Szakkommentátorok és teljesítményük

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Szabolcs
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 16:26:45

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Szabolcs »

Golyót szeretném védeni egy picit.<br><br>Ő még tényleg teljesen kezdő ebben a szakmában, viszont szerintem(és remélem még sok ember szerint)sokkal fontosabb az, hogy miket mond mint az, hogy hogyan mondja.És Golyó nagyon objektíven tárgyilagosan és kompetensen tud közvetíteni.Ugyanez igaz Kokóra is.<br><br>
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1051561317;start=0#12 date=04/29/03 ť 21:13:45]Szerintem a kommentátorok közül Szabó Gábor jobb mint a Gundel.[/quote]<br><br>Ebben teljesen igazad van, az atlétika közvetítései például mindig nagyon jók, nem tudok egy kifogást sem mondani. /Valószínűleg a tenisz meg a sielés is rendben van, de azokat nem szoktam nézni  ;)/ A bokszközvetítései is jók, de szerintem ez nem a "natív" sportága, nem igazán otthonos benne (nem bántásként mindom).<br><br>A Várhegyi lehet, hogy jó kommentátor, és tényleg nagyon sok sportágat közvetít, de a bokszközvetítéseken nagyon fásult, leginkább csak közhelyeket mond. Van egy olyan érzésem, hogy nem igazán érdekli a profi boksz (vagy csak a rossz meccsek), de például a rally vagy a szumóközvetítéseken sokkal jobb. Nem is értem, kinek volt az ötlete, hogy ő legyen az ügyeletes bokszkommentátor?
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=Golyo link=board=profiboksz;num=1051561317;start=0#0 date=04/30/03 ť 20:24:02]Game<br><br><br>Meg kell védjem a Viasatos majdnem elalvó urat.  ;D <br><br>Mire Pestre ért aznap hajnalban, már félig elment a hangja. Utána egy hétig táppénzen volt egy barátságos vírus miatt.   :-/[/quote]<br>Nem kell megvédd magad!<br>Nagyon jó voltál!<br>Nem kell beugorj ilyen bugyuta megjegyzésnek!<br><br>Csepi
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Game<br><br><br>Meg kell védjem a Viasatos majdnem elalvó urat.  ;D <br><br>Mire Pestre ért aznap hajnalban, már félig elment a hangja. Utána egy hétig táppénzen volt egy barátságos vírus miatt.   :-/
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: greg »

Szerintem az sem éppen elõnyös, ha egy szakkomentátor túlságosan pártolja valamelyik boxolót és ezáltal néha túlzásokba esik.<br><br>Elsõsorban itt Szántó Öcsi bá' ténykedésére gondolok a Darek vs. Hall meccs alatt, esküszöm már le kellett vennem a TV-rõl a hangot, annyira idegesített a Michalczewski-t egekig dícsõítõ mondatok végtelen özöne. <br><br>Még Kokó, vagy Madár meccsei alatt sem volt ennyire elvakult.
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Nekem pl. nagyon bejott, hogy Madar nem gyozte hangoztatni, hogy milyen lassu Darek ellenfele. :) <br> Szerintem nehez megtalalni az osszhangot a szakkomentatornak es a kommentatornak. Ha ez sikerul (esetleg mindketto egy es ugyanazon szemely), akkor lehetoseg van arra, hogy ne kelljen a hangot levenni neha. Az utolag kozvetitett (es kommentalt) meccsekrol en sem vagyok jo velemennyel. Azt szeretem, mikor eloben kozvetitenek es at tudjak adni a nezoteren levo hangulatot. <br> Szerintem Koko nem tul kritikus, hanem egyszeruen probal realista maradni. Mellesleg amikor megemlitette Csepit a kozvetites soran, az kifejezetten tetszett ;D<br> Kivancsi leszek, hogy a magyar bajnokit ki es hogyan fogja majd kozvetiteni, de azt inkabb eloben nezem meg egy "Hajrá Csepi" feliratu poloban. :)<br> Golyo olyan, mint egy ket labon jaro lexikon (nem serto szandekkal mondom!). Sajnos, mint kommentator meg nincs akkora tapasztalata, de ha adnak melle egy olyan kommentatort, akivel jol ossze tud dolgozni, akkor az a nyero paros. <br> Fuzessy Zoli bacsit en is szivesen latnam/hallanam az ESPN Classicon. Hihetetlen jo konyveket/cikkeket/dolgozatokat irt a regi korok boxoloirol, meccseirol. Mindig elmeny ujraolvasni oket.<br>Udv,<br>Bandi
bandi
-----------------
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Game/Peru<br><br>Regisztralhattad volna magad mint Peru, ahogyan Szabogabor is megtette :) ! <br><br>Ezt irtad: <br><br>Djelti mérkőzését kiválóan közvetítette és szerintem sokkal szórakoztatóbb, mint Pl. a Viasaton lévő úr, aki majdnem elaludt a Tyson-Etienne meccsen. <br><br>Csak nem azt akarod elhitetni velunk hogy nem tudod ki kozvetitette???? ha pedig tudod hogy Golyo volt az akkor miert nem nevezted meg? <br><br><br><br>
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: edge »

T. Game!<br><br>Húsz éve foglalkozol boksszal és most jutott eszedbe hirtelen beregisztrálni és hozzászólni, amikor Perutek urat érte (szvsz teljesen jogos) kritika ? Ráadásul egybõl Perutek ellenes mozgalomban gondolokozol? Ez furcsa. Úgy érzem nagyon közel állhat a szívedhez az említett úr, hacsak nem Te vagy maga ifj. (vagy id.) Perutek János személyesen, de inkognitóban. Ez annál is inkább valószínû, mert P. úr olvassa ezt a fórumot. Valamint a pbx oldalon írogat is rendszeresen (ide eddig vmiért sosem), sõt ott még külön topikot is nyitott magának magáról (egoizmus rulz!;)).
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: kozi »

Kedves Game!<br><br>Lehet, hogy Perutek úr szórakoztatóbban és több beleéléssel közvetit mind Golyo, de aki ennyi valótlanságot, hülyeséget és téves adatok halmazát hordja össze az csak annak lehet jó aki nem ismeri valamennyire a boksz történelmét, meccseit, szabályait.<br><br>Ha több mint 20 éve követed a bokszot akkor egész egyszerüen nem tudom elhinni, hogy nem téped a hajad Perutek úr sületlenségeitöl.<br><br>Az meg, hogy "Perutek ellenes mozgalom". Mókás.  Ha valaki égbekiáltó hülyeségeket beszél azt ide a fórumra általában beirjuk. Szerintem ezzel semmi baj nincs.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
game
Újonc
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 11:07:44

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: game »

Hello!<br><br><br>Látom, hogy itt kezd készülni Perutek ellenes mozgalom.<br>Nem értem miért?<br><br>Djelti mérkőzését kiválóan közvetítette és szerintem sokkal szórakoztatóbb, mint Pl. a Viasaton lévő úr, aki majdnem elaludt a Tyson-Etienne meccsen.<br><br>Már több, mint húsz éve nézek bokszot és szerintem Perutek jó az EuroSporton. Tegnap egy francia gálát közvetített Várhegyivel együtt és nem találtam semmi kivetnivalót!<br><br>Bár lehet, hogy csak felavatás történt, de szükség van új arcokra a bunyóban is.
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=szabogabor link=board=profiboksz;num=1051561317;start=0#8 date=04/29/03 ť 20:57:45]Amit írtál az úgy lett volna helyes, hogy Gundel nem szakkommentátor hanem kommentátor, te viszont azt írtad, hogy nem szakkomentátor hanem riporter. Ezért gondoltam, hogy a kommentátort helyett írtad, hogy riporter. Ami viszont hibás.<br>Nem ér ennyit az egyész, csak szőrszálhasogatás :)[/quote]<br>Úgy látszik nem vagyok tisztában a kifejezésekkel.<br>Eddig úgy tudtam, hogy aki közvetíti a meccset, az a riporter. Aki a "riporter" mellett, szakkomentátor néven szerepel, az csak olyan lehet, aki szakmai hozzáértéssel és gyakorlattal rendelkezik.<br>A lexikális tudás nem feltétel szerintem. Persze előnyösebb, ha valaki sokat tud az érintett versenyzőkről, és elő is tudja azt adni, mindig a megfelelő időben, mint pl. Golyó.<br>Egyik barátom szakkomentátorként szokott szerepelni a Yuro Sporton, súlyemelésben, ha éppen itthon van. Ő mesélte, hogy mindig kézbe kapnak egy halom adatot az érintett versenyzőkről. Az már teljesen egyedi, hogy ki, hogy tudja felhasználni a rengeteg információt, amivel érdekesebbé teheti a közvetítendő sporteseményt.<br><br>Csepi<br><br>Ui: Gábor, köszönöm a helyesbítést. Ezentúl jobban figyelek.
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

Részemről én ha választhatnék kommentátor ügyben, akkor vagy Bob Sheridan vagy senki. Hülyeségek hallgatása helyett sokkal jobb magára a meccs hangjaira, zörejeire figyelni, és a saját szájíz szerint élvezni, figyelni a meccset. A nézőtéren ülőknek sincs kommentátoruk, és nagyon jól elvannak.<br><br>Összehasonlítani az amerikai meg az itthoni közvetítések színvonalát értelmetlen. Amerikában évszázadok óta létezik profi ökölvívás, kijárt utak, nyitott kapuk vannak, profi média működik. Az amerikai ember megőrül a sportért, a profi ökölvívás ennek a csúcsát képezi. Millió dollárok folynak be ppv meccsekből. Itthon nincs számottevő közönség a profi ökölvíváshoz, nincs benne pénz, az emberek az "Amerikába jöttem"-ben hallják először és utoljára Joe Louis nevét. Ha nem nézik meg ezt a filmet, valószínlűleg sosem fognak Joe Louisról hallani. Kint ha megkérdezel valakit, biztos hogy tudja ki az a Joe Louis.<br><br>Amerikában profi szinkrontolmácsokat hozatnak a idegen nyelvterületű, pl. a Duran meccsekhez, hogy hallani lehessen, mit mondanak a sarokban. Hogy az amerikai nép még véletlenül se maradjon le semmiről. Még erre is gondolnak,  még erre is van pénzük.
judo
Újonc
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2003-02-04 09:49:28

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: judo »

Sziasztok, ez a második hozzászolásom de már reg ota olvasoja vagyok az oldalnak, mert szinvonalas  es tanulságos.<br>Nekem szemely szerint  Pisti nagyon "erőszakos"!<br>Tulságosan a hibákra koncentrál. (főleg ha a Misi bokszol) Nekem tul tomény a szakmaisága, "láttatni" akarja a meccset.<br>
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Szerencsere Perutek urat meg sohasem hallodtam....
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Szerintem a kommentátorok közül Szabó Gábor jobb mint a Gundel. Ami a szakkomentátorok versenyét illeti ott torony magasan Golyo a legjobb, mögötte Pisti, majd Madár áll. Az Eurosportos srácnak a stílusán kívül a tudása sem tetszik. Az ő és Golyo tudását még összehasonlítani is nevetséges felvetés. Sőt itt a fórumon is kb 10 olyan embert ismerek aki jobb szakkomentátor lenne mint Perutek. Végülis ez azért nem olyan nagy probléma, mert Perutek jó lesz az Eurosportra. Azoknak a meccseknek a színvonalához az ő tudása pont elég.<br>Füzessy Zoli bácsi pedig az ESPN Classicon alkothatna maradandót, mert ott nagyon sok olyan meccs van, aminek a hátterréről, történetéről sokat tudna mesélni. Kár, hogy ezen az adón nincsen magyar kommentár.
"Mindenki a napra tör..."
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: kozi »

Alberto<br><br>A két versenyzöröl igen, de  mentközben felmerülö régebbi meccsekröl a szakkomentátor beszéljen, meséljen. Perutek úr  azzal nem volt tisztában, hogy Lucas régebben milyen eredményeket ért el(pedig az annyi, hogy megnézi a rekordját)
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Kozi,<br><br>szerintem a komentatornak igenis tudnia kell mindent lexikalisan a  ket versenyzorol ... A szakkomentator az aki felteszi az i -re a pontot. Pl. kifigyeli milyen taktikaval bunyoznak, mit mondanak a sarokban, felsorol erenyeket, illetve hibakat. <br><br>udv.<br><br>Alberto
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

[quote author=kozi link=board=profiboksz;num=1051561317;start=0#1 date=04/29/03 ť 21:00:07]Szabogabor!<br><br>A kommentátor feladata, hogy nyomja a rizsát:) <br><br>Szerintem ennél azért picit összetettebb :)
Alberto_11
Super Champ
HozzászólásokCOLON 820
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 22:13:08

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Alberto_11 »

Az RTL nehezen tudna olyan komentatorkat kikepezni mint a HBO. Eloszor is a HBO majdnem hetente ad boxgalakat, a komentatorok tobbnyire eloben kozvetitenek hetrol hetre, ez alkalmat ad a gyakorlasra. A masik pedig hogy az HBO tobb tiz eve kozvetit boxmecset, szerintem kialakitottak egyfajta kulturat vagy kozvetitesi metodust. Ez a tapasztalat hianyzik az RTL Klub-on, ezert nem lenne szabad az RTL Klub kometatorait osszehasonlitani a HBOval. Viszont a ZDF-el mar ossze lehetne hasonlitani !!!! Nyugodtan kijelenthetem hogy az RTL KLUB SIMAN VERI A ZDF-et!!!!<br> Egy kometatorral szemben nekem mint nezo csak az lenne az elvarasom hogy legyen kepbe a ket versenyzovel- kepesegeivel,- eredmenyeivel, erossegeivel, gyengeivel, - ismerje a box szabalyait, ismerje legalabb az alaputeseket (jobbegyenes legyen jobbegyenes, jobbcsapott legyen jobbcsapott), ne akarja elhitetni a nezokkel hogy egy kozepes szinvonalu boxolo vilagvero boxolo stb... <br>A komentator keszuljon fel egy adott merkozesre. <br><br>Udv.<br><br>Alberto<br><br>
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: kozi »

Szabogabor!<br><br>Teljesen igazad van, a hangsúly az a szakkomentátoron van. Neki kellene föleg a szakmai résszel és ha lehet a lexikális dolgokkal tisztában lenni (sajnos itt mindkettö igen hiányos. Az ledöbbentett, hogy régi (néhány évvel ezelötti) meccsekröl semmit nem tud). A kommentátor feladata, hogy nyomja a rizsát:) (ennen VF szerintem tökéletesen megfelel és látva, hogy kb 234 sportágat ö közvetit az eurosporton, nem is csodálom, hogy pl. nem ismer fel mindenkit)<br><br>OFF<br>Ti pl. szerintem azért alkottok kiváló párost atlétikában a szakkomentátorral, mert ö szakmailag jó te meg lexikálisan vágod az atlétikát elöröl-hátulról. Ja és felismeritek a versenyzöket ;)
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
BUTTON_POST_REPLY