118 font alatti súlycsoportok

Minden, ami profiboksz!
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Ez a Rayonta Whitfield egész jó bokszoló lesz.
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: menyus »

Kozi, Holy! mióta emlegetitek az alsóbb súlyokat, meg a Kyowa vs Mayol-t azóta nagyon rá vagy izgulva erre a meccsre(tán még jobban mint az Oszi vs Vadbarom-ra), és nagy izgalmamban megraktam a kihívót ...pedig egyiket sem láttam!  :D<br><br>Érdeklődéssel várom a meccset!
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: kozi »

Jo kis gálát rendeztek ma a Japánoknál. Koki Kameda szerintem már az előző meccséhez képest is rengeteget fejlődött. Valami elképesztő őserő van ebben a fickóban. Nagyon jól és keményen üt testre, és már több jab-et is lehetett látni töle :). Ettől függetlenül a nyári címmeccset nagyon korainak érzem, nem hiszem, hogy egyik világbajnokot is le tudná győzni jelenleg. Kellene még egy-másfél év. Öccse Daiki is igéretes nagyon, egyelőre úgy szórja ki az ürgéket ahogy kell, meglátjuk egy év múlva hol jár majd.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Sikerült megnéznem a szombat hajnali Vic Darchinyan vs Diosdado Gabi IBF légsúlyú világbajnoki meccset.<br>Darchinyant én gyakorlatilag a világbajnoki címszerzése (Irene Pacheco elleni mérkőzés, 2004. végén) óta ismerem és követem figyelemmel. Akkor nagyon jó benyomást tett rám, ugyanis egy 11. menetes tko-val taszította le a trónjáról az akkor már 11 éve veretlen és 5 éve világbajnok kolumbiait.<br>A balkezes örmény származású ausztrálnak ez a Gabi elleni volt a debütáló meccse az USA-ban bajnokként. A hírek arról szóltak, hogy nem sikerült 100%-osan a felkészülése Darchinyannak az összecsapásra, de én ennek nem sok nyomát láttam. Gyakorlatilag végig jött előre a szokásos (számomra kicsit furcsa) stílusában. Edzőként nem nagyon bírom Jeff Fenechet, de úgy látom, Darchinyannal nagyon jó kis párost alkotnak. Az ellenfélről annyit - hogy noha egész elfogadható volt a rekordja – elsőre nem tűnt úgy, hogy nehézséget okozhat az ausztrálnak. Viszont az edzője Freddie Roach, és ez meg is látszott, mivel láthatóan nagyon jól felkészültek Darchinyanra, és sikerült is megnehezíteni egy bizonyos szintig a dolgát. Gabi taktikája a meccs elején abból állt nagyrészből, hogy jobb kézzel (ő is fordított alapállású) megpróbálta viszonylag távol tartani az ausztrált, és kivárni, hogy ő kezdjen (ezekből a feltartó egyenesekből meglepően sok ült is Darchinyan fején). Ha ezeket a támadásokat le tudta védeni, akkor indított egy sokütéses kombókból álló sorozatot testre és fejre is. Persze Darchinyan sem hagyta magát, és ezekből a szituációkból nagyon jó és látványos belharcok alakultak ki. <br>Közben ki is ütközött eléggé, hogy Darchinyannak még azért kell javulni védekezésben, mert kapott ő is rendesen tiszta ütéseket, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ezek nagy részét fel sem vett, mivel iszonyat kemény bunyós. A balja pedig egyszerűen életveszélyes. <br>A 6. menet kezdetén szólt Roach Gabinak, hogy most már váltson, és kezdje ő a támadásokat. Ekkor már érezhető volt, hogy a fülöp-szigeteki kihívó kezd fáradni, és Darchinyan is egyre nagyobb fölénybe került.<br>A vég aztán a 8. menetben jött el. A menet vége felé egy közelharc közben Darchinyannak végre elsült a balja, és pontosan álcsúcson kapta a kihívót egy brutális horoggal, aki felállt, de láthatóan nagyon meg volt fogva, és a mérkőzésvezető nagyon helyesen nem is engedte tovább a meccset.<br>Összességében nagyon jó kis meccs volt, és Darchinyan megint megmutatta, hogy mennyire strapabíró bunyós. Volt róla már szó, hogy talán idén összecsap Arceval. Én örülnék ennek a párosításnak, mert szinte borítékolható, hogy nagyon látványos meccs lenne, ahol érzésem szerint az egyik döntő momentum lehet az ütésállóság. Fizikálisan mindkét bunyós nagyon jó, és ütőerejük is van rendesen, de Darchinyanhoz hasonlóan Arce sem arról híres, hogy ne kapna ütéseket.<br>Ha tippelnem kéne, akkor én azt mondanám, hogy nálam talán még mindig Arce az esélyesebb a győzelemre (talán a nagyobb rutinja miatt), de tényleg csak egy hajszállal. <br><br>Kép Kép  
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Camo »

[quote author=Boniek link=board=profiboksz;num=1137258284;start=0#12 date=02/01/06 ť 15:03:19]Off:<br>Az amerikai szaksajtó nagyon nem úgy látja, hogy a Mayweather - Judah könnyen eladható PPV. Szerintetek ugyanannyit ér ez a meccs, mint január 6-án? Akkor miért kellett PBF-nak cca. 2 mio USD fizucsökkenést elfogadnia, illetve Judah és King hogy lehet, hogy már csak 1 mio USD-n osztozik? Judah meg jól eladja ezt a meccset, ugye - a Baldomir elleni vereséggel...? Ráadásul immár nem is "A" váltósúlyú vb cím a tét (nem, az IBF övet ebben a helyzetben nem lehet komolyan venni...)<br><br>Szóval szerintem kell az undercard, no :)![/quote]<br><br>Még egy kis OFF: én a bokszért rajongó szemszögéből nézem a dolgot, ezért tőlem a szaksajtó leértékelheti a meccset. Engem most is ugyanannyira érdekel ez a párosítás, mint a Baldomir meccs előtt. Szóval amit alant írtam, az csak az én kis véleményem volt.  :)<br>
Camo
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Boniek »

Off:<br>Az amerikai szaksajtó nagyon nem úgy látja, hogy a Mayweather - Judah könnyen eladható PPV. Szerintetek ugyanannyit ér ez a meccs, mint január 6-án? Akkor miért kellett PBF-nak cca. 2 mio USD fizucsökkenést elfogadnia, illetve Judah és King hogy lehet, hogy már csak 1 mio USD-n osztozik? Judah meg jól eladja ezt a meccset, ugye - a Baldomir elleni vereséggel...? Ráadásul immár nem is "A" váltósúlyú vb cím a tét (nem, az IBF övet ebben a helyzetben nem lehet komolyan venni...)<br><br>Szóval szerintem kell az undercard, no :)!<br><br>On:<br>Szerintem Alvarez - hiába öregecske immár - nem lesz sétagalopp Arcenak, bár abban egyetértünk, hogy Arce mostanság megállíthatatlannak tűnik. Mindenesetre örülök, hogy létrejön...<br>Érdekes, hogy Arce mennyit tud fejlődni visszavágókra. Melchor Cob Castro, Hussein Hussein, Adonis Rivas meccseken is az első meccseken szenvedett, a másodikon tarolt. Alvarez abban bízhat talán a leginkább, hogy ez első meccs lesz  :)
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Camo »

Lehet, hogy rontott egy kicsit az összképen Judah veresége, de én sem hiszem, hogy emiatt már tuningolni kellene a Mayweather vs. Judah meccs köré épülő gálát.
Camo
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: supras »

[quote author=Boniek link=board=profiboksz;num=1137258284;start=0#8 date=01/30/06 ť 14:30:52]Bob Arum, hogy eladhatóvá tegye a Mayweather - Judah meccset azt tervezi hogy az előmeccsek közé beteszi a következő párosításokat:[/quote]<br><br><br>Szerintem ezt a meccset nem kell eladhatóvá tenni illettve a két bunyós teszi azt.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Castillo vs Montiel<br>Szerintem Castillo sérülései mellett az is befolyásolhatja a meccs létrejöttézt, hogy az egyikük a Top rank, míg a másikuk a Golden Boy bunyósa. Ők pedig nem esznek egymás tenyeréből. Nemrég olvastam valahol, hogy Oscar azt mondta az ú bunyósai nem mennek Top Rank gálára a jövőben. Meglátjuk, ha összejönne akkor nagyon nagyon jó meccs lenne.<br><br>Az Arce vs Alvarez sem lenne rossz, de szerintem a mexikói gyorsan lerendezné az öreget.
"Mindenki a napra tör..."
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Boniek »

Bob Arum, hogy eladhatóvá tegye a Mayweather - Judah meccset azt tervezi hogy az előmeccsek közé beteszi a következő párosításokat: <br><br>Jorge Arce-Rosendo Alvarez <br>Martin Castillo-Fernando Montiel<br><br>Ez azért elég durva lenne. Martin Castillo mondjuk nem valószínű, hogy összejön (elég csúnya sebeket fejelt össze Munoz ellen), de ha mégis akkor az egyik legjobb card lehet az idén.<br><br>Ahogy a maxboxingon olvastam ezek az előmeccsek egy drága levezető meccsé tennék a PBF - Judah meccset...  :)
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: edge »

Hát Sakata az elsõ meccsükön elég rendesen megizzasztotta Parrát. Ment könyörtelenul elõre, ütött "észnélkül" és a köteleknél két alkalommal is megfogta keményen. Ezzel együtt Parra a jóval technikásabb bunyójával szûken, de hozta a meccset.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1137258284;start=0#5 date=01/17/06 ť 14:25:17]Ha már Parránál tartunk. Érdekes egy bunyós a WBA légsúlyú világbajnoka. Számomra hihetetlen, hogy meg tudta verni a csúcson lévő Morelt és Asloumot is szinte játszi könnyedséggel. Teljesen átlagos bokszolónak tűnik, semmiben sem tartom kiemelkedően jónak, mégis iszonyat nehéz ellene bokszolni. A meccsei is olyan semmilyenek tulajdonképpen. Érthetetlen, hogy miként tud ennyire sikeres lenni és azt se lehet mondani, hogy védik a bírók mert szinte mindeig idegenbe jár bokszolni nehéz ellenfelek ellen. Ő egy olyan bunyós szerintem, akit könnyű lebecsülni a stílusa alapján, de nagyon könnyű kikapni is tőle. Kiváncsi vagyok más is ezt látja-e Parrában vagy nekik feltűnt e valami renkdívüli ebben a fickóban.[/quote]<br><br>Rendkívüli ha nincs is Parra bunyójában, de a saját stílusában nagyon jó szerintem. Amiért én úgy látom, hogy nehéz ellene bunyózni, az a védekezése. Nem nagyon áll oda verekedni, hanem az ütőtáv határán szépen elhajolgat, vagy ellép, és ebből indítja a gyors kontra egyeneseket, vagy egyszerűen megelőzi az ellenfél támadásait. És mivel viszonylag sokat mozog lábon, ezért nehéz becserkészni és belevonni a közelharcokba. Azért persze ha olyan szituáció adódik, akkor ő is képes keményen rámászni az ellenfél nyakára.<br>Ahogy néztem az Asloum elleni meccsét, ott is próbálta űzni-hajtani a francia, de a legtöbb esetben még az előkészítő egyenessel sem talált el mást, mint a bajnok hűlt helyét.<br>A súlycsoport ismertebb bunyósaihoz képest tényleg nem olyan látványosan adja el magát Parra, de azért szerintem ettől függetlenül is egy klasszis bunyós, aki nehéz perceket tud szerezni bárkinek.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Ha már Parránál tartunk. Érdekes egy bunyós a WBA légsúlyú világbajnoka. Számomra hihetetlen, hogy meg tudta verni a csúcson lévő Morelt és Asloumot is szinte játszi könnyedséggel. Teljesen átlagos bokszolónak tűnik, semmiben sem tartom kiemelkedően jónak, mégis iszonyat nehéz ellene bokszolni. A meccsei is olyan semmilyenek tulajdonképpen. Érthetetlen, hogy miként tud ennyire sikeres lenni és azt se lehet mondani, hogy védik a bírók mert szinte mindeig idegenbe jár bokszolni nehéz ellenfelek ellen. Ő egy olyan bunyós szerintem, akit könnyű lebecsülni a stílusa alapján, de nagyon könnyű kikapni is tőle. Kiváncsi vagyok más is ezt látja-e Parrában vagy nekik feltűnt e valami renkdívüli ebben a fickóban.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1137258284;start=0#3 date=01/16/06 ť 10:25:20]A kisebb súlycsoportokhoz még annyit tennék hozzá, hogy mindenki mondja, hogy a kisváltósúly mennyire brutálisan erős súlycsoport. Nos a légsúly is nagyon hasonló hozzá. Ebben a súlyban hemzsegnek a jobbnál jobb képességű bokszolók. Nagyon érdemes figyelni ezt a kategóriát mert szenzációs meccsek vannak itt, elég ha csak a Parra sv Sakata meccsre gondolok vagy Darchinyan utolsó címvédése sem volt rossz.[/quote]<br><br>Darchinyan tényleg nagyon jó kis bunyós, ami elsősorban talán a keménységének és a kegyetlen balkezének köszönhető. <br>Érdekes stílusban bunyózik amúgy az ausztrál, most így hirtelen nem is tudom, kinek van vagy volt ilyen furcsa alapállása. Előrehajol eléggé, és a hátul lévő bal kezét feltűnően készenlétben tartja egy nagy ütésre. És ezt a balt használja is rendesen. Nagyon sok esetben szó szerint csípőből indítja, és sokszor egymás után 5-6 balost is elenged egymás után. És ezt az ütést pl. Pacheco is rendesen "megette", hiába látta, hogy Darchinyan mire készül. Pedig a kolumbiai nagyon rutinos világbajnok volt. Bajban is volt ellene az ausztrál a találkozójuk közepén, a 8. menetben pl. meg is volt fogva. Aztán utána jött a meccsen egy 10 perces kényszerű szünet, mert szabadtéren volt a szorító felállítva, és a szomszéd hotel pont aznap este rendezett egy nagy tűzijátékot :). Akkor nagyon jól jött a pauza Darchinyannak, mert ki tudja, mi lett volna a következő menetben. <br>Azon a meccsen aztán megoldotta a feladatot, és szinte legázolta a következő 3 menetben Pachecot (és ugyan így tett a következő két mérkőzésén is), de azért nem harapnám meg a kisujjam, hogy mondjuk Arcet vagy Parrat is be tudná-e hasonló képen darálni.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Jó bunyós ez a Kyowa, teljesen letisztult  abunyója. Olyan magabiztosság árad belőle, amit nagyon kevés bokszolón látni. Én csak Calderont gondolom veszélyesnek rá a szalmasúlyban. Az egy kemény kiélezett küzdelem lehetne, hiszen a puerto ricoi is zsenális bunyós. <br><br>A kisebb súlycsoportokhoz még annyit tennék hozzá, hogy mindenki mondja, hogy a kisváltósúly mennyire brutálisan erős súlycsoport. Nos a légsúly is nagyon hasonló hozzá. Ebben a súlyban hemzsegnek a jobbnál jobb képességű bokszolók. Nagyon érdemes figyelni ezt a kategóriát mert szenzációs meccsek vannak itt, elég ha csak a Parra sv Sakata meccsre gondolok vagy Darchinyan utolsó címvédése sem volt rossz. És akkor még ott van Arce is, aki lassan Gatti fényét is elhomályosítja az izgalmas meccsek tekintetében.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=Nagypapi link=board=profiboksz;num=1137258284;start=0#1 date=01/15/06 ť 14:40:27]<br><br>Felkeltette.  8)[/quote]<br><br>Rendben, el is kezdem feltölteni. Kicsit most le vagyok lassulva, de talán reggelre felér. Érdemes lesz megnézni, mert kitűnő meccs, és a japán tv nagyon színvonalas bokszközvetítéseket készít. Mondom ezt annak ellenére, hogy természetesen egy kukkot sem értek belőle :).
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

[quote author=Erwin link=board=profiboksz;num=1137258284;start=0#0 date=01/14/06 ť 18:04:44]<br>Ha valakinek felkeltette esetleg az érdeklődését ez a mérkőzés, akkor nagyon szívesen feltöltöm az ftp-re valamikor.  [/quote]<br><br>Felkeltette.  8)
Öregember nem gyorsvonat.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Úgy gondoltam (gondoltuk), hogy mivel úgyis nemrég indult a lapon egy rovat a kisebb súlycsoportokról, ezért talán megér egy külön topikot ez a kategória is. Kezdem is akkor egy friss mérkőzés leírásával.<br><br>Sikerült végre megnéznem a múlt heti Eagle Kyowa vs Ken Nakajima WBC szalmasúlyú világbajnoki mérkőzést: <br> <br>http://www.profiboksz.hu/hir.php?id=3883 <br> <br>Ahogy a híradásokban is lehetett olvasni, a thai címvédő nagyon meggyőző teljesítménnyel gázolt keresztül az aktuális kihívón, pedig Nakajima sem tűnt egy nyeretlen kétévesnek.  <br>Már a kezdő gongszó után lehetett látni, hogy Kyowa nagyon erős fizikálisan, és ez ki is jött rendesen a következő menetekben. Gyakorlatilag a mérkőzés első pillanatától a bajnok irányított. Ha kellett kontrázott, ha pedig úgy hozta a szituáció, akkor pedig villám gyorsan támadott, és ezeket a támadásokat nagyon nagy százalékban pontosan is fejezte be. Feltűnő volt, hogy Kyowa nagyon széles repertoárral rendelkezik a támadások terén, mert szinte minden helyzetből pontosan és nagyon erősen ütött, és ahogy én látom, szinte nincs olyan ütés kombináció, vagy ütésfajta, amit ne tudna szinte tökéletesen használni és kivitelezni. Egyszóval nagyon kulturált és technikás bunyós. Nakajima próbált bevetni mindent, amit csak lehetett, de egyszerűen a 4. menet végére láthatóan elfogyott fizikálisan és fejben egyaránt. Viszont ezzel ellentétben Kyowa végig mosolyogva (és most ne ilyen nagyképű grimaszra gondoljatok) és hihetetlen könnyedén bunyózott, kis túlzással szinte meg sem nagyon izzadt. Ez a fölény aztán a 7. menetre már akkorára nőt, és annyira feltűnő, erős és pontos ütéseket helyezett el a bajnok a kihívó minden érvényesen üthető pontján, hogy egy elsöprő roham után a mérkőzésvezető jogosan leállította a küzdelmet. <br>Összességében azt kell, hogy mondjam, egyáltalán nem túlzás azt állítani, hogy Kyowa a szalmasúly legjobb bunyósa. Ha keresnem kell gyenge pontot a bunyójában, akkor az talán a balkezes ütések védése, mert azokból viszonylag sokat beszed. De viszont ezeket fel sem veszi, mert az ütésállósága sem rossz.  <br>Azért arra kíváncsi lennék, hogy vajon a Ring magazin P4P listáján tavaly év vége felé 62. helyre sorolt WBA bajnok Yutaka Niidaval mire menne. Ha lehet hinni a kisseb súlycsoportokban nagyon járatos Kozinak (és miért ne lehetne ;)), akkor Niida sem sokáig lesz bajnok, ha összejön a címegyesítő mérkőzés. <br>Ha valakinek felkeltette esetleg az érdeklődését ez a mérkőzés, akkor nagyon szívesen feltöltöm az ftp-re valamikor. Érdemes megnézni, mert tényleg nagyon jó és szimpatikus bunyós Kyowa.  
BUTTON_POST_REPLY