Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
jozsika
Kihívó
HozzászólásokCOLON 126
CsatlakozottCOLON 2009-05-31 20:43:24
Tartózkodási helyCOLON Balatonlelle

Re: Kettő kérdés

Hozzászólás Szerző: jozsika »

Martin írtaCOLONSziasztok! Két kérdésem lenne hozzátok, remélem tudtok válaszolni :)

1.) Először is 14 éves vagyok, kb. 60kg, már 8-9 éve küzdősportolok egy helyi klubban (kevert stílus, de nem az mma-ra kell gondolni, itt vannak formagyakorlatok, fegyverek a sok küzdelem mellett). Szeretnék egy zsákot, itthon berendezkedni, fejleszteni magam. A decathlon újságban találkoztam a következővel: Domyos boksz szett - 25kg-os zsák+egy pár ujjatlan zsákoló kesztyű+ugrálókötél+ajándék bandázs, 19.900ft. Erről esetleg valami vélemény? Szerintetek megéri? A zsákot ütni és rúgni is szeretném.

2.) A kérdés már jobban a boksszal kapcsolatos: A profik kesztyűin lévő kötésen meccs közben gyakran találkozok a nagy G.W. felirattal. Ez mit jelent? :)

A válaszokat előre is köszi, Martin.
Domyos márkát ismerem. Van a termünkben egy ilyen zsák 100/35-40-es 30 kiló körüli, nagyon jó zsák az ára egy éve 30 körül volt, nekem az eggyik boxcipőm is ez a márka az is jó. A klubban több srác is használ ilyen kesztyűt azok is jók de ezt a szettet nem ismerem így véleményt sem tudok róla mondani.
jozsika
Kihívó
HozzászólásokCOLON 126
CsatlakozottCOLON 2009-05-31 20:43:24
Tartózkodási helyCOLON Balatonlelle

Hozzászólás Szerző: jozsika »

Bircsike írtaCOLONSziasztok!
3 hónapja kezdtem el Thai-boxolni és K-1-ezni illetve Kick-boxozni is. Azt szeretném kérdezni hogy vettem most egy Shock Doctor fogvédőt és megcsináltam melegvízben úgy ahogy írta. Viszont ha felrakom akkor egy idő után leesik, megcsináltam újra jól megnyomkodtam oldalt is hogy tartson ott is így már akár 1-2 percig is fenn marad nyitott szájjal de edzés közben ha a számon levegőt szeretnék venni akkor mindig lecsúszik és csak úgy tudom tartani ha folyamatosan harapok a számmal. Hogy lélegezzek így? Vagy esetleg nem jól csináltam meg a fogvédőt?
Szia lehet, hogy túl melegítetted és kitágult. Egyébként egy jó tanács, próbálj minnél többet az orrodon lélegezni. Persze tudom, hogy a levegő hiány az nagy úr. Sok sikert!
Bircsike
Újonc
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2009-12-05 16:03:24
Tartózkodási helyCOLON Jászberény

Hozzászólás Szerző: Bircsike »

Sziasztok!
3 hónapja kezdtem el Thai-boxolni és K-1-ezni illetve Kick-boxozni is. Azt szeretném kérdezni hogy vettem most egy Shock Doctor fogvédőt és megcsináltam melegvízben úgy ahogy írta. Viszont ha felrakom akkor egy idő után leesik, megcsináltam újra jól megnyomkodtam oldalt is hogy tartson ott is így már akár 1-2 percig is fenn marad nyitott szájjal de edzés közben ha a számon levegőt szeretnék venni akkor mindig lecsúszik és csak úgy tudom tartani ha folyamatosan harapok a számmal. Hogy lélegezzek így? Vagy esetleg nem jól csináltam meg a fogvédőt?
Martin
Újonc
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2009-10-23 13:51:17
Tartózkodási helyCOLON Gyömrő

Kettő kérdés

Hozzászólás Szerző: Martin »

Sziasztok! Két kérdésem lenne hozzátok, remélem tudtok válaszolni :)

1.) Először is 14 éves vagyok, kb. 60kg, már 8-9 éve küzdősportolok egy helyi klubban (kevert stílus, de nem az mma-ra kell gondolni, itt vannak formagyakorlatok, fegyverek a sok küzdelem mellett). Szeretnék egy zsákot, itthon berendezkedni, fejleszteni magam. A decathlon újságban találkoztam a következővel: Domyos boksz szett - 25kg-os zsák+egy pár ujjatlan zsákoló kesztyű+ugrálókötél+ajándék bandázs, 19.900ft. Erről esetleg valami vélemény? Szerintetek megéri? A zsákot ütni és rúgni is szeretném.

2.) A kérdés már jobban a boksszal kapcsolatos: A profik kesztyűin lévő kötésen meccs közben gyakran találkozok a nagy G.W. felirattal. Ez mit jelent? :)

A válaszokat előre is köszi, Martin.
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Kit léptettek le legtöbbször szabálytalanság miatt?
Erről a román csókáról jutott eszembe a statisztika, akit meccseinek közel harmadán leléptettek :P :D

http://boxrec.com/list_bouts.php?human_ ... &cat=boxer
You will never walk alone!
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

justy írtaCOLONkihet,
Egy kicsit pontatlan voltam a kerdessel: termeszetesen az egyesitett szabalyrendszerre gondoltam, ahol az az alapallas, hogy 'fighter cannot be saved by the bell in any round'...

Ez sztem csak annyit jelent, hogy nyolcig el kell számolni. Tehát ha 2 mpel a vége előtt leütnek, akkor gongszóra nincs vége a meccsnek / menetnek (függetlenül attól hogy felkeltél-e vagy sem). Amire a bíró 8ig (9ig) számol fel kell kelni és akkor van vége a meccsnek / menetnek (különben KO vereség)

készen állás Bute meccs kapcsán: Fel kell állni és bírói kérésre fel kell emelni a fedezékét vagy meg kell mondania hol van vagy meg kell mondania hányat mutat a bíró vagy a bíró felé kell lépnie stb. Ha ezeket a "kritériumokat" teljesíti akkor készen áll.
You will never walk alone!
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Szerintem mindenkinek más lenne a hozzáállása ha ezután a bizonyos utolsó menet után maradandó sérüléseket szenvedett volna el a bokszoló.De hála Istennek nem így történt.
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

Chavez-Taylor I....

Asszem helyszínenként változó, általában nem ment meg a gong, de néhány helyen az utolsó igen.
"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: justy »

kihet,
Egy kicsit pontatlan voltam a kerdessel: termeszetesen az egyesitett szabalyrendszerre gondoltam, ahol az az alapallas, hogy 'fighter cannot be saved by the bell in any round'...
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

justy írtaCOLONAz elso Bute-Andrade meccs kapcsan merult fel benem es most megkerdezem ebben a korben is: ha az utolso menet utolso masodperceiben leutnek, akkor mi az elvaras? Eleg csak felallnom, vagy keszen kell lennem a folytatasra is?
Egy nem kitisztult bunyóst minden esetben olyan megfontolásból léptet le a mérkőzésvezető, hogy harcképtelen és így veszélybe kerülhet az egészsége, ha további ütéseket kaphat. Ezt az utolsó menet legongatása után nem kell mérlegelni, mert nem kaphat több ütést. Ezért ha fel tud állni, akkor nem kell leléptetni, akár meg is nyerheti a meccset. Szerintem jól döntött a mérkőzésvezető a Bute meccsen.
kihet
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2009-06-22 11:04:08

Hozzászólás Szerző: kihet »

Szerintem bírófüggő. De egyes szervezeteknek szabálya, hogy ha le vagy ütve, de vége a menetnek, akkor meg vagy mentve.
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: justy »

Az elso Bute-Andrade meccs kapcsan merult fel benem es most megkerdezem ebben a korben is: ha az utolso menet utolso masodperceiben leutnek, akkor mi az elvaras? Eleg csak felallnom, vagy keszen kell lennem a folytatasra is?
tyson

Hozzászólás Szerző: tyson »

Minden olyan video érdekelne ami ami az ökölvívással kapcsolatos,gondolok itt a különbözõ ütések bemutatásán át az iskolázáson keresztül mindenre...elöre is köszi!!
tyson

Hozzászólás Szerző: tyson »

Nem tudja valaki,h honnan tudnám beszerezni a Title Boxing DVD-t?Hálás lennék érte :)
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Én a Kronk Gym-ről kérdeznék, hogy miért pont ez a neve, illetve miről kapta a nevet?
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Re: mi volt a címe?

Hozzászólás Szerző: ogreface »

jackson333 írtaCOLONVolt régen egy film, emlékeim szerint bumbum Jacksonnak hívták a főszereplőt és volt benne még egy félszemű palkonettinek nevezett szereplő. Emlékszik rá valaki és ha igen mi volt a címe? A 70-es években ment a tv-ben és úgy rémlik bokszoló volt a főszereplő.
"Sógorom a zugügyvéd"
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
jackson333
Újonc
HozzászólásokCOLON 32
CsatlakozottCOLON 2008-02-25 12:02:43
CONTACTCOLON

mi volt a címe?

Hozzászólás Szerző: jackson333 »

Volt régen egy film, emlékeim szerint bumbum Jacksonnak hívták a főszereplőt és volt benne még egy félszemű palkonettinek nevezett szereplő. Emlékszik rá valaki és ha igen mi volt a címe? A 70-es években ment a tv-ben és úgy rémlik bokszoló volt a főszereplő.
zsotya
Újonc
HozzászólásokCOLON 24
CsatlakozottCOLON 2009-09-14 16:21:58

Hozzászólás Szerző: zsotya »

BIG THX Hollywood.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Zsotya
Konkrét erősorrend nincs, de ebben a cikkben és a második részében sok mindenre választ kapsz:
http://www.profiboksz.hu/cikk.php?id=129
zsotya
Újonc
HozzászólásokCOLON 24
CsatlakozottCOLON 2009-09-14 16:21:58

Hozzászólás Szerző: zsotya »

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van-e az öveknek valami sorrendje? Mint pl hogy melyik a legrangosabb ilyesmi.
BUTTON_POST_REPLY