyaszt vagy úgy rogyaszt, vagy onnan hogy katapultál, Buster sokkal gyorsabb volt lábon, eltáncolt előle...hozzá képest Tyson lábmunkája bármelyik meccsén nem sokkal több egy egyszerű csoszogásnál...Buster eltáncolt...Tyson csak lépegetett. Douglas az első menetekben a csak előrehaladó Tyson (mert ő csak előrefelé tud bokszolni, ha hátrálásra kényszerül, akkor már nagyon nagy  szarban van) elől egyszerűen elmozgott, vagy a kemény balegyenesével "fogadta"/ és elmozgott, közelről pedig egyszerűen lefogta. A bíró szétválasztotta őket, Buster hátralépett és kezdődött minden elölről. Tyson néhány menet után kezdett elbizonytalanodni, hisz ehez nem is volt hozzászokva, majd egyszerűen tanácstalanná vált. (Stílust nem tudott váltani, próbálta erőltetni a saját támadó bika stílusát, de Buster mint egy jól képzett torreádor vagy kitért előle vagy lefogta, ugyanakkor az ő jabjei, ellenütése többnyire találtak.) Buster a sok jobbra-balra elmozgással nagyrészben már semlegesítette is Tyson egyik fő fegyverét az ütőerejét, hisz az többnyire kénytelen volt az ellenfele után fordulni, ami miatt 1.) Kevesebbet tud/kénytelen ütni, 2.) Nem tud/nem lehet akkorát ütni...(mert minnél instabilabban állsz (a forgolódás miatt) annál kisebbet tudsz ütni (nincs alátámasztva az ütés) Tyson tulajdonképpen oda ment a pofonért...néhány menet után fáradni is kezdett (na meg azért Douglas ütéseinek is súlya volt. Tyson csak azt próbálta csinálni amit nagyon tud, de néhány menet után látnia kellett, hogy az nem müködik, de semmi újat nem tudott kitalálni...emlékeztetett pl. Lacyre, aki hasonlóan járt Calzagheval. Lacy bivalyerős, marha jó, látványos és kemény, és hatékony, amig azt bokszolhatja amit tud...de mi van, ha az a stílus nem működik? péppé verik...kb ez történt Tysonnal is. Menetet sem tudott nyerni, a 8. menet végi leütés volt az egyetlen momentuma. (De a hosszú számolásról már leírtam kb. 10-szer a véleményem...vagyis, hogy nem befolyásolta igazából a végkimenetelt.)<br>...és az olyan "érveket" sem tartom mentségnek, hogy Tysonnak abban az időben problémái voltak, meg ilyenek....Douglas a meccs előtt nem sokkal veszítette el az édesanyját!...Egy mondatban: Buster Douglas aznap éjszaka MINDENBEN Tyson fölé nőtt!..és még valami, egy ilyen éles Douglas-el és ezzel a stílussal egy bármilyen jó formában lévő Tyson is megszenvedett volna...éppen úgy ahogy Lacy fog Calzagheval, ha lesz esetleg egy visszavágó, és ott nem talál ki valami újat.<br><br>*ja: és még annyival egészíteném ki, hogy Douglas az ütemet is nagyon-nagyon jól érezte, mert Tyson mikor megindult előre, ő ugyanabban az ütembem mozgott el. Akkoriban akik megálltak Tyson előtt, azoknak többnyire élből végük volt. (pl. Berbick, Bruno erős volt, de lassú és statikus) Néhányan megpróbáltak elmozogni előle, de előbb utóbb felőrlödtek, megálltak, akkor lett végük. Egy részük pl. Biggs, Thomas, Spinks...egyszerűen gyenge volt fizikálisan hozzá...Bruno túl lassú, Smith "megelégedett annyival", hogy lábon kihúzza. Tulajdonképpen Tuckernek, Douglasnak és Ruddocknak megvolt a méretük, annak ellenére a fürgeségük és az erejük is, és nem féltek tőle....nem is szerepeltek rosszul ellene.
egike
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2006-07-04 15:59:00

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: egike »

Már én is leírtam, hogy a Tyson nem készült fel dolog egy HÜLYESÉG!!!!!<br><br>Én ugye a lábmunkát említettem az imént. Talán a legtöbb ember szemében lábmunkáról nem is beszélhetünk, hiszen csak előrefelé mozgott. <br>Ez valamennyire igaz is, de nézzük csak meg bármelyik meccsét, és láthatjuk, hogy mikor elhajolt egy ütés elől, akkor abba az irányba ellépett, és egy berogyasztott, dinamikus állást vett fel, ahonnan aztán katapultálva tudott berobbanni a másik ütőtávjába. Nem véletlenül láthattunk tőle annyi olyan kiütést, ahol a másik elvét egy ütést, és Tyson pedig az elhajlás után ütötte ki. Nem állt a lábán, hanem mozgott! Mikor egy horog elől hajolt le, akkor nem csak törzsből mozgott, hanem lábból is, aminek köszönhetően nem tudtak az ellenfelek azonnal ráborulni, hiszen bármikor elmozdulhatott oldalra is.<br><br>Én akármikor néztem is Mike lábára a Douglas meccsen, az mindig nyújtva volt, mint egy villanyoszlop. Mikor elhajolt egy ütés elől, sokkal lassabban tudott csak előrehaladni, mert ekkor lépnie kellett. Máskor nem haladt, nem lépett. Robbant! Olyan volt mint egy felhúzott rakéta ami csak arra várt, hogy becsapódhasson. <br>Ez egyébként amatőrkorában volt a leg szembetűnőbb, ha az ellenfele lényegesen magasabb volt nála, a lábmunkája kifejezetten látványos volt, szinte már sasszéba ment át.<br><br>A másik dolog szerintem, hogy Mike nem a győzelemre, hanem a KIÜTÉSES győzelemre ment. Kombinációkat  nem láthattunk tőle, még akkor sem, ha éppen tisztán tudott ütni. Ilyenkor mindig elvétette az ütést, nem véletlen, hogy menetenként 70-ből 20 ütése talált! (testre is alig ütött, és a felütést is azonnal fejre indította!) a nagy számok törvénye alapján aztán egyszer Douglas is beleszaladt egy nagy ütésbe. (a hosszú számolásról annyit, hogy a bíró hat és hét között igen ráérősen intett az amúgy is a semleges sarok kötélzetlére préselődött Vas Miskának, hogy maradjon már a helyén.)<br><br>De nem akarom erre fogni az esetet, egyszerűen csak annyi a benyomásom a meccsről, hogy Mike nem volt tökéletes. Douglas kétségtelenül 120%-os volt, de nem hiszem, hogy ez egy 100%-os Mike ellen elég lett volna.<br><br>Off: Mindezt nem azért írtam, hogy Romsy, vagy bárki le s*ggfejezzen, vagy leostobázzon, hanem mert ez a véleményem, és egyébként kiváncsi vagyok bárki más véleményére, de nem rólam, hanem a meccsről és a témáról.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: leibigab »

[quote author=egike link=board=profiboksz;num=1076590176;start=15#22 date=08/18/06 ť 20:20:20]Nem arra gondoltam. Arra gondoltam, hogy akit ott Douglas megvert, az nem az az(lábon is) örökkémozgó Tyson volt akit nem lehetett addig megütni, hanem egy kizárólag 1 nagy ütésre törekedő Tyson. aki nem figyelt rendesen a védekezésre. Ez a Tyson nem készölt fel dolog szerintem hülyeség, de akkor sem volt azon a meccsen még csak 90%-os sem.<br><br>Bocsi a duplahozzászólásért, de bizonyos dolgokra muszály reagálnom...[/quote]<br><br>egike<br><br>Annyi biztos, hogy Tyson súlya rendben volt, tehát felkészült...(talán túledzett volt és alulmotívált...lehet...)<br><br>DE<br><br>A legtöbben azt a meccset úgy "könyvelik", hogy Tyson ilyen szar volt, meg olyan szar volt, meg nem készült, meg nem edzett...(utóbbira ott a súlya) Sokan csak Tysonra fókuszálnak, de ott volt Buster Douglas is...és azt már nem nézik, hogy Douglas mennyire volt jó (hát nagyon. Sem előtte, sem utána nem láttam annyira jónak, pedig láttam Bustertől, azért néhány Tyson előtti meccset is...)<br>Ott is érvényesült a boksz alapigazság, hogy "mindenki úgy bokszol, ahogy hagyják"....Márpedig ott Tysont nem hagyták!!!<br>
szakerto
Reménység
HozzászólásokCOLON 63
CsatlakozottCOLON 2005-12-11 15:20:26

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: szakerto »

Foreman-Ali:)<br>Bocs, dupla...
szakerto
Reménység
HozzászólásokCOLON 63
CsatlakozottCOLON 2005-12-11 15:20:26

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: szakerto »

Gatti-Mélyvödör!<br>Azért elvártam volna, hogy párszor Gatti is találjon...:)
egike
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2006-07-04 15:59:00

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: egike »

Nem arra gondoltam. Arra gondoltam, hogy akit ott Douglas megvert, az nem az az(lábon is) örökkémozgó Tyson volt akit nem lehetett addig megütni, hanem egy kizárólag 1 nagy ütésre törekedő Tyson. aki nem figyelt rendesen a védekezésre. Ez a Tyson nem készölt fel dolog szerintem hülyeség, de akkor sem volt azon a meccsen még csak 90%-os sem.<br><br>Bocsi a duplahozzászólásért, de bizonyos dolgokra muszály reagálnom...
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Tyson-Douglas. Leginkább, mert úgy győzték le, hogy továbbra is legyőzhetetlen maradt - csak ezt senki nem ismerte el.
<br><br>Ekkora hülyeséget ritkán hallani. Ha a számolós baromsággal akarsz érvelni, akkor inkább bele se kezdj.<br>Vagy mire gondolsz?
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
egike
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2006-07-04 15:59:00

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: egike »

Tyson-Douglas. Leginkább, mert úgy győzték le, hogy továbbra is legyőzhetetlen maradt - csak ezt senki nem ismerte el.<br><br>Darius - Gonzalez. Érdekes módon pont a bűvös negyvenkilences előtt nem segítettek neki a pontozók. <br><br>Koko - Chakon. No komment.<br><br>
Hein
Bajnok
HozzászólásokCOLON 500
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:19:19
Tartózkodási helyCOLON Vác

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: Hein »

Nekem anno a Matolcsi-Trabant nagy csalódás volt.
Hein
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Nekem is Wova - Sanders.<br><br>Meg az, amikor A név nem készül fel megfelelően és félvállról veszi a papíron könnyű ellenfelet, majd csak nagyon nehezen (Lewis - Klitschko), vagy egyáltalán nem (Oszi - Sturmi) veri az ellenfelet. Wladimir meccsén szerintem nem ez történt, csak egyszerűen meglepődött, hogy visszaütött az öreg.<br><br>Ja és hogy Lakatos Palika nem kapta meg az ugandai bajnokot :( :D
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: Camo »

[quote author=paez link=board=profiboksz;num=1076590176;start=0#11 date=02/12/04 ť 18:31:49]<br><br>Ha az én általam favorizált bokszoló kikap,én nem azt mondom,hogy csalódtam benne,hanem azt,hogy rosszul mértem fel az esélyeket.<br>???[/quote]<br><br>Nagyon el tudok keseredni, ha valamelyik kedvencem kikap. Amikor Wladimir Klitschkot kiütötte Corrie Sanders, én is teljesen padlón voltam. Még vagy fél órán keresztül csak ültem a tv előtt és bámultam magam elé. De nem csalódtam, hanem bosszús voltam.  <br> <br>Nekem a legnagyobb csalódásom az, hogy Hamed még mindig nem tért vissza.  <br> <br> <br><br>
Camo
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Ez a legnagyobb csalódás: James "Buster" Douglas V Mike Tyson (Tyson-t megverték, és ahogy megverték)<br><br>Nigel Benn V Chris Eubank I. (Benn veresége, nagyon drukkoltam neki) (Bár az első kettő  elkeseredés is)<br><br>Lennox Lewis V "Razor" Ruddock (Ruddock-tól jóval többet vártam)<br><br>Michael Bentt V Tommy Morrison (csalódtam Tommy-ba)<br><br>Shannon Briggs V Darrol Wilson (Akkoriban Briggs "a nagy reménység" volt, erre jön egy Wilson és kegyetlenül kiüti) <br><br>Shane Mosley V Vernon Forrest I (Ezt nem kell magyaráznom. Nem is, hogy megverte, hanem ahogy...)<br><br>Vernon Forrest V Ricardo Mayorga I (Forrest csalódást okozott, hogy kikapott egy technikailag képzetlen vagdalkozótól)<br><br>Vernon Forrest V Ricardo Mayorga II (Azthittem, csak egy egyszeri botlás volt....de nem.)<br><br>Vitaly Klitschko V Kirk Johnson (Johnson egy nulla volt.)<br><br>Oba Carr/Anthony Hembrick/Lamar Parks/Anthony Jones/Fabian Williams/Lamont Brewster (mind, mind nagyon jó mozgású feltörekvő, fiatal bunyósok voltak, akiktől sokkal többet vártam  annál, mint amit elértek. Bár Brewster még "javíthat" Wladimir Klitschko ellen, de már nem bízok benne...
Suni
Reménység
HozzászólásokCOLON 96
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 20:54:11

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: Suni »

Nekem az volt a legnagyobb csalódás,hogy Mosleyt kihozták De LA Hoya ellen (a második mecsre gondoltam) A meccs után gondolkodtam, hogy nem nézek bunyót egy darabig.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Paez<br><br>A csalódás nem úgy értettem, hogy azért csalódtam valakiben mert nem tett meg valamit vagy nem készült fel  ameccsre rendesen vagy ilyesmi, hanem az eredményben csalódtam. Biztos voltam Corrales kiütéses győzelmében Mayweather ellen és nagyon meglepett mennyire szarrá lett verve. Köze nem volt ahhoz a meccshez Chiconak. Akkoriban kb 50% volt mindkét bunyós esélye a meccs előtt. Mayweather azon a meccsen mutatta meg szerintem talán a legjobban zsenialitását. Előtte ráadául volt egy szoros meccse Emanuel Burton ellen, szóval én biztos voltam Corrales győzelmében, látszólag minden mellette szólt.<br> <br>Koko meccsét a helyszínen éltem át. Igazából akkor eléggé el voltam keseredve. Nagyon meglepett az az eredmény, nem hittem volna, hogy Kokot egyszer ki tudja ütni valaki. Utána kb 1 hétig eléggé magam alatt voltam és kb 1 év után voltam úgy vele, hogy túltetetm magam rajta. Jellemző, hogy Koko két visszatérő meccsén nagyon be voltam szarva és nagyon izgultam. Mikor kapott egy nagyobb ütést egyből azt hittem lemegy tőle. Érdekes nem tudom ez miért volt. <br><br>Persze ezeken kívül is voltak eredmények amik megleptek, de igazán komolyan talán csak ez a kettő, illetve esetleg Tito Hopkins elleni veresége rázott meg.<br><br>Voltak persze kellemes "kárörömeim" is. A legemlékezetesebb az volt mikor Steve Robinson kikapott egy csúnya KO-val Rancho Ramireztől egy Hamed gála undercardjában és ennek hatására Koko lett a WBO hivatalos kihívója. Ennek nagyon tudtam akkor örülni.
"Mindenki a napra tör..."
chubba
Kihívó
HozzászólásokCOLON 237
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 14:40:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: chubba »

[quote author=Egyorru link=board=profiboksz;num=1076590176;start=0#14 date=02/12/04 ť 20:21:51]Barrerában nem csalódott senki ?[/quote]<br>de...
Főtápász
Egyorru
Reménység
HozzászólásokCOLON 96
CsatlakozottCOLON 2003-05-18 22:51:53

Re: Legnagyobb csalódások

Hozzászólás Szerző: Egyorru »

Barrerában nem csalódott senki ?
BUTTON_POST_REPLY