Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Dempsey
Reménység
HozzászólásokCOLON 80
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:54:09

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Dempsey »

Nem érdekel valakit a Gyűrű Szövetsége DVD? Eladom őket. Irányár:<br><br>Gyűrű Szövetsége 2 DVD - 4.000<br>Gyűrű Szövetsége - bővített változat - 4 DVD - 7.000<br><br>Ha valakit érdekel, írjon ide vagy ide: atesz@ironmaiden.com
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: berti »

Nagypapi!<br><br>Engem már ütöttek ki, utcán. Sajna, nem tudom megmondani, hogy még aznap éjszaka mi történt, de másnap 6 fájdalom csillapító kellett az agyamnak. Egy másik eset után két hétig fájt a fejem, igaz akkor az elég kisagyam felöl jött az ütés. Az viszont olyan volt, -  mikor már emeltek fel - mint mikor bevered a könyököd, csak minegyik végtagodban.<br>De egyébként az idôutázás szerelmeseinek ajánlom,  :)  mert tök olyan, mintha elôre ugranál az időben. Ájulás közben nem érzed az idô múlását!  :)
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

Ádám: türelemmel várok. ;)<br><br>Beny: köszönöm a választ. Te megtapasztaltad már az érzést?<br><br><br>Más. Tulajdonképpen most csak azért írok ebbe a topikba, hogy feljebb juttassam a témák közt, hátha bekukkant valaki és kedvet kap az élménybeszámolóhoz.<br>Mint azt írtam, engem főleg a személyes benyomások, élmények érdekelnének.<br>Thx.<br><br>Nagypapi
Öregember nem gyorsvonat.
Beny
Újonc
HozzászólásokCOLON 38
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 20:20:28
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Beny »

Nagypapi! Lényegében a kérdéseidben elrejtetted a választ. Egy ritka kellemetlen érzés tulajdonképpen egy üresjárat, amikor rövidebb vagy akár hosszabb ideig elvesztik az önkontrolt, így soxor talán még a bírót sem hallják. Ez az ütések mennyiségétől és nagyságától is  függ. Ahoz nagyon sokat kell piálni, hogy ezt az állapotot elérd, de nem lehetetlen. :) Lényegében a nagyon komolyan kiütöttek haragot, ijedtséget és egyéb dolgokat is csak akkor éreznek, amikor élesedik a tekintetük, magukhoz térnek. Ha egy boxoló fejét sokat ütik, akár kesztyüre ,vagy nem is nagy ütésekkel, de a fájdalom érző receptoraik egyre csak telnek-telnek míg teljesen meg nem telítődnek és ezért van sokszor, hogy nem is olyan nagyütéstől,de a folyamatos pressziótól kerülnek a földre.pl. mikor Kótai Misi folyamatosan bombázta Gare-t. Vannak bizonyos kiütési pontok, amik kifejezetten érzékenyek pl. állcsúcs, halánték, fültő. Sokszor amikor egy boxolót fültövön ütnek elvesztik egyensúlyukat, mert a fülben van az egyensúlyozó központ. Vannak extrém esetek, például én állítom, hogy Dareket fejen lehetetlen kiütni. Ezt akkor bizonyította, amikor "hideg" fejre hatalmasat kapott Halltól )attól még lehet, hogy Tua is lement volna ;D). Szerintem az idegvégződéseik egyszerűen máshol vannak vagy eloszlanak vagy valami..... Mondjuk hatlmas az akarata is. A legnagyobb kiütés közeli állapot akkor is a Mosley-Forrest I amikor Mosley alig áll a lábán akkora verést kap, hogy a menet végére már azt sem tudja hol van. Mégis kibirja sőt még támadásba is lendül, ez az amikor az akarat áttöri a fizikai korlátokat. Ez az én véleményem Nagypapi ,de hallgasd meg a többieket is. Csao!
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

Sziasztok.<br><br>Úgy tudom, a fórum több tagja maga is bokszol/bokszolt. Felteszem, velük elfordulhatott néha, hogy le-, esetleg kiütötték őket.<br>Azt szeretném tőlük megtudni, hogy milyen érzés ez (amikor a fején ütik ki az embert, nem a testén).<br>Hallottam már, hogy a kiütés olyan, mintha hirtelen lekapcsolnák a villanyt, de engem ennél jobban érdekelne a dolog. <br>- látod/hallod a bírót, amikor számol?<br>- miért torzul el furcsán az ember arca egy csúnya leütés után? (pl Holyé a második Ruiz meccsén)<br>- milyen utána a mozgáskoordináció? Márminthogy milyen érzés? Mintha részeg lennél?<br>- milyen érzés az, amikor átszalad az ütés?<br>- milyen érzés, amikor egy ütés nyoma benne marad az emberben?<br>- mi az első érzés, amikor leütnek: ijedtség, harag, egyéb?<br>- miért vesz ki sokat az emberből egy leütés? (Ez orvosi szempontból is érdekelne: miért fáradok el attól, ha a fejemet ütik?)<br>- pár órával/nappal később még van nyoma a közérzetben egy kiütésnek?<br><br>Ezek tényleg kezdő kérdések (akár írhattam volna őket abba a topikba is), de azért...? :)<br>Ha meg volt már erről szó valahol (akár a régebbi fórumban), megtennétek, hogy odairányítatok?<br><br>Köszönöm, minden jót.<br>Nagypapi
Öregember nem gyorsvonat.
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Golyo »

WNB<br><br><br>Jogos a felvetés, lényegében saját magamnak mondok ellent, ha a "kisvilágbajnok" címet használom.  Az egyetlen ok, ami miatt ez alkalommal kivételt tettem, hogy a rendezvény így lett meghirdetve, tehát ha átkeresztelem "interkontinentálisra", akkor önkényesen megváltoztattam volna a hivatalos megnevezését. Ezt pedig nem akartam. A továbbiakban persze maradok az interkonti (kontinentális, nemzetközi, stb) megnevezéseknél.
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: edge »

Volt valahol a neten fenn régebben (kb.két éve) egy Unofficial Koko Oldal, nem emlékszik valaki az oldal címére ?
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: berti »

Köszi Skacok!<br><br>Irányakönytár!<br><br>Csak, hogy ne járjak úgy mint Noodles a Volt egyszer egy Amerikában, mikor kivette a Boswelltől a Johnson élete című könyvet a "nagy" Jack Johnsonról. Aztán meglepődve tapasztalta, hogy az valami Samuel Johnsonról egy orvosról szól  :D
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: WNB »

A lényeg, hogy maga megért engem, dr. PTB...  ;D<br><br>( kapaszkodósáv a fontolva haladóknak: http://www.konczzsuzsa.hu/lyric_jelbeszed.html )
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: WNB »

T. Uraim,<br><br>Megszámoltam - a (máshonnan átvett) "Kisvilágbajnokok a Boxutcában" PB-hírben a címet is beleértve épp 13+1-szer szerepel a kisvilágbajnok (sőt Kisvilágbajnok) szó vagy annak valamilyen származéka...<br><br>Jó dolog ez? Kell ez nekünk? Vagy a mennyiség már minőségbe csap át? (Nem beszélve Füzessy Zoli bácsiról...ezt olvasva biztos - szomorúan, beletörődve - próbafekvésre indul szegény a Farkasrétibe...Lássuk be, ezt nem akarhatjuk!) <br><br>Persze értem én, hogy tiszta káosz lett volna 13+1-szer leírni, hogy nemzetközi bajnok, meg (pláne) interkontinentális bajnok...<br><br>###<br>Kisvilág(bajnok) -mondta Magdolna, de nem 'tanálta' el<br>Nem tudom -mondta Franciska -, érthetetlen jel... :-[ :-/ ;D
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Berti!<br><br>+még.<br>Boros Miklós-Kesztyűbe dudálni (Ez a legjobb bokszkönyv a magyar amatőr bunyó történetéről a 80-as  évek közepéig)<br>Kő András- Papp Laci<br>John Cottrell- A végzet embere (Muhammad Aliról)<br>Peter Brooke-Ball - A boksz Aranykönyve (Elég komoly a könyv)<br>David Remnick- Muhammad Ali a világ királya (ez is ott van)<br>Füzesy Zoltán - Balegyenes jobbhorog<br>Z. Vincze György - Ökölvivó ABC (de, ez elég komunista könyv)<br>és még, a KOKO könyv
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: kozi »

Berti!<br><br>Baróti Szobolcs: Bokszbüvölet (középsúly története)<br>Füzesy Zoltán: Ökölország és királyai (talán ez a legjobb bokszkönyv ami magyarul megjelent)<br>Phil Berger: Véres korszak(Tysonról és a nehézsúlyról szól)<br><br>Este átnézem, hogy még milyen könyvek vannak.<br><br>Kozi
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: berti »

  Sziasztok!<br><br>Érdekelne milyen hazai könyvtárakban, - ill. újab megjelenés esetén könyvesboltokban - fellelhető könyveket ismertek, melyek a boksszal voglalkoznak. Esetleg mit ajánlanátok.<br><br>köszi!<br>
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Kozi<br><br>Kicsi is, könnyű is, ez már nekem "kicsit" sok...  ;D<br><br>Füzesy bácsi javaslatáról:<br><br>Alapvetően jó ötletnek tartom, de vannak súlycsoportok, amiknél elég idétlenül hangzik, pl: kisbantamsúly és az általad is említett kiskönnyű. Ezeknél inkább maradnék a "nagy" előtagnál. A többi OK. <br><br>Az egyik vesszőparipám a kisnehézsúly-félnehézsúly elnevezés. Az utóbbit kifejezetten zavarónak érzem, mert nem a nehézsúly feléről van szó, ennél lényegesen magasabb súlycsoport. Tudom, a kisnehézsúly sem igazán szerencsés, de még mindig kevésbé béna.<br><br><br>PTB<br><br>A cirkálósúly valóban nem a "cirkálásra", mint igére utal, hanem a főnévre.<br><br><br>Pasu<br><br>Ez a sok "junior", meg "super" súlycsoport már újkori találmány, ezek nem klasszikus súlycsoportok. Mióta több a súlycsoport, azóta alkalmazzák ezeket.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: kozi »

Egyszer Füzesy Zolibá jó tippet adott. Mivel a váltósúlynak már a nevében benne van a váltó, ezért legyen az a határ. Alatta legyenek a kis, felette a nagy elötagú súlycsoportok.<br>Én azóta megpróbálom ehhez tartani magam ;D ;D<br>A nagypehely-kiskönnyüt volt a legnehezebb megszokni :D<br><br>Kozi
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Pasu
Kihívó
HozzászólásokCOLON 166
CsatlakozottCOLON 2002-10-28 09:32:18

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: Pasu »

Problémáim a súlycsoportokkal:<br>Az alábbiakban el?ször a Fightnews internetes oldal-, utána pedig a BoxRec-féle súlycsoportokat írom le.<br><br>1. Heavyweight (unlimited)<br>2. Cruiserweight (190 lbs)<br>3. Light Heavyweight (175 lbs)<br>4. Super Middleweight (168 lbs)<br>5. Middleweight (160 lbs)<br>6. Super Welterweight (154 lbs)<br>7. Welterweight (147 lbs)<br>8. Super Lightweight (140 lbs)<br>9. Lightweight (135 lbs)<br>10.Super Featherweight (130 lbs)<br>11.Featherweight (126 lbs)<br>12.Super Bantamweight (122 lbs)<br>13.Bantamweight (118 lbs)<br>14.Super Flyweight (115 lbs)<br>15.Flyweight (112 lbs)<br>16.Junior Flyweight (108 lbs)<br>17.Strawweight (105 lbs)<br><br>1. Heavyweight<br>2. Cruiserweight<br>3. Light Heavyweight<br>4. Super Middleweight<br>5. Middleweight<br>6. Light Middleweight<br>7. Welterweight<br>8. Light Welterweight<br>9. Lightweight<br>10.Super Featherweight<br>11.Featherweight<br>12.Super Bantamweight<br>13.Bantamweight<br>14.Super Flyweight<br>15.Flyweight<br>16.Light Flyweight<br>17.Minimumweight<br><br>Ami biztos:<br>- mindkett?ben 17-féle súlycsoport van<br>- az 1-5, 7, 9-15 : ezek is stimmelnek<br><br>Problémák:<br>- 6: Lehetséges, hogy ennek a súlycsoportnak két neve is van?<br>- 8: És ennek is?<br>- 16: Ez a különbség még elmegy<br>- 17: És ez?<br><br>Bónuszkérdés:<br>- A cirkálósúly hogyan került be a két Heavyweight közé ???<br><br><br>El?re is kösz<br>Pasu
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Amit tudni akarsz - de sosem merted megkérdezni

Hozzászólás Szerző: edge »

Sensei  :)<br><br>Valóban hasonlóan gondoltam ezt megelõzõen is, de mivel szakmailag abszolut laikus vagyok (még igazi bokszolót sem láttam élõben  :) ), így jólesõen nyugtáztam egy olyan ember megerõsítését, akinek adok a véleményére.<br><br>Közben eszembe jutott még vmi. Az "Ike - Tyson, Lewis, nehezsuly..." topikban írtam pár kérdést a súlycsoportok határaival kapcsolatban. Ha esetleg ahhoz is lenne néhány "keresetlen" szavad, azt megköszönném (ez nem kizárólagos felkérés, másnak sem kell visszatartania magát ! :) )
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BUTTON_POST_REPLY