Pontozók és teljesítményük

Minden, ami profiboksz!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=kozi link=board=profiboksz;num=1128874720;start=15#29 date=12/04/05 ť 18:38:32]Na beirom ide is amit egy kommentbe irtam. Ilyet se csináltam még, de sebaj :)[/quote]<br><br>Jól tetted Kozi mester, így nem vésznek el a gondolataid az idők homályában. Jól tetted.<br><br><br>[quote author=kozi link=board=profiboksz;num=1128874720;start=15#29 date=12/04/05 ť 18:38:32]...Amikor HBO gálán bemondják hogy "all 3 judges" meg 115-113 akkor már lehet tudni, hogy tuti a vesztes "nyert". Ilyen volt a Mosley vs Oscar II. és az Oscar vs Sturm is. Érdekes, hogy ilyenkor mindhárom pontozónál kijön a 7 ide 5 oda, de keresztbe kasul pontoznak egymáshoz képest is. A lényeg, hogy a végén meglegyen a 7-5. Ez az utóbbi években nagyon bevált módszer. Szomoru, hogy nem tesznek ellene semmit. <br><br>Hopkins kb arra a sorsra jutott mint anno Larry Holmes Michael Spinks ellen. Vele is csodásan kib@asztak kétszer is, pedig szerintem ö sem és Hopkins sem érdemelt egyszer sem vereséget.<br><br>Bojorquez meccs leállitása teljesen feleslegesnek (korainak) tünt, ugyanúgy mint pénteken Froch angliai meccsének a megállitása...[/quote]<br><br><br><br>Pontozási anomáliák: igen, ez tragikus hétvége volt. Egyszerűen nem is értem.<br><br><br>Magyar közvetítés: számomra furcsa volt, hogy senki sem mondta, hogy szerinte Hopkins volt jobb, már azt hittem, benéztem a meccset, pedig szerintem nem! Valahogy ők másként látták, mint én/mi.<br><br><br>HBO közvetítés: szégyen, hogy csak Jones meri vállalni a véleményét az HBO közvetítéseken.<br><br><br>A Bojorquez meccsről: Joe Cortez úgy látszik, spórol nyugdíjas korára.  :D  Nem tudom, mennyi jutalékot kap egy ilyen rekordszépítő akcióért, de bennem egy világ dőlt össze vele kapcsolatban. Csak Daniel Van De Wielében és Kenny Baylessben ne csalódjak soha, ők az utolsó reményeim.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: kozi »

Na beirom ide is amit egy kommentbe irtam. Ilyet se csináltam még, de sebaj :)<br><br>Amikor HBO gálán bemondják hogy "all 3 judges" meg 115-113 akkor már lehet tudni, hogy tuti a vesztes "nyert". Ilyen volt a Mosley vs Oscar II. és az Oscar vs Sturm is. Érdekes, hogy ilyenkor mindhárom pontozónál kijön a 7 ide 5 oda, de keresztbe kasul pontoznak egymáshoz képest is. A lényeg, hogy a végén meglegyen a 7-5. Ez az utóbbi években nagyon bevált módszer. Szomoru, hogy nem tesznek ellene semmit. <br><br>Hopkins kb arra a sorsra jutott mint anno Larry Holmes Michael Spinks ellen. Vele is csodásan kib@asztak kétszer is, pedig szerintem ö sem és Hopkins sem érdemelt egyszer sem vereséget.<br><br>Bojorquez meccs leállitása teljesen feleslegesnek (korainak) tünt, ugyanúgy mint pénteken Froch angliai meccsének a megállitása.<br><br>Szerencséra Koczák meccsét nem láttam, de a leírtakból ugy tünik mázlista vagyok :)
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: PTM »

Mit szóltatok a hétvégi pontozásokhoz?<br><br>Taylor vs Hopkins II;<br><br>Koczák vs Ghiompirica.<br><br><br>És a Quartey vs Bojorquez meccs megállításához (TKO)?
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=HIE link=board=profiboksz;num=1128874720;start=15#26 date=11/05/05 ť 10:30:47]Pontozás szempontjából legjobb ha Magyarországon lesz a Nagy vs. Barrioss. Ami azért elég valószínű. [/quote]<br><br>Kizártnak tartom, hogy végigmenne az a meccs.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
HIE
Super Champ
HozzászólásokCOLON 615
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: HIE »

Pontozás szempontjából legjobb ha Magyarországon lesz a Nagy vs. Barrioss. Ami azért elég valószínű.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

De Duane Fordnál soha nem lehet tudni, hogy melyik versenyzőnek kedvez. Bélánál azért ennyire nem árnyalt a kép. ;D
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=cezi link=board=profiboksz;num=1128874720;start=15#21 date=11/04/05 ť 08:45:23]de teny, hogy en nem tettem semmit a magyar bunyoert, csak szorakozni akarok, ha meccset nezek :)[/quote]<br><br>Ez már önmagában elég egy sportág fennmaradásához és népszerűségéhez. Hogy legyenek olyanok, akik nézik és szórakozást találnak benne. Végülis pont erről szól.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
nk76
Bajnok
HozzászólásokCOLON 274
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:59:30
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: nk76 »

OFF (vagy nem is annyira)<br><br>Hiába van magyar ökölvívás, ha annak nagyon rossz híre lenne (mondjuk csak a pontozóknak...) vagy, ha senki sem nézné. A profi ökölvívás nem azokért az emberekért van akik szakértők, mert ahogy egyszer profi utalt is rá, 15-20 embert érdekelne csak a bokszolókon kívül. Az a jó, ha milliók nézik, akik "csak" szórakoznak és nem tettek érte semmit, csupán izgalmat akarnak, stb. stb.<br>
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

[quote author=cezi link=board=profiboksz;num=1128874720;start=15#21 date=11/04/05 » 08:45:23]de teny, hogy en nem tettem semmit a magyar bunyoert, csak szorakozni akarok, ha meccset nezek :)[/quote]<br><br>Szerintem ez az amivel a legtöbbet tehetjük a magyar bunyóért.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: cezi »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1128874720;start=15#19 date=11/04/05 ť 08:39:39]Aki pedig leírja, az nem ért hozzá. Outsider, aki semmit nem tett a bunyóért és húzzon el. ;)[/quote]<br><br>a vicc az, hogy en tenyleg nem ertek hozza, en egyszeru sportember, erdeklodo es szurkoloi minosegemben jeleznem, hogy <br>1. nem birom ha csalnak, meg akkor sem, ha azt eppen magyar versenyzoert teszik (sot)<br>2. nem birom azt, amikor megmagyarazzak a megmagyarazhatatlant<br>3. nem birom azt a fajta - jobb szo hijan - gyalazkodast, amit most csinalnak pl kotai - kovacs kapcsan...<br><br>de teny, hogy en nem tettem semmit a magyar bunyoert, csak szorakozni akarok, ha meccset nezek :)
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
nk76
Bajnok
HozzászólásokCOLON 274
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:59:30
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: nk76 »

Az igaz, hogy Flórián Béla pontozása nagyon nem húzható rá arra a mérkőzésre. Egy "másik" bokszlap fórumában írt valaki a nevében és ott arra hivatkozik "Flórián Béla", hogy ahol ő ült nem lehetett jól látni a mérkőzést. Ezért gondoltam, hogy amíg ő személyesen nem nyilatkozik, addig természetesen nem értjük az egészet, viszont nem lehetetlen, hogy van valami reális magyarázat is.<br><br>Azt, hogy valóban ő írta, hogy nem látta rendesen a küzdő feleket nem lehet garantálni, mert egyetlen hozzászólása van azon a nicken, elképzelhetőnek tartom, hogy valaki a védelmére vagy éppen lejáratására írta be azokat a sorokat. <br><br>Az lenne az érdekes, ha egy riporter kérdezné meg őt személyesen és a riport megjelenne valamilyen ismert helyen.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Cezi<br><br>Ott a másik oldalon mindenkinek van valamilyen érdeke a magyar bokszban. Mindenki valakinek a sleppjébe tartozik. Azt nem írhatják le, ami a valóság, csak a kikozmetikázott változatot. És az a vicces, hogy már lassan a fórumban is ezt csinálják. :o ::)<br><br>Aki pedig leírja, az nem ért hozzá. Outsider, aki semmit nem tett a bunyóért és húzzon el. ;)
"Mindenki a napra tör..."
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: cezi »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1128874720;start=15#17 date=11/04/05 ť 08:15:28]Mondjuk szerintem Flórián Béla teljesítményét nem lehet megmagyarázni. Még csak szoros menetek sem voltak. 100-90 a reális pontozás szerintem.[/quote]<br><br>pont ezert lennek kivancsi, hogy melyik 4 menet volt annyira szoros, hogy milonak lehetett adni, es melyik menet volt annyira szoros (:)), hogy dontetlenre lehetett adni. meg magyar szurkolokent sem lattam ilyet.
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Mondjuk szerintem Flórián Béla teljesítményét nem lehet megmagyarázni. Még csak szoros menetek sem voltak. 100-90 a reális pontozás szerintem.
"Mindenki a napra tör..."
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Szerintem meg ne magyarázzunk bele semmi ilyesmit, hogy 2 bíró teljesen különbözőképpen láthat dolgokat. Ez igaz egy szoros meccsen, de nem egy olyanon ahol teljesen egyértelmű, ki mellé kell behúzni a 10 pontot és ki mellé a 9-et. A pontozóbíró a meccsen pontozóbíró és sem hazafi, sem szurkoló. Neki pártatlannak kell lennie, Belegondollni is rossz, hogy mi lett volna, ha az utolsó menetben mondjuk van egy intés, vagy Miló esetleg elér egy leütést. Akkor az utolsó menet alapján neki kellett volna adni a meccset.<br>
Bosco
nk76
Bajnok
HozzászólásokCOLON 274
CsatlakozottCOLON 2002-10-23 13:59:30
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: nk76 »

A másik laptól teljesen függetlenül:<br><br>Pár évvel ezelőtt a Grigorian vs. Matt Zegan mérkőzés kapcsán Pisti írt a pontozóbírók ténykedéséről. Leírta, hogy maga a szervezet - a supervisor jelentését figyelembe véve -  dönthet úgy, hogy egy nem reális pontozót nem fog használni. Pisti nagyon részletesen leírta miként megy ez és milyen határok léteznek, amin belül egy pontozóbíró "szépíthet".<br><br>Máshol már sokszor elhangzott, hogy a pontozóbírónak az egyes meneteket kell értékelnie. A menet nyertesének elvileg 10 pont jár, a vesztesnek 9, ha nagyon megverik, akkor 8. Számolásért és intésért automatikusan -1 pont. Ez lehetőséget ad arra, hogy elvileg két bíró teljesen más eredményt írjon a lapra.<br><br>Ha a szervezet magát a végső döntést szabálytalannak ítéli, akkor nem változtat a döntésen, hanem visszavágót rendel el. <br><br>Ezekből következik, hogy elméletileg semmilyen leírt dolog nem lett áthágva. Nem tudni, hogy mennyit és miként látott a pontozó a mérkőzésből és mit miért tett. Amíg ő maga nem nyilatkozik valahol (internetes fórumbeírást nem mindig lehet annak elfogadni), addig csak találgatni lehet. <br><br>Ettől azonban még érezhetjük helytelennek...
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: cezi »

[quote author=Manoka link=board=profiboksz;num=1128874720;start=0#13 date=11/03/05 ť 22:56:30]Egy utolsó bölcselet, idézet Manoka 1. törvény. Vannak bocsánatos, s vannak megbocsáthatattlan tettek.2. törvény: a bocsánatos, ha én teszem, a megbocsáthatattlan, ha más teszi. Lehet, hogy igazam van?[/quote]<br><br>ha en ilyet fogok csinalni valaha boxmeccsen, akkor igazad lesz :D addig csak kozhelyszotarba valo duma :P
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
Manoka
Reménység
HozzászólásokCOLON 100
CsatlakozottCOLON 2005-10-03 14:32:43

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Manoka »

Egy utolsó bölcselet, idézet Manoka 1. törvény. Vannak bocsánatos, s vannak megbocsáthatattlan tettek.2. törvény: a bocsánatos, ha én teszem, a megbocsáthatattlan, ha más teszi. Lehet, hogy igazam van?
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: cezi »

[quote author=Manoka link=board=profiboksz;num=1128874720;start=0#11 date=11/03/05 ť 22:44:41]Odaát is elmondtam, itt is elmondom. Szerintem semmi tragikus nem történt, nem Milónak adta a meccset, csak a pontozás arányát szépitette, de a pontozás 3-0 és ez a lényeg. [/quote]<br><br>odaat nem vagyok regisztralva, azert nem is mondtam, de szereny velemenyem szerint nem azert van ott valaki pontozobirokent, hogy kicsit kozmetikazza az eredmenyt. en sportoltam sokat (hala istennek altalban objektiven megitelheto sportokat), de en azt varom el mindig, mindenkitol, hogy korrekt legyen. <br><br>ha van olyan menet, ami tenyleg dontetlen szagu, akkor az legyen a hazai versenyzoe, de ami nem olyan, az akkor se, ha amugy borzasztoan kikap. mert ezt diktalja a sport iranti becsulet, az ellenfel tisztelete is.<br><br>mellesleg nem hiszem, hogy volt negy olyan menet, ami annyira szoros lett volna, hogy milonak lehessen adni, es akkor meg nem is beszeltunk arrol a menetrol, amit dontetlenre adott. kivancsi lennek, hogy melyik menetek voltak ezek. oszinten.
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
Manoka
Reménység
HozzászólásokCOLON 100
CsatlakozottCOLON 2005-10-03 14:32:43

Re: Pontozók és teljesítményük

Hozzászólás Szerző: Manoka »

Odaát is elmondtam, itt is elmondom. Szerintem semmi tragikus nem történt, nem Milónak adta a meccset, csak a pontozás arányát szépitette, de a pontozás 3-0 és ez a lényeg. Igazából, nem értem mért kell ebbők ekkora dolgot kreálni. Odaát már azt is irta valaki, hogy én válaszoltam, én vettem fel a porfibiró nevet, röhelyes. Azt gondolom, szépitett a pontozásán, de nem csalt mert az erdményt nem befolyásolta, vagy szerintetek a profiknál számit, hogy 100-90 v 96-95 re nyer valaki? Nem, az amatöröknél gazság lenne, hisz ott pontokat adnak össze, itt szépités. A baj az, hogy nem értékeli senki, hogy nem befolyásolta az itéletét a hazai meccs, hisz vesztesnek hozta ki Vikit, csak szépitett az eredményen. Az vesse rá az első követ, aki sosem szépitett valamin, a saját érdekében. Mindegy, hogy a civil életben, vagy a ring mellett szépitesz, amennyiben csalónak mondjuk, mind azok vagyunk, mert mint mondottam, mi is szépitünk dolgokon ha nagyon elszúrúnk valami, és mondjuk nem szeretnénk, hogy kirúgjanak a munkahelyünkről. Ennyi, és itt sem reagálok többet, még ha lemarháztok akkor sem.
BUTTON_POST_REPLY