118 font alatti súlycsoportok

Minden, ami profiboksz!
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Franciaországban meg régebben azt csinálták, hogy először volt a főmeccs, kb délután 17.00-kor utána meg jöttek a felhozómeccsek éjfélig:-)
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Daisuke Naito vs. Pongsaklek Wonjongkam
Nahát, ezek már meg is volnának vele...
Már többször megfigyeltem, hogy Japánban már délidőben elintézik a meccseket, Amerikában meg képesek éjszakáig, hajnalig várni...
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Tényleg jó kis meccs volt ez. S bár kiütközött, hogy Montiel sokkal jobb bunyós, nekem nagyon nem volt szimpatikus, hogy sokszor igen nagyképűen bokszolt. Kézlógatás, sasszék, nekem valahogy nem jött be... Mondjuk az jópofa volt, ahogy a kissé elszállt Montielt Melendez úgy lecsapta a hetedikben, hogy hiba nem volt benne. :) Én kissé meg is lepődtem, hogy viszonylag simán felállt a leütésből. A végén kicsit sajnáltam Melendezt, megérdemelte volna hogy végig menjen a meccs, már csak bő 1 percet kellett volna kihúznia. Bár Montiel győzelméhez akkor sem férhetett volna kétség, egy-két menettől eltekintve végig jobban bokszolt Melendeznél.

Szóval jó mérkőzés, ajánlom én is mindenkinek!
Bosco
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Montiel vs Melendez

Jó kis meccs volt, bár azért nem ez lesz a fight of the year. Az első 5 menetben nem történt olyan rettentően sok extra akció, de ezért osztották egymást a srácok. Aztán a 6. menet végére a ko szélére került Melendez, és Montiel rendesen le is ütötte egy jobbossal. Ami a döbbenetes volt, hogy a számolás után egyből jött a gong, és Montiel egy az egyben a vállainál fogva átölelte a szédült kolumbiait, és besegítette a sarkába :). Hogy mondott-e neki valamit közben, vagy sem, azt nem tudom, de Melendez nagyon berágott, és a 7. menet első másodperceiben fejre állította Montiel egy olyan balcsapottal, ami után általában a kötelek alatt húzzák ki a pácienst, viszont a mexikói simán felállt belőle :). Ettől fogva felváltva volt bajban a két bokszoló, bár igazán kritikus szitu csak párszor volt, viszont a sok fejelésnek is köszönhetően Montiel iszonyatosan szétszakadt mindkét szeme körül. Melendez tényleg meglepően jól tartotta magát, de azért a végén kijött, hogy Montiel milyen zseniális kis bunyós, mert fű alatt úgy szétverte a kolumbiait testen, mint a huzat (a meccs már kúszik az ftp-re).
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: PTM »

faceload írtaCOLONSzerintetek benne lesz Darchinyanban a félsz, vagy megmarad dühöngő bikának?
Érdekes súlycsoport. Különös, hogy ilyebn kis súlyban mekkora drámák játszódhatnak... Szerintem a félsz nem lesz benne Darchinyanban - inkább valami dacos düh-félére gondolnék esetében -, ami nem fogja csorbítani a stílusát. Viszont ha találkozik még komoly öklözővel - és miért is ne találkozna -, akkor az a komoly öklöző biztos megpróbálja majd távoltartani, ahogy Donaire tette, párszor keményen keresztbe verni mikor, Vic pont belehajol az ütésbe.

Véleményem szerint Erwin jól látja a Vic-vereség okait. Én még kiegészíteném azzal, hogy Donaire az első másodperctől pengeéles volt és sokkal tudatosabbnak éreztem az akcióit. Darchinyan mintha arra számított volna, hogy ő lesz a főnök a meccsen, aztán nem úgy lett. Ha Vic tudott volna váltani (ráforgatni Donairet a balhorgaira és erőltetni a közelharcot), akkor talán veszélytelenebb lett volna rá a kihívója, de így mindvégig tűzvonalban volt. Donaire nagyon ott volt a szeren.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Szerintetek benne lesz Darchinyanban a félsz, vagy megmarad dühöngő bikának?
You will never walk alone!
cezi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 893
CsatlakozottCOLON 2005-02-26 22:18:50
Tartózkodási helyCOLON Dublin

Hozzászólás Szerző: cezi »

vic nem keszult fel. egyszeruen felvallrol vette a sracot :)

tessek :D
Kép
videot csak a videoboltbol, de!
Öreg lámpa légy rögös úton.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Nagyon durva volt ez a Darchinyan zakó. Donaire megcsinálta, amit eddig senki sem tudott, hogy végig olyan ütő távolságban tudott maradni, ami épp nem volt jó Darchinyannak. Mondjuk ehhez kellett a magassági és ütőtávbeli előny, de ez egy cseppet sem kisebbíti Donaire érdemeit. Én kb. arra számoltam eddig, hogy a technikás bunyósok ellen faraghat rá Vic, ezért lett volna veszélyes a Montiel meccs, és mondjuk Narvaez. Donaire szépen távol tartotta Darchinyant a balkezével, közben pedig végig lemozgott a balkezéről, ami a fő fegyvere volt eddig, és nem követte el azt a hibát, hogy odaáll verekedni középtávolra, ami feküdt volna a bajnoknak. Eddig ezt senki nem tudta megoldani, csak majdnem Pacheconak sikerült. Eddig vagy a képességek, vagy türelem hiányzott ehhez, mert aki csak pár percre-menetre is megpróbált belemenni a hirigbe Darchinyannal, az hamar fel is őrlődött.

(valaki írjon már rajtam kívül is ebbe a szerencsétlen topikba :) )
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Szombaton éjszaka a ZDF éjfél utáni összefoglalójában láttam először Sidorenko pénteki ko győzelmét, aztán tegnap megnéztem az egész meccset. Ha van jelenleg olyan Unis bunyós, aki több méltatást érdemelne, az Sidorenko. Sokkal emészthetőbb, látványosabb és bátrabb bunyót csinál, mint mondjuk Sturm, vagy uram bocsá’ Madár. Nem csak egyeneseket üt (sőt), nagyon kemény horgokkal operál testre-fejre, és nem fél támadni. A francia ellenfelét is rendesen elverte, és a kiütés is nagyon rendben volt. Kb. 5 meccsem van tőle, de talán egyik sem német tv-s felvétel, mind ilyen thai vagy dél-amerikai adóról lett digizve, a ZDF jó esetben csak összefoglalókat mutat belőle. Tehát világbajnokként csak az undercardban kap helyet, vagy most már ott sem, mert simán kiengedték a saját „védett” körzetükből, miközben valami űber gyengus női meccseket nyomtak be a Sturm gálára. Sajnos így jár az, aki „kisgyerek”, ráadásul nem német.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Niida vs Takayama

Nagyon jó meccs volt, főleg a 6. menettől. Addig sem volt túl gyenge a mutatvány, de az összecsapás feléig kevésbé vállalta be a belharcot Takayama, inkább ütőtávon kívül elmozgott, időnként beugrott, ütött két-három villámgyors és szűk horgot, és mire Niida eszmélt, már sehol sem volt az ellenfél. Bajban is volt a bajnok, nem nagyon tudott mit kezdeni Takayama taktikájával, aki viszont a meccs felétől egyre többször ragadt bent az akciókban, aminek köszönhetően sokszor nagyon komoly hirig alakult ki. A 6. menetig szerintem egyértelműen vezetett Takayama, és utána kezdett látványosabban meneteket veszteni, hogy hagyta a Niidanak sokkal inkább testhez álló belharcos akciókat kibontakozni. De még ekkor sem lehetett azt mondani, hogy a bajnok dominált. Szoros volt a meccs, de pontozással szerintem Takayamának állt a zászló. Az utolsó menetben is láthatóan ráküldték Niiadat a kihívóra egy kiütés reményében, mert enyhén szólva is neccesnek tűnt a pontozás. Lett is belőle hatalmas verekedés, meg egy szerintem vitatható címvédés. Illene egy visszavágót adni ezek után, de erős a gyanúm, hogy inkább jön a címegyesítő meccs Kyowaval, aki mellesleg ott ült a nézőtéren. Ha viszont létre jön ez a meccs, abból az az érzésem, hogy nem lesz sok köszönet a WBA bajnoknak, mert a thai sokkal komplexebb bunyós. Niidanak kemény a burája, ezért Kyowa talán ki nem ütné, de pontozással mindenképp a WBC bajnok a favorit
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Megnéztem a múlt hétvégi Narvaez vs Asloum meccset. Nem volt egy rossz összecsapás, pedig egyik bunyós sem a hirigelős stílusáról ismert. Ha nem is sokkal, de az argentin végig jobb volt, és csak időnként voltak komoly fellángolásai a franciának. A 7. menetben lehetett először látni, hogy Asloum fárad, mert ekkor nem nagyon tudta megkontrázni Narvaez gyors ritmusváltásait, és utána már csak az utolsó felvonásban tudta magát igazán komolyan megrázni. A pontozás nagyjából reális, de kicsit csalóka is, mert a menetek többségét éppen csak annyival vitte el Narvaez, hogy ne legyen kérdés, de ugye erről szól az egész. Asloum előtt a vereség ellenére is le a kalappal, mert igaz, hogy ütőerő gondjai vannak, de végig nagyon komolyan küzdött, amennyire csak az erejéből futotta. Óriási pechje azért, hogy ilyen kellemetlen stílusú bunyósok vannak a légsúly élmezőnyében, mint pl. Parra és Narvaez, mert lehetne sokkal több keresnivalója is a képességei alapján.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Nagyon meglepett Kyowa ennyire szűk győzelme. Ez a Trejo messze nem egy világverő bunyós, szerintem is motivációs problémák okozhatták ezt a gyenge teljesítményt. Viszont most napjaink egyik legjobb bokszolója legalább megtanulta a leckét.

Kisebb súlycsoportokhoz tartozik, hogy Asloum lejjebb megy kislégsúlyba. Ez érdekes mert harmatsúlyból indult. Igaza van mondjuk, mert a légsúlyban a mai állás szerint nem tudna bajnoki címet szerezni, míg kislégben Vazquez távozásával nem igazán maradt verhetetlen klasszis így ott igazán jók az esélyei.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Még csak az összefoglalóhoz sikerült hozzájutnom (kérdéses, hogy lesz-e valamikor full meccs), de a látottak alapján eléggé meglepett, amit Kyowa mutatott a Trejo elleni mérkőzésen. A pár perces videóból nehéz lenne messzemenő következtetéseket levonni, de nekem úgy tűnt, mintha Trejo leütése után kicsit elbízta volna magát Kyowa, és erre majdnem ráfaragott, mert elég rendesen lecsapta a mexikói két alkalommal is a 6. menetben. Eddig ez nem nagyon volt jellemző a thai bunyósra.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Darchinyan vs Donaire

Vic megint hozta a papírformát, bár a TD elég érdekes döntés volt. Ahogy várható volt, Donaire igazán meg sem nagyon tudta nehezíteni a bajnok dolgát. Darchinyan végig terelte maga előtt a kihívót, és a kegyetlen balkezével teljesen felőrölte. Nem néztem ütésstatisztikát, de Darchinyan indított balcsapottjainak, balhorgainak a 80% szerintem simán ült Donaire fején. Ezt pedig nagyrészt a kihívó arcának jobb oldala sínylette meg, ezért nem is csoda, ha azon a ponton sérült meg.
Viszont Darchinyan védekezésével továbbra sem vagyok megbékélve, mert elég sok tiszta ütést beszed. Bal kézzel elég jól védi magát, ami nem rossz egy normál alapállású rivális ellen, mert így a veszélyes hátsó kezes ütéseket le tudja blokkolni. Nagy szerencséje, hogy nagyon jó az ütésállósága, bár ez utóbbit igazán komolyan talán csak Pacheco tesztelte. A másik, amin nem térek napirendre, az Vic alapállása. Nem is tudom, lehet-e valakihez hasonlítani ezt a széles terpeszben előre dőléses testtartást. Én mindig vigyorgok rajta, ahányszor csak látom :). De hát gondolom neki ez a kényelmes.
Ez a fejeléses történet egyébként azért volt számomra furcsa, mert Vic kifejezetten nem szereti, ha úgymond túl közel bújnak hozzá. És ugye általában ezekben a szituációkban koccan a fej legkönnyebben. Érdemes megfigyelni, hogy mikor Donaire közel került hozzá, akkor egyből lökte is magától. Darchinyan láthatóan akkor tud igazán hatékonyan dolgozni, mikor van hely és így idő is kivezetni rendesen a brutális hátsókezes balt. Nagyon sokszor szó szerint beméri a célpontot az elől lévő és kinyújtott jobbal.
Összességében tehát meglátásom szerint nagyon jó teljesítményt nyújtott a világbajnok. Szívesen megnézném most már tényleg valami igazán komoly ellenfél ellen is.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: kozi »

Nekem ha Arceról van szó mindig valamiért Gatti neve ugrik be. Igazi közönségbunyós, mikor bemelegszik és elmerül a bunyóban ugyanúgy nem foglalkozik a védekezéssel, viszont okos boksszal szerintem ugyanúgy verhető is lenne. Nagyon várom már, hogy egy klasszis ellenfele legyen és valahogy az az érzésem, hogy ugyanúgy járna mint Gatti a klasszisok ellen (Oscar, Mayweather). A nyers erő önmagában egy bizonyos szint felett már nem elég, és ugyan vannak ügyes megoldásai Arcenak, de igazán az agresszióra, a vadságára épül a boksza (ebből következően a korai meneteket rendszerint bukja is). Szimpatikus bokszoló, akit akár 10 vereséggel is lehetne szeretni, de szerintem van néhány bokszoló légsúlyban-nagylégsúlyban aki jobbak nála.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Szerintem Darchinyannal meggyűlne a baja Arcenak. Védekezése gyenge, valamint hajlamos felrepedni (igaz hogy jól viseli). Emellett Darchinyan nagyobbat üt egyből, míg Arce sorozásai révén veszélyes.

Nagylégsúlyú mezőnyt nem ismerem, de mivel Arce azzal nyeri meg a meccseit, hogy nyomás alatt tartja az ellenfeleit a sok pontos ütéssel, szerintem nem érződne feltétlenül fizikai hátránya.
You will never walk alone!
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Kicsit megkísérlem feldobni ezt a topikot, ha már egyszer elindítottam pár hónapja :).

A tegnapi Arce vs Makepula meccs kapcsán beszélgettünk kozival reggel egy érdekes dologról. A tegnapi közvetítésben említették a kommentátorok, hogy annak ellenére, hogy mexikóban milyen népszerű Arce, valahogy mégsem ismerik el olyan mértékben az USA-ban – főleg anyagi értelemben - mint az talán elvárható lenne. Az ok a szakértők szerint az, hogy még nem győzött le egy igazán top bunyóst, aki most is a csúcson van. Van is ebben valami, ha jól megnézzük Arce rekordját. Most első sorban a légsúlyú eredményeire érdemes fókuszálni. Szélesebb körben a magyar nézők talán a Hussein elleni első meccsen ismerték meg. Nagyon jó és látványos volt az összecsapás, de azért Hussein nem volt egy világbajnok kaliber a meglátásom szerint. Aztán jöttek sorban a következő riválisok:

Priolo - Az Arce meccs előtt kikapott Viloriatol meglehetősen simán és azóta is csak vereségei vannak.

Hussein újra - Nem nagyon kellett Arcenak erőlködni a visszavágón.

Rivas kétszer - Az Arce elleni két összecsapás előtt utoljára 2004 decemberében tudott nyerni, és azóta sem arról híres, hogy halmozná a sikereket. Jó bunyós... volt pár éve, de már nagyon kifelé tart, ennek ellenére az első meccsükön szépen helytállt.

Alvarez - Kiváló bunyós volt pár évvel ezelőtt, Finito Lopezt is leütötte anno, ami nem kis fegyvertény, de annak már több, mint 8 éve. Láthatóan már nagyon ki van égve, mégis okozott kellemetlen perceket Arcenak.

Ezek után jött Makepula - már egy súlycsoporttal feljebb - akinek mostanság szintén nincsenek világmegváltó eredményei. Ezeknek a dolgoknak a tükrében talán nem meglepő, hogy Arce nem annyira elismert, és nem kap olyan pénzes meccseket, mint amire minden bizonnyal vágyna. Persze lehetne kérdezni, hogy miért nem törekedik mondjuk címegyesítésre légsúlyban?
Darchinyan érzésem szerint kiállna Arce ellen (más kérdés, hogy az HBO kontra Showtime téma mennyire akadály ebben). Az ausztrál még talán ismert is valamilyen szinten az USA-ban, hogy megérje pénzt tenni ebbe a meccsbe. Nagyon jó és látványos összecsapás lenne valószínűleg, és az én meglátásom szerint Arce – még ha nem is könnyen – de behúzná a győzelmet. Viszont ott van még Parra és Narvaez, akik teljesen más stílust képviselnek, ismeretlenek az észak-amerikai nézők számára, és ráadásul az én véleményem szerint sokkal nagyobb kockázatot jelentenének Arce számára, mint a már említett Darchinyan. Ők valószínűleg nem állnának oda hirigelni, hanem sok mozgással és technikás távoli „vívással” akár ki is bokszolhatnák a mexikóit. Nem csoda, ha ezért nem is erőlteti ezeket a lehetséges címegyesítéseket El Travieso.
Következő lehetséges „kitörési pont”, ami talán járható lenne, hogy nagylégsúlyban elkapjon valami nagyobb ászt (feljebb talán azért nem érdemes gondolkodni, mert oda már valószínűleg kicsi lenne fizikálisan). Tokuyama nagyon jó bunyós - és a WBC vonal szimpatikus is Arcenak - de ismeretlen az amerikai piacon. Montiel elérhető, van neve, de kérdés, hogy a Jhonny Gonzalez elleni szoros zakó után akar-e kockáztatni zsinórban még egy fiaskót. Martin Castillo szintén ismert, de meglelő vereséget szenvedett legutóbb japánban, és így ő inkább talán egy visszavágóban gondolkodik, mit egy Arce elleni meccsben. Marad talán még Perez, aki egy elég véleményes meccsen védte meg a címét nemrégiben. Ez a meccs talán összejöhetne, de a nicaraguai úgymond a Showtime bunyósa, és egy bonyolíthatja dolgot. Nehéz esetnek tűnik tehát, hogy egy igazán komoly meccset bokszolhasson a mexikói vadember, már ha egy kicsit is igaz a gondolatmenetem, ami közel sem biztos, sőt... :wink:

Félreértés ne essék, eszembe sincs lehúzni Arcet, mert nagyon kedvelem, sőt, szurkolok is neki, csak kicsit hangosan próbáltam gondolkodni :). Várom a véleményeket, meglátásokat ebben a témában :).
A hozzászólást 2006 alkalommal szerkesztették, utoljára 2 Erwin-kor.
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Október 18-án Koki Kameda ismét összecsap az általa vitathatóan legyözött Juan Landaetával...
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Justin »

Kyowa vs. Niida.<br>Ezt a meccset de megnézném.<br>Nem nagyon tudom eldönteni , hogy melyikük a jobb.....
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: 118 font alatti súlycsoportok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Faceload<br><br>Narvaez és Pacheco teljesen más stílusban bokszol. A kolumbiai egy igazi verekedős bunyós, aki bátran odaáll bárki elé és ez lett a veszte Darchinyan ellen. Narvaez sokkal ravaszabb, gyorsabb és technikásabb bunyós, de nem annyira kemény, mint Pacheco. Szerintem az ő stílusával jobban zavarba lehet hozni Darchinyant, akit verekedésben talán csak Arce tud megszorítani, de ő is csak talán. Érdekes meccs lenne a Narvaez vs Darchinyan és a stílusok különbözősége miatt érzésem szerint egy bikaviadalra emlékeztetne. Nagy kérdés lenne, hogy mennyire ütésálló az argentin.
"Mindenki a napra tör..."
BUTTON_POST_REPLY