Rácz kontra Klein/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz kontra Klein/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Hozzászólás Szerző: edge »

Itt el lehet olvasni a fõoldalon lévõ hír folytatását, a rekaciókat, viszont néhány "jóképességû" hozzászóló miatt itt sem lehet kommenteket fûzni hozzá... Mindenki olvassa el mindkét fél véleményét..és döntsön saját belátása szerint, hogy kinek hisz, ill. kinek a verziója áll közelebb a valósághoz..
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz kontra Klein/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Hozzászólás Szerző: leibigab »

_________________________________________
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz kontra Klien/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Jó napot!<br><br><br>Útoljára irok és nyilatkozom az üggyel kapcsolatosan!<br><br>Reagálva irásodra! Ha tényleg ilyen vagyok, miért dolgoztál velem 6 éven keresztül és az összes általad edzett boxolót hozzám irányitottad...!?<br><br>Az Úr megnevezést én is ugy érzem, hogy igy viselkedtem eddig veled. Köszönöm a megtiszteltetést.<br><br>Csaba én mint Jani menedzsere-promotere, hadd döntsem el, hogy egy 7 hónapos kihagyás után egy fontos cimmérkőzés előtt, még ha kockázattal is jár, szoritóba küldöm-e vagy sem és hogy "rozsda lerázás" illetve önbizalom " karbantartás" miatt elintézem-e a WBO-val a meccs engedélyeztetését vagy sem! Ha majd te leszel a menedzsere akkor te dönthetsz! Addig az enyém a döntés és a felelőség a velem szerz. álló összes boxolóval!<br><br>L.A. és Budapest között 9 óra eltolódás van, mi május 12én repültünk és az időeltolódás miatt még ugyan aznap reggel értünk oda és a szoritóba lépésig pont teljes 9 napot töltöttünk ott! Számoljy utána. De nem ezen múlt a mérkőzés, sajnos...<br><br>Amerikában napi dij van. Nem biztositják a vendégek számára ugy mint mi az étkezéseket és a GBP részéről tényleg késett a pénz többször, de 3. nap amikor az elfogyott Te már ott kopogtattál az ajtómon és én ( amire tanuim is vannak ) oda adtam a következő étkezésekre a pénzt ( természetesen megelőlegeztem ) de ez csak egyszer volt! Senki nem éhezett. Amugy ha Mo-n vagyunk nem ettünk volna csak ha valaki kifizeti??? Inkább az éh halál? <br><br>Senki nem taszigálta Janit az öltözőben. Ha a henára gondolsz, tényleg nedves törölközővel próbálták az egyik sarkát letörölni és amikor látták, hogy nem lehet ill. én megmutattam a TV2 -HBO-s papirt akkor abbahagyták ( kb 3 perc ). Jani nem beszél idegen nyelvet, tehát vele nem is kaibálhattak, hisz nem is válaszolt és nem is tudott volna sajnos.<br><br>Németekkel való közös edzésről többször esett szó nem csak 2003-ban... Kovács és Hóhérék is kint voltak 2005-ben és 2006-ban is. Amikor neked javasoltam az edzést az 2005 decembere volt! Kis memória frissités. Ja és talán hasznosabb lenne nagy edzőktöl tanulni és nem magyar kis edzőktöl! Én legalábbis ugy gondolom. Tedd félre a büszkeségedet és az egódat. ( gondolom tudod miről beszélek pl. Sdunekkel kapcsolatban ).<br><br>Az HBO-val való beszélgetésen nem volt kamera, ugy ahogy az orvosin sem meg az edzéseken sem, ahova elkisértelek titeket - egy az utolsó kivételével(!) - ahol tényelg a TV2 stábja forgatott...<br>Még1szer elmondom a feladataim közé ezek nem tartoznak, mégis elmentem!<br>A szálloda fittness terme ingyenes volt a vendégek számára és bárki bármikor bemehetett. Gondolom nem várod azt, h biztonsági őröket állitsak a bejárat előtt mig a magyar stáb edz...! Ezt sem a Barreráék, sem, Juarezék, sem Barriosék nem tették!<br><br>A melegitőkkel kapcsolatban Jani kettőt kapott ( Fila + Go'n Get ) + sportcipő és ugyanugy az összes képernyős ökölvivó + edző, egy kivételével, Te veled, mert nem akartad elfogadni, hivatkozva arra, hogy téged senki ne kötelezzen arra, hogy te ezt hord! Nem érdekes ? Somlai, Füzesy, Lévai mind mind hordják és kaptak neked nincs...<br>A meccsen hordott felsőddel kapcsolatosan meg te árultad el, hogy miért nincs a szokásos piros rajtad... Amugy a Te magánéleted pont hidegen hagy Csaba! Elhiheted !<br><br>A sparring és más dijakkal kapcsolatban minden áldott alkalommal hoztad a kis cetlidet, kiszámoltad és átutaltuk! Erről vannak bizonyitékok. Amit nem hoztál arról nyilván nem tudhatok. De téged ismerve kötve hiszem, hogy maradt kifizetetlen számlánk veled szembe!!!<br><br>Most sajnos ismét rosszul vagy informálva, mert Heni ( a munkatársnőm ) Janinak 1 hónappal előtte szólt a fényképről amit elfelejtett itthon elkésziteni... Ekkor elküldtem Rubint aki hál'Istennek jól beszél angolul taxival Janival, hogy elkészitsék a liszencebe kerülő ig. képet, adva neki 50 USD taxira + fényképre - ami ugy gondolom, hogy ugyancsak nem az én saram -... Elmentek, elkészitették majd Olivér visszajött és levonva a költségeket vissza adta a maradék pénzt! <br><br>A megbeszélésről az irodámból, ahonnan kiviharoztál, amiután elmondtam neked a 10%-ot és itt hagytad Janit egyedül inkább nem ejtsünk szót! Még hogy kezet fogtál velem és arrogancia? Micsoda? Akkor mindenki hazudik az irodában ( 4en + Jani + Én ) Cavington Csaba!!! Ja és ha nem emlékszel dolgokra vagy nem tudsz róluk, tudod amit már javasoltam KÉRDEZZ az nem szégyen! A hazugságot vagy igy vagy ugy büntetik!<br><br>Én senkit nem akarok és nem akartam senkivel összeugrasztani vagy befolyásolni! Én mindig elmondtam a véleményem ha személyesen akkor ugy, ha fórumokon keresztül akkor meg ugy! Mindenki azt hisz el belőle amit szeretne MIndenki hozza meg a saját döntését. Felnőttek vagyunk, tudjuk mi a jó számunkra! <br><br>Ha veszed a fárdaságot és elviharzásod után felhivsz, hogy találkozunk és beszéljünk lehet, hogy már megoldódott volna a dolog, de te nem! Fikázol, ügyvéd által ellenjegyzet levelet küldesz stb... És te terjeszted, hogy nem érdekel a pénz? Minden mondatod és vádad a pénz körül forog...<br><br><br>Köszönöm az olvasók türelmét és további jó napot!<br><br><br>Rácz Felix
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz kontra Klien/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Hozzászólás Szerző: leibigab »

<br>Klein Csaba alábbi levelét változtatás és kommentár nélkül tesszük közzé, melyben reagált Rácz Félixnek megjelent levelében szereplő állításokra. <br><br><br><br>"Tiszta vizet a pohárba"... rendben van, de akkor az tényleg legyen tiszta. Mindez elég furcsa az ő szájából, hiszen ez lenne az első tiszta dolog, amit eddigi együttműködésünk kapcsán tőle tapasztaltam. <br><br>Mindjárt a levél elején azt mondja az idézett "úr", hogy "... még senki nem állt elém és mondta szemtől szemben ....". Rosszul emlékszik az "úr". Amikor Janival együtt és az idézett "úrral" már jóval a mérkőzés után, nevezett irodájában hármasban leültünk, én pontról pontra elmondtam minden kifogásomat, észrevételemet. Elmondtam, mert én udvarias ember vagyok, és egy kicsit megpróbáltam diplomatikus lenni, hogy ha nem tudnám, hogy neki csak egyetlenegy érdeke lehet, mindenekfelett, csakis a Jani győzelme, akkor azt kellene hinnem, hogy a Janit "nyúlnak" akarta kivinni, azaz meg akarta veretni. <br><br>A következőket soroltam: <br><br>1. Kértem, hogy 28 nappal egy ilyen fontos címmérkőzés előtt ne bokszoltassa Janit egy ilyen tudású ellenfél ellen, de egyáltalán senki ellen sem, túl nagy a kockázat, stb. Amíg a Janinak az eredetileg 2006. március 25-re tervezett mérkőzése előtt 35 nappal, azaz február 18-án esedékes felhozó meccsét azzal az indokkal mondta le, hogy ilyen rövid idővel egy címmérkőzés előtt nem szabad bokszoltatni, hiszen megsérülhet, vagy éppen kikaphat, amivel kockáztatnánk a kihívói pozícióját, meg különben is van a WBO-nak egy szabálya(!), hogy ennyi nappal egy címmérkőzés előtt nem bokszolhat felhozó meccset, akkor a május 20-i mérkőzés előtt 28 nappal milyen alapon bokszoltatta az én határozott kérésem ellenére. Ha 35 nappal a márciusi mérkőzés előtt fennálltak az általa említett kockázatok, akkor ezen mérkőzés előtt 28 nappal nem álltak fenn ugyanezek? A sérülésveszély, az esetleges vereség, vagy az az állítólagos WBO szabály?
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz kontra Klien/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Hozzászólás Szerző: leibigab »

2. Van egy gyakorlat, ami vagy jó, vagy nem, de egy kialakult szokás, hogy ahány óra eltérés van a két ország között, legalább annyi nappal korábban tanácsos kiutazni a mérkőzés helyszínére a szükséges akklimatizáció miatt. A tervezett márciusi mérkőzés előtt ezt nem tudtam elérni, mert az "úr" olyanokra hivatkozott, hogy nincs repülő abban az időben, de ha mégis találnánk, akkor edzés lehetőség nincs (?!), szóval mindenféleképp 1 nappal később akart utaztatni minket, mint az ajánlatos lett volna. Amikor május 20-ára tolódott a mérkőzés, akkor kérésemre megígérte, hogy ezúttal biztosítja, hogy legalább annyi nappal megyünk ki a mérkőzés előtt, ahány óra eltolódás van a két ország között. Amikor már közeledett az utazás ideje, már fel kellett vegyük a repülőjegyet, meg kellett beszélni a pontos indulást, akkor közölte, hogy mégis egy nappal később (!) utazunk. <br><br>3. Megemlítettem, hogy a kint tartózkodásunk alatt nem foglalkozott velünk, magunkra hagyott bennünket, nem akart velünk eljönni az orvosi vizsgálatra sem, csak a Jani epés megjegyzésére volt hajlandó eljönni legalább az orvosi vizsgálatra (ahol tolmács nélkül nem is boldogultunk volna, hiszen angolul tettek föl kérdéseket, melyekre szóban, illetve ábrákkal kellett válaszolni). <br>Ott voltunk a csapattal ellátás nélkül, mert ugyan hol két, hol három napra adott étkezésre napi pénzt, de amikor az elfogyott úgy kellett tőle külön kérni, hogy másnap legyen a gyerekeknek miből étkezni. Ilyenkor mindig vonakodott, hogy ő sem kapta meg erre a pénzt a szervezőktől, akkor adjon ő a sajátjából (?!). Mindenesetre az utolsó napra, a mérkőzés napjára már nem adott a csapatnak napi pénzt (!). A mérkőzés alkalmával engedte, hogy ellenőrzés címén a Janit taszigálják, lökdössék, kiabáljanak vele, végül kb. 20 perccel a mérkőzés kezdete előtt sikerült elérnem, hogy nevezett "úr" mindenkit kiküldjön az öltözőből. Ennyi idő állt Jani rendelkezésére a bemelegítésre, a beütésre, a ráhangolódásra, stb. <br><br>Mindezeket mikor felróttam az illető "úr"-nak, ő azt válaszolta elfogadja a kritikát, pontról pontra mindent elismert, elfogadott, hogy az elmondottak szerint történt, de elmondta, hogy semmi szándékosság nem volt ezekben, mindez az ő tapasztalatlanságából adódott. Biztosított minket, hogy a jövőben igyekszik elkerülni ezeket a hibákat. <br><br>(Ezt követően került szóba a Jani bére majd az én edzői jutalékom, melyre a sorrendiség kedvéért később térek rá.) <br><br>Az illető "úr"-nak kételyei vannak az én hivatásom ismeretével kapcsolatban. Merthogy javasolta a Barrios meccs előtt a közös edzési lehetőséget az univerzumos bokszolókkal. Igaz, javasolta, csak hát nem most, hanem még 2003-ban az első Chacón mérkőzés előtt, amikor (az én javaslatomra) Varsó lett Németországból. Azt állítja, hogy én magamra vállaltam az edző partnerek kiválasztását, és hogy irodája az ezzel járó költségeket ki is fizette. Hát nem jól emlékszik az "úr", mert bár a márciusra tervezett mérkőzés előtt is, és később valójában május 20-án létrejött mérkőzés előtt is megígérte kérésemre, hogy hoz külföldről ellenfeleket, pl. orosz versenyzőt, stb. De minderről megfeledkezett, így hát tényleg én vállaltam magamra az edzőpartnerek kiválasztását az évek óta velünk készülő edzőpartnerek közül. Hogy az ezzel járó költségeket kifizette? Hát igen, valamikor a korábbi időkben úgy-ahogy, merthogy a Szlovákiából jött ökölvívók drágák voltak, fejenként 5.000-8.000 Ft-ért jöttek át sparringolni, és javarészt kifizette őket, de volt rá példa, hogy ez meghaladta a képességeit és hogy ne maradjak szégyenben, én fizettem ki őket. Félti a fejlődésemet, hogy nem mentem ki tanulni Sdunek mestertől, be kell valljam, nagyra tartom Sdunek mestert, de én itthon sokkal kisebb kaliberű edzőktől is szívesen tanulok, őszintén mondom van mit tanulnom. De mindenesetre jólesik az ő ilyen irányú féltése.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz kontra Klien/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Szót emelt a nyelvismeret hiányáról. <br><br>Említi az "úr", hogy kifogásoltam, hogy hanyagolt minket, bezzeg ez nem igaz, hiszen ő eljött a sajtótájékoztatóra, az edzésekre, az HBO -beszélgetésre és az orvosi vizsgálatokra is. Igen tényleg elment minden olyan helyre, ahol a média jelen volt, kellően tudta reklámozni magát, és ez természetes is, de elfelejtett eljönni arra a nyilvános edzésre, amelyről kiderült, hogy nem lesz jelen a tv. Mikor megtudta, hogy nem lesz tv, az utolsó pillanatban döntött úgy, hogy mégsem jön el, de nem történt semmi, "csak a Jani égett le, hiszen nem volt senki, aki segített volna tájékozódni, a kutya sem foglalkozott velünk, végül dolgavégezetlenül eljöttünk, talán észre sem vette senki, csak az ellenfél és stábja csodálkozott, akiknek vezetője az "úr" szerint állítólag nem is volt jelen. <br><br>Az "úr" állítja, hogy a profik közül rajtunk kívül senki sem használta a Golden Boy edzőtermét, ez is igaz lehet, de azért volt ott vagy "hatszáz" amatőr gyerek, s bizony az ő és edzőik jóindulatán múlt, hogy szabadon hagyjanak egy-egy bokszzsákot, amelyen valamelyik bokszolónk dolgozhatott, de volt olyan is, hogy a Nagy Józsinak a szószoros értelmében meg kellett küzdenie valamelyik zsákért. A nagy zsufiban előfordult az is, hogy egyszerre mindkét versenyzővel tudtam tartani a kontaktust. Ez ám a feltétel, Menedzser Úr! A szálló edzőtermét (én szerintem konditerem) az illető "úr" szerint a Jani és a Nagy Józsi idejében más nem használhatta, hát tényleg nem, mert felváltva ügyeltünk, hogy amikor a Barrios, vagy valamelyik csapattársa előkerül, akkor mi ne legyünk a teremben, több esetben is megvártuk, amíg végeznek, hogy mi is betudjunk menni, hogy nyugodt légkörben tudjunk edzeni. <br>Én ugyan nem terjesztettem, hogy a helyi utazást nekünk kellett volna rendeznünk, de bizonyára az "úr" lelkiismerete szólalt meg, mikor ezt is elmesélte cikkében, hiszen elküldte Janit Los Angelesben fényképet csináltatni és közölte, hogy a saját költségén üljön taxiba, mert ugye a Promotionnak nincs erre kerete, meghát minek is csináltatta volna meg Janival Bp.-en, mikor mindezt külhonban sokkal egyszerűbb, pláne a Jani költségén. <br>A mérkőzés előtt az "úr" szerint súlyproblémái voltak Janinak, ami részben azért igaz, de csak annyira, mint minden más ökölvívónak, akinek kell hozni a súlyhatárt, tudniillik ez egy ilyen sportág. Szóval ennek kapcsán a szaunának a költségeit tényleg én fizettem, mondván az "úr", hogy tegyem nyugodtan, majd Ő utólag kifizeti. Én tényleg nyugodttan fizettem ki mindkét sportoló szaunázását, még akkor is, ha ekkor már biztos voltam, hogy ezt a "hatalmas" összeget én már sohasem fogom visszakapni. Hiszen ez az összeg, őszintén mondom, nem tétel, ez csak egy olyan erős promotionnak gond, mint a szóban forgó összesen 162 USA Dollárt fizettem, s bár az "úr " állítja, hogy nevezett összeget majd kifizeti, de azt bizonyára <br>elfelejtette, hogy nevezett számlát visszaküldte, merthogy még akkor nem tudta, hogy később még ilyen nagyvonalúan fog dönteni (igaz, a számlán rajta volt az én meg nem érdemelt edzői jutalékom is). <br>Az, hogy Nagy József, aki nem az én versenyzőm, nem hozott magával bandázst, az tényleg meglepett, hiszen nem gondoltam, hogy a nagy menedzser elfelejti tájékoztatni védenceit, hogy mit kell magukkal hozniuk mérkőzés alkalmával. Józsi nem először szerepelt profi mérkőzésen, joggal feltételeztem, hogy tudja, mit kell hoznia magával. De az, hogy az "úr" még a Józsit, ezt a tüneményes, csupaszív, igazi sportembert is inkább lejáratja, csakhogy fogást keressen rajtam ezen igazából már nem is csodálkozom. Igaz, hívtam a Rubin Olivért, hogy hozzon néhány tekercs gézt tartalékban, de azt nem tudta (?) az "úr", hogy eredetileg is az Olivérre volt bízva a bandázs anyag beszerzése, én csak plusz megerősítettem, nehogy megfeledkezzen róla.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz kontra Klien/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Közös szerelés. A helyszínen vonta felelősségre Janit, hogy saját költségén miért nincs egyen trikója, majd másnap nagyvonalúan kiigazította magát, hogyha kell, majd Ő kifizeti. Hát mitne mondjak, rendes tőle. És milyen nagyvonalú! Aztán, hogy az én magánéletemről és annak a trikóhoz való kapcsolatáról mit zagyvált össze, azt őszintén nem tudom, de ha előre tudom, hogy ilyen érdeklődést tanúsít az én magánéletbeli dolgaim iránt, esküszöm, készültem volna rá, és beavatom ennél intimebb részletekbe is. Különben meg úgy gondolom, hogy egyszerű, kultúrált pólóban, melegítő garnitúrában, sportcipőben jelentem meg, én jól éreztem magam benne. Az, hogy szegény promotionnak nem telik egyen melegítőre, sajnálatos. Mit mondjak, 10-15.000 forint nem minden sarokban terem. És hát egy biztos! Az "úr" szavait idézve: "könnyebb a pénzes zsákot pumpolni, de meddig?!" Hát tényleg, meddig, hiszen majdnem egy ilyen értékű egyenmelegítőt is felajánlott ! Br...! <br>Az "úr" természetéből fakad, hogy megpróbál a TV2-vel is összeugrasztani. Nekem nem a stábbal volt bajom, hanem az "úrral", aki minden ígérete ellenére csinálta Janinak a programokat. A mérkőzés előtt, mivel én a Józsi meccse miatt nem tudtam végig a Janival maradni, abban maradtunk, hogy 16.45-re visszamegy a Janiért a kisbusz, természetesen az "úr" megszervezte, hogy 17 óra után vegyék fel Janit, s szólt, hogy a TV2-stáb ugyanazzal, a busszal jön. Én külön megkértem az "urat", szóljon a tv-seknek, nehogy filmezzék a Janit, Ő ezt meg is ígérte, de nyílván nem továbbította a kérésemet, az eredményt pedig láthattuk a Napló című műsorban. Sok emberrel találkoztam a TV2 stábjából a Jani meccsei kapcsán és elmondhatom, hogy csak jó tapasztalataim voltak velük kapcsolatosan. <br>Hogy a meccs előkészületei során nem történt semmi szokatlan? Bármit mondanék, magyarázkodásnak tűnne, de a cikkem elején az "úrral", és Janival történt megbeszélésük leírásában említettem, hogy akkor hatszemközt mindent elismert. Azaz majdnem mindent, mert amikor Jani béréről esett szó, élből letagadta, hogy ő konkrétan mennyé meccspénzt ajánlott! A szemünkbe, szemrebbenés nélkül. Hiába emlékeztettük, hogy ugyancsak hatszemközt. Ő tett határozott ígéretet a konkrét meccspénzre. Ezt követően nagy nehezen belement az eredeti összegbe, s mikor indultunk kifelé, el akartunk köszönni, megkérdezte, hogy nekem mi a szándékom, kérdeztem, hogy mit ért ezalatt, mire kiderült, hogy az én edzői jutalékom felől érdeklődik. Mondtam, hogy nincs semmi probléma, én a megszokottak szerint rutinból leadom a Jani meccspénzének a 10 %-áról a számlát, s minden mehet a maga útján. Erre közölte, hogy abban állapodtunk meg, hogy ezt a pénzt a Jani béréből(?!) kapom. Nem volt semmi ilye megállapodás. Ellenben még a kezdet kezdetén Ő állt elő azzal a javaslattal, hogy ne kerüljünk olyan helyzetbe, mint x- y , és itt korrektül működő edzők nevét sorolta, hogy a versenyzőiken vitáznak a nekik járó pénzről, szóval, hogy Ő minden alkalommal a Jani pénzén felül nekem kifizeti a Janit illető pénz 10 %-át. Ezt eddig be is tartotta minden alkalommal, csak most tagadta le, meghazudtolva mindkettőnket, hiába emlékeztettük, hogy ez eleve az Ő ötlete volt, stb. Ekkor én kezet nyújtottam (most már tudom, hiba volt, mármint a kéznyújtás) Neki, s közöltem, hogy ez olyan arrogancia, hogy most elköszönök Tőle, s a jövőben nem vagyok hajlandó Vele semmilyen formában érintkezni, csak a versenyzőimen keresztül. Nyilvánvaló szándéka lehetett, hogy összeugrasszon minket, azt hitte, hogy én meg a Jani bármekkora összegen is össze tudnánk veszni. Gondolom, arra számított, hogy én követelni fogom a Janitól a részemet, ill. a Jani meg velem fog pörölni. Azt hiszem, talán összetévesztett minket valakivel. Én természetesen jogi útra terelem, az ügyet, amennyiben nem óhajtja rendezni a tartozását. Ezt írásban is közöltem az "úrral", gondolom ez indíthatta nevezett "urat" lejárató cikkének megírására. <br><br>Klein Csaba
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz kontra Klien/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Rácz Félix: Tiszta vízet a pohárba!<br><br>"A következőket azért szeretném nyilvánosságra hozni, hogy mindenki megtudja, milyen események történtek valójában Los Angelesben, és levonhassa ezek után a konzekvenciákat!<br><br> Klein Csaba és barátai különböző helyeken azzal vádoltak meg, hogy Los Angelesben a velük való viselkedésemnek köszönhetően romlott el a viszony hármunk között (Klein Csaba, Nagy János és jómagam). Azért azt még el kell mondanom, hogy még senki nem állt elém és mondta mindezt szemtől szemben, vagy nyilatkozta volna valamelyik médiában. Ezért én veszem a fáradságot és tisztázom.<br><br> Először is a Barrios mérkőzés után komoly kételyeim támadtak Klein Csaba hivatása ismeretével kapcsolatban.<br><br>Javasoltam a Barrios meccs előtt Klein Csabának a közös edzési lehetőséget az Universumos bokszolókkal, hiszen Németországban olyan nevekkel edzhettek-készülhettek volna, mint például Tajbert vagy Kotelnik. De ezt Nagy János edzője különböző okokra hivatkozva visszautasította, holott azt hiszem, hogy az ilyen közös felkészülés egy ennyire fontos meccs előtt különösen jó lehetett volna. Nem beszélve az edzői ismeretek fejlesztéséről Sdunek mesterrel, aminek fontosságát szintén nem kell nagyon ecsetelnem.<br><br> Klein Csaba ezért inkább magára vállalta az edzőpartnerek kiválasztását, amit persze meg is tett és irodánk az ezzel járók költségeket ki is fizette.<br><br> Itt nem csak az edzőpartnerekről volt szó, hanem a folyamatos fejlődésről mindkét, pontosabban mindhárom fél részéről. Nem csak a Felix-Promotionnak kell folyamatosan újítania az eseményeken, vagy nekem ápolnom a viszonyt a szövetségekkel, a promoterekkel, hanem a még magasabb cél érdekében mindenkinek fejlődnie kell.<br><br> Klein Csaba azt híreszteli, hogy nem foglalkoztam kellően velük Los Angelesben, holott elkísértem őket a sajtótájékoztatóra, az edzésekre, az HBO által szervezett beszélgetésre és az orvosi vizsgálatokra… Egy nyilvános edzés kivételével mindenhova elmentem velük, utóbbira szakmai elfoglaltságom miatt nem tudtam velük tartani. Le szeretném szögezni, hogy ezekre a helyekre egyik menedzser vagy promoter sem kísérte el bokszolóját. Amit ők is megtudnak erősíteni, hiszen egyik bokszolóval sem volt ott sem Finkel, sem Rappaport, sem Lewkowicz a menedzserek vagy promoterek közül.<br><br> Valakinek a nyelvismeret hiányosságát hadd ne vállaljam magamra, és hadd ne legyen az én hibám. Mellesleg vannak tanfolyamok és szótárak, ha az ember külföldre megy és esetleg kommunikálni szeretne, ezeket igénybe veszi.<br><br> Az sem igaz, hogy Nagy János nem tudott megfelelően edzeni Los Angelesben. A szállodában volt edzőterem, amit díjmentesen használhattak a vendégek, s ezt minden ringbe lépő bokszoló (Barrios, Juarez és Nagy), aki ott lakott, ki is használta. Ugyanakkor a mérlegelés előtti napig bezárólag a Golden Boy egyik boksztermében edzhetett Jani és Józsi, aminek a költségeit természetesen szintén magamra vállaltam. Az edzőtermet ráadásul abban az időpontban a profik közül kizárólag a magyar csapat használhatta, azaz pár amatőr srácon kívül senki sem zavarta őket a munkában. Az oda és visszautazás szintén biztosított volt az amerikaiak által, mint ahogy irodánk is biztosítja az országon belüli utaztatását a Magyarországon ringbe lépő külföldi versenyzőknek. Ez utóbbit csak azért jegyeztem meg, mert olyan információk is terjednek Klein jóvoltából, hogy az utazást saját költségükön kellett megoldani.<br><br> A mérkőzés előtt Janinak súlyproblémái voltak és szaunával segített ezen. Ezt a költséget Klein a helyszínen kifizette, majd tovább számlázta nekünk, amit mi ki is fizetünk neki. De hadd kérdezem meg, ez miért az irodánk költsége? Ha az egy budapesti gála előtt történik meg, ez akkor is minket terhelne? A szerződésben mindenki vállalja a saját költségeit. A bokszoló az övét, a menedzser-promoter a magáét! Tovább számlázam én is a TV2-nek, vagy Janinak, vagy esetleg Kleinek a három New York-i repülőutamat és az ott tartózkodásom költségeit, amit a Nagy - Barrios meccs szerződés megkötése érdekében tettem?<br><br> Klein Csaba annyira figyelmetlen volt a másik ökölvívóval (Nagy József) szemben, akinek a kinti fellépéséről indulás előtt legalább 3 héttel tudott, hogy például a meccse előtt körülbelül egy órával az öltözőben derült ki, hogy számára nincs is bandázs, ezért neki amatőr-edzés bandázzsal kellett bokszolnia. Los Angelesben, a STAPLES Centerben, az év egyik legnagyobb ökölvívó gáláján.<br><br> Arról meg inkább nem teszek említést, hogy milyen volt Nagy János bandázsa mondjuk a többi világbajnoki címmérkőzés résztvevőjéhez képest. Úgy gondolom ez sem az én hiányosságom. A szakszerű bandázs elkészítése az edző feladatainak egyike.<br><br> Négy nappal a meccs előtt - Budapestről való indulása előtt - felhívta Rubin Olivért és megkérte, hogy vásároljon még gézt meg ragasztót, mert utolsó meccse óta nem nézte meg a táskáját, és most vette észre, hogy elfogyott. Ott ültem mellette a kocsiban, amikor a beszélgetés elhangzott… Nem hittem a fülemnek!
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz kontra Klien/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Megkértem Jánosékat, hogy az Los Angeles-i fellépésére készítsenek maguknak - mint minden profi - egy egységes felszerelést (bokszoló, edző és segéd), hiszen ott lesz az HBO, Sky TV, TV2, stb… János szokásos felszerelésében volt, Klein egy rövid ujjú pólóban, míg Rubin egy trikóban... Úgy gondolom, ha nem is hívtam volna fel külön a figyelmet, akkor is ezt meg kellett volna tenniük. Mint ahogy megteszi ezt Mészáros András, Miló Viktória, Kovács Attila, Csábi Bettina és Nagy József is, nem beszélve a többi külföldi ökölvívóról.<br><br> Azt is elmondtam, hogy ha ez a 10 vagy 15 ezer forint olyan nagy megterhelést jelent a számukra, akkor még azt is magamra vállalom! Majd kiderült, hogy Kleinnek van Jánossal megegyező öltözete, de magánéleti változásokra hivatkozva, a régi kapcsolata lakásában maradt és ezt nem tudta elhozni… A helyzeten nem változtatott.<br><br> Úgy gondolom, hogy ugyanúgy, mint egy cégnek, aki bevételre tesz szert, egy sportolónak vagy edzőnek is, aki nem keveset keresett keres, vissza kell forgatnia a pénzt. Szakmai könyvek megvásárlására, külföldi eseményekre utazni, ahol potenciális ellenfeleket lehet megnézni, image segítő termékekben (dedikáló kártya, saját póló, stb). Tudom, hogy könnyebb a „pénzes zsákot” megpumpolni, de meddig ?!<br><br> Az sem igaz, hogy a TV2 forgatócsoportja zavarta volna az ökölvívót. A tévés stáb - az előzetesen megbeszéltek értelmében - csak két alkalommal forgatott Nagy Jánossal... és nem folyamatosan. Ez már csak azért sem történhetett meg, mert a forgatócsoport csak 17-én hajnalban érkezett Los Angelesbe. Azt még hozzátenném, hogy az amerikai meccs alkalmából Klein Csaba korábbi híreszteléseivel ellentétben semmi, tehát SEMMI olyan nem történt az öltözőben, amit egy PROFI ökölvívót meg kellett volna zavarnia. János a helyén kezelte a dolgokat és a mérkőzés sajnálatos végkimenetele nem ennek volt köszönhető. A történteken már nem lehet segíteni, tehát nézünk előre, mert az életben sok nehézséggel találkozunk, de talán a két legfontosabb egy sportoló életében az a csúcsra kerülés és az ott maradás nehézsége!<br><br> Klein rajtam kéri a Nagy-Barrios mérkőzés díj 10%-át - edzői jutalék gyanánt. Mi minden ÁLTALUNK, akár külföldön, akár belföldön szervezett események mérkőzéséi után, az edzőknek számla ellenében ki is fizetettük(jük) külön ezt az összeget. De ezt az eseményt nem mi, hanem a Golden Boy Promotion szervezte. A nemzetközi gyakorlat az, hogy ilyenkor az edző az ökölvívó mérkőzés díjából kapja ezt meg, lásd Klitschko-Sdunek, Sturm-Timm, Füzesy-Miló és a Somlai-Komjáthi edző-tanítvány párosítás esetében, de még sorolhatnám.<br><br> Állítólag erről nem esett szó, ezért ő ezt nem tudta. Ha én nem beszéltem erről, mert a meccs előkészületében sok minden mással kellett foglalkoznom, akkor vagy meg kellett volna kérdeznie, vagy talán valakit, aki már járt külföldön. Kérdezni úgy gondolom nem szégyen, hibát elkövetni viszont olykor fájdalmas…<br><br> Az sem zavar, ha ezek után majd én is a boksz társadalom azon rétegét fogom erősíteni, akivel Klein Csaba nem beszél. Az éremnek két oldala van, és szerettem volna, ha az ökölvívásban tevékenykedők, illetve figyelemmel kísérők az én véleményemet is ismerik és ezekről a kis „apróságokról” is tudnak. És nem csak a Klein Csaba és barátai által terjesztett „verzióról” értesülnek az edzőtermekben folytatott magánbeszélgetések keretében.<br><br> Ha edzőként „tanácsokat” adunk, tegyük azt önzetlenül és ne lelki terrort alkalmazva. Vádaskodás előtt konzultáljunk jogászokkal, könyvelőkkel és nem utolsó sorban szakmabeliekkel.<br><br> Leszögezném, én nem haragszom senkire, és bármikor szívesen leülök bárkivel egy kávéra-teára megvitatni bármi szakmai félreértést. Viszont csak az számítson profi megítélésre és profi bevételre, aki úgy is viselkedik, és úgy is tevékenykedik ebben a szakmában!<br><br> Mert szerintem egy meccsre való felkészülés vagy egy rendezvény megszervezése, olyan mint egy szobor elkészítése, mindig lehet rajta valamit finomítani és sajnos amikor már azt hisszük, hogy kész még akkor sem tökéletes.<br><br> Én sem vagyok tökéletes, én is elkövettek hibákat, de kövezzen meg az, aki nem hibázik!<br><br> Köszönöm, hogy mindezt elmondhattam."<br>
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Rácz kontra Klein/Nagy-Tiszta vizet a Pohárba

Hozzászólás Szerző: leibigab »

<br>_________________________________________<br><br><br><br>Úgy gondoltam, hogy ha valakit érdekel a téma, akkor jobb az ha itt ebben a topicban megtalálja egymás mellett mindkét fél álláspontját és az alapján alkot véleményt...
BUTTON_TOPIC_LOCKED