Bokszfelszerelések

Minden, ami profiboksz!
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

A múltkor említett okok miatt nem nagyon szerettem volna témázni, de mégsem tudom megállni... :D

Carlsson, a neves gyártók kesztyűi közötti különbség sok esetben például függhet attól is, hogy milyen sportághoz készülnek alapvetően. Vannak bizonyos bokszmárkák és bizonyos thai márkák, melyek egyaránt gyártanak többek között profi kesztyűt. (Ezek mindenféle magyar téveszmével szemben fűzősek.) Na most egyik-másik simán átkeveredik a másik sportágba. Például Fairtexekben is bokszolnak profi meccsen és Reyesben is vívnak thai meccseket, vagy nem is olyan rég még K1 world maxban is (ott már king kesztyűkben nyomják azóta).

Ez működik kicsiben is. :lol: (És nem önpolír jön!)
Én anno egy AIBA-s top tenre cseréltem a top ten superfightomat, mert minél jobb kesztyűt szerettem volna és akkoriban erre mondták, hogy alfa-omega, ha puffogó (és olcsóbban is vettem). És ez ugyebár valóban az amatőr bokszban az egyik csúcskesztyű többek között a green hillek mellet. Aztán később lett egy szintén 10-es twinsem. Nagyon komoly volt a különbség a két kesztyű között. Nem fikázom a top tent, mert egyrészt nagyképű és megalapozatlan lenne, másrészt nagyon jó kis kesztyű (harmadrészt viszont rájöttem, nem kifejezetten nekem találták ki...), de a twins számomra például sokkal, de sokkal kényelmesebb volt. Igaz, az egy thai-boksz márka, thai-boksz kesztyűje. (És igenis rengeteg a különbség még ilyen minőségi szinten is. Nem rosszabb vagy jobb, egyszerűen csak másabb.) De ez is olyan dolog, hogy például egy bokszoló barátom kipróbálta a twinsemet és őt kimondottan zavarták olyan "apró" dolgok, hogy az tenyérben is minimálisan bélelve, párnázva van (a térdesek és a könyök miatt), nekem meg pont jó; engem viszont a top tenem zavart kezdetben, ami meg neki volt egy etalon... Volt pár kesztyűm, többek között van egy fűzős fairem is (amit itt említettek már hogy amerikai és van gym-je is - nos, nem ami, thaiföldi!), aztán kaptam egy nagyon kedves barátomtól egy everlast 1008-ast is. Na most ezek elvileg egy kategória, ha nem is egészen azonos sportágban. Elmondom, itt meg pont fordítva van, mint az előbb említett kettőnél, míg a thai-os fairtex gyári állapotában, mutatos fizimiskája mellett eléggé feszes, merev kiképzésű, addig az (eredeti amerikai) 1008-as olyan, mintha már a kézi gyártás során beütötte volna a varróember :D Olyan, mintha egy finom, puha matt bőrrel bevont babzsák lenne a kezeden, ami mégis tökjól megörzi a formáját, eddz vagy meccselj benne akármilyen intenzíven is. Az ütőfelülete meg valamivel szélesebb, mint a konkurens Reyesnek. (Szerintem a mexikói kesztyű ezért is lehet a fighterek kedvence, mert "szükebb" és kevésbé lapos/tompa az ütőfelülete.)

Miután nagyon megeredt az ujjam, így írásilag, az a véleményem, hogy nagyon jól kell kifogni kesztyűt, ha "szűz kézzel" állsz a vásárlás előtt. Engem is ért már anno kellemes megleptés, viszonylag olcsó, Székelyes kesztyű próbázás után...

És nem szeretnék elbeszélni Vietta edzés módszere mellett - mégiscsak ő a profi bunyós -, de ha egyszer visszafanyalodsz a klasszikus zsákkesztyűre, próbáld ki esetleg az adidasokat, ha módodba áll. Egészen ígéretesnek tűnnek (miután már saját néven is "merik" őket gyártani)!
(Igaz én volt, hogy 14 unciás kesztyűben zsákoltam...)

Remélem, nem voltam túl sok... :lol:
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Kössz a tippet, ha begyógyult a seb, én is kipróbálom... :)
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Zsákoló kesztyű nélkül is lehet ütni a zsákot, sőt, igazából úgy kellene.

Napi pár perces laza apró ütéses zsákolással kezdve, időben abbahagyva mielőtt a bőr kezdene hólyagosodni, illetve elválni, és mindennap egy kicsit többet ütve egy idő után a felhám megvastagszik, és olyan erőssé válik, hogy már pusztakezes zsákolás esetén sem lesz kutya baja sem. A kézfej csontjai is hozzászoknak a visszahatáshoz.

Használtam én is zsákoló kesztyűket, tescosat és everlastot is, de azon keresztül is lejött sokszor a bőröm, amíg nem láttam egy sporttársamat zsákolni puszta kézzel. Olyanokat vert rá, hogy csodálkoztam hogy nem jön le csontig a bőr, de ő csak mosolygott, hogy már nem...

Megpróbáltam, és működik,,, persze nem kevés idő, és nem mondom, hogy nem jön le néha, ha nem hagyom abba időben, vagy ha kihagyok egy x időt, mivel akkor visszapuhul a szarusodott felhám.

Ésszel kell kezdeni, és fokozatosan vastagítani-erősíteni a bőrt.
A hozzászólást 2008 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 miszter-kor.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Carlsson írtaCOLONNiki, én immáron 5 éve Everlast 12 unciás kesztyűvel tolom, eddig a legkihívóbb dolog annyi volt, hogy pár napja a bal hüvelykujjamnál megadta magát a bélés, és és kis helyen kiszakadt, de ezt leszámítva semmi baj sincs vele... :)

Az everlast zsákkesztyű viszont nekem annyira nem jött be, mert eléggé furán van kivitelezve, tenyerest, meg parasztlengőt tökéletesen lehet vele ütni, viszont ütőfelülettel annál kényelmetlenebb... Nemrég vettem Székely márkájú zsákkesztyűt, ami kb. fele annyiba került, na az viszont tökéletesen kézre áll, csak mivel a bélése befogja az ember kezét, minden egyes zsákolás után korom feketék az ujjaim, mintha elüszkösödtek volna... :)
Az elején az Everlastnak is fog a belseje.
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Ezt jó tudni... :)

Amúgy nem tudom, hogy az új zsákkesztyűm az oka, vagy csak szimplán az, hogy rosszul tekertem fel a bandázst, de tegnap kicsit keményebben zsákoltam a kelleténél, és nem gyengén feljött a bőr a jobb kezemen a középső ujjbütykömnél. Ma újra lementem edzeni, a szokottnál sokkal nagyobb körültekintéssel tekertem fel a bandázst, és direkt egy kevésbé kemény zsákra mentem gyakorolni, ma meg a bal kezemen szakadt fel ugyanott a bőr, a jobb kezem pedig csak tovább sebződött. Szinte minden egyes ütés úgy fájt, mintha millió penge vagdosná a kezem ütés közben. És az a legrosszabb az egészben, hogy pont most lenne időm rá, hogy minden nap lejárjak, és a kezem nem 2 nap alatt fog begyógyulni... :(
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Világos, de szerintem ez sokszor együtt jár, bármennyire is közhely.
Mondjuk "neves, drága kesztyû" és "neves drága kesztyû" között is lehet jelentôs különbség sok-sok téren. Még márkán belül is sokszor (bár ez megint elég összetett dolog... ezalatt azt is értem például, hogy az itthon kapható Everlastek közül szinte az összes indiában gyártott, nem "eredeti" amerikai Everlast, míg árban lényegében hasonlóak azokhoz, viszont ennek ellenére kialakításban, minôségben bôven alul maradnak velük szemben).
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Korábban amúgy nem gondoltam volna, h annyi különbség van kesztyű és kesztyű közt, de az új kesztyűvel gyakorlatilag teljesen másképp ütöm már a hajlított ütéseket, mint azelőtt. Télleg sokat számít, hogy melyiket használod, és itt nem kifejezetten a nevesebb márkára, vagy az árbeli különbségre gondolok, hanem a konstrukciójára és a minőségére...
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Az a baj, hogy én is szívesen leírnám, hogy nekem milyen kesztyűim vannak, voltak, de ha belegondolok, elég "gizdásan" venné ki magát a dolog, ezért írtam, hogyha van konkrét elbizonytalanodás, akkor próbázás képpen írjon bárki, aztán vagy okos leszek, vagy nem az ügyében... :lol:

Carlsson! Igen, erre már én is rájöttem, hogy nem biztos, hogy mindig a drágább feltétlenül a jobb, de azért javarészt tényleg a nagynevűeknél fordul elő egy-két brutálisan csúcs puffogó! :)
Egyébként Székelyéknek volt is egy időszaka, amikor elég jó kis cuccaik voltak nem feltétlenül horror-áron, sőt (bár az AIBA-s toptent elég drágán mérték, ismerek olyan - szintén népszerű - helyet, ahol vmilyen oknál fogva kerek 15 ezerrel olcsóbban árazták velük egyidőben... ő, szóval... nekem is onnan volt nagyon régen.)
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Niki, én immáron 5 éve Everlast 12 unciás kesztyűvel tolom, eddig a legkihívóbb dolog annyi volt, hogy pár napja a bal hüvelykujjamnál megadta magát a bélés, és és kis helyen kiszakadt, de ezt leszámítva semmi baj sincs vele... :)

Az everlast zsákkesztyű viszont nekem annyira nem jött be, mert eléggé furán van kivitelezve, tenyerest, meg parasztlengőt tökéletesen lehet vele ütni, viszont ütőfelülettel annál kényelmetlenebb... Nemrég vettem Székely márkájú zsákkesztyűt, ami kb. fele annyiba került, na az viszont tökéletesen kézre áll, csak mivel a bélése befogja az ember kezét, minden egyes zsákolás után korom feketék az ujjaim, mintha elüszkösödtek volna... :)
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Szóval a lényeg, hogyha bárkinek, bárminemû bizonytalanságból fakadó problémája van e téren és nem tiprok vele mélyen férfiúi hiúságába, bátran kérdezze meg, hátha tudok segíteni, pár mondatban. (Maximum mégsem és akkor nem lesz elôrébb... :lol: ) Volt jópár kesztyûvel (és márkával) dolgom, vagy teszem azt sajátként birtokolva, vagy csak éppen beköszönt a kacsóm egyikbe-másikba.
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Hááát, sajnálom, hogy ennél a kesztyûválasztósdinál, meg kinek mi a kedvenc még nem voltam fórumon... :)
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: miszter »

Tudja valamelyik bahátos, hol tunnék szerezni olyan időmérő jelzőt, ami csipog, vagy jelez 3 percnél, és később 1 percnél. Minden jobb edzőteremben van ilyen, csak nekem nincs, és nem mindig sikerül valakit találni, aki mérné nekem az időt.<br><br>Jó volna egy ilyen karóra változatban is...
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1111830287;start=15#23 date=03/28/06 ť 23:20:29]A kinyújtott karú bábú valamiért eltünt ezért talán nem volt jó, felütéshez használj kisebb zsákot magasabb kötve az aljában több súllyal.[/quote]<br><br>Régen derékszögű falraszerelt szivaccsal meg bőrrel behúzott deszkákat használtak felütésre, meg felülről belógatott autógumit, ami belül kivolt tömve. <br><br>Sok lehetőség van, de most ez a bábú dolog érdekel, hiszen az anatómia felépítés miatt jobban lehet beütni rajta a testeket, vagy a fejfelütést, pölö beugrásból, vagy körelhajlásból, esetleg közelről, mint monnyuk a sima lógós-zsákon. <br><br>"Amúgy meg mindegy, csak ártson...."
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: supras »

A kinyújtott karú bábú valamiért eltünt ezért talán nem volt jó, felütéshez használj kisebb zsákot magasabb kötve az aljában több súllyal.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=dp link=board=profiboksz;num=1111830287;start=15#21 date=03/28/06 ť 19:26:08]Ehhez hasonló a makiwara: A másik verziót anno Jackie Chan filmekben lehetett látni. Azon a törzsszerű felépítményből fa karok állnak ki és azon lehet kézechnikát gyakorololni.[/quote]<br><br>Ezeket ismerem, és tényleg jók. Van itt Bogláron egy kung-fu szakosztály, ott vannak ilyen cuccok.<br><br>Csak nekem inkább ez a bábú lenne jó, mert más jellegű a két dolog. A fakaros oszlopon kéztechnikákat nyomnak, és az úgy forog, ahogy épp milyen formát akarnak nyomni, és játszik az alkar, a könyök, a kézhát, és a tenyér, szal minden.<br><br>Nekem meg olyasmi köllene, amit lehet testelni, meg felütéseket adni neki. Az ilyesmit a zsákon nem nagyon lehet csinálni.<br><br>A vízzel tölthető aljú ütőbábú horror áron van, és inkább veszek folyékony gumit, és kiöntöm a formát, vagy másképp megcsinálom. <br>
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=Tyll Vietta link=board=profiboksz;num=1111830287;start=15#20 date=03/28/06 ť 18:24:10]Tegnap előtt késő este nem tudtam aludni és tv-t néztem. Ment valamiféle film Hitler életéről még a nagyvezíri kora előtti időkről, és volt benne egy jelenet, amikor valamilyen katonai edzőteremben voltak, és a háttérben egy arc egy ütőbábút vert. A torzó egy emberi alakszerűség volt, deréktól felfelé, két előreálló karral, és bevont barna bőrrel, és kerek golyó fejjel. Az egész le volt rögzítve egy oszlopon. <br><br>A lényeg az egészben, hogy pont valami ilyesmi építésén ügyködöm, és ehhez keresek valamilyen folyékony gumit. A vázát már megterveztem, csak az üthető anyagon gondolkozom. De ezekszerint a németek már a harmincas években kitalálták az ilyesmit. (No meg előttük évezredekkel is a görögök, kínaiak, stb.) <br><br>Kár, hogy manapság nem lehet venni ilyet, mert én pölö sehol sem találtam. A neten vannak ún. ütőbábúk, de azok iszonyatosan drágák, és nem is ennyire jók.[/quote]<br><br>Ehhez hasonló a makiwara: <br><br>Kép<br><br>A másik verziót anno Jackie Chan filmekben lehetett látni. Azon a törzsszerű felépítményből fa karok állnak ki és azon lehet kézechnikát gyakorololni.<br>
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: miszter »

Tegnap előtt késő este nem tudtam aludni és tv-t néztem. Ment valamiféle film Hitler életéről még a nagyvezíri kora előtti időkről, és volt benne egy jelenet, amikor valamilyen katonai edzőteremben voltak, és a háttérben egy arc egy ütőbábút vert. A torzó egy emberi alakszerűség volt, deréktól felfelé, két előreálló karral, és bevont barna bőrrel, és kerek golyó fejjel. Az egész le volt rögzítve egy oszlopon. <br><br>A lényeg az egészben, hogy pont valami ilyesmi építésén ügyködöm, és ehhez keresek valamilyen folyékony gumit. A vázát már megterveztem, csak az üthető anyagon gondolkozom. De ezekszerint a németek már a harmincas években kitalálták az ilyesmit. (No meg előttük évezredekkel is a görögök, kínaiak, stb.) <br><br>Kár, hogy manapság nem lehet venni ilyet, mert én pölö sehol sem találtam. A neten vannak ún. ütőbábúk, de azok iszonyatosan drágák, és nem is ennyire jók.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: miszter »

Keresnék álló zsákot. Lógósom az van. Múlt héten láttam egyet egy sport boltban, de nem olyanra gondoltam. <br><br>Vagy ami még jobb lenne, amit régebben láttam, ami egy ember alakú gumibábú, aminek valamilyen tömör talapzata volt, és stabilan meg tudott maradni a helyén erősebb igénybevételkor is. Robert Lyons használta éppen. Nem tudja valaki a pontos nevét annak, hogy rá tudjak keresni a a neten?<br><br>Ui,,,Megtaláltam amit kerestem.  :-/  Kicsit több, mint amire én számítottam.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: supras »

Köszi
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1111830287;start=0#13 date=10/30/05 ť 17:03:25]ilyen kesztyűt nem tudjátok hol lehet venni? Saman<br><br>Kép[/quote]<br><br>Tegnap voltam Győrben a Félixes gálán, ott pl. lehetett kapni ilyen kesztyűt. Az árát azt nem láttam, de egész jól néz ki, csak a márka jelzés nem tetszik a közepén, mert így kicsit úgy néz ki, mint egy mexikói zászló :).
BUTTON_POST_REPLY