Hidvégi György

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
KriZS
Bajnok
HozzászólásokCOLON 259
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:14:56
Tartózkodási helyCOLON Bp

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: KriZS »

Aludjunk még kettőt! Aztán jöjjön a kétségbevonhatatlan igazság.
Az erő legyen Velem!
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: supras »

Tudtommal csak a mérlegekésre kell hozni a súlyt és az szerintem a legroszabb esetben is előző nsp van nem?
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: PTM »

A Nemzeti Sportban olvashatunk egy Balzsay-interjút, amiben L. Pap István kérdezte Kareszt Hidvégi Gyuri vereségéről is. Ha nem haragszotok, bemásolom ide a kérdést és a választ.<br><br>L.P.I.: Azért ha arra gondolunk, hogy volt osztálytársa, Hidvégi György a napokban hasonló felhozó meccsen kikapott...<br><br>B.K.: Igencsak meglepődtem, és persze sajnáltam is Gyurit, de én már akkor rosszat sejtettem, amikor Las Vegasba ment edzeni, és nyolcmenetes meccsekről beszéltek. Úgy gondoltam, hová ez a nagy rohanás, a profiboksz más műfaj, itt gondosan fel kell építeni az embert. Sajnos, nekem lett igazam, bár ne lett volna.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
KriZS
Bajnok
HozzászólásokCOLON 259
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:14:56
Tartózkodási helyCOLON Bp

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: KriZS »

Nana. Mondjuk megviselte fizikailag és szellemileg. Node valahol azt írták (talán Nemzetisport vagy valamelyik fórum), hogy nem volt igazán nyert menete sem. Nem hiszem, hogy ne tudta volna egy menetre összeszedni magát. Szerintem is kamu. De majd az RTL Klubon úgyis megtudjuk az igazat  ;D
Az erő legyen Velem!
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Szerintem ez az "egy órával meccs előtt fogyasztani kellett" szöveg, ez kamu...<br>Akkor nem mondták volna, hogy jól felkészült, csak nem jött ki a lépés!
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Persze, itt egyértelműen csak találgatásokról van szó, és lehet, hogy teljesen más oka volt a zakónak. Ezért várom már a szombatot, hogy végre ne csak a vak semmiben találgassunk. Engem csak az bosszant, hogy miért próbálnak megmagyarázni mindent? Mert le merem fogadni, hogyha semmi köze nem volt a fogyasztásnak a vereséghez, akkor sem fogja sem Veres Laci, sem Szikora "Bunyós" ( ;D) Pityu azt mondani, hogy mondjuk Gyuri nem figyelt eléggé, esetleg nagyképű volt, nem készült fel rendesen stb. Hanem majd kitalálnak bármi más ürügyet, mondjuk sok tésztát evet a meccs előtt Hidvégi, és úgy járt, mint a fociválogatott 86-ban mexikóban, vagy valami hasonlót. Amikor Misi kikapott, akkor sem ismerték be, hogy aznap tényleg jobb volt az ellenfél, hanem rákenték a bíróra, meg azzal példálóztak, hogy a ring mellett nézőként tartozkodó James Hare is Misit látta jobbnak. Azt egyébként tényleg nagyon furcsálnám, ha a meccs előtt közvetlenül is fogyasztania kellett volna, de ha így volt, akkor ez úton is megkövetem Gyurit, mert az biztos, hogy befolyásolhatta az aznapi teljesítményét. De könyörgöm ez egy felhozó meccs, miért megy bele a menedzsment, hogy (mégha tudom, hogy örültek annak, hogy egyáltalán lett ellenfél) ilyen kockázatos feltételekkel húzzon kesztyüt a védencük? Azt kétlem, hogy a gálán ez lett volna a létfontosságú mérkőzés a rendezők szempontjából, úgyhogy tényleg találhattak volna más megoldást, ha ez volt a probléma. Arra pedig, hogy ennek ellenére mégis miért vállalhaták akár így is a meccset, leibi már megadta a választ: PÉNZ. 
HIE
Super Champ
HozzászólásokCOLON 615
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: HIE »

[quote author=greg link=board=profiboksz;num=1099727006;start=75#87 date=02/22/05 ť 15:45:30]<br><br>Igazán jó bokszoló??? Ez komoly?[/quote]<br><br>Na jó, nem IGAZÁN lett jó bokszoló, de azért jobb lett, mint amilyen a veresége előtt volt.
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: WNB »

Erwin, <br><br>Fogyasztás vs. magyarázat keresés vs. magyarázkodás téma...<br><br>Itt most persze csak egy pletykáról "értekezünk", tehát az egész egy kicsit súlytalan (majdnem annyira, mint anélkül "értékelni" a meccset, hogy az ember egyáltalán látta volna :)) - és nem tudom, hogy a meccs közvetítése során egyáltalán tényleg megismerhető lesz-e ilyen mélységben az igazi háttér...<br><br>De: az, hogy ki hogyan viszonyul a fogyasztáshoz, az nagyon egyedi (van aki baromi jól viseli a kiszárítást a mérlegelésre, és egy nap alatt minden hátrányos következmény nélkül pótolja a folyadékot...pl. Pacquiao is sok kilót tud felvenni, úgyhogy Morales emberére akad majd - a vízfelvételt tekintve is :))...de még aki nagyon jól viseli, az sem a meccs előtti órákban szokott fogyasztani...csak úgy passzióból... :)<br><br>Ha tényleg még a meccs előtt 1 órával is fogyasztani kellett, akkor abban azért tényleg ki lehet pukkadni - és nem csak fizikailag...szerintem.
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: WNB »

[quote author=Csepi link=board=profiboksz;num=1099727006;start=75#83 date=02/22/05 ť 13:31:41]Szerintem Gyurit nem fogja lelkileg megviselni a veresége, hacsak meg nem változik emiatt a menedzselése.<br>Bevállalós bunyós volt amatőr korában is, ami annyit jelent, hogy időnként beszedett olyan füleseket is, amit nagyobb óvatosság esetén elkerülhetett volna. Láttam már padlóról is nyerni, a Vasas csarnokában, azt hiszem egy lengyel bunyós ellen. Akkor nem viselte meg a padlózás, és szerintem most sem fogja.<br>Egyetlen probléma az, hogy elvesztette a veretlenségét, de ezt néhány fényes győzelemmel feledtetheti a szakmabeliekkel, és talán a nem túl hozzáértő szurkolókkal is.<br><br>Csepi[/quote]<br>Talán elsőre offtopiknak tűnhet, de...<br>...a bevállalóssághoz, meg ahhoz üzletileg mennyire trendi (vagy egyáltalán: kifizetődő, tervezhető, rentábilis, kockázatos, mittoménmimég) a bevállalósság - ha az ember egy szintet meg akar haladni...egy idézet...<br><br>"Volt szerencsém, januárban 10 napon keresztül csodálni BHOP edzéseit Miamiban! (az avataron a kép is akkor készült) Ő ezt gyakorolja!Patikamérlegen kimért minden mozdulat. Amit csinál annak értelme van! Addig tanulmányozza az ellenfelét, (a mérkőzés alatt) amíg minden mozdulatát nem érzi! S onnantól megpecsételődött a sorsuk! Ez a tudás olyan szintje, amit csak az tud aki tiszta, nincs agyonütve, szuperinteligens, és eltöltött 20 évet a ringben a legnagyobb kihívások közepette! BHOP nem Gatti! Sőt! már Gatti sem Gatti! :)"<br><br>#####<br>Ha van valami a leibigab által felvázolt forgatókönyvben (kármentésként sürgős fogyasztás, hogy ne kelljen lemondani a meccset), akkor összességében baromira szerencsétlen kimenetelű kompromisszumok sorozatán át sodródott el a főszereplő a végkifejlethez - persze erről nyilván baromira könnyű utólag "nagyon okos" ítéletet mondani, de mégis...néha a ring melletti hirtelen bevállalósság legalább annyira nem rentábilis (a nem jól tervezhető hirtelen kockázatvállalás miatt), mint ha ugyanezt a ringben követik el...és az előbbire (az utóbbival ellentétben) még csak azt sem lehet mondani, hogy legalább közönségszórakoztató lenne. Lehet, hogy Gatti menedzsmentje sosem került olyan szorult helyzetbe, hogy a ring mellett legyen Gatti...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: greg »

[quote author=HIE link=board=profiboksz;num=1099727006;start=75#85 date=02/22/05 » 14:50:44] Kotai is szerintem csak a veresége után lett igazn jó bokszoló <br>[/quote]<br><br>Igazán jó bokszoló??? Ez komoly?
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Kótainak állítólag azért nem szervezetek visszavágót mert Musiyawa nem tudott középsúly alá fogyasztani.<br>Hidvéginél meg nem értem ezt a súlygondot. Cirkálósúlyban iszonyú nagy súlykülönbségek lehetnek. Hogy 98 vagy 101 kiló az teljesen mindegy. Ettől függetlenül lehet úgy szerződtek McKenzievel, hogy bizonyos súly felett több pénzt kellett volna adni neki. Már várom én is a meccs megtekintését. Akkor okosabbak leszünk.
"Mindenki a napra tör..."
HIE
Super Champ
HozzászólásokCOLON 615
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: HIE »

[quote author=dp link=board=profiboksz;num=1099727006;start=75#84 date=02/22/05 ť 14:23:08]Remélem igazad lesz Csepi!Szerintem mindannyian azt szeretnénk!<br>A menedzsmentnek pedig tisztában kell lennie azzal, hogy ez megtörténhet.Bármikor közbejöhet bárkitől egy nagy pofon - az még nem a világ vége.Továbbá ha megnézzük Kótai pályafutását akkor ott is becsúszott egy vereség egy nem jegyzett bunyóstól, és ott is zajlott tovább az élet.[/quote]<br><br>Egyetértek. Kotai is szerintem csak a veresége után lett igazn jó bokszoló, miért ne lehetne ez Hidvégi esetében is.<br>
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: dp »

Remélem igazad lesz Csepi!Szerintem mindannyian azt szeretnénk!<br>A menedzsmentnek pedig tisztában kell lennie azzal, hogy ez megtörténhet.Bármikor közbejöhet bárkitől egy nagy pofon - az még nem a világ vége.Továbbá ha megnézzük Kótai pályafutását akkor ott is becsúszott egy vereség egy nem jegyzett bunyóstól, és ott is zajlott tovább az élet.
Csepi
Mérkõzésszervezõ
HozzászólásokCOLON 621
CsatlakozottCOLON 2002-11-09 22:50:14

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Csepi »

Szerintem Gyurit nem fogja lelkileg megviselni a veresége, hacsak meg nem változik emiatt a menedzselése.<br>Bevállalós bunyós volt amatőr korában is, ami annyit jelent, hogy időnként beszedett olyan füleseket is, amit nagyobb óvatosság esetén elkerülhetett volna. Láttam már padlóról is nyerni, a Vasas csarnokában, azt hiszem egy lengyel bunyós ellen. Akkor nem viselte meg a padlózás, és szerintem most sem fogja.<br>Egyetlen probléma az, hogy elvesztette a veretlenségét, de ezt néhány fényes győzelemmel feledtetheti a szakmabeliekkel, és talán a nem túl hozzáértő szurkolókkal is.<br><br>Csepi
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Az az igazság, nem magyarázkodni kéne Gyuriéknak, hanem arra koncentrálni, hogy minél előbb kiküszöböljék a csorbát. Csak az a gond, hogy ez sajnos nem a Veres-menedzsment stílusa, mert Misit sem állították ki mégegyszer Farai Musiyiwa ellen, pedig gondolom azóta nem ment fel annyira az afrikai srác árfolyama, hogy több millió dollárba került volna. Inkább akkor is megmagyarázták, hogy Misi nyert és a bíró rosszul látta a dolgokat. Más nagyobb bunyósok is küzdöttek a súlyukkal, mégsem fogták rá, hogy amiatt kaptak ki. Itt van mindjárt Morales, aki a legutóbbi Barrera elleni meccsén szorosan kikapott, de sehol sem hallottam, hogy azt nyilatkozta utána, hogy "Hé emberek, azért kaptam ki, mert sokat fogyasztottam az össszecsapás előtt, és ez meglátszott azon is, hogy a mérlegelés után 1 nap alatt 7 kg-ot "felszedtem!" Pedig ez a hírtelen súlygyarapodás biztosan nem volt véletlen.<br> <br>http://www.profiboksz.hu/hir.php?id=1358<br><br>Jó lenne, ha már szombat este fél 8 körül járna az idő, és láthatnánk a meccset, mert így tényleg csak mindenki találgat.<br>
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Nem címmeccs volt, tehát elvileg "olyan nagyon fogyasztania sem kellett volna". De, elképzelhető, hogy az ellenfél nem vállalta volna be úgy a meccset, hogy Hidvégi nincs a cirkálósúlyon belül és nem akarták lemondani a találkozót...(Mertugye, ha nincs meccs, nincs pénz, viszont költségek már eleve vannak. És az is lehet, hogy úgy gondolták, hogy ezt az ellenfelet még így "erőltetve" is megoldja majd.) (persze ez nem mentség, esetleg "enyhítő körülmény".)
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: greg »

Egy 7-7 (1KO)-val rendelkezõ bunyóstól akkor sem kellett volna kikapnia, hiába a fogyasztás. És ha majd esetleg címmeccs elõtt, ahol már nem ilyen srácok állnak vele szemben (még a WBF-nél sem...), kell drasztikusan fogyasztania?!
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: dp »

Ebben lehet valami, de mivel nem címmeccs volt ezért nem hiszem, hogy olyan nagyon fogyasztania kellett volna.<br><br>És különben is, Gyurinak céljai vannak (voltak), a profiboksz egyik fontos eleme a megfelelő súly.Gondolok arra, hogy ha cirkálóban akar versenyezni akkor nem hagyja a hétköznapi élet során sem, hogy 110 kilóra menjen a súlya...<br>Nekem ez kicsit sántít...
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Úgy hallottam, hogy a "súlyával voltak gondok". (Ha az infó igaz) A meccs előtt 1 órával még mindig fogyasztania kellett és ez pszichésen megviselte...
HIE
Super Champ
HozzászólásokCOLON 615
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Hidvégi György

Hozzászólás Szerző: HIE »

Ja, szerintem azért egy kisebb szervezetnél biztos világbajnok lesz. Legalábbis remélem.
BUTTON_POST_REPLY