Bokszfelszerelések

Minden, ami profiboksz!
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Ha valaki tudja a pontos nevét, megköszönném ha beírná annak a lábnyújtó eszköznek, amit a sportolók a spárga eléréséhez használnak.

Régebben láttam a neten, de most sehol sem találom.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

rocchia írtaCOLON
Miért zavar be a kesztyû? Thaiban is van! Very Happy
Persze, de én nagyon ritkán nézek a bokszon kívül más küzdősportot és ha valakit meglátok kesztyűben az első gondolatom tuti az, hogy bokszol...

Gina Carano-t se tudtam, hogy ki, pláne nem, hogy ő egy "mészáros", míg meg nem mondtátok... :) Nekem ezt még szokni kell, hogy a gyengébbik nem képviselői most már nemcsak szétverhetik, hanem szét is rúghatják egymás fejét a nézők nagy örömére... :)
Mondjuk hozzáteszem, hogy az egy profi boksz- (és nem kimondottan thai) kesztyû rajtam, amelyben legfeljebb szerintem csak a spanyoloknál játszanak thai meccset... ha játszanak. Ráadásul ez speciel mégcsak nem is az enyém. 8) (Csak a móka kedvéért került rám.)

Én Caranót viszonylag régóta ismerem, merthogy konkrétan egyébként thai-os ô is. De ezt a ketrecharcos pótcselekvés baromságát nem annyira veszi be a gyomrom...

Na, sikerült ezt is kellôképpen szétoffolni... :oops:
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Miért zavar be a kesztyû? Thaiban is van! Very Happy
Persze, de én nagyon ritkán nézek a bokszon kívül más küzdősportot és ha valakit meglátok kesztyűben az első gondolatom tuti az, hogy bokszol...

Gina Carano-t se tudtam, hogy ki, pláne nem, hogy ő egy "mészáros", míg meg nem mondtátok... :) Nekem ezt még szokni kell, hogy a gyengébbik nem képviselői most már nemcsak szétverhetik, hanem szét is rúghatják egymás fejét a nézők nagy örömére... :)
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

rocchia írtaCOLON
Thai-ban nem igen edzünk cipôben, Roy... Very Happy (Futni meg természetesen nem bokszcipôben szoktam.)
Haha... Furcsa is lenne... :)
Jáájjj, mindig elfelejtem, hogy Te thai-ban nyomtad, nem a hagyományosban... Ránézek a kis képedre és a kesztyű bezavar... :)

Egy időben amúgy nagyon trendi volt a csajoknál a bokszcipő utcai viseletként, ez nálad egybeesett ezzel vagy Te teremtettél vele divatot? :)
Hát nem tudom... én nem kimondottan a divatszerint szoktam öltözni, hanem ami tetszik. De biztos bejátszott bátorítás terén, hogy láttam máson is... :D

Miért zavar be a kesztyû? Thaiban is van! :D
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Thai-ban nem igen edzünk cipôben, Roy... Very Happy (Futni meg természetesen nem bokszcipôben szoktam.)
Haha... Furcsa is lenne... :)
Jáájjj, mindig elfelejtem, hogy Te thai-ban nyomtad, nem a hagyományosban... Ránézek a kis képedre és a kesztyű bezavar... :)

Egy időben amúgy nagyon trendi volt a csajoknál a bokszcipő utcai viseletként, ez nálad egybeesett ezzel vagy Te teremtettél vele divatot? :)
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

rocchia írtaCOLON
Nikike írtaCOLONDe nyilatkozni nem igen tudok, mert ugyan több (kifejezetten terembe és nem utcára gyártott) bokszcipőm is volt - pontosabban van, csak már nem igen díszeleg egyik sem a virgácsaimon - ama bizonyos 3 csíkos márka képviseletében, de nevessetek ki, én ennek ellenére azokat csakis utcán hordtam, szorítóban vagy edzésen ugye értelemszerűen sosem voltak a lábamon... :)
Adódik a kérdés, hogy akkor edzésen mi volt a lábaidon? :)
Thai-ban nem igen edzünk cipôben, Roy... :D (Futni meg természetesen nem bokszcipôben szoktam.)
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Nikike írtaCOLONDe nyilatkozni nem igen tudok, mert ugyan több (kifejezetten terembe és nem utcára gyártott) bokszcipőm is volt - pontosabban van, csak már nem igen díszeleg egyik sem a virgácsaimon - ama bizonyos 3 csíkos márka képviseletében, de nevessetek ki, én ennek ellenére azokat csakis utcán hordtam, szorítóban vagy edzésen ugye értelemszerűen sosem voltak a lábamon... :)
Adódik a kérdés, hogy akkor edzésen mi volt a lábaidon? :)
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Miskolci írtaCOLONHát igen... én utcára nem terveztem boxcipőt azért, de neked legalább biztosan nem fordult ki a bokád mikor futottál a fél 2-es busz után! :P :D
Hát a busz után futás bokszcipőben már alapból sántít. Uhh, na ez milyen képzavar! :D
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Hozzászólás Szerző: Alien »

A boxcipõ viselése egyértelmûen a láb védelmét szolgálja. A lényeg, hogy normálisan-szorosan legyen befûzve, hogy rendesen tartsa a bokát.
A Thai box már eleve a rúgások miatt is kockázatosabb sport.
A rúgásoknál a hosszú csontok (comb, lábszár)nagy erõkarja miatt a térdünk van kitéve a legnagyobb erõhatásoknak. Ez a legösszetettebb-legbonyolultabb izületünk. Ebbõl adódóan ha egyszer "elromlik" (leválás, szalagnyúlás-szakadás..stb)akkor nincs az a csodadoktor aki 100% -osan meggyógyítja. A térdünk sajna instabil, érzékeny és sérülékeny lesz örök életünkre...

Vigyázzunk rá :lol:
Fight....
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Hát igen... én utcára nem terveztem boxcipőt azért, de neked legalább biztosan nem fordult ki a bokád mikor futottál a fél 2-es busz után! :P :D
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

"Hatalmas" segítség voltam megint... 8)
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Én is thaioztam és szerintem is jobban igénybe van véve a láb a rugásos sportokban, mint az angol bokszban. (Igaz más jelleggel...) De nyilatkozni nem igen tudok, mert ugyan több (kifejezetten terembe és nem utcára gyártott) bokszcipőm is volt - pontosabban van, csak már nem igen díszeleg egyik sem a virgácsaimon - ama bizonyos 3 csíkos márka képviseletében, de nevessetek ki, én ennek ellenére azokat csakis utcán hordtam, szorítóban vagy edzésen ugye értelemszerűen sosem voltak a lábamon... :)
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Fuh nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek vele. Akkor bizakodva állok a dolgokhoz és ha majd tudom tökéletesen az időbeosztásom, akkor ősztől majd kipróbálom a bokszot, ha lesz valami fejlemény majd értesítelek titeket! :wink:
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Miskolci írtaCOLONHát sokat filóztam, hogy hova írjam a mondandómat, mert ez a "dógozat" elég összetett. Szeretném kipróbálni a bokszot, mert a thai box edzések nekem annyira nem feküdnek, 2 éve thai boxolok, de valahogy nem vonz annyira ez a sport mint a hagyományos ökölvívás! Először is arra lennék kiváncsi, hogy szerintetek a boksz vagy a thai box terheli-e meg jobban a térdet? Nekem volt 1 párszor szallag húzódásom a thai boksz miatt ami nyílván a folyamatos ugráló mozgás és a rúgásoktól együttesen alakulhatott ki, a bokszban nincsennek rúgások viszont megterhelőbb lehet a lábmunka, viszont ott van rajtad cipő ami azért rengeteget rögzíthet a lábon, és végül is most vagyok igazán a témánál, szal azt szeretném megtudakolni, hogy a bokszcipő mennyit rögzít valójában a lábadon, sokkal biztosabb-e benne a mozgás!? Illetve azt, hogy aki próbálta a két sportot, hogy érezte melyik "kényelmesebb" a térdének?
Én csak a Kyoval tudom összehasonlítani,de egyértelmű hogy a boksz a kíméletesebb.A "kezem alá kerülők" közül is a rugótechnikákat is használók panaszkodnak többet a térdükre.
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Én még nem Thai boxoltam, viszont lassan 5 és fél éve járok box edzésekre, nem vagyok egy csontkollekció sem, de a térdem eddig még sohasem fájt a megterhelés miatt... Amit megéreztem a zsákolás és kesztyűzés közben, az a vádli és a hátizmok, esetleg még a karom. A cipő szerintem önmagában leginkább azt a célt szolgálja, hogy a bokádat védje, ne ficamodjon ki, ha mondjuk rosszul lépsz, stb, de önmagában a cipó miatt még nem lesz stabilabb az alapállásod. Ha nagyon megterhelőnek éreznéd mégis, fáslizd be a térded, esetleg használj egy kis izomlazítót is, ha szükségesnek érzed, és ha szép lassan, fokozatosan terheled magad egyre jobban az edzéseken, akkor nem lesznek szerintem gondjaid vele...
"Fura sport ez a boksz: Először szétverik egymást, aztán pedig összeölelkeznek..."
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Hát sokat filóztam, hogy hova írjam a mondandómat, mert ez a "dógozat" elég összetett. Szeretném kipróbálni a bokszot, mert a thai box edzések nekem annyira nem feküdnek, 2 éve thai boxolok, de valahogy nem vonz annyira ez a sport mint a hagyományos ökölvívás! Először is arra lennék kiváncsi, hogy szerintetek a boksz vagy a thai box terheli-e meg jobban a térdet? Nekem volt 1 párszor szallag húzódásom a thai boksz miatt ami nyílván a folyamatos ugráló mozgás és a rúgásoktól együttesen alakulhatott ki, a bokszban nincsennek rúgások viszont megterhelőbb lehet a lábmunka, viszont ott van rajtad cipő ami azért rengeteget rögzíthet a lábon, és végül is most vagyok igazán a témánál, szal azt szeretném megtudakolni, hogy a bokszcipő mennyit rögzít valójában a lábadon, sokkal biztosabb-e benne a mozgás!? Illetve azt, hogy aki próbálta a két sportot, hogy érezte melyik "kényelmesebb" a térdének?
nahat
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-02-21 21:45:13

superpro

Hozzászólás Szerző: nahat »

Kösz a válaszokat.
Nikike
Super Champ
HozzászólásokCOLON 587
CsatlakozottCOLON 2008-02-26 16:18:11

Hozzászólás Szerző: Nikike »

Anno náluk láttam itthon előszőr (amikor a westendben nyitottak, most az Oktogonnál vannak, a Blaha irányában). Ahogy néztem a termékeket, itt a honlapon, már nem nagyon láttam superpro-kat, de érdemes megnézni (gyalog sincs messze a Székelytől).
http://www.harcmuveszbolt.hu/
Nem új védekezési forma, csak számháborúban csalok. ;)
Molnár János
Újonc
HozzászólásokCOLON 5
CsatlakozottCOLON 2009-01-05 22:11:27
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Molnár János »

Székelyben lehet kapni, de asszem csak megrendelésre.
www.budopest.hu
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

nahat írtaCOLONÜdv
Meg tudnátok mondani, hogy hol lehet kapni (lehetőleg Budapesten) superpro bokszkesztyűket? Ha beütöm google-be, folyton lonsdale termékeket ad ki.
kösz
Ádám


Hűűű, bocs, most látom nem abba a fórumba került be ahova akartam, hanem nyitottam egy újat. Elnézést, szeretném megkérni a moderátort, hogy tegye át a kérdésemet ha tudja a felszereléses topicba...
Így tudtam csak megoldani.
BUTTON_POST_REPLY