Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Minden, ami profiboksz!

Létrejön vajon az Erdei vs Jones meccs?

Igen
7
19%
Nem
29
81%
 
Szavazatok számaCOLON 36

WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

Edgegod írtaCOLONSzóval "magyarra" lefordítva : Jonesék elképzelése elsősorban egy Johnson elleni meccs, a többi csupán porhintés? :D
Ha a kérdőjel tényleg kérdőjel, akkor a válasz "nem". :)

A cikk tartalmát nem nagyon lehet ilyen egyszerű alakra desztillálni ("elképzelés elsősorban") - ez még azért az MTI-nek, vagy az Origo-nak is gondot okozna szerintem. :)

Nincs "elképzelés elsősorban": van egy csomó nem könnyen összeegyeztethető peremfeltételük (nyitott időpontok novemberben, helyszínek elérhetősége, konkuráló meccsek az adott időpontokra), a szándék, hogy Jones bokszoljon novemberben, és a jelenlegi állás, hogy Trinidad még nem lesz elérhető novemberre. Ebből akarnak kihozni vmit - és a szöveg alapján ítélve egyáltalán nem porhintésként merül fel a címszerző meccs lehetősége (vs. Erdei), mivel ilyen porhintés nekik (szerintem) jelenleg nem nagyon állna érdekükben.

Jonesék kb. úgy tekinthetnek erre a meccsre (ahogy itt most Erwin is utalt rá), hogy Erdei (szerintük) egy verhető ellenfél, aki ellen meg lehet szerezni újra egy címet - a forma kedvéért, hogy legyen megint. Ez dob egy kicsit az ázsión, hír lesz belőle. Nem feltétlenül Hall of Fame szempontból fontos már (történelmileg) - hanem mint egy Paris Hilton hír...figyelmet generáló aktuális napi érdekesség. "Paris Hilton lesz...tt egy kutyát, és nem bánta meg" - "Jonesnak újra van világbajnoki címe". Szerintem is úgy gondolkodhatnak, hogy üzletileg jobb lehetne Jonesnak újra egy öv a forma kedvéért pl. a Trinidad elleni meccsére - és ha ez összeköthető egy szabad novemberi dátum kitöltésével, az tiszta haszon.

Szerintem Joneséknak alapvetően jobban tetszene az Erdei (nov) - Trinidad (2008 eleje) - Johnson vmikor sorrend időrendben, feltételezve, hogy nyer az elején és már újra egy jól fényképezhető övvel lép tovább, mint a Johnson - Trinidad - akárki akármikor sorrend (de ohne csillogó öv).

Csak éppen nekik is vannak kétségeik, hogy ez össze tud-e jönni (vállalja-e az ellenfél az átutazást)...ebből pottyan ki inkább Johnson a végére, mint feltételes várható érték.

Magyarul.
Edgegod írtaCOLON"Johnson könnyedén bele fog menni bármilyen Jones ajánlatba. Az Universum kevésbé."
A cikkben leírtak alapján Jonesék feltehetően nem Johnsontól kérnek majd először választ - illetve nem Johnson válaszától függene, hogy az UNI-t egyáltalán megkérdezik-e. Hanem fordítva. Ettől még az UNI persze makacskodhat és elhátrálhat - és így simán elúszhat a lehetőség. De úgy tűnik, hogy a lehetőség azért adott.
A hozzászólást 2007 alkalommal szerkesztették, utoljára 2 WNB-kor.
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
alain
Super Champ
HozzászólásokCOLON 573
CsatlakozottCOLON 2005-04-20 23:26:43

Hozzászólás Szerző: alain »

ez akkor is egy most vagy soha lehetőség, szerintem!!!

Ennél jobb alkalom nem lesz arra, hogy Zsolt vagy az Uni, akár nyilvánosan is felvegye a kesztyűt!!!!

magas labda, amit le kell csapni....

persze ettől még nem lesznek egy ringben, de mégis... az elős lépés a legfontosabb.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Van egy dolog, ami nem azt mondom, hogy nem hagy nyugodni, de zavar. Ennyire konkrétan még talán sosem nyilatkoztak Jonesék egy esetleges Erdei elleni meccsről. Ez persze nem azt jelenti, hogy most aztán tuti, hogy lesz is belőle valami. De ha mégis… Abban biztos vagyok, hogy eddig is tudták, hogy ki az az Erdei Zsolt, sőt. A nyakamat nem tenném rá, de simán el tudom képzelni, hogy Jones látta is bunyózni. Egyszer már írtam, hogy ma már egész könnyen be lehet szerezni szinte minden videót, így nem nagy kunszt Madár meccshez sem hozzájutni. Ha látta, és tudja, hogy milyen stílusú, milyen kvalitású bajnokról van szó, és Jones ennek ellenére, vagy pont ezért érzi, hogy komoly esélye van a győzelemre, az biza nem jó hír. Hanshaw ellen megfelelően fel tudta mérni szerintem, hogy milyen állapotban van, és neki talán érezni kell, hogy milyen szint lehet az, amit legközelebb venni tud. Mert arra viszont nagy tételben mernék fogadni, hogy nem úgy spekulál, hogy megszerzi a WBO övet Erdei ellen, és aztán befejezi. Tehát ha ez összejön (én még mindig nem bízok ebben), akkor nagyon fel kell kötni a gatyát Zsoltinak, mert ha Jones nem csak beképzeli magának, hogy formában van és lesz, akkor durva derbi lesz.
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

WNB

Szóval "magyarra" lefordítva : Jonesék elképzelése elsõsorban egy Johnson elleni meccs, a többi csupán porhintés? :D
A hozzászólást 2007 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 edge-kor.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

Bosco írtaCOLONRoy lehet hogy nyilatkozik néha ilyeneket, de szerintem amint tárgylásra kerülne a dolog, rögtön megbukna az egész a pénzen. Nehezen tudom elképzelni, hogy az Uni meg tudja fizetni Royt egy németországi meccsért, Amerikában meg szerintem egy TV-társaság sem kapkodna az ötletért, mivel Zsoltot ott nem igazán ismerik.
Azért is jó az eredeti cikk-alak, mert világosan lábon lőni látszik néhány hazai trendi prekoncepciót:

# A Muhammad-Jones-Wright hármas egyáltalán nem mérlegel most semmi olyasmi opciót, hogy németországi meccs. Tehát nem azon múlna most ez, hogy az Uni áldozna-e ilyesmire eleget - inkább azon, hogy nekik fizetnének-e eleget az átkelésért.

# Tképp egyáltalán meg sem fordul pl. Muhammad fejében, hogy (úristen) "ezzel az Erdei gyerekkel" (és az általa hozott címmel) majd nem tudnának jól promotálni (a pay-per-view helyett) egy élő ABC-közvetítést akár a Cotto-Mosley pay-per-view-val egy időpontra.

[Lehet, hogy szólni kéne neki, hogy vigyáááááz, mi tudjuk, hogy ezt rosszul gondolod... ;)]

"But the possibility of a live network telecast could lure Erdei (27-0, 17) stateside. Muhammad said ABC might broadcast the bout on Nov. 10, the same night "Sugar" Shane Mosley is rumored to be fighting WBA welterweight champion Miguel Cotto at Madison Square Garden. That fight would be on pay-per-view.

"To go up against Mosley-Cotto on pay-per-view would be foolish," Muhammad said. "We don't want to do that. We don't want to go up against that unless we have a live telecast (on ABC)."
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: WNB »

Érdemes elolvasni az eredeti PNJ-cikket, mivel az sokkal részletgazdagabb és árnyaltabb (abban a tekintetben, hogy ki mit mond-gondol most és miért a Muhammad - Jones - McGee Wright hármasból), mint a magyar utánközlések - amik konkrétan dr.Ádám PX-fórumos forrás-linkelése után születtek:

http://www.pensacolanewsjournal.com/app ... 10317/1002

Hiába van pl. Tito amúgy elöl az időpontoktól független preferencia-listán, de most kizárólag egy novemberi dátumról van szó (amit Jonesék mindenképp ki akarnának tölteni jelenleg), és Tito pl. nem akar 2008 január előtti időpontot - tehát ő simán kieshet itt, preferencia-listától függetlenül.

Jones lényegében mindenkivel akarna bokszolni: de a nyilatkozatban nála tképp a Tito, címszerzés (vs. Erdei), Johnson csökkenő fontossági sorrend következne az idézett mondattöredékek elemi logikájából - már ha egy Jones-nyilatkozatban mindenáron elemi logikát is akarnánk keresni...az egész egy kicsit olyan inkább, mintha nyilatkozna 3 lányról, és valójában mindegyiket rendkívül szépnek, csinosnak, vonzónak mondja, de a legvonzóbb úgyis majd az lesz, aki éppen ráér, rábólint és konrétan tényleg dugna vele azon a később pontosítandó novemberi napon.

"(A rematch with Johnson is) one of my most important moves," said Jones, a former world champion in four weight classes. "I'd rather fight for the title (against Erdei), but it don't matter to me. I want Trinidad, but he don't want me right now."

A végén McGee Wright már annak beszámításával mondja a legvalószínűbbnek végkifejletnek Johnsont, hogy nem tartja valószínűnek, hogy az UNI rábólintana az amerikai helyszínre (Jones-ék nem gondolkoznak másban)....
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

A Trinidad-Jones novemberben kizárt. A Johnson-Jones nagyon nagyon valószínű viszont. Johnson hiába vár Woodsra, utóbbinak szerintem jelenése van még addig Gonzalez ellen (az a meccs kötelező címvédés lett volna júniusban a Hatton-Castillo gálán.)

Az szerintem fel sem merült, hogy Jones Németországba jöjjön, viszont SIMÁN el tudom gépzelni, hogy Erdei menjen Amerikába. Minden további nélkül, Zsolt szerintem ebbe belemenne szemrebbenés nélkül, s nem látom okát, hogy Kohl miért ne tenné. Óriási biznisz volna és elnézve Jones utóbbi produkcióját, Jones nagyon csúnyán kikapna, Erdeit azonnal megismernék odaát. Ilyen lehetőséget az Universum nem hagyhat ki, mert rengeteg haszonnal kecsegtet.

Hogy nem ismerik odaát Zsoltot? Ajamu ellen meg megérte bunyózni?...

Nagyon szurkoljunk h Johnson vmiért ne vállalja.... És ne feledjük, "inkább harcolnék Erdei ellen". Egy övvel szerintem igenis eladhatóbb a Jones-Tito meccs is. És meggyőződésem, hogy Erdeit Johnsonnál könnyebb ellenfélnek gondolják. Nagyon rosszul teszik :twisted:

Nagyon szorítsunk, hogy ez a meccs összejöjjön!!!
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Osztom Bosco véleményét. Az én olvasatomban az jön le, hogy Tito, Johnson és Madár a jelenlegi kívánságlista sorrend Jonesék számára. Ha Tito nem is, de Johnson szinte tuti, hogy belemegy a visszavágóba, ráadásul ez a meccs sokkal jobban eladhatóbb az USA-ban. Kérdés, hogy Johnson világbajnoki címet akar (Woods), vagy pénzt, elismertséget, reflektorfényt. Szerintem utóbbit. Nagyon-nagyon örülnék, ha összejönne az Erdei vs Jones, de én még mindig szkeptikus vagyok. Millió ilyen nyilatkozat jelenik meg naponta más-más bunyósokkal kapcsoltban, de csak egy részük válik valóra.

Ezzel lehet nem fogtok egyet érteni, de szerintem most nem az Unin fog múlni, hogy lesz-e Jones meccs. Roy úgysem akar Európába jönni, azt pedig szinte biztosra veszem, hogy ha kapnak egy konkrét ajánlatot a németek, akkor bele is fognak menni. Jones az a kategória, akinek a neve ismerős a laikus németeknek is, így a ZDF-nek is bőven megérné hajnali élő közvetítést felvállalni egy ilyen összecsapásért.
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Én csak akkor hiszem el ezt a párosítást, ha már vége lesz a meccsnek! :D
Örülnék ha összejönne, de szerintem nagyon kevés rá az esély. Roy lehet hogy nyilatkozik néha ilyeneket, de szerintem amint tárgylásra kerülne a dolog, rögtön megbukna az egész a pénzen. Nehezen tudom elképzelni, hogy az Uni meg tudja fizetni Royt egy németországi meccsért, Amerikában meg szerintem egy TV-társaság sem kapkodna az ötletért, mivel Zsoltot ott nem igazán ismerik.
Na, de cáfoljanak rá az okoskodásomra és hozzák össze ezt a meccset!!
Bosco
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Itt folytassuk inkább:
chubba írtaCOLONMostani hír az origo.hu-n: http://www.origo.hu/sport/boksz/2007080 ... zsolt.html
batka
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 15:54:22

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: batka »

[quote author=BlaZe link=board=profiboksz;num=1155409261;start=30#36 date=08/21/06 ť 15:44:27]<br>Hát akkor gondold azt, hogy akkor ütötték meg először, meg akkor volt padlón először. A ~20 éves bunyóval eltöltött múltja során nem jött rá, hogy ez egy ilyen sport :) Nekem aztán mind1 :)[/quote]<br><br>Persze, hogy nem gondolom de ez volt az a törés, mely után már nem akart küzdeni (+egyéb körülmények miatt sem) De asszem ez lerágott csont és nem is ide való.
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

[quote author=batka link=board=profiboksz;num=1155409261;start=30#34 date=08/21/06 ť 15:05:53]<br><br>Dehogynem![/quote]<br>Hát akkor gondold azt, hogy akkor ütötték meg először, meg akkor volt padlón először. A ~20 éves bunyóval eltöltött múltja során nem jött rá, hogy ez egy ilyen sport :) Nekem aztán mind1 :)
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Kokó olyan szinten volt, hogy ott már bármi megtörténhetett volna. Szerintem Hamed ellen több esélye lett volna, mint Barrera vagy Morales ellen. Nem ő lett volna az esélyes, de a fogadóirodáknál nem 0% lett volna a neve mellett. Zsolt esetében sem jelenthető ki, hogy ez vagy az 100%, hogy legyőzné. Lennoxra is sokan mondták, h üvegállú. Amikor agyban felkészült a nagy ütésekre, akkor meglepően jól bírta. Ha nem vagy rá felkészülve és elbohóckodod, akkor egy lucky punch sokkal nagyobb kárt tud okozni, mint ha eleve egy kőkemény meccsre készül az ember. Moralest is megtréfálta Raheem (akkor momentán én is padlóra kerültem a csalódottság miatt  >:( )<br>"Sose mondd, hogy soha" :)
bandi
-----------------
batka
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 15:54:22

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: batka »

[quote author=BlaZe link=board=profiboksz;num=1155409261;start=30#33 date=08/21/06 ť 13:13:33]<br>Szerinted Madárnak sincs esélye egy top félnehézsúlyú ellen se. Hiába vert meg közülök párat :) Pisti meg bőven az említett srácok fölött járt technikailag, csak nem olyan kemény, belemenős bunyót csinált. Butaság ezt így kijelenteni, ő is és Madár is egyértelműen a súlycsoportjának vékony elitjéhez tartozik/tartozott, ott pedig minden megtörténhet. És hidd el, hogy Kokóban nagyon sok eredmény benne maradt. Chacon ellen könnyelmű volt és nagy árat fizetett érte. Sokan azt hiszik, hogy Kokót akkor életében először pofánvágták, rájött, hogy húbaz, itt ütnek, és már csomagolt is és ment haza. Azért ez messze nem így van :)<br><br>[/quote]<br><br>Dehogynem!<br>Zsolt viszont valóban esélyes bárki ellen.
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

[quote author=udvari link=board=profiboksz;num=1155409261;start=30#32 date=08/21/06 ť 12:05:33]Nyugodjál meg ,igazam van. Pistinek esélye se lett volna soha(sajnos) Hamed, hátmég Barrera-Morales ellen ![/quote]<br>Szerinted Madárnak sincs esélye egy top félnehézsúlyú ellen se. Hiába vert meg közülök párat :) Pisti meg bőven az említett srácok fölött járt technikailag, csak nem olyan kemény, belemenős bunyót csinált. Butaság ezt így kijelenteni, ő is és Madár is egyértelműen a súlycsoportjának vékony elitjéhez tartozik/tartozott, ott pedig minden megtörténhet. És hidd el, hogy Kokóban nagyon sok eredmény benne maradt. Chacon ellen könnyelmű volt és nagy árat fizetett érte. Sokan azt hiszik, hogy Kokót akkor életében először pofánvágták, rájött, hogy húbaz, itt ütnek, és már csomagolt is és ment haza. Azért ez messze nem így van :)<br><br>Én is bocsi az offért :)
udvari
Újonc
HozzászólásokCOLON 47
CsatlakozottCOLON 2003-04-18 08:12:04

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: udvari »

Egike !<br><br>De hát ugyi Kokó nyugdíjba vonult ! Ama többiek ?!<br><br>Sőt ,úgy ment nyugdíjba, hogy soha se vert meg világbajnokot és sose tudta megvédeni.<br><br>. és ennyi<br><br>Nyugodjál meg ,igazam van. Pistinek esélye se lett volna soha(sajnos) Hamed, hátmég Barrera-Morales ellen !<br><br>Bocsánat az off-ért
dermedt
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 2006-02-05 17:10:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest XX.

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: dermedt »

Szerintem az Erdei vs. Jones ,márha megrendeznék , akkor a Tarver vs. Jones III. - ra emlékeztetne leginkább.<br>Sok lenne a várakozás , taktikázás és kevés lenne az akció.<br>Jones biztosan nem rohanná le Zsoltit , és nem is menne úgy a pofonért , mint Ulrich.  <br><br>Zsolti biztosan nem nyerne kiütéssel.<br>Talán egy címvédés döntetlennel....
BMW E34 serie 5 '89-'95
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: dp »

Off:<br><br>egike!<br><br>Egy kérdés: te egy túlfejlett 6 éves vagy, vagy egy visszamaradott 16 éves?!<br>Csak, hogy tudjunk téged hova sorolni, és ennek megfelelően kezelni.<br>Nézd már meg, hogy milyen hülyeséget írsz minden topicba.<br>Ahhoz, hogy a nem free FTP-hez hozzásférést kapj (ha még nem kaptál) ahhoz nem százával kell hozzászólni, hanem inkább legyen kevesebb, de értelmesebb.<br><br>Javaslom olvasd át párszor a fórumszabályzatot - vagy nyomtasd ki vagy olvastasd fel - csakhogy egyértelmű legyen.<br><br>u.i.: bocs az offért, de ez már kikívánkozott.<br><br>On.
egike
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2006-07-04 15:59:00

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: egike »

:D Hallod, nem b@szogass már folyton! Nem, nem arra gondoltam. Szerintem hagyjuk is ennyiben a dolgot
egike
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2006-07-04 15:59:00

Re: Erdei Zsolt vs Roy Jones Jr.

Hozzászólás Szerző: egike »

<br>Nem akarom bántani Kokó-t ,de Ő elhitte , hogy esélye lenne Morales ,Hamed, Barrera ellen azt a Chacon kiverte 5 menetben, azt meg a Nagy Jani kétszer verte éskibírt 30 sec-ot  a világbajnok ellen ! <br><br><br><br>Bárcsak ne lenne igazam !<br><br>Nyugi, nincs is igazad!:D:D:D<br><br>Annyira utálom, mikor ilyen példákat hoz fl vki, mint pl a Koko-Chacon meccs. Jó, szerintem sem verte volna Koko Moralest és társait, de ost minek hozod fel Chacont ellenpéldának, mikor Koko öt menetig simán, sőt megalázóan verte őt, csak elkönnyelműsködte az egészet?!?!<br><br>Ennyi erővel mondhattuk volna pl, hogy hogy gondolja Tyson, hogy megveri Lou Saverense-t, mikor Douglastól kikapott, Savarense meg kiütötte Bustert az első menetben?!<br><br>Gondolkodás NUKU?<br><br><br>
BUTTON_TOPIC_LOCKED