Bokszfelszerelések

Minden, ami profiboksz!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1111830287;start=15#15 date=10/30/05 ť 21:06:02]Köszi. Szerinted itt van piros fehér zöld?[/quote]<br><br>Szerintem nincs, de lehet, hogy van lehetőség utórendelésben készíteni még egyet, hiszen Attiláénak biztos megvan még a "szabásmintája", vagy valami ilyesmi.  ;D
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: supras »

Köszi. Szerinted itt van piros fehér zöld?
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1111830287;start=0#13 date=10/30/05 ť 17:03:25]ilyen kesztyűt nem tudjátok hol lehet venni? Saman[/quote]<br><br>[table][tr][td]Székely Budosport<br>Budapest, 1077 Wesselényi u. 47-49.<br>Telefon: 00-36-1-322-3906[/td][/tr][/table]<br><br>http://www.szekely-budosport.hu/TermBoxKe.htm
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: supras »

ilyen kesztyűt nem tudjátok hol lehet venni? Saman<br><br>Kép
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: supras »

A Super League (Thai Box) versenyen piros és kék sarokra van osztva a kesztyű de a hivatalos kesztyű tigris csíkos.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Sikerült találnom pár érdekes képet arról a típusú kesztyűről (Winning), amiben Morales bokszol, és amit nagyon leszólt Barrera és Pacquiao. Még a kesztyű felépítését is meg lehet nézni. Kicsit meglepő, de japán gyártmány.<br><br>Kép<br><br>Kép<br><br>Kép<br><br>Most olvastam egy nyilatkozatot, miszerint azért választották Moralesék ezt a típust, mert állítólag volt korábban valamilyen sérülése a kézfején, és ennek a kesztyűnek vastagabb a tömése és jobb védelmet nyújt a sérült részen, mint a Reyes.<br><br>
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Nekem a zebramintás a kedvencem, de John Ruízon a fehér áll a legjobban. Sok boxoló van, akin semmilyen kesztyű nem áll jól, maradtak volna inkább súlyemelők azok :D
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1111830287;start=0#8 date=03/26/05 ť 15:34:59]Mitől függ hogy milyen színű kesztyűben nyomnak le egy profi meccset? nekem a fehér meg a sárga a kedvencem.[/quote]<br><br>Amennyire én tudom, a profiknál a kesztyű színe nincs szabályhoz kötve (bár, ilyen mindenféle tigrismintásat azért biztos nem engednek). Gondolom ez is a menedzserek meg a sportszerszállító megegyezésén múlik, de lehet, hogy esetenként a a bunyósokot is megkérdezik, hogy milyen színűt szeretnek, de szerintem ez nem jellemző. De láttam már olyat ( pl. a 2. Nagy vs Chacon meccsen), hogy a kék sarokban lévő kéket, míg a piros sarokban piros kesztyűt viseltek a bokszolók. De ezt szerintem nem Ők találták ki. Egyébként nekem is a fehér a kedvencem, meg talán ez:<br><br>Kép<br><br>Csak szerintem ilyet nem használnak hivatalos boksz mérkőzésen, pedig mondjuk egy Barrera-Morales meccsen biztos mutatós lenne  :D ;).<br>
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: supras »

Igen. Nekem a szabvány top ten volt de bunyóztam a green hill-ben is. A TOP TEN kicsit könnyebb és szerintem  a tömése egy elég puha szivacs ami vékony is mondjuk a csuklót nem nagyon tartja szóval ez elég egyén függő hogy kinek jó szerintem. Én ezt akkor még 25-ért vettem de szerintem azóta dárgult ha jól tudom az összes AIBA logós kesztyű. A Green Hill eléggé fog és jobban ki van tömve valami keményebb töméssel szerintem ami jobban védi a kezet szóval azzal szerintem több erőset ütnek. Nekem most olyanom van hogy TOP TEN FIGHT biztos láttatok már ilyet általában két színű (fekete külső rész, sárga tenyér rész) és meg vagyok elégedve vele bár már kezd elhasználódni 3éves asszem. Kicsit mintha keményedne te még azért jó. Az a Go 'n' Get kesztyű amit beraktál szerintem nem valami jó. Az edzőtársamnak pont ilyen van és még pár srácnak de nagyon hamar elég rendesen szétmennek (ha jól tudom ez is adidas).<br><br>A Charlie kesztyűk milyenek? Mert egy olyannal szemezek de lehet hogy végül egy Fairtex-et veszek ez egy amcsi márka meg egy thaibox szervezet.<br><br>Mitől függ hogy milyen színű kesztyűben nyomnak le egy profi meccset? nekem a fehér meg a sárga a kedvencem.<br><br>Amerikában piros sarok helyett sárga van? Egyszer a KO TV-ben adták le az arany kesztyű bajnokság kissúlyú döntőjét és ott sárga sarok volt.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Íme pár különleges kesztyű:<br><br>Kép <br>Nem is tudtam, hogy Cortez politizál  ;).<br><br>Kép<br><br>Kép<br>
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=PTM link=board=profiboksz;num=1111830287;start=0#4 date=03/26/05 ť 13:02:32]Ja és a Paffent és a Go n' Getet is nagyon dícsérték nekem.[/quote]<br><br>Go'n Get:<br><br>Kép<br>
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=supras link=board=profiboksz;num=1111830287;start=0#3 date=03/26/05 ť 12:24:29]Nekem volt az amatőr szabvány TOP TEN is és szerintem az jobb volt mint a Green Hill mert könnyebb volt.[/quote]<br><br>Akkor elvileg ilyesmi volt a Green Hill kesztyűd:<br><br>Kép
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: PTM »

Hát nem tudom, én ugyan csak egy hobbista "lötyögő" vagyok és soha nem is versenyeztem, de egyszer használtam TOP TEN kesztyűt - mikor a sajátomat elfelejtettem levinni edzésre -, és nagyon nem tetszett... Nekem kényelmetlen volt.<br><br>Szerintem ami nagyon jó, az az Everlast Sugar és a Green Hill Tiger kesztyűk (ez nagyon drága az AIBA-logó miatt).<br><br>Nekem ilyenem van (csak sötétebb lilás-kékben):<br><br>Kép<br><br>Ja és a Paffent és a Go n' Getet is nagyon dícsérték nekem, de azok még nem voltak a kezemen.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: supras »

Nekem volt az amatőr szabvány TOP TEN is és szerintem az jobb volt mint a Green Hill mert könnyebb volt.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Íme két Top Ten kesztyű. Szerintem Pisti az elsőre gondolt, mert ezt használják az amatőröknél. A másik a profi változat, de én még nem sokszor láttam ilyet, csak pár kissebb volumenü francia vagy német gálán.<br><br>Kép<br><br>Kép
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: supras »

Nem mondom hogy sok ilyen márka volt rajtam de pl. nekem most van a második Top Ten kesztyűm és szerintem nem kényelmetlen,
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Bokszfelszerelések

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=Golyo link=board=profiboksz;num=1105522802;start=75#79 date=03/25/05 ť 16:12:59]A Reyes-t mindenki úgy emlegeti, hogy a "puncher's choice", míg pl a Grant kifejezetten nem számít annak. Valamennyi jelentősége egész biztosan van, pl egy Mayorga vs Spinks párosításban, de itt most legalább annyiszor meg volt fogva Pacquiao, mint Morales, így akár Erik is nyilatkozhatná, hogy Pacman már feküdt volna, ha Reyesben bokszolnak.[/quote]<br><br>[quote author=Pisti link=board=profiboksz;num=1105522802;start=75#81 date=03/25/05 ť 23:27:44]Kesztyü és kesztyü között hatalmas különbség van. Igaz, hogy sulyra minden kesztyü ugyananyit nyom (váltósulyig 8, felette 10 uncia) de az anyaga, a tömés keménysége és a kesztyü ütöfelöletének a mérete, formája nagyobb különbséget eredményez, mint a fociban, hogy milyen labdával játszanak. A szöuli olimpián egy, a szabványnak megfelelö dél-koreai kesztyüben ment a bunyó, soha annyi kiütés amatör versenyen még nem volt, mint ott. Az UNI a közepes védelmet nyujtó, közepesen kemény paffen kesztyüt használja (Peter Paffen) de amennyiben amerikai ellenfél jön, akkor elöfordul, hogy Everlastra szerzödnek.(Darius kizárolag Everlastban bokszolt. A Reyes és az angoloknál kapható (nevét nemtom) kesztyü a legdurvább, nagyon vékony a tömés az ütöfelületen és szinte érezni lehet a bütyköket a kesztyü felületén, hátránya viszont, hogy a kezet sem védi rendesen. A "legveszélytelenebb" az amatöröknél használt TopTen, ami az adidas terméke, kényelmetlen, és alig lehet ökölbeszoritani a kezed benne, de nehezebb is vele keményet ütni. [/quote]<br><br>Talán érdemes egy külön topikot indítani ebben a témakörben (és később akár nem csak a kesztyűkről eshet szó). Érdekes dolgokat ír Golyo és Pisti. Engem már régóta érdekel, hogy milyen különbség van a kesztyű márkák között, és lehet-e diferencia két elvileg egyforma paraméterű kesztyű között.<br>Berakok pár képet is kezdetnek:<br><br>Kép<br><br>Kép<br>Pisti! Nem ez az a márka amire gondoltál, hogy a Reyes mellet a legkeményebb és az angoloknál kapható  ????<br><br>Kép<br><br>Kép<br><br>Kép<br><br>Nekem egyébként szigorúan ránézésre (ebben a témában nincs igazán gyakorlati tapasztalatom, mert eddig csak márkátlan bokszkesztyű volt a kezemen  :( :-[) talán az Everlast tetszik a legjobban.<br><br>
BUTTON_POST_REPLY