Szakkommentátorok és teljesítményük

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

Amit írtál az úgy lett volna helyes, hogy Gundel nem szakkommentátor hanem kommentátor, te viszont azt írtad, hogy nem szakkomentátor hanem riporter. Ezért gondoltam, hogy a kommentátort helyett írtad, hogy riporter. Ami viszont hibás.<br>Nem ér ennyit az egyész, csak szőrszálhasogatás :)
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=szabogabor link=board=profiboksz;num=1051561317;start=0#0 date=04/29/03 ť 20:43:41]<br><br>A kommentátor sem riporter :) :) :)<br><br><br>[/quote]<br>Ezt nem értem!? Én nem mondtam, hogy a kommentátor riporter.
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

[quote author=Csepi link=board=profiboksz;num=1051561317;start=0#0 date=04/29/03 ť 20:39:23]Szerintem egy kicsit összekevertétek a dolgokat.<br>Gundel nem szakkomentátor, hanem riporter, azt viszont nagyon jól csinálja!<br><br>Csepi[/quote]<br><br>A kommentátor sem riporter :) :) :)<br><br>A többivel egyetértek.<br>
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Csepi »

Szerintem egy kicsit összekevertétek a dolgokat.<br>Gundel nem szakkomentátor, hanem riporter, azt viszont nagyon jól csinálja!<br>Szerintem alapból több az esélye, a jó szakkomentátor címre pályázni egy olyannak, aki aktívan, évek óta benne van a boxban. Ehhez persze még sok minden kell, elsősorban az inteligencia.<br>Felsorolok néhány nevet, akik segítségével, a hozzáértő és a nem hozzáértő nézők egyaránt élvezhetik az igazi boxcsemegéket.<br>Az alábbi sorrendet teljesen véletlenszerűen írtam.<br>Dőry, Kokó, Golyó, Madár, Ifj. Füzesi!<br>Remélem nem hagytam ki senkit!<br><br>Kótai is tetszik ,de őt még csak stúdióvendégként láthattuk, azt hiszem.<br>Nekem Gundel Takács is nagyon tetszik, de mégegyszer mondom, hogy ő nem szakkomentátor, hanem riporter!<br><br>Ui. Ezt le kell írjam! Utálom, ha valaki felvételről közvetít és az végeredmény ismeretében, úgy kommentálja a meccset, hogy a győztes ütéseit veszi csak észre.<br>Gondolom ezáltal arra számít, hogy kitűnik a szakértelme, mert úgy látta a mérkőzést, mint a bírók!<br>Ilyenkor inkább leveszem a hangot, és úgy nézem a tévét.<br><br>Csepi
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Egy Sayan Sanchat nevű orosz fickó ütötte meg komolyan Kokot a 1997-es BS-ben rendezett amatőr világbajnokság elődöntőjében, amitől elég csúnyán felreped a bőre. Sanchat ma a WBC könnyűsúlyú interkontinentális bajnoka, rekordja: 14-1, 8 KO.
"Mindenki a napra tör..."
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=adambalogh link=board=profiboksz;num=1051561317;start=0#1 date=04/29/03 ť 19:24:43]Most direkt nem nézek utána a Koko-könyveim valamelyikében mert az emlékezetemet szeretném tesztelni:<br><br>Szerintem Koko a világbajnoki döntö elött sérült meg, és a döntöre már sérülten állt ki.[/quote]<br>Szia Ádám!<br><br>Jól tudod, tényleg így volt!<br><br>Csepi
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

Azt hiszem egy kicsit érintett vagyok, úgyhogy anélkül, hogy belekontárkodnék a vitába csak, egy dolgot szeretnék tisztázni. <br>A kommentátor nem azonos a szakkommentátorral. Gundel-Takács, Várhegyi Feri, Tóth Csaba kommentátorok, Madár, Szegő, Dőry stb. szakkomentátorok.Más más feladattal. Ha gondoljátok  szívesen leírom a különbséget. <br><br>Két kakukktojás van pillanatnyilag Koko és Golyó. Kokót nem hiszem, hogy magyaráznom kéne, Gólyóhoz is csak annyit fűznék hozzá, hogy ő jelenleg szakkomentátor akit kommentátorként alkalmaznak. Ezért is szenvedett például abban a 40 percben amit át kellett vészelnie a multkor.<br>Megjegyzem ez egy rutinos kommentátornak is kihívás lenne . Vagy rémálom  :)<br><br>
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: edge »

[quote author=justy link=board=profiboksz;num=1051561317;start=0#7 date=04/29/03 » 09:51:09]Edgegod,<br>"amikor Kokó világbajnok lett a BS-ben" Es valoban, nincs itt hiba. Annyit segitek, hogy mindez 1997-ben tortent.[/quote]<br>Justy<br><br>Igazad van, a kivett részletet önmagában így értelmezve valóban nincs hiba. Azonban a közvetítésben elhangzott kontextusban már nem annyira. Ugyanis az egyik versenyzõnek a szeme alatt felrepedt arcát hasonlította Kokó világbajnoki döntõjén elszenvedett sérüléséhez (a BS-ben ?). Ha 97-ben is volt ilyen sérülés és Perutek J. is arra gondolt, akkor elnézést kérek, de én ezt a lehetõséget szinte kizártnak tartom (pláne azoknak tükrében, amiket a közvetítés alatt még összehordott).
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Szerintem Palik L. F1-es közvetítései kifejezetten jók :) (Hova tűnt Damon Hill? ;D)<br>Boxból jobban tetszenek az olyan kommentátorok, akik (kellő felkészültség mellet persze) kicsit beleélik magukat a mérkőzésbe. Nagyon nem jó, mikor úgy közvetít valaki, mintha mondjuk egy receptet olvasna fel... Elrontja az egésznek a hangulatát. Ha megnéz az ember egy Ali-meccset, ott már az akkori közvetítés is egy műsor magában, bár ez akkor vszínűleg követelmény is volt, mert igen sokan csak rádión keresztül hallhatták. <br>Gundel Takacs vinne a palmat, ha szakmailag kicsit tobbet tudna. Mondjuk adni melle egy olyat, aki valoban ert is a boxhoz, hogy korrigalja, ha baromsagokat mond. GT + Psiti vagy GT + Golyo jo parositas lenne sztem. Ha jol emlekszem, volt mar egy GT + Erdei parositas, az mindenkeppen nyero parositas! :) Fuzessy Zoli bacsira inkabb a regi nagy meccsek kommentalasat biznam ra, mert abban nagyon otthon van, a mai mezonyt nezve viszont akadnak hianyossagai...<br><br>
bandi
-----------------
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Lehet hogy Larry megfaradt oregember benyomasat kelti de legalabb nem beszel hulyesegeket. Nekem semmi bajon nincsen vele, szerintem szerintem egy jol felkeszult kommentator. En nagyon elvezem a HBO kozvetiteseit szerintem jok a kommentatorok, izgalmasan kozvetitenek es nem beszelnek hulyesegeket. <br><br>Gundel Takacs nem ert a boxhoz, szerintem jobb ha kimarad belole !<br><br>Otthon ket jo komentator van: Koko, Golyo. Mindketto egyedul is kepes arra, hogy nagyon jol lekozvetitsen egy merkozest. <br><br>Idosebb Fuzesi Zoli ba' is jo, de o egyedul nem tudna egy merkozest lekommentalni..<br>A nemeteknel szerintem eleg jo a Tobias Drews.<br>
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: kozi »

Gundel Takács valóban nem lenne egy rossz választás, de amiket a Tyson vs. Savarese meccsen mondott azzal elvágta magát (el sem találta, meg sem ütötte; Csak elcsúszott ; A halánték nem is kiütési pont)
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: WNB »

[quote author=atesz link=board=profiboksz;num=1051561317;start=0#2 date=04/29/03 ť 08:53:58]A külföldiek közül akit nagyon nem bírok, az Larry Merchant. Főleg a stílusa miatt, lassan beszél mint egy fáradt öregember, hiszen az is.  :D A meccs utáni jópofáskodását sem szeretem.[/quote]<br>Sokak szerint Isten is csak egy fáradt öregember... ;)<br><br>...Igaz se Isten, se Merchant nem számol hangosan a leütéseknél... :( ;) Kettejük közt az dönthet talán mégis valahogy, hogy Merchantnak egy árnyalattal jobb a humora... ;)<br><br>(Peace. ;))<br><br>Hazai pálya: kíváncsi lennék, mit tudna nyújtani egy Gundel Takács + Pisti páros...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Carnivores
Super Champ
HozzászólásokCOLON 508
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Carnivores »

Gundel Takács,és Id Füzessy Zoli bá' kettős :P 8)
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: justy »

Edgegod,<br>"amikor Kokó világbajnok lett a BS-ben" Es valoban, nincs itt hiba. Annyit segitek, hogy mindez 1997-ben tortent.
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

A magyar kommentátorok közül egyedül Füzessy Zoli bát szeretem hallgatni. Rajta kívül szerintem nincs odavaló közvetítő.<br><br>A külföldiek közül akit nagyon nem bírok, az Larry Merchant. Főleg a stílusa miatt, lassan beszél mint egy fáradt öregember, hiszen az is.  :D A meccs utáni jópofáskodását sem szeretem.<br><br>Akit viszont nagyon bírok, az Bob Sheridan. Fantasztikus hangulatot tud teremteni az ordibálásával, leütésnél ő is számol. Ez nagyon megdobja a közvetítést. És ami még tetszik benne: kizárólag a tényekre szorítkozik, csak azt mondja amit lát. Ráadásul Tyson fan. Kell ennél több?<br><br>Ő van pl. a Tyson-Spinks, Tyson-Thomas, Tyson-Etienne meccseken, meg mintha a Foreman-Alin is őt hallottam volna.
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: edge »

Tommy_Carrot <br><br>A fõ problémám az, hogy Perutek NEM szakkomentátor. Nem tölti be azt a funkciót, amiért oda van ültetve. Ez nem foci, itt nem elég annak a nevét mondani akinél éppen a labda van, vagy aki éppen üt, pláne nem egy szakembernek. Ez a "halandzsázás" Várhegyitõl még elmegy, de Peruteket azért tették oda, hogy szakértsen. Nem sikerült. Immár harmadjára nem. Lexikális tudása pocsék és az ökölvíváshoz szakmailag sem ért szakértõi szinten. Ráadásul egyre magabiztosabb, így egyre többet beszél és sajnos egyre több hülyeséget. A legelsõ alkalommal volt a legjobb, amikor szinte alig szólt hozzá. AZ elõbbiek mellett ráadásul a stílusa is zavaró. Még Várhegyi hangján is éreztem néha, hogy neki sem tetszik amiket Perutek mond. Egy szó mint száz, szerintem nem való oda.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Ma (tegnap) tényleg nem alkotott nagyot. Borzalmasan elfogult volt (jó, ez érthető, a németek NAGYON elcsalták a meccset), oda nem illő felkiáltásokkal (parázs meccs ;D).<br><br>Az is egy kicsit fals volt, ahogy a végén kiáltozott a végeredmény miatt, hiszen előre tudta mindenki a végét. <br><br>Ennek ellenére nem írnám le, a bemutatkozása nem volt rossz.<br><br>Tényleg, szerintetek ki a legjobb magyar bokszkommentátor? <br>(én Gundel Takács Gábort és Erdeit egész jónak tartottam, a többiekből sajnos mindig hiányzik valami /vagy minden ;D/ az élvezetes közvetítéshez.)
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: edge »

A topik címe magáért beszél, azt hiszem nem kell különösebben magyarázni mirõl is lesz itt szó.<br><br>Apropója: Eurosport - Lucas vs Beyer gála<br><br>Láttátok a ma esti gálát az Eurosporton? Szerintem ifj. Perutek János "szakkomentátor" egyszerûen botrányosan rosszul szerepelt. Eddig sem voltam tõle elájulva, de amit ma este alkotott az élményszámba ment (pl. : "amikor Kokó világbajnok lett a BS-ben"). Ez az ember szerintem NEM szakértõ. Dõry,Szegõ vagy még Tocsi is többet tud nála sokkal és nem beszélnek ennyi felesleges butaságot.<br><br>Ti hogyan látjátok?
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BUTTON_POST_REPLY