Hidvégi György

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Pisti
WBO Vice-President
HozzászólásokCOLON 411
CsatlakozottCOLON 2002-11-04 07:53:29

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Pisti »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1099727006;start=30#34 date=11/30/04 ť 17:51:00]WNB<br><br>De Nelson azért kapott ki fiatalabb korában olyan sokszor mert cirkálósúlyú bunyós létére mindenáron a nehézsúlyt eröltette és rá kellett jönnie, hogy ott nagyon nagyok a pofonok. Asszem Nelson cirkálósúlyban még veretlen (de nem néztem meg a boxrecet).<br><br>Pisti<br>Én is azt szeretném amit te Hídvégi fejlődjön minnél jobban és nyerjen valami komoly címet. Eddig még nem rontott el semmit. Ha az WBF vagy akármi más lesz amit nyer még az is jobb mint ami eddig volt. Végre van szurkolni 4-5 olyan magyar bunyósnak (Erdei, Kótai, Balzsay, Hídvégi, Nagy Jani) akik nem zsíroskenyérért mennek ki nyugati gálákra bokszolni, hanem perspektivát látnak a profi bunyóban és valamilyen szinten eredményesek. Ha ilyen ütemben fejlődik itthon a profi ökölvívókultúra és tényleg fiatalon elmennek a magyar bunyósok profinak akkor itt 10-15 év múlva több komoly bunyósunk is (bár nem ismerem az amatőr boksz jelenlegi utánpótlását pontosan) lehet.[/quote]<br><br><br>Számbol vetted ki a szót és pötyögted be a klaviaturán...természetesen szurkolok neki, mint minden magyar sportolonak, de ez azt hiszem nem is kérdés..
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Ja WNB.<br><br>Ne sértsd a hobbiéredkünket holmi linkekkel!!! ;D ;D ;D
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

WNB<br><br>De Nelson azért kapott ki fiatalabb korában olyan sokszor mert cirkálósúlyú bunyós létére mindenáron a nehézsúlyt eröltette és rá kellett jönnie, hogy ott nagyon nagyok a pofonok. Asszem Nelson cirkálósúlyban még veretlen (de nem néztem meg a boxrecet).<br><br>Pisti<br>Én is azt szeretném amit te Hídvégi fejlődjön minnél jobban és nyerjen valami komoly címet. Eddig még nem rontott el semmit. Ha az WBF vagy akármi más lesz amit nyer még az is jobb mint ami eddig volt. Végre van szurkolni 4-5 olyan magyar bunyósnak (Erdei, Kótai, Balzsay, Hídvégi, Nagy Jani) akik nem zsíroskenyérért mennek ki nyugati gálákra bokszolni, hanem perspektivát látnak a profi bunyóban és valamilyen szinten eredményesek. Ha ilyen ütemben fejlődik itthon a profi ökölvívókultúra és tényleg fiatalon elmennek a magyar bunyósok profinak akkor itt 10-15 év múlva több komoly bunyósunk is (bár nem ismerem az amatőr boksz jelenlegi utánpótlását pontosan) lehet.
"Mindenki a napra tör..."
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: WNB »

A szorito-rol puskázva (thx):<br><br>Amatőr pályafutás kezdete: 1992. szeptember<br>Amatőr mérlege: 160 mérkőzés, 135 győzelem, 25 vereség<br><br>Amatőr eredményei:<br>ifi Magyar bajnok 71 kg-ban (1994, 1995)<br>junior Magyar bajnok 75 kg-ban (1996, 1997)<br>felnőtt Magyar bajnok 81 kg-ban (1997, 1998, 2000-2003)<br>Junior Európa-bajnoki ezüstérmes (1997 – Burmingham)<br>Világbajnoki ötödik helyezett (1999 – Sydney)<br><br>Hobbi: birkózás a gyermekével :)<br>Kedvenc film: Kincs ami nincs :)<br><br>A boxing-records.com-on böngészhető néhány cirkálósúlyú bajnok rekordjában az amatőrmúlt...<br><br>A legszélsőségesebb eset Johnny Nelson, aki ugyan 19 évesen már elment profinak, de az addigi amatőr rekordja 14 meccsből 3 győzelem, 11 vereség...aztán Frank Warrennel és Frank Warren pozícióival a háta mögött elég régóta van elég magasan a WBO-nál...<br><br>PS: mondjuk az edzője se kutyaütő (Brendan Ingle)...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Hídvégi engem valamiért Samil Sam-ra emlékeztet: nagyon jól variálja az ütéseket, pontos, de rettenetesen statikus, a lábmunkája gyakorlatilag nemlétező. Az olyan bunyósokat, akik odaállnak elé verekedni, könnyen meg tudja verni (feltéve, ha bírja a pofonokat), de egy jó lábmunkájú bokszoló könnyen hülyét csinálhat majd belőle. Nekem legalábbis ez a benyomásom róla a legutóbbi meccse után.
Pisti
WBO Vice-President
HozzászólásokCOLON 411
CsatlakozottCOLON 2002-11-04 07:53:29

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Pisti »

Holly, tudod micsoda különbség nyerni egy-két latin bajnokságot, illetve nyerni egy-két magyar bajnokságot...én voltam Panamában, Argentinában, Miamiban, Vegasban, New Yorkban, profi meccseken és edzéseken, az ottani "futottak még" versenyzök nagy része rommá verné a magyar élmezönyt...Én nem irtam le a Gyurit, söt ezt barátilag kikérem magamnak, hanem vettem magamnak a bátorságot, és mint egy normális szakértö reálisan értékeltem a látottakat és az általam lehetségesnek tartott jövöt, de könyörgöm azért mert valaki x évet eltöltött az amatörök között, ahol nem nyujtott emlékezetes nemzetközi produkciot, majd sikeresen megoldott 4 kötelezö feladatot, legyözött 4 olyan ökölvivót akinek esélye sem lenne a magyar bajnoki dobogora kerülni, ne kezdjünk légvárakat épiteni és ne probáljuk ez alapján a top tenhez hasonlitgatni. Nagy baj ha egy szakértö nem azt mondja ami reális, hanem tul dimenzionálja a látványt, engem nem a Balzsay Karcsi eddigi profi mérközései gyöztek meg hogy jobb ökölvivó, hanem az ezt megelözö 10 év.
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: dp »

Szerintem sem mérveadóak az amatőr eredmények. De az igaz kétségkívül, hogy ha valaki jó volt "fejvédősként" akkor nagyobb az esélye, hogy profiként is többre viszi. De egy esetleges amatőr eredménytelenség nem kizáró ok a profik világában.<br><br>De egyébként meg minden bokszolónak megvan a saját sorsa. Hídvégiből bármi lehet.<br><br>Golyóval viszont teljesen egyetértek abban, hogy nem tűnik egy bombázónak Hídvégi.<br>De remélem, hogy ez fog változni.<br><br>Pisti hozzáállásán ne csodálkozzatok. Teljesen érthető. Ha valamibe éveket ölsz akkor még szép, hogy pártolod. <br>Több mint 10 év egy küzdősportban kemény dolog. Én már csak tudom.<br>És legalább kimondja a véleményét.<br><br>Mi is ezt tesszük, majd megvitatjuk és évek múlva eldől (egy-egy kérdés kapcsán), hogy kinek volt igaza.<br><br>
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Pisti<br><br>Az valóban igaz, hogy a tengerentúlon Cotto, Viloria, Taylor és a többiek nagyon fiatalon profinak álltak és nem elsősorban az amatőr eredményeket hajszolták. A kelet-európaiakon és a kubaiakon kívül végülis minden amatőr bunyós célja (nagy általánosságban) az eredményes profi szereplés. Az azonban biztos, hogy egy csomó mexikóinak, meg latin bunyós lett úgy profi világbajnok, hogy amatőrként nulla volt és max nyert 1-2 hazai bajnokságot. Nem ismerem Hídvégi pontos amatőr rekorját, de én még nem írnám le. Eddig jól bunyózott, nagyon magabiztosan hozta a kötelezőt. Én továbbra is a szakmai munka miatt aggódom nem az amatőr múlt miatt.
"Mindenki a napra tör..."
Pisti
WBO Vice-President
HozzászólásokCOLON 411
CsatlakozottCOLON 2002-11-04 07:53:29

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Pisti »

[quote author=greg link=board=profiboksz;num=1099727006;start=15#26 date=11/30/04 ť 09:06:14]Pisti!<br><br>Nem azért, de a hozzászólásodban ezzel az amatőr pálya vs. profi karrier összefüggéssel magadnak mondtál ellent, én úgy gondolom. Leírtad, hogy Hidvégi nem jelentett akkora átütő erőt az amatőrök között, nem voltak annyira jelentős eredményei, és, mivel a két - amatőr és profi - karrier általában azonos pályán mozognak, világszintű profi nem is lehet belőle. Aztán pár sorral lejjebb megemlítetted, hogy egyedül Balzsay-ban látsz esélyt arra, hogy valami maradandót alkosson a "nagyok között". <br><br>Kérdem én: akkor Balzsay amatőr pályafutása és potenciális profi karriere nem mutat összefüggést?! Ugyanis, én úgy emlékszem, Balzsay-t remek amatőrnek tartották, mindenhol hangoztatták, hogy milyen jó, de egy EB második helyezésen kívül semmi jelentős eredményt nem tudott felmutatni. Lehet mondani, hogy így lepontozták, úgy elcsalták a meccseit...a vaskos tények azonban azt mutatják, hogy Karcsi a világversenyeken nem villogott, nem tette le a névjegyét ezeken a megmérettetéseken. <br>Ezek szerint tőle egy EBU-címnél többet nem várhatunk, vagy Ő kivételt képez, Hidvégivel ellentétben? :o[/quote]<br><br><br>Karcsi mérföldekkel eredményesebb és jobb ökölvivó volt mint a Hidvégi Gyuri, ez nem is lehet kérdés. Az, hogy "mindössze egy EB ezüstje van az valoban sajnálatos, de minden világversenyen számolni kellett vele és 5-6 éven keresztül a világ 10 legjobbja között volt a sulycsoportjában. Sikertelen olimpia után ment el profinak, mert nem lett volna értelme ujabb ciklust kivárni, de nem lehet összehasonlitani a jövöjét annak a jövöjével aki ki sem jutott az olimpiára, mert nem a világ elitjébe de még csak az europai elitbe sem sikerült bekerülnie.<br><br><br>Holly, nem értem miröl beszélsz??? Tele van a profi világ egykori sikeres amatör bunyosokkal, és ha esetleg mégis kevésbé sikeres amatör mult után mentek el az azért volt mert nem szenvedtek 26 éves korukig és futottak neki másodszorra az olimpiának mint én, hanem 18-20 évesen lekapták a trikot és lásd Mayweather, Tarver, Dzinziruk és még sokan olyan, akinek nem is ismerjük az amatör multját mert annyira hamar rádöbbent, hogy a profik között a helye...olyan nincs hogy valakit az amatörök között közepes szinten bokszolt, nem nyert 10 nemzetközi meccset egyhuzamban, és csak azért mert nem 4X2 percig hanem 8X3 percig tart a meccs, most hirtelen kiderül, mekkora tehetség.<br><br>Egyébbként meg én vagyok a pöcs, minek vitatkozom veletek, ti ezt másként látjátok, és remélem nektek lesz igazatok még akkor is ha nincs.
Hein
Bajnok
HozzászólásokCOLON 500
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:19:19
Tartózkodási helyCOLON Vác

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Hein »

Én, mint laikus, egy kicsit több agresszivitást vártam tőle.<br><br>Volt a meccsen egy-két olyan pillanat, amikor ki kellett volna ütnie az ellenfelét a ringből.<br><br>Ennek ellenére igazán kellemes csalódás volt számomra, úgyhogy ne temessétek őt előre  ;)
Hein
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: greg »

Pisti!<br><br>Nem azért, de a hozzászólásodban ezzel az amatõr pálya vs. profi karrier összefüggéssel magadnak mondtál ellent, én úgy gondolom. Leírtad, hogy Hidvégi nem jelentett akkora átütõ erõt az amatõrök között, nem voltak annyira jelentõs eredményei, és, mivel a két - amatõr és profi - karrier általában azonos pályán mozognak, világszintû profi nem is lehet belõle. Aztán pár sorral lejjebb megemlítetted, hogy egyedül Balzsay-ban látsz esélyt arra, hogy valami maradandót alkosson a "nagyok között". <br><br>Kérdem én: akkor Balzsay amatõr pályafutása és potenciális profi karriere nem mutat összefüggést?! Ugyanis, én úgy emlékszem, Balzsay-t remek amatõrnek tartották, mindenhol hangoztatták, hogy milyen jó, de egy EB második helyezésen kívül semmi jelentõs eredményt nem tudott felmutatni. Lehet mondani, hogy így lepontozták, úgy elcsalták a meccseit...a vaskos tények azonban azt mutatják, hogy Karcsi a világversenyeken nem villogott, nem tette le a névjegyét ezeken a megmérettetéseken. <br>Ezek szerint tõle egy EBU-címnél többet nem várhatunk, vagy Õ kivételt képez, Hidvégivel ellentétben? :o
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Nekem vegyes érzelmeim vannak Hídvégivel kapcsolatban. Tetszik, hogy összeszedett, jól variál, tényleg változatos a bunyója és mindig higgadt (a'la Cotto  ;D ). Ami nekem gyanús, az az ütőerő. Úgy tűnik, hogy nincs meg az átütő erő az ütéseiben. Persze lehet, hogy még csak nem feküdt neki igazán. Ne legyen igazam.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Dehogynem, kb. tényleg így van. Mert nyugaton tényleg senkit nem érdekel sem Gyuri, sem Misi. Szerintem maga az a három hét edzés és az edzőpartnerek többet értek, mint maga a meccs. Akár le is fújhatták volna.<br>Én eddig csak Kokóban láttam annyi lehetőséget, hogy a látványosabb stílusából és fellépéséből adódóan esetleg felfigyelhettek volna rá valamilyen szinten. Csak hát megint itt van az bizonyos HA... :(
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Ami az amerikai és az angol szerepléseket illeti itt természetesen nem elsősorban arról szól a dolog, hogy a Polish meg akarja mutatni a világnak a magyar bunyósokat, hanem annak, hogy nincs elegendő anyagi forrrása arra, hogy saját gálákat rendezzenek. Nincs annyi bunyósuk, hogy rendszeresen meg tudjanak tölteni egy csarnokot és nincs akkora felvevőpiaca az istállónak se itthon, se pedig Lengyelországba, hogy érdekes legyen havi egy profi gála az átlagos szurkolóknak. Ez a duma, hogy mi a nemzetközi piacra termelünk valójában ezt takarja erről ne legyen senkinek se kétsége. Én nem azért örülök ezeknek a fellépéseknek mert az amerikai "szakemberek" felfigyelnek Misire, megy Gyurira ahogy a kampányduma mondja, mert a kutyát nem érdekli az USAba, hogy ki az a Kótai Misi, meg az a Hidvégi Gyuri. Ilyen bunyósokból odakint van 1000 db nem ájulnak el ott olyan könnyen dolgokról. Attól, hogy valaki hajt edzésen meg ilyenektől, itthon ez még lehet, de kinnt ahol k*va nagy a konkurencia ott ez a minimum, hogy be tudjál futni. Én abban látom a kinnti edzések és meccsek előnyét, hogy egyrészt nem szlovákok meg lengyel csöveseket vernek félholtra mint a hazai gálákon általában, hanem szerencsésebb esteben olyat aki vissza is üt, valamint az, hogy edzésen olyan ellenfelekkel tud találkozni illetve készülni akitől sokkal többet lehet tanulni a profi bunyóról mint itthon bárkitől. Az edző meg ha nem strandol és élvezi az amerikai feelinget, hanem komolyan veszi a szakmáját (és miért ne tenné ezt) akkor olyan edzésterveket, gyakorlatokat, módszereket sajátíthat el amire itthon nincsen lehetősége. Ez pedig összeségében szerintem fejleszti a kialakulóban lévő magyar profibokszkultúrát, aminek legnagyobb hiánya az edzőpartner és a megfelelő szakember jelenleg szerintem.<br>Ha nem így van szerintetek cáfoljatok meg. ;)
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Holly<br><br>Abban én is egyet értek, hogy pillanatnyilag egy feltörekvő magyar profi bunyósnak az Univerzum lehet az ideális választás, mert a Polisnak és Félixnek is eléggé korlátozottak a lehetőségei. És ami a lényege az egész dolognak (és nem csak a sportban), a pénz. Ebből egyenesen adódik, hogy tudnak-e komoly edző partnert szerződtetni és hogy milyen gálán léptessék szorítóba a bunyósukat. A Polisnak szerintem már ez is egy bravúr (és szerintem a maximum is), hogy egy ilyen neves gálán mint a szombati, mégha mondjuk az első párba is, de "becsempészik" a bunyósukat. Ezzel így vannak az angol gálákon is, mert egyenlőre úgy látom, Frank Warren ott is csak epizódistaként számít a lengyel istálló bunyósaira. Így viszont tényleg félő, hogy Hídvégi is leragadhat Misi szintjén.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Őszintén szólva, egyenlőre még én sem látom Hídvégiben azt a pluszt, ami egy jövendőbeli komoly világbajnokot jelezhet. Pár éve például Kótai Misiből kinéztem volna, hogy valamikor eljusson egy komolyabb világbajnoki mérkőzésig. Ezt úgy a WBC interkonti mérkőzésig még reálisnak is tartottam. Abban persze már akkor sem nagyon bíztam, hogy azt a bizonyos vb-címet meg is nyerheti. Aztán láthatjuk, mi lett belőle. :P<br>Gyuri eddig tényleg meggyőzően hozta a mérkőzéseit, de én személy szerint elég nagyot csalódtam a szombati ellenfelében.Amikor megláttam, elnevettem magam, a felépítését látva. Aztán amit nyújtott, az sem győzött meg nagyon. Mielőtt valaki megkövezne, azért persze tisztában vagyok vele, hogy most ilyen tudású és kaliberü ellenfelekre van szüksége, hogy beleszokjon a profi légkörbe. Ebből az egészből csak azt akarom kihozni, hogy négy meccs után semmi extrát nem látok, de persze rosszat sem, mert tényleg technikás, jó felépítésű és a kora is ideális. Én azt mondom, várjunk még úgy 10 meccset, és aztán utánna vonjuk le a konzekvenciát. Sokszor estem már csapdába pro és kontra, mikor a profi karrier korai szakaszában megpróbáltam megítélni egy feltörekvő bunyóst. Én Nagy Janiból sem néztem volna ki, hogy (mégha szerencsésen is) ilyen előkelő helyen lesz a nagy világszervezeteknél. Én minden esetre azért szurkolok, hogy Gyuri rácáfoljon Pistire, és tényleg komoly eredményeket érjen el  ;).
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Pisti<br><br>Én nem hallottam, hogy mi volt a műsorban mert nem láttam. Viszont szerintem Balzsay nem mutat jelenleg olyan jó bunyót mint Hídvégi. Ezt mint független szurkoló mondom. A nagy problémát én abban látom azonban, hogy míg Erdeinek és Balzsaynak egy nemzetközi szinten is komoly promoteri, szakmai és orvosi háttere van, addig Kótainál és Hídvéginél szerintem ezek problémát okozhatnak a későbbiekben. Sajnos Magyarországon nincsenek megfelelő profi ökölvívást ismerő edzők, megfelelő sparring partnerek és igazán komoly edzéslehetőségek. Ezért örülök annak, hogy a Polish kiviszi a bunyósait és az edzőit külföldre tanulni a nagy múlttal rendelkező Gymekbe, ahol komoly szakmai munka folyik mert talán át tudnak venni olyan dolgokat amivel fejlődni lehet ezena  szinten is. Én szerintem Hidvégi egy 4-5 menetes meccsen most megverné azt a kutyaütő Petkovicsot, akit pályafutása során legalább 5-6 alkalommal ürgék vertek meg, de bírói jóindulat miatt csak annak sikerült valójában aki ki is tudta ütni. Az a gond, hogy a Polish egy idő után (ugyanez a baj Félixnél is szerintem) nem tud szakmai továbblépést nyújtani a bunyósainak, illetve az a továbblépés nem elég. A magyar edzők, hogy boksznyelven szóljak olyan interkontinentális szinten vannak. Arra jók, hogy a bunyóst felkészítsék egy kiválasztott bokszoló ellen megnyerni egy kisebb szintet, de azt a lépcsőfokot nem tudják átlépni szakmailag ami ahhoz kellene hogy egy klasszis bokszoló elle is esélye legyen egy magyar edzővel készülő bokszolónak.<br>Ami az amatőr múltat illeti tényleg fontos a jó amatőr szereplés, de sajnos az elmúlt 5 évben nem volt olyan amatőr bunyós aki olimpiai arannyal a zsebében világbajnok tudott lenni. Még Asloum van hozzá a legközelebb, de nem merik odaengedni egyelőre sem Narvaez, sem pedig Parra ellen mert nagyon kétesélyes meccs lenne. Egy sor magasan rangsorolt amatőr bunyós sült be profiként vagy pedig nem tartanak még mindig sehol. Amatőrként egy Cotto vagy egy Calderon nulla volt. Kiestek az első fordulóban minden világversenyen, aztán lám hol tartanak most ők, meg hol tart az amatőrként mindent megnyerő Abdullaev. Mondhatnám példának Omar Narvaezt is aki szintén nem volt egy komoly amatőr és profiként mégis először lett világbajnok. Itt van ez a Willy Blain. Mekkora amatőr bunyós volt. Nem is tudom mikor láttam utoljára ilyen jól és látványosan bokszoló amatőr bunyóst, aztán az első meccsén egy ürge ellen csak szerencsével ússza meg a megalázó KO vereséget. pedig neki minden adva van ami a sikerhez kell: jó edző, tehetség, komoly promoter stb. Az amerikai 2000-es amatőr válogatott fele világbajnok lett (bírói segítséggel persze) Houstonban aztán profiként Tayloron és Lacyn kívül sehol nincsennek. Szóval én nem húznék ma már ennyire markáns párhuzamot az amatőr és a profi sikerek között mert egész más típusú mentalitást és hozzállást igényel szerintem, ami nem biztos, hogy minden bokszolóban megvan. A jelenlegi aktív világbajnokok közül a 80% amatőrként töltelékember volt. Igazi kiemelkedő amatőr klasszis nem is nagyon van ma a világbajnokok közül Tszyut, Mayweathert (de ő sem volt akkora király azért) és talán Erdeit valamint Tarvert kivéve.
"Mindenki a napra tör..."
Pisti
WBO Vice-President
HozzászólásokCOLON 411
CsatlakozottCOLON 2002-11-04 07:53:29

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Pisti »

Szerintem meg nem korai, mint ahogy Kotai Misivel kapcsolatban is majdnem megköveztek 2 évvel ezelött, amikor azt mondtam, hogy valószinüleg nem a 4 nagy szervezett bajnokait kell célba vennie. A cirkálósuly valóban nem tul erös de Gyuri tehetsége és amatör multja alapján nehezen tudom elképzelni hogy legyözzön egy Jirovot egy Virgil Hillt vagy egy Johnny Nelsont de még Petkovic ellen sem öt tartanám favoritnak. Sokszor mondtam, sokszor talált süket fülekre, a profi ökölvivó karierjének ive általában nem szokott eltérni az amatör eredményeitöl. Gyuri nem tartozott a világ élvonalába az amatörök között, nem hiszem, hogy a profik között hirtelen gyökeres változás álna be a fejlödésébe. Egyetlen magyar ökölvivó sem változott meg, Erdei az amatörök között is a világ egyik legjobbja volt, a profik között is az. Az övek, cimek nem érdekelnek, csak az ökölvivó tudás és, hogy kit hogyan gyöz le. Az érdekessége, hogy sajnos ti is azt várjátok el a szakkértötöl, jellen esetben tölem, hogy finomkodjon, körül irja a dolgot, ahelyett, hogy nyiltan beszélne a látványról. A szakma viszont pontosan látja és remélem az ökölvivók is tudják, miért mentek el profinak és milyen jövöt terveznek maguknak. Jellen esetben egyetlen magyar ökölvivó van aki Madár után jogosan dédelgetheti a top10-es álmot és az a Balzsai Karcsi, de neki is sokat kell fejlödnie, de szerencsére neki a lehetöségei is adottak. Jó menedzseléssel, ügyes ellenfél választással kiválló ranglista poziciokat lehet elérni, de a világszinvonal és a ranglista nem fedi egymást. Az eddigi profi mérközéseit 3 évvel ezelött is megnyerte volna és nem okoztak, nem okozhattak különösebb nehézséget, hozta a kötelezöt. Én nem biráltam, hiszen kötelezö feladatot oldott meg látványosan, de  ezért nem is járhat dicséret hiszen nem kellett és nem is lehettet bemutatni az igazi tudását. Én 18 év szoritóban eltöltött idő után, rengeteg amatör és profi mérközés tapasztalata alapján, ráadásul a Gyuri amatör eredményeit ismerve jellentettem ki azt ami egyáltalán nem bántó, Gyurinak hatalmas eredmény lenne ha a profik között az én mércém szerint a világ élvonalába sikerülne kerülnie. A realitás a kis szrevezetek vb cimei vagy esetleg nagy szervezetek intercontinentális cimei. Megsugom, hogy számtalan hasonló képességü ökölvivók volt, söt amatörben eredményesebb is, akinek még ez sem sikerült a megfelelö management hiányában. Én személy szerint nem tartom alkalmasnak a Polisht sem arra, hogy Gyuribol WBC vagy WBO világbajnokot faragjanak. Nem értem mi ebben a sértő?
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Nem láttam az RTL Klubon a meccset csak a Sport1-en, de engem meglepett Koko kijelentése. Nem simerem pontosan, hogy milyen szövegkörnyezetbe hangzott el a mondat, hogy Hídvégi a nagy szervezetknél nem tud majd labdába rúgni, de szerintem ezt korai még kijelenteni. A cirkálósúly egy olyan súlycsoport ami tradicionálisan gyenge. A legjobbak és a legnagyobb bunyósok inkább nehézsúly fele kacsingatnak (Toney, Jirov, Gomez és régebben Holyfield). A mostani bunyósok közül igazából csak Braithwaite az aki klasszisnak számít, Mormeck, Bell, Davis és Nelson igazából közepes bunyósok, akik ha ilyen tudással elmennének pehely vagy kisváltósúlyba akkor a legjobb 20 bokszoló közé se férnének be. Tény, hogy egyelőre még nem dőlt el, hogy Hídvégi kondija mire lesz elég és, hogy mi lesz akkor ha egy nagyobb bunyós ellen kell bokszolnia (nem felhízott cirkálósúlyúak ellen, akik ellen eddig bokszolt javarészt) aki esteleg meg is üti őt keményen. Ha a Polish beleteszi a pénzt és külföldre küldi őt több hétre edzeni komoly edzőpartenerekkel abból mind ő mind pedig az edzője nagyon sokat tanulhat, ami a jövőbeni szakmai munkának egyfajta alapja is lehet akár. Ha kicsit a kómotos bunyó felgyorsul akkor én nagyon jó eredményeket is el tudok képzelni Hídvégiről. Jól variálja az ütéseket, erős, megfelelő testalkatú, mozgáskultúrájú és még viszonylag fiatal is. Minden adott a sikeres szerepléshez. Az eddigi meccsein engem meggyőzött arról, hogy egy tehetsége és ügyes srác, akiből bármi lehet. Madár a pályafutásának ebben a szakaszában jóval gyengébb ellenfelek ellen, jóval gyengébb teljesítményt nyújtott és mi lett belőle.<br><br><br>Érdekesség, hogy Stipe Drews a hétvégén egy olyan bunyóssal bokszol ( Ovill McKenzie) akivel hídvégi is bokszolt volna korábban, d evalami sérülés vagy egyéb probléma miatt nem jött össze a meccs. Tényleg Drews miért nem megy fel cirkálóba és próbja meg megszerezni Nelson övét?
"Mindenki a napra tör..."
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: greg »

Ami szerintem a legnagyobb hátránya Gyurinak, hogy elég lassú mozgású. Jó, ez a súlycsoport már nem a Mosley sebességû emberek harcmezeje, de még ehhez a nívóhoz képest is lassúnak tûnik Hidvégi. <br><br>Amúgy bámulatosan jó a technikája, szerintem az ütõerejével sem lesz gond, csak valahogy gyorsulni kéééne... :o<br><br>Szerintem még korai volt Kokótól az a kijelentés, hogy a 4 nagy szervezetnél nem lesz keresnivalója Gyurinak. Ez idõbe telik, míg kiderül, de szerintem Kótai Misinél többet tud, és egy WBF-címnél többre fogja vinni.<br><br>
BUTTON_POST_REPLY