Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: WNB »

Edgegod san :P,<br><br>Ne mond nekem, hogy erre csak azután ébredtél rá, hogy összeírtam ezt a sok sz**t... ;D<br><br>(És azt sem hiszem, hogy id. Füzessy Zoli bácsi kellett, hogy rátapintson a dolgok lényegére...egy másik valószínű válasz lehet, hogy a 'kisvilágbajnok' csak 5 szótag. Hihetőnek tűnik?! ;D)<br><br>Dove - forever!<br><br>PS: 42? Magam se gondoltam, hogy pont erre gondolok...de ellenőriztem, és a válasz helyes... ;D
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: edge »

WNB mester<br><br>Köszönöm a választ, reméltem, hogy Rád számíthatok. A kényes kérdésekkel sem lehet megizzasztani ( gondolom mióta Dove tusfürdõt használsz ... ;D )<br>Ami számomra ebbõl lejött, az interkontinentális öv célja a szervezetek számára a pénz, a gálák eladhatósága, a szervezet népszerûsítése, valamint a kisebb istállók "magunkhoz édesgetése". Ez persze így mindenkinek oké, mivel a sportágat széles körben népszerûsítik és az összes érintett jól jár. Maximum az keveredik meg egy kicsit, aki át szeretné látni egy súlycsoport erõviszonyait a 15-20 féle szervezet és azok öveinek tengerében (erre viszont jó megoldás a Boxrec).<br>A magyar fordításra kb. egy hónapja hangzott el ez az utalás a sport1 vmelyik angliai gáláján (azt hiszem id. Füzessytõl).<br><br>A viszontkérdésre a válasz : 42  :) (ha Te is erre gondoltál)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: WNB »

Edgegod, <br><br>Hogy ne haraggal a szívedben menj aludni... ;)<br><br>Ideírok pár dolgot - kimerítőbb válaszért neked magadnak érdemes alaposan átnyálaznod a szervezetek online hozzáférhető anyagait...<br><br># Szervezete válogatja, hogy milyen alacsonyabb helyiértékű bajnoki öve(ke)t oszt még ki "A" világbajnoki öven kívül. A többes szám annyit jelent, hogy pl. (kiragadva) a WBA és a WBO (vmilyen) regionális alapon, alszervezetei útján (Európa+Afrika, Ázsia, Latin-vidékek, Észak-Amerika, stb.) több "kis" övet is kioszt, de tarmészetesen mindegyik régióbeli övből csak 1db létezik. Ezeknél az  alszervezeteknél pl. az Európa+Afrika térségben általában az "Intercontinental Champion" címet tartják nyilván (WBA-EBA, WBO-Inter-Continental), a többi regionális címnek általában beszédesebb (a földrajzi térséget jobban tükröző) neve van. <br><br>A WBC-nél viszont pl. csak 1db "International Champion" létezik. (Ezért ezt talán lehet értékesebbnek tekinteni, mint a többi regionális alapon osztott kis övet...) [Megj.: ez így ebben a formában nem igaz - vagy csak megszorítással - a WBC-nél is vannak kisebb regionális címek (continental american, latin american) - de az international champion cím birtokosát a ranglista mindig külön kiemeli. Nem egyszerű ez... ;D]<br><br># Mennyit ér? Miért van rá szükség? A WBC honlap pl. ezt írja a történeti visszatekintés rovatban: "1986 - WBC International Championship. The WBC created these championships to help and support rising stars in the boxing arena as well as offering oppurtunities to all the promoters in the world. Championship bouts have been promoted in the world with outstanding success." (Ez ugye egy "politikailag korrekt" megfogalmazás - gyakorlatiasabb változatban: sokkal jobb dolog minden szereplőnek, ha a meccs tétje egy akármilyen öv (szép tükröcskékkel), mint ha nincs ilyen tét. Ezt még lehetne ragozni, de nem érdemes.<br><br># Az öv sorsát érintő szabályozás szervezetenként eltérő lehet - de privát megérzés szerint ezeket a szabályokat a gyakorlatban "rugalmasabban" alkalmazzák a szervezetek: nem minden ilyen övnek van birtokosa, és nem is mindegyikért tolonganak a jelentkezők. (Pl. nézz be ide: http://www.wbaeurope.com/principal.html )<br><br># Azt, hogy a magyar média miért "fordította" véletlenül pont 'kisvilágbajnoki' címnek azt, ami eredetiben sehol sem ezt jelenti, arra nincsen semmilyen épkézláb ötletem...már úgy értem: azonkívül, amit te már leírtál... Esetleg kérdezd meg Pistit vasárnap - persze csak mint WBO-supervisort. ;)<br><br># Viszontkérdés (a miért-korszakból): mi az élet értelme? ;)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: edge »

Mit jelent és mennyit ér egy interkontinentális cím ? Mi jár vele és miért van rá szükség? Egy szervezetnél egy súlycsoportban csak egy van belõle? Van arra szabály, hogy ki ellen kötelezõ megvédeni? Igaz az, hogy csak Koko managment-je találta ki, hogy magyarul kisvilágbajnoki övnként ismerjük, azzal a szándékkal, hogy nagyobb érdeklõdést gerjesszen a Dramane elleni meccsére?
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: justy »

Laikus,<br>Ha szereted a kihivasokat, akkor elkocogsz a Szekely-budo boltba es megveszed a Go Rin No Sho-t. Ha elolvastad es megertetted es foleg megtanultad a leirt technikakat, akkor irjal ;)<br>Ha valoban erdekel a tema es tenyleg meg akarod tanulni az ott leirt technikak nagy reszet, akkor javasolhatok kivalo iaido dojot is.
Laikus
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-11-25 09:27:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Laikus »

Justy<br><br>Imádlak, már meg akartam keresni (ha valaki még egyszer erről beszél.) <br>Vagy 8 éve találkoztam a témával.<br>
(Egy-egy betű eltévesztéséért, esetleges szavak módosításiért, erőteljes csúsztatásokért, vagy netalán teljesen máshogyan visszaadott idézetekért nem vállalok felelősséget);D
justy
Bajnok
HozzászólásokCOLON 478
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 14:15:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: justy »

Laikus,<br>Az illeto urat Miyamoto Musashinak hivtak es o fejlesztette ki a ket-katanas harcot. 13 eves koraban parbajozott eloszor (neki csak fakardja volt!) es tobb mint 60 parbajt vivott meg. Konyvenek cime Go Rin No Sho vagyis az Ot Gyuru Konyve. Erdekessege, hogy kivulallo egy kukkot sem ert belole ;D<br>
Laikus
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-11-25 09:27:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Laikus »

Netchan<br><br>Nem a perifériás láttásról szóltam. Azt persze hogy ismerték.<br>A könyv ha lehet ezt így mondani azt hiszem a száz kard címét viselte.<br>A szamuráj aki ezt írta száz halálos párbajt vívott és minden legyőzött kardját eltette. A századik harc után írta le a kardal vívás művészetét és azt az utat ami a legyőzhetetlenséghez vezet.<br><br>Amúgy a poénok egész jók. De nem tudok leállni az anyaggal <br> ;D
(Egy-egy betű eltévesztéséért, esetleges szavak módosításiért, erőteljes csúsztatásokért, vagy netalán teljesen máshogyan visszaadott idézetekért nem vállalok felelősséget);D
netchan
Reménység
HozzászólásokCOLON 98
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 04:48:03

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: netchan »

[quote author=Laikus link=board=profiboksz;num=1034897700;start=0#2 date=11/26/02 ť 20:44:53] ...a tudatalattid sokkal jobban felfogja azt amit te nem látsz élesen. Én már sokat mentem így az utcán és vezettem kocsit. <br>[/quote]<br><br>En is, de mindig ramszolnak, hogy "FEKEZZ BM, NEM LATOD, HOGY PIROS AZ A K***A LAMPA!!!"  ;D<br><br>[quote author=Laikus link=board=profiboksz;num=1034897700;start=0#2 date=11/26/02 ť 20:44:53]<br>Olyan mintha kitágulna a tér.<br>[/quote]<br><br>Par hetre le kellene allni az anyaggal, nem gondolod ;)<br><br>A szamurajok nem a periferias latas fontossagat ismertek fel? Sotetben a perfiresias latomezo jobban erzekeli a fenyt (tobb "csapocskat" tartalmaz), es a mozgast. Ha sotetben valami melle nezel, kicsit jobban lehet latod.<br>Mondjuk neha hulyen veszi ki magat, amikor olyan debilesen felrefordittott fejjel probalom eltalani a kulcslyukat, mert nem eg a lampa a lepcsohazban. Meg jo, hogy nem lat senki  8)<br><br>netchan<br>
Laikus
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-11-25 09:27:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Laikus »

De az volt.<br><br>Beleakartam írni, hogy ha vicc akkor jó volt, de mégsem tettem.<br><br>Elképzeltem ahogyan a fickó megpróbál fókuszálni, de nem tudd mert mindig pofán találja egy boksz kesztyű. ;D<br>
(Egy-egy betű eltévesztéséért, esetleges szavak módosításiért, erőteljes csúsztatásokért, vagy netalán teljesen máshogyan visszaadott idézetekért nem vállalok felelősséget);D
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=Laikus link=board=profiboksz;num=1034897700;start=0#0 date=11/26/02 ť 20:44:53]<br>Csepi<br><br>Ne úgy képzeld el, hanem csak a szemeddel kell messzebbre fókuszálni. <br> ;)[/quote]<br><br>Én csak viccnek szántam. Nem volt jó poén?
Laikus
Bajnok
HozzászólásokCOLON 264
CsatlakozottCOLON 2002-11-25 09:27:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Laikus »

Hein<br><br>Amiről te beszélsz azt, már a szamurájok kifejlesztették elég régen.<br>Valóban amikor nem a tárgyra fokuszálsz, hanem mögé a tudatalattid sokkal jobban felfogja azt amit te nem látsz élesen.<br>Én már sokat mentem így az utcán és vezettem kocsit. Ha megszokod és hidd el könnyen meglehet? na az beszarás!<br>Olyan mintha kitágulna a tér. Javaslom próbáld ki.<br>Egyébként, a gyorsolvasók is ezt használják 1 oldal kb 2-3 másodperc. Csak sokat kell gyakorolni, hogy valóban emlékezz az "elolvasottakra".<br><br>Csepi<br><br>Ne úgy képzeld el, hanem csak a szemeddel kell messzebbre fókuszálni. <br> ;)
(Egy-egy betű eltévesztéséért, esetleges szavak módosításiért, erőteljes csúsztatásokért, vagy netalán teljesen máshogyan visszaadott idézetekért nem vállalok felelősséget);D
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Csepi »

[quote author=Hein link=board=profiboksz;num=1034897700;start=0#0 date=11/25/02 ť 00:46:54]Az tényleg igaz, hogy a mélyen koncentráló (jó) ökölvívó a küzdelem alatt nem egy az egyben az ellenfelét nézi, hanem kicsit mögétekint, hogy úgymond holisztikusabban lássa az ellent és így könnyebb reagálni?[/quote]<br><br>Eltudod képzelni, hogy milyen nehéz lehet Klicsko mögé nézni, annak, aki szemben áll vele?<br>
Hein
Bajnok
HozzászólásokCOLON 500
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:19:19
Tartózkodási helyCOLON Vác

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Hein »

Az tényleg igaz, hogy a mélyen koncentráló (jó) ökölvívó a küzdelem alatt nem egy az egyben az ellenfelét nézi, hanem kicsit mögétekint, hogy úgymond holisztikusabban lássa az ellent és így könnyebb reagálni?<br><br>Nehezen tudom elképzelni, habár téglatörésnél is lejjebb kell képzelni a széttörendő cuccot, mint ahol van. Állítólag így könnyebb.
Hein
Khalif
Kihívó
HozzászólásokCOLON 204
CsatlakozottCOLON 2002-10-18 20:48:30

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Khalif »

<br>Bill!<br><br>Mi meg itt téged értünk nehezen!
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Bill<br><br>Hívd fel a tudakozót (198). ha valaki tudná akkor válaszolna a kérdésedre.<br><br>Hollywood
"Mindenki a napra tör..."
Bill
Újonc
HozzászólásokCOLON 6
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 00:31:05

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Bill »

Nemértem én ezt a fórumot.<br>KÉRDÉS:Mi a cime a vasas ricának.<br>
admin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 823
CsatlakozottCOLON 2006-08-26 09:27:12
Tartózkodási helyCOLON Győr
CONTACTCOLON

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: admin »

miért ne lehetne letölteni őket?<br>Explorerben Fájl menü -> Mentés másként (File -> Save Page as) ;)
mojo
Újonc
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2002-11-11 10:47:36

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: mojo »

                                Ave<br>Lehet hogy pofátlan a kérdés, de szeretném megtudni hogy csak én bénázok vagy tényleg nem lehet letölteni az oldalakat aprofiboksz.hu-rol (természetesen kizárólag "magánarchivumba"  ;D ). Régebben ment a dolog.
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

Köszi mostmár királyul látom a címeket. Csak egy a baj: GetRight nem enged letölteni onnan. Egyfolytában foglaltnak mondja a szervert. Próbáltam mindenféle proxyt beállítani, de semmi hatás.
BUTTON_POST_REPLY