Szakkommentátorok és teljesítményük

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: PTM »

Parakovács mester (?) ironikus jegyzete...  :)<br><br>http://www.parakovacs.hu/Texts/Csatorna ... %E9k02.doc
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: dp »

Tegnap (azaz 10.16-án ) este láttam az Eurosporton a az Erdei-Lakatus meccset Várhegyi Ferenc lelkes kommentálásával...<br>A LakatuSZ az alap, meg még elhangzott sok hülyeség.<br>Szeritnem lehetne indítani egy Várhegyis fórumot!<br> ;D
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: justy »

WNB,<br>"Batiz Andrással lett volna az igazi, dehát..."<br>Nezd, ha Schwarzeneggernel felmerulhet, hogy esetleg rovid szerepet vallal a T4-ben, akkor ugye... ;)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: WNB »

(justy - inkább ide reagálok)<br>
Itt igeny kezd kibontakozni WNB szereplesenek (ismetelt) megtekintesere. Feltenne valaki a a szerverre?
<br>Justy, szvsz a Fókusz Pluszban gyakorlatilag vágás nélkül leadják majd újra...Batiz Andrással lett volna az igazi, dehát...az lesz a címe, hogy "Kétlábú, gyakorlatilag világrajövetele pillanatától többszörös körmondatokban beszélni képes borjú született Hajdú-Biharban...A termelőszövetkezet állattenyésztési ágazatvezetőjét kérdeztük: spontán mutáció vagy tudatos tenyésztés eredménye ez?"...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Lemming
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2004-02-16 16:37:07
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Re: Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Lemming »

Talán nem is lehetne jobb előzmény WNB Matolcsi-meccsen való működésének elemzéséhez, mint egy Matolcsi-meccses és egy WNB-hozzászólás ;)<br><br>Remélem, nem kapok a fejemre, de mivel csak egy-egy képet láttam az itteni masszív fórumozókról, nem tudtam hova tenni a képernyőn feltűnő új arcot.. ne tessék kinevetni, de elsőre azon agyaltam, miféle világszervezettől jöhetett az illető, hiszen sok W-s kócerájról hallottam már, de hogy mi lehet az a WNB a név alatt, elsőre nem esett le. Később pedig őszinte kommentátorszurkolásba kezdtem, hogy az egyik kedvenc hozzászólóm megmutathassa a világnak, mit tud :)<br><br>Tényleg nem lehet egyszerű hangremegés és furcsán álló (ülő) lábak nélkül debütálni úgy, hogy a stílus is megmaradjon és egy kereskedelmi csatorna folyton érdekeset-szórakoztatót mondani vágyása se sérüljön. Remélem, lesz még lehetőség koncentrálni az egy témát (legalább) kétszer körbekerülő mondatokra, esetleg már úgy, hogy mindez annyira lendületesen megy, hogy lehetősége sem lesz a műsorvezető kollégának belevágni és túlzottan leegyszerűsíteni a szándékozott mondanivalót :)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: WNB »

kozi,<br><br>Pontozó-statisztika:<br><br>("...This report represents world title bouts for the years 1996, 1997,1998, 1999, 2000 and 2001.* For a Judge to appear on this report they would need to have judged at least (70) championship rounds...")<br><br>=> http://www27.brinkster.com/abcboxing/Judges.asp<br><br>(nem dummy - csak az oldal alján a konkrét táblázat relatíve lassan töltődik be... :))<br><br>Ez a statisztika feltehetően konkrétan nem pont az, amiről itt szó volt (nem FN, hanem Association of Boxing Commissions) - de ez is tartalmaz (más egyebek mellett) olyan adatot, mint a döntetlenre adott menetek száma - egyénre lebontva, meg összességében is...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Re: Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

Azt hiszem a Fightnews-on találtam a Matolcsi meccs elött. Most már nem találtam meg.<br>Elmentettem magamnak mht.-ban ahogy szoktam, de nem tudom megnyitni, itt van rajta a gépemen de nem megy.<br>Talán majd ha hazajöttem a nyaralásból :D
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: kozi »

Szabó Gábor<br><br>Most nézem az eurosporton az Etienne meccset és azt mondtad, hogy csináltak egy olyan felmérést, hogy 30 biro elmult x világbajnoki cimmeccsen elkövetett pontozásait vizsgálták ahol az jött ki, hogy kb 50 menetböl egyet adnak döntetlenre(ez teljesen reálisnak is tünik). Hol lehet ezt megtalálni a neten, nagyon érdekelne, hogy még miket hoztak ki ebböl a felmérésböl.<br><br>Amugy egész jo a mostani közvetités sok érdekes dologrol meséltél(ranglisták, szervezetek), bár Buddy McGirt-röl is lehetett volna mondani valamit, a bemutatások elött vagy 2 percig mutatták ahogy ott vigyorog a ringben a csodaszép fogsorával :)
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
szabogabor
Reménység
HozzászólásokCOLON 67
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 17:37:51

Re: Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: szabogabor »

[quote author=Edgegod link=board=profiboksz;num=1051561317;start=90#90 date=05/15/04 ť 15:35:48]Szabó Gábor<br><br>(Nem cseszegetésnek, hanem építő jellegű kritikának szánom a következőket:) )<br> <br>Rendszeresen elhangzik Tőled (utoljára az Erdei vs Garay alatt) a menetek pontozásáról, hogy "azonos teljesítmény esetén a címvédőnek kell adni a menetet 10-9-re, mert a címvédőt meg kell verni". Ez az íratlan szabály általánosan igaz, viszont a pontozásnál nem befolyásoló tényező. Ami számít: <br><br>Score the fights yourself and see if you agree with the judges...Look for 1) Effective Punches, 2) Effective Aggressiveness, 3) Ring Generalmanship, 4) Effective Defense.<br><br>(innen puskáztam én is :) : http://www.fightnews.com/scorecard10.htm)<br><br>[/quote]<br><br><br>Nem mentegetődzésképpen, hanem mert csak.<br><br>Nem azt szotam mondani, hogy kell, hanem azt, hogy szokták.<br><br>A 10-9 et sem említettem soha, mint ahogy azt sem, hogy ez bárhol is le lenne írva.<br><br>Ez egy szokás, nem szabály és természetesen vannak alóla kivételek.<br><br>Ha meg kéne fogalmaznom pontosan, azt írnám, hogy általában védik a bajnokot. <br>Hacsak egyéb fontosabb üzleti érdekek nem überelik mindezt. <br>
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: edge »

Szabó Gábor<br><br>(Nem cseszegetésnek, hanem építõ jellegû kritikának szánom a következõket:) )<br><br>Rendszeresen elhangzik Tõled (utoljára az Erdei vs Garay alatt) a menetek pontozásáról, hogy "azonos teljesítmény esetén a címvédõnek kell adni a menetet 10-9-re, mert a címvédõt meg kell verni". Ez az íratlan szabály általánosan igaz, viszont a pontozásnál nem befolyásoló tényezõ. Ami számít: <br><br>Score the fights yourself and see if you agree with the judges...Look for 1) Effective Punches, 2) Effective Aggressiveness, 3) Ring Generalmanship, 4) Effective Defense.<br><br>(innen puskáztam én is :) : http://www.fightnews.com/scorecard10.htm)<br><br>Hasonló tévedés (ezt Perutól hallottam többször is), hogy a mérkõzés végét kell meghajtani mert az jobban megmarad a pontozókban. Ez szintén nem igaz, illetve az elõzõ dologhoz képest pont fordítva igaz..ez menetekre vonatkozó igazság. A menet vége jobban megmaradhat a pontozóban a 10-9 arány megítélésénél, de egészében a mérkõzést a menetek pontjainak összeadása dönti el, nem pedig az hogy a mérkõzés vége felé ki a jobb.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
egyenes

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: egyenes »

A szakkomentátorok kiválasztásában sokszor (lásd k-1) az ismerettség a mérvado >:(
paja
Super Champ
HozzászólásokCOLON 634
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:49:16

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: paja »

Tegnap volt szerencsém látni a Fischer-Sidon német bajnoki meccs ismétlését az eurosporton. Kommentátor Várhegyi úr, a szakértő pedig Peru(?). Magukhoz képest jók voltak, VF ezúttal megfelelően leplezte hogy mennyire nem érdekli őt ez a sport, Peru pedig nem hordott össze hülyeségeket (vagy csak nem vettem észre ;D) és nem akart mindenáron beszélni. A meccs a felejthető kategóriába tartozott.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Romsy »

leütötte? <br><br>én erről nem is tudtam. tényleg?
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
coccodee
Bajnok
HozzászólásokCOLON 438
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:28:18
Tartózkodási helyCOLON MARGHITA,ROMANIA

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: coccodee »

Hat szo mi szo nem semmi.Ussetek le es johet egy masik.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: kozi »

Kedvenc szakkommentátorom az Akinwande v Hoffman meccs közvetitése alatt a nehézsúly jelenlegi helyzetét elemezte: "....ott van David Tua, aki Lennox Lewist is leütötte a meccs elsö felében akire számolni is kellett...."
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Laczy
Újonc
HozzászólásokCOLON 17
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 07:05:28
Tartózkodási helyCOLON Salgótarján

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Laczy »

Szerb20tok!<br><br>Szabad kicsit kötözködni?<br>Valószínűsíthető, hogy ehhez kellett Golyó ismerete innen, illetve a jogelőd helyekről, de észrevehető volt a megkönnyebbülés a hangjában, amikor a degyedik menetet aránylag simán elvitte Lewis, majd a hatodoikbéli ismételten betalált tiszta felütésnél.<br>Na, mielőtt túl sok hideg-meleg ömlene a nyakamba, gyorsan leírom azt is, hogy nyilvánvalóan magasan övé a legjobb produkció a boxkommentátori mikrofon mögött.<br><br>Golyó!<br>A ReTeKlub nem akar a mikije mögé ültetni boxmeccsek alkalmából? Nem a stúdióbeszélgetésekre gondolok. Aprópopó... Azt hogy oldják meg, hogy élő-szerű a stúdióbeszélgetés a felvételről leadott meccs előtt-közben-alatt? Egy az egyben föveszik a történéskor, majd leadják szalagról, vagy eldugják a vendég elől a meccset, nehogy elszólja magát? Esetleg valami egészen csavaros átmenet a kettő közt?<br><br>
Legyetek szépek, egészségesek és szoba10ták!
Maradok 6ározottan tartós:
Laczy
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

Szerintem is le kell fordítani a meccs utáni nyilatkozatokat. Benne van persze a pakliban, hogy valami kimarad, vagy valaminek a fordítása nekünk nem tetszik. Mégis.<br>Lewis és Golyó hangja csakugyan összekeveredett, de szerintem erről legkevésbé Golyó tehet. Hacsak nem ő volt a hangmérnök, vagy mi.<br>Klicskó angolja pedig nekem nagyon tetszett. Először is meglepett, hogy bevállalja tolmács nélkül (bár egy ideje már ott él, szóval miért ne). És nagyon tetszett az egyszerűség, a letisztultság, az akcentusa. Tényleg.<br><br>A Kótai meccs közvetítését csak fél füllel hallgattam (közben inkább nyomattam a "Hajrá Misi!"-t), de az a bizonyos egyensúlyozás szerintem sem sikerült rosszul.<br><br>Nagypapi
Öregember nem gyorsvonat.
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: TKO »

CSepi,<br><br>Az elsődleges probléma sztem is az volt, amit atya írt, hogy kb 50-50% -ra keverték az eredeti hangot Golyóéval, és igy egyiket sem lehetett normálisan érteni, vagyis mindegyikből csak egy kicsit  :)<br>Az én angolomat azért közel nem kell irigyelni, bár mondjuk én jobban örülnék ha <br>nem forditanának semmit a meccs végi interjúkból, még úgyis, hogy átlagban kb csak 80-90 %-át értem az elhangzottaknak. (mondjuk ez attól is függ ki beszél, Lewist mondjuk nagyon jól lehet érteni, de szerintem ő amúgy is az értelmesebbek közé tartozik) <br>Nagyon tetszett egyébként ahogy Larry végig kekeckedett Lewis-al, mire az megpróbálta tőle elvenni a mikrofont :)<br>Klicsko "angolja" amúgy siralmasan szánalmas volt, ezért külön gratulálok Golyónak, hogy a lényeget ki bírta belőle venni  :)
atya
Super Champ
HozzászólásokCOLON 668
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 15:18:56
CONTACTCOLON

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: atya »

Csepi,<br>igen, igazad van de akkor le kellene venni az angol hangerejéből, mert én sem értettem szinte semmit így.
Ezt csak a google miatt:
www.szoftverek.hu
www.telefonok.hu
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Szakkommentátorok és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=TKO link=board=profiboksz;num=1051561317;start=0#1 date=06/23/03 ť 23:03:41]Golyó,<br><br>Én nem tudom Ti, hogy vagytok vele, de én annak örülnék a legjobban, ha az interjúkat nem fordinaták, mert kb csak 30-40% info jön át, én pedig szeretném hallani az egészet. <br>ÉS esetleg még egy kis átélés is jó lenne, ha nem ugyanaz a hangszínnel közvetítenél  végig. <br>A többi ok volt :)[/quote]<br>TKO!<br><br>Gondolom irigyelhetem az angoltudásodat, és valóban irigylem is!<br>Azt mondják, hogy az amerikai filmek is sokkal jobban élvezhetőek az eredeti hanggal! Szerintem olcsóbb is lenne felirattal piacra dobni, mint megcsinálni a szinkronokat.<br>Mit gondolsz, miért szinkronizálják mégis a filmek nagyrészét Magyarországon? Mert a nagytöbbség igényli a fordítást! Ebben az esetben is erről van szó, hidd el!<br>Nagyon sok kritika érte már a Viasatot, a szinkrontolmács hiánya miatt. Végre megtalálták Golyót, aki  szakmailag is elég felkészült, és nemcsak, hogy beszél angolul, hanem kiemelve a lényeget, tolmácsolni is tud, egy mérkőzés utáni, lihegve előadott nyilatkozatot! Ez nagyon komoly angoltudást igényel, és erre nagyon kevesen képesek.<br>Én személy szerint úgy gondolom, hogy sokkal jobban középpontba kerül Magyarországon a profibox így, hogy a mérkőzések utáni nyilatkozatokat, melyek mindenképp érdekesebbé teszik a profi világot, legalább tízszer annyian értik meg, mintha nem tolmácsolnák!<br>Tisztelettel: Csepi<br>
BUTTON_POST_REPLY