Bokszfelszerelések

Minden, ami profiboksz!
nahat
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-02-21 21:45:13

oks

Hozzászólás Szerző: nahat »

Tisztasor, akkor az egyszerűségre megyek. Kösz szépen.
arrogant
Kihívó
HozzászólásokCOLON 161
CsatlakozottCOLON 2007-11-25 19:44:06
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: arrogant »

a felfüggesztés sztem szinte mind1, ha estleg elhagyja magát, könnyen pótolható tétel. bárhol lehet venni pár száz forintért csatlakozót/kampót, de sok helyen van a régi kinyúlt/elértett kötelek helyett sima gumipók, ami szintén nem drága. a labda méretének illetve a gumi feszességének kiválasztásánál csak a kézsebességed szabhat határt, minél kisebb a labda illetve minél feszesebb a kötél, annál gyorsabb. először próbálkozz közepes méretű, nem túlfeszített labdával, aztán idővel lehet fokozatosan utána húzni, ha már megvan a megfelelő ritmus és pörög rendesen a kezed.
nahat
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-02-21 21:45:13

ár

Hozzászólás Szerző: nahat »

Árban ezek a termékek szinte megegyeznek. A kialakításuk és a méretük más. Sokkal inkább a felfüggesztésben látok különbségeket.
arrogant
Kihívó
HozzászólásokCOLON 161
CsatlakozottCOLON 2007-11-25 19:44:06
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: arrogant »

de, h a kérdésre is válaszoljak, nem érdemes ezt nagyon túldimenzionálni. a műbőr értelemszerűen vmivel gyengébb minőség, a bőr sokkal tartósabb, de ha egyedül használod és nincs intenzív használatnak kitéve, akkor a műbőr is megteszi.
arrogant
Kihívó
HozzászólásokCOLON 161
CsatlakozottCOLON 2007-11-25 19:44:06
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: arrogant »

háttőőő... nem volna egyszerűbb (meg talán költséghatékonyabb) lemenni valahova edzeni? :wink:
nahat
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-02-21 21:45:13

feszített labda

Hozzászólás Szerző: nahat »

Üdv

Meg tudnátok mondani, hogy hol és melyik feszített labdát érdemes megvenni? A kensho honlapján látok egyet, ami még elég sok honlapon megtalálható 7-10e Ft között váltakozó árakon, akárhova telefonáltam mindenütt azt mondták saját gyártás, pakisztánban gyártatják. Ez bőr labda elvileg szövettel bevont gumipókszerű kötelekkel megfeszítve, műanyag csatlakozóval.

Kép


A budosport oldalán található két labda, egyik bőr és budosport gyártmány, másik műbőr és adidas gyártmány, de annak egészen érdekes lapos gumiszalag a feszítője.
Kép
Kép


A budopest oldalán egy saman labdát találtam, ezt láttam élőben. Itt a képen fekete szerintem szövet bevonítú gumipókokkal van felfüggesztve fekete műanyag csatlakozókkal, élőben egy sima szögletes gumi van a csomagban egyszerű fém S kampókkal, lényegesebben puritánabb külsővel mint ami ezen a képen van.
Kép


Victorsportban ezt a kettőt árulják: egy abdullah és egy ben lee gyártmány. Az abdullah-t csak linkelni tudom.

abdullah labda
http://www.victorsport.hu/dynamic/terme ... ria435.jpg

ben lee labda
Kép


A legelsőt megtaláltam az arnoldsport, a tacticsport és az aktivsport kínálatában is, egészen eltérő árakkal, de a kép szerintem megegyezik.
Ha valaki jártas a dologban szívesen veszem a javaslatát.
Máté
Újonc
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON 2007-03-08 21:06:39
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Máté »

természetesen 20ezer ft alatt nem lehet kapni.
Máté
Újonc
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON 2007-03-08 21:06:39
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Máté »

Nekem abból van elegem,hogy 20ft alatt nem lehet normális kesztyüt kapni.
Nekem ugyan van 1 GoNGet kesztyüm ami még anno 12 volt de nem valami jó.
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Sejtem, melyik eladóhölgyre gondolsz, egy fiatal, kedves lány. Vásároltam már nála is, meg régebben a tulajtól is. A bolt jó, bár nekem nem kimondottan a kedvencem. (Igazából nem a legolcsóbb - sőt! -, mármint bizonyos termékeiket tudom más helyen, olykor lényegesen olcsóbban. De nem feltétlenül szeretnék rossz reklámot senkinek.) Az mindenképpen szimpatikus számomra, hogy náluk lehetett előszőr itthon kapni Twins termékeket, kesztyűket, legalábbis amennyire tudom. De most nagyon elkanyarodtunk a zsákkesztyűdtől.
Szerintem a lányzó nem biztos, hogy sokat fog tudni lépni az ügyedben, a tulaj viszont annál inkább kompetens. Jóarc az "öreg", de nem biztos, hogy sok babér terem majd számodra a végkifejlettben. Elég célratörő stílusa van és gondolom ez olyan esetben is érvényes, amikor esetlegesen a saját érdekei lebegnek szem előtt... De mindenképpen próbáld meg. Neki is fontos a vevő, gondolom.
Ha érdekel egyébként mely boltok, amelyekben még szerintem érdemes vásárlási szempontból szét nézni, akkor megírhatom privátban. Egyikhez sem fűz szponzori vagy egyéb érdek, így puszta tapasztalatból és leginkább ár-érték arány, továbbá termék szimpátia alapján bírok véleményt alkotni az "ügyben".
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
nahat
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-02-21 21:45:13

Hozzászólás Szerző: nahat »

A bandázzsal kapcsolatban:

Merev Green Hill bandázst vettem. A boltban is ezt javasolták mert kezdőknek ez megfelelőbb ahogy ti is mondtátok. A problémám az, hogy ha próbálok leutánozni egy pl. youtube-on látott bandázsolási technikát akkor az enyém sokkal vastagabb bumszlibb lesz, mint amit a képernyőn látni. Illetve miközben ott tekerik, látom, hogy egészen más tartású anyaggal tekerik magukat, ami formatartóbb, erre mondtam azt hogy az enyémnek lágyabb a szerkezete, talán puhább anyagú. A merev megnevezés gondolom arra vonatkozik, hogy nem nyúlik. De alapvetően gyűrődésmentesebb szerintem a rugalmas, erre értettem, hogy az tűnik merevebbnek...
nahat
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-02-21 21:45:13

Hozzászólás Szerző: nahat »

Köszönöm a válaszokat!

A bandázsom a merev fajtához tartozik, nem rugalmas, biztos félreérthetően írtam le a tulajdonságait.
A kesztyű lehet, hogy kicsi, de a probléma most már látom nem csak ebből fakad. Tüzetesen megvizsgáltam, és észrevettem egy szerintem fontos dolgot. Ha a két kesztyűt hanyatt fektetem egymás mellé úgy, hogy a kisujj felöli oldaluk mentén érnek össze, akkor látom, hogy az a henger amirő az előbbiekben elmondtad arrogant mi célt szolgál, a bal kézen szépen követi az ujjtövek enyhén görbülő vonalát, viszont a jobb kesztyűnél ugyanez nem hogy lefele, de még felfele is görbül és ott végződik. Ez használat közben abban merül ki, hogy a henger nem a kisujj tövéhez kerül hogy rámarkolhasson, hanem az első ujjpercet nyomja (a csontot). Ez nem engedi a jó ökölformát kialakítani és ütéskor érthető módon marhára tud fájni hisz egyfelől nincs stabilan bent a helyén a kisujj és úgymond kicsit mozog, illetve meg is nyomja durván ez a henger. Érthető, hogy pár ütés után felszisszenek. Mivel fáj így az ütés, ezért akaratalnul is keresem a másik pózt a becsapódáshoz, és így megrándul a csuklóm is ha elég ügyetlen pózt találok:)
Szóval biztos vagyok benne, hogy a kesztyű ebben a formájában nem megfelelő, be fogok menni a boltba elmondom mit tapasztaltam, remélem a segítségemre lesznek.

Igen Nikike arról a boltról van szó amit mondtál, nekem nagy kedvencem. Minden ott van a szemed előtt, bármennyit próbálhatsz, áruválaszték van bőven, és nem mellesleg nagyon korrekt az eladóhölgy hozzáállása. Ha valamit keresek első utam mindig oda vezet hátha van nekik. Ez a nem megfelelő kesztyű választása is csak az én tapasztalatlanságomból fakad, lehetőségem volt kiválasztani amelyiket csak akarom, a hölgy segített is nekem, több alkalommal voltam bent ez ügyben, csak nem vettem észre ezt a szerintem szabási problémát. Meg fogom neki mutatni, szerintem ha tud mindenképp fog segíteni.
Mindenesetre én szabási problémának látom most ezt az esetet.
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

A bandázs nagyon fontos,ha nem akarod hogy idő előtt tönkre menjenek az ízületeid!Gyakorold a feltekerését,ha egyszer ráérzel a helyes technikára már nem lesz gondod vele.
A kis kesztyűt add el,amíg nem késő és ne gyakorolj vele többet!
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Lehet kapni bandázs-kesztyűt is, de én azt még nem próbáltam, speciel így lövésem nincs milyenek lehetnek. Nekem mondjuk amolyan "pótcselekvés" szagú, de ismeret hiányában ezt bizton nem állíthatom.
A zsákkesztyűdet a V***r sportban vetted, a Nagyme** utcában, igaz?
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
arrogant
Kihívó
HozzászólásokCOLON 161
CsatlakozottCOLON 2007-11-25 19:44:06
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: arrogant »

értem, így most már 100%, h az a baj, h kicsi rád, olyan kesztyű nincs ami alá ne férjen be a bandázs, biztos, h nagyobb kell. a tenyéren azért van a "henger", h arra szoríts rá, mikor a kesztyűben van a kezed, ezáltal is megtámasztva az öklödet. szvsz ne használd, mert sérülés lesz a vége. én azért megpróbálnám kicserélni a helyedben, max azt mondják, h nem, veszteni valód nincs.
ahogy nézem a bandázsolással is gondok vannak. :) alapvetően két fajtájuk van, merev és rugalmas. neked ahogy olvasom rugalmas van, ami elviekben jobb, viszont inkább haladóknak ajánlják. nehezebb feltenni, viszont sokkal kényelmesebb, jobban fogja a kezet, követi a mozgást. hátránya, h ha nincs meg a kellő rutin és nem rendesen tekered fel, könnyen szétcsúszik. ekkor szokott jönni a másik hiba, h idegből/izomból ráhúzzák a kézre, ekkor ugyan nem csúszik szét, viszont elszorítja a keringést és nagyon kényelmetlen lesz, sokkal előbb fárad a kéz, stb. próbálkozz inkább merevvel, azt egyszerűbb feltenni és nehezebben is jön szét. sokféleképpen fel lehet tekerni, tökéletesíteni meg gyakorlással lehet, előbb-utóbb ki fogod tapasztalni, h melyik a legjobb/legkényelmesebb.
nahat
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-02-21 21:45:13

Hozzászólás Szerző: nahat »

Köszi a választ. A kesztyűt úgy gondolom nem tudom kicserélni, hisz már használtam, de a következő vásárlásánál erre sokkal jobban oda fogok figyelni. Egyébként nem tűnik rossznak ránézésre a dolog mikor felveszem, csak ütésekkor érzem, hogy valami nem jó, nyilván nem is. A kisujjam csak a kesztyűben fájdul meg, szabadkézzel nem, bármennyit ütöm is a zsákot. Nyilván az egész kezem megfájdul szabadkezi eddzéstől, de a kisujjam nem. A csuklóm sem panaszkodik, csak a kesztyűben tudom megrándítani. Ezért merem azt gondolni, hogy az ütéstechnikámmal alapjaiban nem lehet olyan egetverő probléma. A bandázs nem fér be a kesztyű alá, tehát vagy bandázs vagy kesztyű:) Egyébként azért választottam S-ses méretet mert annyira jól felillett a kezemre. Most kezdem észrevenni mi lehet a probléma. Van egy ilyen kemény hengeres rész a tenyér oldalán ami ökölbeszorításkor már rossz helyen van a kisujjamnak ütéskor meg egyenesen bántja. Ezzel lesz a gond, de erre nem hivatkozhatok a boltban:) Azzal egyetértek, hogy túl hamar estem neki, mert az első ütések (még kesztyű nélkül) egészen igéretesek voltak, csak úgy szállt a zsák előlem:)) Beszereztem marokerősítő gyűrűket ezzel rendbekapom a markom.

Úgy néz ki van egy eladó S-ses Abdullah kesztyűm, ha valaki érdekel 1 napos:)

Kösz a segítséget igyekszem betartani amit mondtál.
Amúgy a bandázsolással is van némi problémám. Youtube-on megnéztem pár bandázsolási technikát próbálom őket leutánozni, de nekem valahogy más vastagságú lehet a bandázsom mert olyan bumszlik keletkeznek, hogy már egy rendes kesztyűbe is alig fér bele kezem. Ahogy néztem az enyém nem olyan merev hanem inkább lágy, de vastagabb.
arrogant
Kihívó
HozzászólásokCOLON 161
CsatlakozottCOLON 2007-11-25 19:44:06
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: arrogant »

így látatlanba nehéz megmondani, mi lehet a baj, de mindenféleképpen használj bandázst zsákoláshoz is, ne csak kesztyűt! ha jól teszed fel, megtartja és a helyes szögben rögzíti a csuklót, meg fogja védeni a kézfejet/ujjakat az említett problémáktól, későbbi kellemetlen sérüléskéktől. nagyon alapvető és fontos dolog jó bandázsolás, ha felkészületlenül, nem megfelelő edzettséggel ütöd puszta kézzel a zsákot, csúnyán tönkre tudod tenni a kezeidet. a másik dolog, h ahogy olvasom az a baj, h a kesztyűben nem tudsz rendesen öklöt formázni, ami azért lehet, mert kicsi rád a kesztyű, vagy hosszúak az ujjaid, és ezért nem a megfelelő pozícióban van a kesztyűben a kezed, és emiatt a csuklód is "bebicskázik". próbáld meg kicserélni egyel nagyobbra, és csere előtt feltétlenül próbáld fel a boltban, h minden stimmel-e. a technikával is lehetnek bajok, ha ütésnél a kisujjad fáj, akkor nagyon rossz szögben ütsz. próbáld úgy ütni a zsákot, h az első két "bütyökkel" találj. ha puszta kézzel ökölbe szorítod a kezed, akkor a hüvelyujjad megtámasztja a mutató és középső ujjadat, ami így stabil lesz és nem tud elmozdulni, a másik két ujjad viszont "szabadon" marad, és nagyon könnyen el tud szállni. fontos a fokozatosság, ne akard egyből kettéütni a zsákot, először csak lassan gyakorold be az adott ütést és ha már hibátlanul megy, akkor gyorsíthatod, tehetsz bele erőt, rakhatod össze kombinációkká. a kezed úgy is jelezni fogja fájdalom formájában, ha valami még nem frankó. ezen kívül lehet - és kell is - speciális gyakorlatokat végezni a csukló/alkar/ujjak megerősítésére, gumikarikával, marokerősítővel, hagyományos kézi súlyzóval, fekvőtámasszal (öklön) stb.
nahat
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-02-21 21:45:13

zsákolás

Hozzászólás Szerző: nahat »

Üdv

Vettem egy zsákot és hozzá zsákolókesztyűt. Amíg szabad kézzel ütöttem egészen jól elvoltam vele azonfelül, hogy kisebesedett a bőröm, de egyébb problémám nem akadt. Most hogy felhúztam a zsákolókesztyűt igaz a bőröm nem szakad fel, de egyébb csúnya dolgok történnek. Olyan pózba kerül az öklöm, hogy nem a felső bütyöksorral érem a zsákot, hanem az ujjak közepén lévő "hajlítópont" sorral ütök. Eléggé fájdalmas mert minden ütéskor érzem, hogy rossz helyen találtam el a zsákot és megrándulnak az ujjaim, a kisujjam nagyon be tud fájdulni. Nem értem mi lehet a probléma. Egy Abdullah zsákolókesztyűt használok, olcsónak sem mondanám. Ha mindent megteszek, hogy a felső bütyöksor érje a zsákot akkor annyira előre kell billentenem a csuklómat hogy megrándul, nyilván mert nem egyenes... Szóval nem értem. Lehet, hogy rossz méretet választottam? Box szinten kezdő vagyok, de régen több évig karatéztam, ezzel csak azt akarom mondani, hogy tökéletesen nem vagyok kezdő ütés tekintetében. Lehet a kesztyű a rossz? Egyébként meglehetősen kényelmes darab...

Kép
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Megpróbáltam rákeresni. És találtam két cikket, amiben konkrét választ ugyan nem kaptam a kérdésre, de a tartalomból arra merek következtetni, hogy megszûnt itthon a Charlie márka árusítása, forgalmazása. A tulaj vidékre költözött és ugyan a boltról nincs szó egyik cikkben sem, de maga a tény, hogy vidék, plusz az ott folytatott rengeteg egyéb más elfoglaltsága mellett szerintem nem nagyon férhet már meg ez. Igazából kár, mert nem rossz cucc a spanyoloké.

De ha valakinek van pontos infója, érdekelne puszta kíváncsiskodásból. :)
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Esetleg tudja valaki, hogy a Charlie bolt csak elköltözött a Katona József utcából vagy meg is szûnt itthon?
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Ehh, beletellett jó 10 percbe, mire végigolvastam... :D Szall én pont most a hetekben cseréltem le az Everlast zsákkesztyűmet egy Székely-re, méghozzá pont abból az okból, h az Everlast agyon volt párnázba az ujjbütykeimnél, ezért szinte minden ütés tenyeresre csúszott le miatta. A Székelyt pont azért választottam, mert az viszonylag vékonyabb, teljesen rásimul a kezemre, és ezáltal sokkal jobban tudom vele elhehyezni az ütéseket. Abban, hogy felszakadt a kezem, nem csak az új zsákkesztyű, de szerintem jócskán az is hozzájárult, hogy a legkeményebb zsákon gyakoroltam, és elég keményen meghúztam az ütéseket. Nem utolsó sorban utólag láttam, hogy a bandázsom is elég slendriánul lett föltekerve aznap. :)
BUTTON_POST_REPLY