Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Minden, ami profiboksz!

Létrejön vajon az Erdei vs Jones meccs?

Igen
7
19%
Nem
29
81%
 
Szavazatok számaCOLON 36

Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

1 Én szerintem az esély annyi mint a Klitschko-Lewis visszavágóra. Sajnos<br>2. Sztem szükség volna mert amit Lyakovich dumcsizott a nehézsúlyú címegyesítésekről azt az összes súlycsoportra (tehát félnehézre is) is vonatkozik. Itt igazi bajnokokra van szükség. Ezzel a címegyesítő hadjárattal sok ember feje hullana a porba és emelkedne a magasba. Sztem Zsolti az egyik legkevesebbet kereső a félnehézsúlyú top-ból. Tehát ő tutira nyerne vele. Ha vesztene ha nyerne több elismerést (és pénzt) szedne össze mint 5 másik meccsen.<br>3. Erdei természetesen.<br>4. Remélem Ali-Holmes szindróma tipikus esetével állnánk fent.<br>5. Erdei simán kipontozná az utóbbi idők RJJ-át.<br>De ha az amcsi régi formáját hozzná akkor ő sima tko-val nyerne.<br><br><br><br><br>u.i.    (Ali sokkal nagyobb bunyós volt Holmesnál de addigra kiöregedett mire találkoztak.)
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: edge »

3. pont : jóvanna... utáljatok..mindkettöjüket imádom..:)  K*rva nehéz volt dönteni..vmiért mégis Jones mellé tettem a voksom ..........
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Suni
Reménység
HozzászólásokCOLON 96
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 20:54:11

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: Suni »

Azzal teljesen egyetértek Kozival, hogy a nehézsúlyú kirándulás előtt csak a kézfogásnál találkoztak volna az elején ;D
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

Lássuk sorjában:<br><br>1. Nem csak az Unitól függ, hogy lesz-e ilyen meccs. Ha rajtuk múlt volna, szerintem már visszavágó sincs Garay ellen, a WBO is beleszólhat, s bele is fog szólni ebbe. Ősszel meg lesz nevezve a kötelező kihívó, aki mindenképpen Jones lehet csak. Jones legközelebb biztosan vb-címért akar már bunyózni. Ki jöhet szóba? A Tiozzo-Garay győztese semmiképp, mert arra Branco vár. A Woods-Johnson győztese szerintem akkor, ha Johnson nyeri, viszont érzésem szerint Calzaghe is vele akar majd bunyózni, és nem kizárt, hogy ma már jobban megéri Johnsonnak Calzaghét választani. Ha egyáltalán megveri Woodst, amiről - látva Woods teljesítményét Hoye, majd Gonzalez ellen - nem vagyok meggyőződve.<br><br>2. Mindenképp szükség lenne, Zsoltnak marketingszempontból elsősorban (szakmailag szerintem már igazolta, hogy top 2-3 félnehéz a világon), Jonesnak pedig kell a vb öv egy utolsó nagy meccshez.<br><br>3. Nem értem miért lenne ez a pont nehéz, egyértelműen Erdei Zsoltért szorítanék, hiszen a magyar professzionális ökölvívás történetének legnagyobb győzelmét érhetné el Jones ellen.<br><br>4. Nagyon nehéz megmondani ki az esélyes. Ha a Jones-Tarver III-ból indulok ki, akkor Zsolti egy hajszállal talán inkább. Tarver védekezése és sebessége jóval elmarad Zsolté mögött, alapvetően counterpuncher ő is, mégis sikerült megvernie Jonest. Erdei szerintem karrierje csúcsán van, arra a meccsre élete formáját hozná, eszméletlen motivált, koncentrált lenne, a védekezése még a szokásosnál is biztosabb, s valószínüleg aktívabban is bunyózna mint ahogy szokott (lásd Gonzalez meccs). Szerintem 60%-40% Zsoltnak, mert Jonest most csak kézsebességben látom egy minimálisan, de tényleg minimálisan jobbnak, védekezésben nem, erőnlétben nem, motivációban nem, pontosságban sem.<br><br>5. Meglehetősen uncsi meccs lenne szerintem komoly ütésváltások nélkül. A lefolyása Jones aktivisától függne. Ha sokat támadna, nem úgy mint legutóbbi két meccsén, akkor egy rendkívül szoros meccsen valószínűleg kihoznák Zsolti ellen. Ha azonban Zsolti kitesz magáért, nem bizonytalankodik és hozza a tőle megszokott mestermunkát 115-113/116-112 arányban megverné Jonest. Összességében, ha az USA-ban lenne a meccs egy split decision Erdei győzelemre tennék.
Suni
Reménység
HozzászólásokCOLON 96
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 20:54:11

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: Suni »

Én egy kicsit másképpen látom: szerintem Jones nemfogja kivánni ezt a meccset (sajnos). Jones az USA-ban is elismert figurával fog bokszolni  - szerintem.<br>Az eredményről: 60-40 %esély, úgy gondolom Madárnak gyorsabb most már a bal egyenese, ami döntő lenne ezen a mérkőzésen, Jones viszont szinesebb, kombinatívabb. Nálam Madár az esélyesebb és neki is szurkolok !
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: kozi »

1. Szerintem semmi realitása a meccsnek, sose lesz ilyen.<br>2. Szükség lenne Erdei és Európa oldaláról egyértelműen, Jones esetében azonban (tegyük fel, hogy tengerentúlon lenne a meccs) már nem ennyire egyértelmű. Rendben, hogy Zsolti 2. a Ring magazin listáján, de átlagos boksznézőnek legalább annyira "sokat" mond a neve mind Ajamu, viszont a kockázat ezerszer nagyobb.<br>3. Magyar ellen sose szurkolok, azonban Jones a 3 legnagyobb kedvencem között van "all time"....tényleg nemtom :)<br>4-5. Jones keze még most is kicsivel gyorsabb Madárnál (pont ez a tulajdonság az ami sokak szerint sokat kopott, de szerintem pont nem, legalábbis nem számottevően. de egyértelműen messze ők ketten a leggyorsabbak 175 fonton), és úgy érzem azért lenne ez veszélyes Madárra, mert profiként még nem találkozott olyannal akinek kézsebessége megközelítené az övét és könnyen lehet, hogy ez a vártnál is jobban meglepné. Nagyon taktikus meccs lenne kevés tiszta találattal. Madár ugyanúgy nem, vagy csak keveset használná a jobb kezét mint Ulrich ellen, ami nem hiszem, hogy Jones ellen elég lenne. Mivel mindkét bunyós a rakkolós ellenfelek ellen szenved inkább és itt ugye egyik sem az, Jones óriási rutinja lehet az a tényező ami döntő lehet, néhány váratlan megoldással akár meneteket is képes lenne eldönteni. Erdei kihasználhatná, hogy Jones lábon nagyon leromlott, reflexei már nem az igaziak. Kiütést kizártnak tartanám, Jones 116-112 körüli győzelmére tippelnék. (a nehézsúlyú kirándulás előtti Jones ellen viszont szerintem kizárt, hogy Madárnak bármilyen reális esélye lett volna).
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: dp »

Na, essünk neki!  :)<br><br>Kérdések: <br> <br>1, Mennyire reális ez? <br>Eddig mindig hüléynek hittem azt, aki ezen meccs létrejöttét reálisnak tartotta, de most szerintem is "most vagy soha" állapot van. Ha az Uni végre kockáztatna és beengedné Zsoltot, akkor össze lehetne hozni. De mindezek ellenére én mégsem csak az anyagiakban és az Universum hozzáállásában látom a kulcsot, hanem abban is, hogy elhitessék a világgal - és ezáltal RJJ-vel - hogy Erdei a végső mennybementel tökéletes alanya. A WBO - a 4 nagy szervezet egyikének - a bajnoka, jó eredményeket hozott az utóbbi időben, és az öreg kontinens legjobbja. Sok sajtó, háttérmunka hegyek, nagyot mondások az USÁ-ban. Ha ez mind összeállna, akkor én 70 % esélyt mondanék.<br><br>2, Szükség lenne-e erre a meccsre? <br>Kicsit másképp fogalmaznék: szüksége lenne mindkettőjüknek egy ilyen kaliberű győzelemre. Erdei a mennybe menne, RJJ pedig megérdemelten a vonulhatna vissza, egy nagy győzelemmel a tarsolyában - bajnokként. A többi szervezetnél mostanság erre nem kerülhetne sor.<br><br>3, Kinek szurkolnátok? <br>Hülye kérdés. ERDEINEK!!! 8) (Edge, te Papp Lacinak, vagy Sugarnak szurkoltál volna?!  ::) )<br><br>4, Ki lenne az esélyesebb? <br>Papíron Jones.<br><br>5, Mi lenne a meccs lefolyása?<br>Jones megpróbálná "Jonesosan" vívva megnyerni a meneteket, de nem menne, mert Madár jobb lenne, mint amire számítana. Hiper gyors, hiper mozgékony, nagyon jó kézsebességel.<br>Ennek ellenére szoros 115-113-as Jones győzelem (hazai pálya-megtörténhet), vagy Erdei WP - 116-112.<br><br>Nos?  ;)
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: edge »

Roy Jones Jr. vs Erdei Zsolt<br><br>Jelenleg elég jó esély van egy ilyen meccsre is.. mit gondoltok errõl?<br><br>Kérdések:<br><br>1, Mennyire reális ez? Lesz-e ilyen meccs ?<br>2, Szükség lenne-e erre a meccsre?<br>3, Kinek szurkolnátok?<br>4, Ki lenne az esélyesebb?<br>5, Mi lenne a meccs lefolyása?<br><br>Az én véleményem:<br><br>1, Szerintem nem lesz ilyen meccs, bár a lehetõség adott, az Uni nem fog belemenni semmiképpen.<br>2, Lenne rá érdeklõdés és szükség is.. hiszen Erdei Jones megverésével elsõszámû bokszolóvá válna félnehézben.. és ez viszont is így van.. Jones is rengeteget profitálna egy ilyen gyõzelemmel<br>3, Ez a legnehezebb pont.. bevallom a topiknyitási ötlet után vagy 20 percig csak ezen filóztam :) Végül úgy sikerült döntenem, hogy kinek a veresége esetén érezném magamat szarabbul.. És ez (kövezzetek meg érte, de) Jones...<br>4, Jones Ajamu elleni gyõzelmét megnézve úgy érzem, hogy Jones lenne az esélyesebb. Ugyanis Zsolti nem az a pressure fighter ((C) by Golyo) aki Jonest végig sakkban tartaná és felõrölné, valamint Jones kézgyorsasága még mindig messze a legjobb a súlycsoportban..és ezzel legfõbb fegyverét überelve Madár fõlé nõne...<br>5, Az elõzõ pontban nagyjából leírtam, hogy miért gondolom Jonest esélyesebbnek.. 5-6 kiegyenlített menet után Jones egyre inkább megelõzné Zsoltit és végül olyan 116-112 arányú, egyértelmû pontozásos gyõzelmet aratna (semleges pályán).<br><br>Mit gondoltok minderrõl? (nem feltétlenül kell pontokba szedve :))
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BUTTON_TOPIC_LOCKED