Váltósúly

Minden, ami profiboksz!
MlSl

Hozzászólás Szerző: MlSl »

Csatlakozom, ezt a meccset várom én is a legjobban!
Cotto pontozásos gyõzelmét várom!
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

Én már nagyon várom a szombatot. Jobban mint bármely más idei szuperrangadót.

Mosleyt tartottam eddig a meccs esélyesének (és emelett neki is szurkolok), de tegnap kicsit elbizonytalanodtam. Van fenn egy Mosley sparring video ftpn és finoman szólva nem gyõzött meg. Az ellenfele többször tisztán elérte, õ pedig mintha nagyon lazára vette volna az egészet. Nem húzta meg rendesen az ütéseket.. alig ütött testre.. szóval olyan maszatolós volt az egész... ezzel nem tudom, hogyan akarja Cottot feltartóztatni. Remélem csak a konkurrencia megtévesztésére készült a felvétel :).

Viszont ha arra gondolok, hogy Malignaggi is sokszor zavarba hozta Cottot a gyorsaságával és a nulla ütõerejével akkor mégiscsak Mosley felé hajlika mérleg nyelve. A gyorsasága neki is megvan, az ütõereje nagyságrendekkel komolyabb Pauliénál. Nem is beszélve arról, hogy Mosley magasabb, hosszabb a karja és eleve nagyobb darab fickó mint Cotto.

No és Arum managelésének köszönhetõen a puerto ricoi csupán a teljes másod és harmadvonalat verte végig az elmúlt 4 évben, de igazán top bunyós ellenfele csak Judah volt. Az õ harci kedvét pedig a mérkõzés elején ugye két durva mélyütéssel lapátra is tette. Egy szó mint száz.. sztem sokkal több apró dolog szól Mosley gyõzelme mellett. Számosítva ez az arány olyan 55%(Mosley)-45%(Cotto). csak lenne már szombat este :)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
pyngy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 469
CsatlakozottCOLON 2002-12-26 16:13:17
Tartózkodási helyCOLON Szeged
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: pyngy »

Mosleyt tartom a meccs esélyesének, az ő rutinjának és stílusának feküdni fog Cotto boksza, és nem hiszem, hogy megijed a fiatal Puerto Ricoitól. Parázs meccsre számítok, ahol látható lesz a különbség a két srác kvalitása között, sőt nem tartom elképzelhetetlennek Mosley részéről a kiütéses győzelmet sem. De ez csak az én véleményem, lehet jól mellé fogok. :(
Chuck Norris nem megy vadászni, mivel a vadászat szó magában hordozza a kudarc lehetöségét. Chuck Norris ölni megy.
Darien
Super Champ
HozzászólásokCOLON 780
CsatlakozottCOLON 2005-02-10 22:46:05
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: Darien »

Nagy munkatempójú, kemény ütővel találkozott már Mosley, De la Hoya személyében (váltósúlyban legalábbis annak számított), aki boksztudását tekintve sztem jóval felülmúlja Cottót. Meg is szenvedett vele anno Shane, sőt... Ennek ellenére szerintem képes lesz megoldani pontozással. Egyébként igazad van, tényleg keveset beszélünk erről a meccsről.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Hétvégén Cotto vs Mosley rangadó. Számomra kissé meglepően az olvasók, fórumozók nincsenek akkora lázban, mint mondjuk a Calzaghe vs Kessler meccs előtt (talán a két találkozó közötti „távolság” ennek az oka), pedig ez sem ígérkezik rossz derbinek, sőt!

A chaten már többször is évődtünk az esélyeken. Talán két napja Edgevel vitázgattunk, és elég ellentétes véleményen voltunk :). Én igazából csak a megérzéseimre alapozva tippelek Cotto wi-t, de nagy sansz van azért a Mosley pontozásos győzelemre is. Régóta érzem úgy, hogy Mosley már közel sem a régi. A legutóbbi meccsén Collazo ellen tetszett a bunyója, de pl. attól nem vagyok elájulva, ahogy a - szerintem - teljesen kiégett Vargast elcsapta. A teljesítményével nincs gond, csak egyszerűen az lett volna meglátásom szerint gáz, ha nehezebben nyer. Cotto más tészta, és ha kicsit technikásabb, gyorsabb lenne, akkor egyértelműen rá tenném a voksomat. Így viszont sanszos, hogy elég lesz-e a komoly munkatempó és a kegyetlen testütések, amik a fő fegyverei.
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Margarito - Williams

Jó kis meccs volt ez a váltósúlyú WBO találka, főleg a hetedik menettől. Az elejét simán vitte a hórihorgas Williams, nem hittem volna, hogy ennyire simán kiiktatja Margaritot az elején. Szokásához híven belemelegedett Margarito is a meccs második felére, de ez most kevés volt. A 11-ikben nagy verést kapott az amerikai, de nem hittem volna, hogy fel tudja még szívni magát az utolsó menetre. Williams több ütést indított, míg Margarito vitte be a hangsúlyosabb ütéseket és pontosabb is volt. Összeségben megérdemelten nyert Williams, megnéznék egy visszavágót.

116:112 lett nálam Williams javára.
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Tudom , hogy kötelezö kihívó már azóta.úgy értettem amit írtam , hogy minek kell a WBA-nak Urkal kötelezö kihívónak , miért nem egy címnélküli nagyágyú : Juuuudahh.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Urkal kétszer is félreállt (gondolom némi kp-ért cserébe) a nagyágyúk elől. Most már neki is kell egy nagy meccs ami után a vereséggel ésnéhány köteg dollárral a zsebében nyugodtan vonulhat vissza.
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Hozzászólás Szerző: faceload »

Kotelezo kihivo. Mar a Hatton Collazo meccs elott ezen ment a vita, hogyan jon Hatton a kepbe Urkal helyett... Erre Cotto beelozte.

Egyebkent boxrecen fent van a Cotto - Margarito jovo nyarra, ha mindketto hozza a kotelezot. (ami persze semmit nem jelent)
You will never walk alone!
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

En az ilyen meccseket nem értem meg.
Tudja mindenki , hogy nem tartana ez a meccs tovább mint 8 menet. Klitschno vs Austin is értelmetlen. Ott van Hatton , Margarito és még Judah is. De nem...nekik Urkal kell..... :evil:
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Lewis (WBA bajnok volt) megtört a két Mayorga elleni meccsen. Diaz meg mire Margarito-val összekerült szintén kiégett volt már a sok nagy miatt. Egyébként ezek tényleg hiteles ellenfelek,de az éhes farkasok ellen nehezebb talpon maradni.
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

Szerintem nehezen megjósolható, hogy ki gyõzne, Cotto tényleg meglepõen jól teljesített a hétvégén... viszont Margarito sokkal keményebb mint Quintana (aki Julio ellen is padlót fogott az elsõ menetben).. bennem eleven él az az alig 2 menet amikor a volt WBC (?) világbajnok Andrew Lewist csúnyán lemészárolta... vagy a kemény Antoni Diazt.. szóval nemcsak másodosztályú ellenfelei voltak sztem.. én egy hajszállal õt érzem még mindig esélyesebbnek.. de nagyon kiegyenlítettek az esélyek.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

Ez a Cotto-Margarito vita megint jól meg fogja osztani a népet :)

Mindenesetre ezt a Cotto nem védekezik dolgot én erősen csúsztatottnak érzem. Nekem kifejezetten tetszett most Quintana ellen a védekezése. Szépen vette ki a fejét az egyébként lassúnak nem mondható ütések elől, jól lecsúsztatgatta vállal, kesztyűvel az ütéseket, és a megelőző ütései se elhanyagolhatóak. Persze abban a stílusban, amit csinál, benne van, hogy kap ütéseket, de hát van ilyen. Azt nézve, hogy szinte az egész meccsen Quintana ütőtávján belül dolgozott, nem mondhatni, hogy sok ütést kapott volna. Mondjuk a testütésekre jobban kéne figyelnie, mert azok jó százalékkal csúsztak be neki. Én eddig nem voltam akkora Cotto fan, de most nagyon tetszett. Egy ütőgépnél lényegesen több, képzettebb.

Az a testütés meg irtózatos volt, és kicsit kellemetlen helyre is ment. Az is brutális volt, amit előtte kapott Quintana. Én egyáltalán nem csodálom, hogy 5 menet után kapitulált.

Hogy mi lenne Margarito ellen, azt én nem tippelném meg, de azt hiszem, hogy meg fogjuk tudni még jövőre. Bár ha valóban létrejön a meccs Williams ellen (ami szerintem létrejön, mert Margaritonak is szüksége van rá), ebben nem is vagyok olyan biztos...
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Cintron kifejezetten gyenge volt Margarito ellen. A mexikói valóban kemény, de sokkal egysíkúbb, lassab és szegényesebb a bunyója, mint Cotto-nak. Én azt érzem, hogy a Margarito téma kicsit túl van lihegve. Megvert egy gyenge Cintront, kikapott egy közepes Santos-tól és semmi többet nem csinált. Cotto-nak minőségibb ellenfelei voltak és általában kétség nem férhetett a győzelmeihez. Volt egy gyengébb periódusa Torres-Abdullaev idején, de kijött belőle és jól bunyózik mostanában. Nálam akkor is ő az esélyesebb Margarito-val szemben.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

manchester írtaCOLON
Hollywood írtaCOLONNekem nagyon tetszett Cotto teljesítménye, ez a Quintana sok bunyósnak feladta volna a leckét. Cotto erős, pontos, kombinatív volt, nálam most Mayweather után ő az első számú váltósúlyú. Margarito-nál mindenképpen előrébb tenném, ugyanis a mexikói csak papol a nehéz ellenfelekről, de szinte csak ismeretlenek ellen bokszol. Szerintem Quintana is jó esélyekkel indulna ellene harcba.
Hát nem tudom. Cotto nagy szerencséje, hogy "törékeny" ellenfeleket kap mostanában. Malignaggi kifejezetten egy "selyemfiú" hatását keltette, Quinatana meg futott hátra Cotto elől, félt a kemény test-test elleni harctól. Ezeket Cotto előbb-utóbb bezúzza. Cotto azért mindig borotvaélen táncolt a kemény fiúk ellen (Torres, Corley). Margarito pedig csak üt-üt és üt. Keményen, igaz széleseket, nem is villámgyorsan, de baromi erőseket és folyamatosan. Ő nem fog testütéstől leroskadni, 5 menet után lerokkanva a ringsarokban haldokolni. Tippem: Cotto úgy végzi, mint Cintron végezte. Cotto nagyon erős, és fizikai erővel megold bárkit, csak épp akkor kerül bajba, mikor másnak is ebben rejlik az ereje, és még nagyobbakat, még többet üt. Margarito ilyen, ezt Cintron ellen is igazolta. Cotto nem egyszer került már bajba, mikor kiderült ellenfeléről, hogy nem fél a kemény harctól. Margaritonak sztem Cotto csemege lenne. Ugyanakkor Clotteynak ha nem törik el a keze, simán kipontozza Margaritot. Technikásabb, pontosabb, gyorsabb volt nála, ráadásul remekül bírta az ütést, a védekezése pazar volt és a kondíciója is kitűnő volt. Cotto messze nem olyan komplex, idkolázott bunyós, mint Clottey. Csak így lehet megverni a mexikóit. Cotto viszont nem védekezik, ő is igazi harcos, és be akarja zúzni ellenfelét. Csakhogy a nagy verekedők ellen kiderül, hogy zavarba hozható. Margarito pedig nem Torres, 6-7 menet alatt Cintronhoz hasonlóan vele is végezne sztem. Quintana jó eséllyel? Összetörné, mint egy faágat.
Ha nem gond, én itt reagálok, hogyha elhúzódik esetleg ez az eszmecsere, akkor sem offoljuk szét teljesen az aktuális mérkőzések topikot.

Én ebben a kérdésben inkább Manccsal értek egyet. Cotto nagyon jó, ez nem is kérdés. De neki tényleg az fekszik, ha mehet előre folyamatosan, és az ellenfél egy idő után szépen el is kezd hátrálni. Aki viszont nem törik meg a testütésektől, vissza tud és mer támadni, annak lehet nagyon komoly keresnivalója. Torres nagyon jó példa erre. Azt mondjuk túlzásnak tartom, hogy csemege lenne Margaritonak Cotto, de Cintronról sem gondolták a legtöbben, hogy ennyire bele fut a késbe a mexikói ellen. Ráadásul még az sem Cotto malmára hajtja vizet, hogy fizikálisan erősebb-masszívabb Margarito, sőt, talán magasabb is, de erre nem esküdnék meg. Ha jelen állás szerint tippelnem kellene egy ilyen párosításra, akkor kis habozás után egy késői Margarito wi-re tennék.
Vargas87
Bajnok
HozzászólásokCOLON 314
CsatlakozottCOLON 2006-04-29 19:32:22

Re: A váltósúly

Hozzászólás Szerző: Vargas87 »

IBF betöltetlen övért Kermit Cintron - Mark Suarez csap össze !
www.profiboksz. hu az igazi!
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: A váltósúly

Hozzászólás Szerző: kozi »

Mert nincs neki olyan :)<br>Amugy szerintem rettenetesen meg fog szenvedni Floyd is ezzel a Baldomirral.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
faceload
Tippjáték Champ' 2007.
HozzászólásokCOLON 838
CsatlakozottCOLON 2006-03-04 01:27:46

Re: A váltósúly

Hozzászólás Szerző: faceload »

Kihívásnak megfelel, de marketing értéke nem sok van Baldomirnak. Szerintem Floyd semmit nem nyer ezzel a meccsel. Mayweather miért nem teszi be az IBF címet a közösbe???
You will never walk alone!
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Re: A váltósúly

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Profiboksz.hu - az első magyar online profiboksz magazin.
BUTTON_POST_REPLY