Pontozók és teljesítményük

Minden, ami profiboksz!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

Bazze, én bevezetném, a Katczmarek-féle (remélem, jól írtam) pontozást. A világon a legkorrektebb... :!:
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Nem olvastam át a hozzászólásod, mert hosszú és nem tetszik a stílus. De foglaljál már állást, hogy mi szerint nézel egy meccset, mert azt valahogy nem hiszem, hogy szinte minden meccsen 6-6 menetet nyer mindenki a szemedben...
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Vietta

Ide ne keverjünk már bele politikát, elég annak a Hyde Park Corner bőven.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Most nem ugyanarról beszélünk? Idézet a korábban írt eszmefuttatásomból:

" Számomra érvényes a ősi közhely, hogy az a nyertes, aki sokkal többet talál, vagy sokkal jobban teljesít, mint az ellenfele."

S tovább morfolva csendesen: ha helyt KELL adni a bírói csalásoknak, mert ez az üzlet, akkor ugye az egész dolog tisztességtelenné válik, vagy de nem? Há de!

Tehát, ha a bírók a rendezők kénye kedve szerint vezetik a mérkőzéseket, akkor a bokszolók szerintetek kimaradnak a dologból?

Szerintem vagy az volt, van, lesz, hogy a mérkőzések nagy százaléka bunda, és mindenki beletörődik, hogy cirkusz az egész,,,, vagy pedig majd valamikor egy másik rendszer kiszorítja ezt a hamisat, ahol akár a döntetlen is igazibb lehet, mint a hamis győzelem.

Úgy érzem, hogy hülyeség a versenyzőnek azért kockáztatnia, hogy a kutya törökén keresztül mindenki keressen rajta, csak ő ne, és a kiütésen kívül bármit is tehet, akkor sem nyerne pontozással, ha sokkal jobb az ellenfélnél.

Ismétlem önmagam: Nem kötelező a bírónak megfelelnie az elvárásoknak, hogy csaljon, ha a rendező érdeke úgy kívánja.

Fonák: ha egy öklészt direkt úgy keresnek meg, hogy veszítsen, neki sem kötelező belemennie.

Ez emberi kérdés.

Dőri úr esetében további érdekesség, hogy szabadidejében melyik párt színeiben képviselősködik.
Nyilván ott is meg kell felelnie bizonyos elvárásoknak,,,dehát, a gyakorlat és az évek rutinossá tették már őt.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Vietta ez nem olyan, mint a lovagi tornák, hogy az veszít aki leesik a lóról, hanem aki kevesebb menetet nyer. 7:5 és 12:0 egyenértékű, sőt még a 6:6 (-1 pont fejelésért) is.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Santos »

Nah, ezennel ünnepélyesen vendégem vagy egy sörre, ha már egyszer erre jársz. Meg hát gallien is megírta, hogy a lassan itt lenne az ideje, no meg hamarosan lesz a mi székesfővárosunknak is Hyde Parkja, meg ilyesmi... Hátha gyakrabban látunk! :D

Szóval, ha a meccsek nagy százaléka (ami ugye a polgári 2/3-os többség figyelembe vételével legalább > 66%) döntetlenre végződik, akkor sok értelme nem lenne pénzt feccolni ebbe a bokszizébe, nem? Minek? A foci halála is a null-null... Nem véletlen a hosszabbítás meg a tizenegyesrúgás, ahol az nyer aki ugye eggyel többet... Ugyanez van minden egyes más sportban is. Mert ugye győztes kell, különben nem lesz mi miatt visszavágni... :wink: Az meg, hogy nyolcan vannak csak (egyébként sokan), csak azt jelenti, hogy nincs hazai bokszélet, nincs elég profi istálló, megfelelő anyagi háttérrel, stb. ... Van viszont Axel Zielke-nk. :D
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

PTM írtaCOLON
Santos írtaCOLON
PTM írtaCOLONNa ezért IS ábrándultam ki egy életre a bíráskodásból:

http://www.monokli.com/blog/suspect_zer ... -1040.html
Vietta, ez azért érdemelne egy olyan baráti magyarázatot:

"Véleményem szerint a meccsek nagy százaléka döntetlenre végződik, és el kellene fogadni ezt a tényt, nem pedig erőszakosan valamelyik felet megtenni győztesnek."
Igazából hangyatalpnyomnyit senem számít mit gondolok, de ha nagyon kíváncsi vagy a véleményemre, akkor kiboncolom neked,,,,de csakis neked, mert mivel csak, hogy ugye kérdeztél, és illik (meg a szokás és a tisztesség, ugye), szóval most valamit válaszolok erre, de valóságában mán leírtam amit gondoltam a témáról.

Én úgy vagyok ezzel, mint a porig égett igluval, hogy azé' csak ájjon má meg az a hegyi menet! Hogy is van ez? Lehet ilyet? Nap nap után látni, hallani, hogy a néző szeme előtt keverik a szart, és ez olyan, mint ha kilopnák a szemeimet!

Dőry le is írta, hogy ugyé, bizonyos elvárásoknak kőll megfelelni, különben, tehát: KÜLÖNBEN nem hívják többet!

Na bazze!

Santos! Ígértél nekem egy sört már? Most kéne!

Tehát! Dőry úr, mint a bírók egyik legismertebbike, azon páni félelmét tette közzé, hogy bizonyos általa szépen felépített életszínvonalat volna kénytelen nélkölözni, ha a szívére, és a bírói esküre hallgatva, úgymond a valós tényeket pontozná, s a valós győztes kezét emelné a magasba.

Írta, bizony, van úgy, hogy ezt "nem teheti".

Tudjuk. Mert kölönben nem hívják többet.

Továbbá írta, hogy az ország seggegere túl pici, így csak ők néhányszál páran képesek megülni a ezen a kicsiny ingoványos területen.

Nos, ezekszerint vannak valami öten, nyolcan!? Ki tudja pontosan, én nem, de lényegtelen is.

Az én véleményem (is):

Vajh, nem-e lehetne az, hogy ezen nyolc úriembör, megegyezne, hogy ugyan Béláim, mégiscsak, meghát tudjátok, szal, pontozzunk korrekten mind? És ha mind korrekten pontoznánk, nem tudnának mást hívni helyettünk, mivel csak mi vagyunk, tehát helyre állhatna a sport becsülete, vagy mije...aszt előbb utóbb megszoknák a rendezvények házigazdái, (meg az egyszerű népek mint mik) hogy a győzelmet az öklészeknek kell kivívniuk, nem a bíráknak.

S, hogy a döntetlenekre is fényt derítsünk! Igen, én sok mérkőzést látok, érzek döntetlennnek, (no persze nem mind). Számomra érvényes a ősi közhely, hogy az a nyertes, aki sokkal többet talál, vagy sokkal jobban teljesít, mint az ellenfele.
Szerintem.

Amikor valaki azért nyer, mert egyel többet talált, vagy egy menettel többet "nyert", illetve "kapott" az nekem sovány mint a pálmalevél. Semmiség.

Tudom, hogy biztosan nem értünk egyet, de végül is, ezért vagyunk másik emberök. :)

Na tső.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

Santos írtaCOLON
PTM írtaCOLONNa ezért IS ábrándultam ki egy életre a bíráskodásból:

http://www.monokli.com/blog/suspect_zer ... -1040.html
Vietta, ez azért érdemelne egy olyan baráti magyarázatot:

"Véleményem szerint a meccsek nagy százaléka döntetlenre végződik, és el kellene fogadni ezt a tényt, nem pedig erőszakosan valamelyik felet megtenni győztesnek."

:?: :wink:

PTM:

Emlékszel amikor elmentünk a szövetség bíró gyűlésére (K. Atival) még a "legelején"? Én akkor döntöttem úgy, hogy ebbe én nem kívánok részt venni... :?
Igen, emlékszem. Én azért kitartottam majd' 500 meccsig, de elegem van, asszem jó háromnegyed éve nem működtem bíróként és amíg nem változik meg gyökeresen a "rendszer", addig nem is kívánom folytatni.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Santos »

PTM írtaCOLONNa ezért IS ábrándultam ki egy életre a bíráskodásból:

http://www.monokli.com/blog/suspect_zer ... -1040.html
Vietta, ez azért érdemelne egy olyan baráti magyarázatot:

"Véleményem szerint a meccsek nagy százaléka döntetlenre végződik, és el kellene fogadni ezt a tényt, nem pedig erőszakosan valamelyik felet megtenni győztesnek."

:?: :wink:

PTM:

Emlékszel amikor elmentünk a szövetség bíró gyűlésére (K. Atival) még a "legelején"? Én akkor döntöttem úgy, hogy ebbe én nem kívánok részt venni... :?
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Hozzászólás Szerző: cezi »

leone510 írtaCOLON De legalább az év bírója lett... :)
nezd, ha nyiltan kijelenti interjuban, hogy neha csalni kell, akkor arra en mar nem is tudok mit mondani. napba veluk is.
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

PTM írtaCOLONNa ezért IS ábrándultam ki egy életre a bíráskodásból:

http://www.monokli.com/blog/suspect_zer ... -1040.html
De legalább az év bírója lett... :)
Profiboksz.hu - az első magyar online profiboksz magazin.
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

Na ezért IS ábrándultam ki egy életre a bíráskodásból:

http://www.monokli.com/blog/suspect_zer ... -1040.html
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Bocsánat, közben eszembe jutott hogy nem csak nálunk van ilyen. Mondta egyszer Balogh Ádám hogy 116-112 Jacobsen is elismerte valami interjúban, hogy csalnak, ez errõl szól. Ádám le is patkányozta meg minden, amiben igaza is volt. Amióta meghalt, már mint legjobb barátjára emlékszik, és részvétüzeneteket továbbít a családjának, de ez nem ide tartozik, csak gondoltam megemlítem.
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Basszus Romsy pont erre akartam most ide írni!

Nem akarok politizálni, meg nem tudom mennyi köze van ehhez a nagyfõnök beszédének, de elég durva hogy már ott tartunk hogy nyíltan ki lehet mondani hogy csalok ba**eg, mindenki csal, és utána lazán folytatni egy interjút mintha semmi extra nem hangzott volna el. Ilyet még Afrikában se csinálnak, még õk is váltig állítják hogy demokratikusak.
Nem hívnak ha nem vagy hajlandó csalni? AKKOR NE MENJ, B***D MEG!! Az a szó hogy tisztesség, nincs benne a párttagkönyvben?
Szerencsére azért vannak emberek, akik nem eléggé intelligensek ahhoz hogy ilyen alakok legyenek. Csak azt nem tudom hogy a francba nem döglök éhen, pedig sosem csaltam és nem tettem tönkre mások karrierjét.
A hozzászólást 2007 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 ecstasy999-kor.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

„Hogy egy bíró hosszútávon működhessen, valamilyen formában be kell állnia abba a sorba, amit az élet diktál. Aki nem ezt mondja, az hazudik, vagy nem fog tovább működni. Nehéz ezeket a feladatokat lelkiismeret furdalás nélkül megoldani, de ha az ember kellően intelligens és tud disztingválni, akkor a pályán maradhat.”

http://www.monokli.com/boxing/news/hire ... _1070.html
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

Errõl lehetne valami pszichológiai tanulmányt írmi hogy milyen agyuk van az ilyen embereknek.
В Советском Союзе нет секса, только любов!
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Hozzászólás Szerző: cezi »

Romsy írtaCOLONEgyébként a minimaxon olvastam, hogy valami Herman Ferenc nevű szerint ez teljesen rendben van, amit Dőry szokott pontozni, végre egy igazi magyar, meg ilyenek.
ezt mondjuk en sem ertettem. a csalas nem csalas, ha magyar koveti el?
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Egyébként a minimaxon olvastam, hogy valami Herman Ferenc nevű szerint ez teljesen rendben van, amit Dőry szokott pontozni, végre egy igazi magyar, meg ilyenek.

Nekem van egy tippem, hogy ha egy német gálán német bajnoknak lenne magyar kihívója, simán hazai lenne Dőrynél bármi történik a meccsen...
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Nem láttam a meccset, de még nem láttam ekkora csalást :D

Ennél már csak egy szerkesztő barátom mondott jobbat: "Nem láttam a Belinszky meccset, de a 98:92 reális"

:roll:
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Hollywood írtaCOLONMiki bácsi tegnap is villantott egyet. Szerinte Blain minden menetet megnyert az argentin ellen... Még szerencse, hogy a padlózásért levont tőle egy pontot:-)
Legalabb ehen nem hal ha mar a 13 kerben nem futott be :-)
You will never walk alone!
BUTTON_POST_REPLY